Dali ste dieťa zaočkovať proti meningokokovej meningitíde?

lenka110611
30. jún 2012

Čítala som o tejto chorobe, dokonca som videla nádherné deti ktoré boj s touto chorobou prehrali.. :(((( očkuje sa u pediatra? neviete čo to stojí? Ďakujem za všetky odpovede.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vulka
13. sep 2016

Sestra dala zaočkovať.Tu u nás sa to občas vyskytne a ten nástup ochorenia je otrasne rýchly a s pomerne zlou perspektívou.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juriva
30. jún 2017

Tak otvararam temu...dat ci nedat?citajla som dnes ze to vzalo 1.5 r dieta v B.B.

luliu
30. jún 2017

Zatiaľ nemám zaočkované deti, ale je to jediné nepovinné očkovanie, ktoré mi odporúčala rodinná známa - pediatricka

juriva
30. jún 2017

@luliu ze...ten priebeh je hrozny.
Tiez uvazujem..

luliu
30. jún 2017

@juriva priebeh je taky ze prinajlepšom príde dieťa o končatiny, pri najhoršom príde smrť ☹

semila001
3. nov 2017

Za mňa rozhodne očkovať 🙂 len vďaka očkovaniu nemame tie zákerné choroby ...
A ked si myslite že ked dáte zaočkovať dieťa a ma niaku chorobu tak to bolo pred očkovanim .. Lekárom verim mam syna ma 15 rollu na MMr a všetky povinné očkovania a tu je .. Nabuduci týždeň ideme dať očkovat proti chrípke a mladšiemu synovi hepatitidu

lenadka
3. nov 2017

Áno dala, všetky tri deti.

lenadka
3. nov 2017

@lenka110611
Za vakcínu som platila 49€ v júni tento rok, poisťovňa ti časť preplatí, recept vypíše pediater. Aj Ti napíše rovno termín očkovania, ja som to dala pri všetkých naraz z MMR.

lenadka
3. nov 2017

@juriva až teraz do si všimla že je to stará téma z tu sa pýtaš,tak odporúčam je vyššie. Všetky tri deti mám proti meningokokovi očkované majú 11r., 7r. a 1,5roka. Dala som to naraz z MMR a žiadne nežiaduce účinky nemali. Je ty o ochorenie kde rozhodujú minúty a pri našej diagnostike v našom zúboženom zdravotníctve dávam prednosť prevencii.

kvieta
3. nov 2017

@lenadka Akou vakcínou si očkovala? Ktoré kmene?

lenadka
3. nov 2017

@kvieta nimenrix druhé a tretie dieťa, typ A,C a Y, najstaršia len proti jednému kmeňu, názov už neviem tam bolo len proti najčastejšie vyskytujúcemu sa, iná vtedy na trhu dostupná nebola.

prevenar
8. nov 2017

@lenka110611 nedali, lebo je to nebezpecne a neucinne riesenie .

viac najdes tu - https://www.modrykonik.sk/group/1799/

lenadka
9. nov 2017

@prevenar žiadne dôkazy o neúčinnosti a nebezpečnosti nemáš, zas tu ideš šíriť tvoju pseudovedu...

prevenar
9. nov 2017

@lenadka ale co nepovies 🙂 https://www.modrykonik.sk/blog/prevenar/message... su to grafy z ceskoslovenska a sucasneho ceska.

http://www.tvnoviny.sk/domace/1789727_deti-ocho...

"V Banskobystrickom kraji zistili lekári príznaky mumpsu u ôsmich detí. Všetky boli povinne proti tejto chorobe zaočkované. Ochorieť by teda už nemali."

nemali, ale 100% z ockovanych ochorelo ...opat . ^^

vysvetlenie :

„Ja osobne si myslím že ide o nie celkom účinnú vakcínu," uvažuje pediater Svetozár Dluholucký.

https://www.modrykonik.sk/blog/prevenar/message...

https://www.modrykonik.sk/blog/prevenar/message...

https://www.modrykonik.sk/blog/prevenar/message...

hlavne ,ze ty mas po ruke placebom dvojito zaslepenu studiu , ktora dokazuje ucinnost vakcin. resp. akukolvek ucinnost vakcin. 😉

ockovanie je podvod

lenadka
9. nov 2017

@prevenar ja nepoznám žiadne dieťa, ktoré má alebo málo následky po očkovaniach a nemyslím že žijem vo vákuu. Ak by nebolo očkovanie, tak ľudská populácia vyzerá úplne inak. Zbytočne mi tu dávaš nejaké linky, pracujem na RÚVZ rozumiem sa problematike, aj keď na toto úplne stačí obyčajný zdravý sedliacky rozum a zbežne poznať históriu. Viac na teba ako osobu reagovať nebudem, už z iných tém viem čo si zač.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenadka
9. nov 2017

@peter952 myslím že na to tiež stačí pohnúť rozumom, zrejme zvýšený hygienický štandard, lepšia výživa, vedomosť ako sa prenášajú, lepšia zdravotná starostlivosť, lieky....

prevenar
9. nov 2017

@lenadka hahaha, nejake linky ? :D tie "nejake" linky su oficialna ceska statistika - SZU - statni zdravotnicky ustav. 😀

ked tam pracuju taki ako ty, tak to podla toho aj vyzera. podla tvojej schopnosti cerpat realne statisticke informacie rozumies tak akurat ...ved vies comu. 😉

kludne nereaguj, ved oslovujes ty mna, nie ja teba 😀

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
9. nov 2017

@peter952 ..cize pani odbornicka zistila, ze do kym neboli vakciny, tak choroby zlikvidoval zvyseny hygienisky standard ..a ked uz boli vakciny..tak to boli vakciny a nie hygienicky standard. hahaha .. tomu sa hovory IQ ako hrom 😀 . cisty koniec.

luliu
9. nov 2017

@peter952
@prevenar chlapci mate svoje témy o vymyvani mozgov, tak choďte tam a tam poucujte. Tu to nikoho nezaujíma a tam určite máte kopec svojich slepých obdivovateľov

prevenar
9. nov 2017

@luliu hmm.. mne sa zda ,ze ta to zaujima , ked reagujes napriek tomu ,ze ta nikto neoslovuje. 😀

myslel som ,ze toto je verejne forum , kde moze prispiet kazdy uzivatel. prepac, nevedel som ,ze si treba pytat povolenie od teba ..hahahaha. 😀

jo vela vela ..musim povedat ,ze kazdy den viac a viac . cim viac neockovanych deticiek tym lepsie. 😘

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenadka
9. nov 2017

@peter952 predstav si, že je stále potrebné,lebo nie všetky sa stratili len hygienou, je pochopiteľné že nemáme epidémie moru, lebo nemáme ulice plné potkanov s infikovanými blchami (vieš o tom kto to zabezpečuje, kontroluje a prečo?),ale len taká žltačka A v osadách kde nie je základná hygiena, tam očkovanie bráni vzniku epidémií.
Potrebuješ byť nutne dôležitý, však? Čo ak zvýšiť si sebavedomie iným spôsobom?

lukrec
9. nov 2017

Ja som sa na toto ockovanie informovala pediatricky a po edala m8 ze u nas su najma menggky typu B a na tie sa na slovensku neda ockovat.
Da sa len na tie skupiny ktore su u nas raritne.
Vraj je teraz nejaka 4 vakcina no ta tiez nema a B. Co je podla nej hrozne.
Lebo slovensko mava je l9kslita mengggkov typu B.
A tie sa u nas nedaju ocjovat.
Daju sa najblizsie v cechach. Ale ani ich ockovacia davka na B neobsahuje vsetky becka. Cize ani ta ich nie je uplna. Ale aspon majy vakcinu na B

nenne27
9. nov 2017

V mojej blizkosti na nu zomrela teenagerka.hned som dala syna zaockovat.bolo to ale pred 10-12rokmi...

lenadka
9. nov 2017

@peter952 prečo si vlastne proti očkovaniu, ty zrejme všetky máš... máš osobne zlú skúsenosť? Alebo tvoje deti si nejaké máš?

eternityz
9. nov 2017

Dala som malu zaockovat touto vakcicou, vela som rozmyslala, aj ked nechrani pred vsetkymi. Ak mate dobru pediatricku, ktorej verite, nechajte si od nej poradit. Myslim, ze lekar, ktoremu doverujete, nie google odbornik, by Vam mohol poradit. Drzim palce 👍