Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

adsumus
29. okt 2013

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.

adsumus
autor
12. nov 2013

@annauk Očkovanie funguje tak, že ked sa začalo celoplošne očkovať postupne došlo k zníženiu výskytu chorob, napr. tento záškrt sa zredukoval na nulu, rovnako to bolo u obrny alebo pneumokokov, ale nič nefunguje stopercentne niektoré vakcíny sú účinnejšie, niektoré menej. Nedá sa zovšeobecniť.

kveta
12. nov 2013

@adsumus Bin Ladina lokalizovali aj vdaka ockovaniu deti...Z pohladuTalibanu je ta nevrazivost voci ockujucim lekarom pochopitelna..

adsumus
autor
12. nov 2013

@kveta Poprosím ozrejmiť pohľad Talibanu, lebo pre mna je taký postoj dokonalou záhadou.

sirinka
12. nov 2013

@kveta no co ti ja viem... V prvom rade cela osoba bin ladina je velmi zvlastna, ci vobec existoval a tak ako bol vykresleny verejnosti... Dalsia vec, taliban je cviceny a sponzorovany americkym dolarom, ci oni strielaju skutocne sestricky s vakcinami alebo o co tam skutocne ide, ako uz bolo naznacovane, ze ide o kryci manever atd.... Potom britske a americke media zase siria do sveta paniku....

kveta
12. nov 2013

@adsumus Lekari za protektoratu vramci ockovania TBC identifikovali modrooke blondate deti vhodne na arizaciu. Verim, ze cast obyvatelstva prestala po tomto lekarom slepo doverovat. V Pakistane bol ockovaci program zneuzity na overenie DNA ockovanych deti, aby zistili polohu deti Bin Ladina a tak aj polohu jeho sameho. Taliban na to zareagoval svojsky..

kveta
12. nov 2013

@sirinka Vidim, ze si si tiez vsimla ako sa vzdy pred utokom na nejaku krajinu mnozia spravy ako v tej krajine utocia na humanitarnych pracovnikov..

adsumus
autor
12. nov 2013

@kveta Radšej uvádzaj hned aj zdroje, lebo toto naozaj zavána nejakou konšpiráciou.

kveta
12. nov 2013

@adsumus Mas pocit, ze po veceroch vymyslam teorie ako segregovat vyssiu rasu? 🙂 Over si to sama. Lahsie tomu uveris.

ewisam
12. nov 2013

@anima9 no ano vsetky lieky maju rizika, rozdiel ja vidim v tom, ze si moozes vybrat ci liecbu podstupis alebo nie...Pri povinnom ockovani vyber nemas a druha vec je zasadny rozdiel podla mna, ci sa liecis a podstupujes rizika liecby, alebo v ramci prevencie proti ochoreniam, ktore sa daju v dnesnej dobe pomerne lahko liecit zmrzacis seba alebo svoje dieta...

adsumus
autor
12. nov 2013

Sarah sa narodila v roku 1979,bola vytúžené, milované a zdrave dieťa. V 11 mesiacoch dostala "neškodné" detské ochorenie OSYPKY. Pekne sa zotavila, ale 24 rokov neskôr ochorela a bola jej diagnostikované subakutna sklerotizujúca panencefalitída-smrteľné degeneratívne ochorenie. Výpoved jej mamy.

https://www.youtube.com/watch?v=aB8kGwKZiq0
kveta
12. nov 2013

@adsumus Kolko rokov po vakcine sa sleduju NU?

adsumus
autor
12. nov 2013

@kveta Konkretizuj.

kveta
12. nov 2013

@adsumus Su rozne pravidla sledovania NU pre rozne vakciny? :o

Priemerny cas sledovania NU pri vakcinach je kolko rokov?

ewisam
12. nov 2013

@adsumus Rozumiem tomu spravne, ze podla teba sa medicina zasekla v roku 1979 a stale povazuje osypky za bububu ochorenie? Lebo podla mna nie, kde mame taky sarlach dnes? /kedysi samozrejme smrtelny/
Kolko Slovakov prekonalo osypky za poslednych 5 rokov?

anima9
12. nov 2013

@ewisam Neporovnavala som rozdiely medzi liecbou a povinnou prevenciou. Vakcíny, sú tiež liečivá. A každé liečivum môže mať aj vedľajšie účinky. Viď príbalový leták. Dala som to len ako príklad. Volá sa to povinné očkovanie, ale nikto mamke dieťa násilím nevezme a nezaočkuje. Matka má možnosť voľby a to je zaplatiť pokutu. To je tak. Zas to vysvetlím na príklade. Ako keď vodič auta pred jazdou použije alkohol, tak ohrozí seba aj druhých. Porušil predpisy a dostane pokutu. Nezaočkované dieťa ohrozuje svoje zdravie aj zdravie iných. A za to je pokuta. Deťom, ktoré majú zdravotný dôvod, kontraindikáciu neabsolvovať určité očkovania, očkovania neabsolvujú.Tento systém je viac ako spravodlivý. Môj názor.

adsumus
autor
12. nov 2013

@kveta Musíš konkretizovať, lebo každá vakcína má svoje vlastné pravidlá, odporúčam príbalové letáky, čo sa vyskytuje, v akých frekvenciách a v akom časovom rozsahu, nie je v mojich silách ti vyčerpajúco odpovedať. Najlpešie, ak sa spýtaš svojej pediny, alebo výrobcu očkovacích látok.

@ewisam Prečo by sa mala medicína zaseknúť v 1979, aj dnes sa, bohužiaľ, môže stať, že dieťa, ktoré ochorie na osýpky a pekne sa vylieči, môže znášať dôsledky ochorenia o niekoľko rokov neskôr, v podobe degeneratívneho ochoprenia, tak ako sa to stalo tomu dievčaťu, na ktoré som dala link.

kveta
12. nov 2013

@anima9 Za mrtve dieta vramci NU po ockovani by si dala ako vysoku pokutu?

nae
12. nov 2013

@anima9 Rada by som sa teda spýtala na zodpovednosť za možné šírenie nákazy apod. v prípade nepovinného očkovania. Ďakujem.

aristka
12. nov 2013

@kveta prosím ťa mŕtve dieťa ako nu ..daj celú kazuistiku ,lebo to tu stále obmielate a nič ste nedali len nedôveryhodné zdroje alebo čo napísalo av a pritom realita bola iná .....

anima9
12. nov 2013

Nebudem odpovedať na takúto otázku. Ja nie som súd, aby som rozhodovala. Očkovaním chránim svoje dieťa, a aj cudzie dieťa, ktoré s tým mojím prichádza do kontaktu. Kolko umrti detí je preukazanych dosledkom NU vakciny? Je preukázaných viac úmrtí a, či trvalých poškodení zdravia vplyvom ochorení, na ktoré je zameraný očkovací kalendár ? Alebo je preukázaných viac úmrtí, či trvalých poškodení zdravia vplyvom nežiaduceho účinku vakcíny? Pýtam sa, nakoľko ideš až do takýchto extrémnych otázok.Očkovanie nie je vražda, hoc ho to to poniektorí takmer tak vykresľujete. Ja štatistiky očkovania nemám naštudované, hovorím si za seba svoj názor.

anima9
12. nov 2013

@nae Pre každého rovnaká zodpovednosť. Tak, ako si napísala, že je nepovinné...

abbey1
12. nov 2013

@anima9 Ja len dodám k tvojmu mylnému záveru. Neočkované dieťa neohrozuje žiadne očkované dieťa. To neočkované dieťa by muselo byť choré. Rovnako ako CHORÉ očkované dieťa môže nakaziť nezaočkované dieťa.
Ako matke, ktorá má dieťa následky po očkovaní, prípadne na následky poškodenia zomrelo, by ti bolo úplne jedno, aké sú štatistiky na dané očkovaním preventabilné ochorenie. Pred očami by si stále mala len svoje postihnuté, alebo mŕtve dieťa.
Otázka očkovania, či neočkovania je veľmi diskutabilná a pohľad na ňu subjektívny. Inak hovorí,kto sa s následkami nestretol a inak človek, ktorý chce očkovaním chrániť ( i keď možno sa len trošku bojí, čo ak).

briketa
12. nov 2013

Dali by ste sa zaockovat koli imigracii do krajiny ktora to pozaduje?

anima9
12. nov 2013

@abbey1 Už som to tu pisala v davnejsom prispevku tejto diskusie, že mame omeškanie s vakcináciou z dovodu nozokomialnej infekcie, ktoru sme si priniesli z porodnice a ktora sa nás držala zopár mesiacov. V tom čase bol aj výskyt čierneho kašľa. Tak som sa bála nech ho nechytíme. 1. ockovanie sme absolvovali až s 7. mesačným dietom. A MMR ešte tiež nemáme. A čo sa týka zaočkovaných detí, je tam pár percent pri každej vakcíne, kedy sa nemusí vytvoriť imunita. Ale to je tak od 1-5 % zo zaočkovaných. Chceš mi tvrdiť, že v priemere môže doposial neočkovane dieta alebo dieta u ktoreho sa nevytvorila po ockovani imunita viac ohroziť zaočkované, či nezaočkované dieťa? Kedy je vačšie riziko?

kveta
12. nov 2013

@anima9 Nuz pytala som sa na nazor, lebo tu bohorovne tvrdis, ze zaplatit 330 eur za neockovanie je spravodlive. Tak ma zaujima kolko je spravodlive dat pokutu za mrtve dieta ako NU. Ked uz mas tak skvely odhad spravodlivosti.

anima9
12. nov 2013

@kveta Toto čo si teraz napísala, bola citácia môjho tvrdenia, či si len parafrázovala ? 😨

aristka
12. nov 2013

@kveta neustále si pýtam kazuistiku mŕtveho dieťatka ,neustále to tu omielaš a neodpovedáš ,robíš účelové strašenie...

abbey1
12. nov 2013

@briketa Nie.

abbey1
12. nov 2013

@anima9 Opakovane tvrdím, že nakaziť môže len nakazené dieťa. Neočkované dieťa sa nerovná choré dieťa. Môžeme sa pochopiť?
Kamarátka mala dieťa zaočkované a ochorelo na čierny kašeľ, ďalšie 2 deti ho nechytili, jedno bolo očkované čiastočne, druhé úplne neočkované. Nechytili sme ho ani my.
Ak ma nakazí zaočkované dieťa, tiež mám niekoho žalovať,a by niesol zodpovednosť? Či vtedy sa to už skryje pod to opakované, že určité percento si nevytvorí protilátky? Vtedy sú už všetci z obliga? Prečo nikto neprešetruje vytvorenie protilátok a len sa uspokojíme so statusom Zaočkované?
Nechcem sa zbytočne púšťať do debát, lebo každá veríme svojemu. Chcela som len poopraviť názor o nebezpečných neočkovaných deťoch.

kveta
13. nov 2013

@anima9 Parafrazovala. Doslovne si bapisala ze dat pokutu neockovanemu je viac ako spravodlive.