Znamená posunutie menzesu aj posunutie ovulácie?

zuzulik27
4. okt 2015

baby ahojte. teraz som mala menzes, uz presla uz aj ovulacia. ked zoberiem lieky na posunutie dalsieho menzesu ze sa mi oddiali o tolko kolko chcem - tak posuniem tym aj ovulaciu po nom? ci moze byt ovulacia aj medzi tym co uz bol menzes a tym posunutym? diky moc za rady. potrebujem prave oddialit ovulaciu a nejako sa mi zda ze posunutim menzesu by to slo. mate skusenosti? vdaka

maaaaaaaria7
5. okt 2015

ahoj, no ja som na seba nahnevaná, brala som norethisteron na oddialenie v auguste kvôli dovolenke.. už to ľutujem... po dovolenke sme sa začali pokúšať o druhé bábätko... ale celá som rozhádzaná.. cyklus som vždy mala 26 a teraz mi prišiel menzes po 31 dňoch.. netuším, čo ma teraz čaká, kedy mám ovuláciu, kedy dostanem menzes.. celá som schaosená /a to som mala vždy úplne krásne presne na deň../. tak neviem, už zvažujem ovulačné testy 🙂

piacere
5. okt 2015

@zuzulik27 áno, posunutie menzesu znamená posunutie ovulácie, ale tej PRED menzesom. Tým, že ti príde mrcha napr. na 30-ty deň cyklu (nie ako obvykle na 26-ty deň cyklu) neznamená, že po tejto mrche budeš mať neskôr ovu, ale to znamená, že pred touto mrchou si mala neskôr ovu.
Čiže posunutie mrchy tabletkami ti nepomôže k tomu, aby si si posunula následnú ovuláciu... akurát ti hormálne rozhádže celý cyklus a možno ovu vôbec nebudeš mať....

zuzulik27
autor
5. okt 2015

@piacere mne je jedno kedy pride po tom posunutom menzese, pokial je iste ze pride az po nom, mne ide o to aby pred tym menzesom ziadna ovulacia nebola. cize je to tak ? ze kym nepridu tie posunute kramy tak dovtedy by ovulacia ziadna nemala uz byt? dakujem

zuzulik27
autor
5. okt 2015

@piacere a som nepochopila ze tej pred menzesom.... teraz som mala kramy, aj ovulacia bola, o par dni zoberiem lieky, oddialim dalsi menzes - za ten cas ovulacia nebude nie?

zuzulik27
autor
5. okt 2015

@maaaaaaaria7 ako mne je to jedno co mi to spravi s cyklom, deticiek mam plny pocet 🙂 a prave preto aby ich nebolo viac tak taketo riesenie skusam 🙂

piacere
5. okt 2015

@zuzulik27 ja ti vôbec nerozumiem 😅 Cykus sa začína prvým dňom mrchy. Skončí ti menzes a pár dní na to prichádza ovulácia. Po ovulácii máš určitý čas (spravidla je to u väčšiny žien cca 10-14 dní), kým príde ďalšia mrcha a ňou začína ďalší cyklus.
Ak máš na mysli lieky na oddialenie menštruácie - Norethisteron, tak sa začínajú užívať tesne pred termínom mrchy (čiže s ovuláciou to nemá nič spoločné) a berú sa dovtedy, kým nechceš, aby mrcha prišla, ale myslím, že max. nejakých 10 dní... sú to silné hormonálne lieky...
A ak ti je jedno, čo ti urobia s cyklom (zvláštne, lebo veľa žien sa potom aj 3-4 cykly trápi, kým nabehne na normálny režim....) tak si nasaď hormonálnu antikoncepciu a nejaké ovulácia ťa nemusí trápiť.... 🙂

nibiru
5. okt 2015

@zuzulik27 ovulacia je cca v stede cyklu ak maš 28dnový ak nemš pravidelnú tak spravidla 12-14 pred menzesom bola ovulacia ak sa ti posunie ovulacia posunie sa ti aj menzes uplne prirodzene bez liečiv ta druha faza cyklu je rovnaka na odchílku 1den. neviem na akom princípe fungujú tieto lieky a o kolko ti posunú menzes každopádne podla mna neskutočne rozhádze cyklus ženy min. na pár mesiacov.

zuzulik27
autor
5. okt 2015

sorry baby ked to neviem vysvetlit. ja potrebujem aby ta dalsia ovulacia co nasleduje po dalsom menzese jednoducho aby nebola v ten cas v aky vychadza. logicky ked oddialim ten menzes tak aj ovulacia bude pre mna vo vhodnejsom case nie? ale to je jedno. citala som na letaku ze 10 dni sa moze brat, no ale mne to vychadza ze tak 20 dni by som potrebovala. nemate s tym niekto skusenost ze ste to brali takto dlhsie? to je blbe....

nibiru
5. okt 2015

po hormonalnom lieku kludne nemusíš mať ovuláciu aj môžeš ale kedže tento liek sa berie tesne pred menzesom nemá s ovulaciou nič tú budeš mať normálne napr. 15teho 30 ti ma dojsť ms tu si oddiališ o 10dní liekmi čiže to ovplyvnuje len ms nie ovulaciu,tu ti može ovplivniť až po posunutej ms další cyklus nakolko v tele budeš mať konsku dávku neprirodzeného hormonu navyše.a odporučanie prekračovať ak chceš ostat neplodná alebo si vyvolať hormonalnu poruchu,poruchu štitnej žlazy tych 10 dní nieje len tak, nech sa páči už po tých 10 dnoch ti bude min. 3-4 cykly trvať kým nabehneš na normálny cyklus.

zuzulik27
autor
6. okt 2015

vdaka baby za rady. no mne tych 10 teda nepomoze vobec. takze radsej asi ani tie lieky neberiem a budeme sa musiet chranit na 1000%. ked som o tom hladala info tak vsade pisali ze sa berie dovtedy kym nechcem aby prisiel menzes, nespominali ze 10 dni. inac by som to ani nekupovala, chvalabohu ze to stalo par centov.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre