Očkovanie kvôli chorobám, ktoré prinášajú utečenci

kyttykat
14. jan 2016

Mam kamaratku, ktora ma take stare dieta ako ja. Nedava ho ockovat. No ja ju nesudim, kazdy robi to, co veri, ze je najlepsie pre jeho dieta. Ja svojho davam pekne ockovat podla ockovacieho kalendara. Moje presvedcenie plynie z toho, ze k nam utecenci zacali prenasat uz davno vymiznute choroby a neochranit svoje dieta aspon ciastocne proti nimi, by bolo prilis velke susto pre mna. Nie je to prilis velky risk v dnesnej dobe neockovat dieta?

pribinak
14. jan 2016

@kbeata keby sa preco mnou by liekov chlap, ktory ma po sebe vtedy, musela by som may v sebe smrtelnu davku alkoholu, aby som sa ho dotkla

pribinak
14. jan 2016

@pribinak vyzliekol

sue
14. jan 2016

@kyttykat keby si mala aspoň šajnu o problematike utečencov, ktorí v posledných mesiacoch prichádzajú do Európy, nepísala by si také informácie, aké šíriš. Evidentne žiadny z tvojich priateľov nepracuje v nemocnici, kde by sa mohol stretnúť s utečencami...
1. utečenci sa do Európy neplavia dni a týždne, ale max pár hodín...vo väčšine prípadov sú natlačení v malých gumených člnoch, ktoré odchytávajú ľudia z EÚ, resp.pohraničná stráž, prípadne humanitárni pracovníci (tí, ktorých odchytia tieto lode sú na tom najlepšie, pretože okamžite ich buď vrátia naspäť do Afriky alebo putujú do zberných táborov, kde sú v karanténach a zatiaľ sa rieši čo s nimi ďalej)...
2.omnoho väčší počet utečencov prichádza do Európy "suchou nohou" t.j. už nie cez grécke ostrovy a taliansko, ale tzv balkánskou trasou... a áno, tí sú mnohokrát nekontrolovaní, pretože úrady ich už nemajú ako a kde skontrolovať, pretože EÚ hanebne takmer 5 rokov zanedbávala utečeneckú otázku a zatvárala oči pred množiacim sa davom na gréckych ostrovoch a na juhu Talianska 😔
3. utečenci sú normálni ľudia ako my ostatní 😔 tí chorí a slabí ostávajú vo svojich domovských krajinách alebo umrú cestou 😔 😔 😔 😔 😔 😔 tí ktorí sa dostanú až sem, k nám majú choroby od hladu, od prechladnutia a podobne (chrípky, zápaly pľúc, priedušiek, zápaly močového mechúra a podobne...)

....prosím zistite si, aká je realita, neverte slovenským ani českým médiám, vo väčšine prípadov neinformujú pravdivo 😔 😔 😔

adsumus
14. jan 2016

no mne sa najviac páči ako tí, čo nevedia nič sa osopuju na iných. 😉

Dansko, Svedsko, Nemecko hlásia prípady zavlečenia ZASKRTU utečencami, do dnešného dna 9 prípadov.

http://outbreaknewstoday.com/europe-reporting-i...

A ešte sa pozastavujem ako nás antivakcinační aktivisti presviedčaju, či ukludnuju, či ako to nazvať, že do EU dorazia len zdraví utečenci, tí slabí pomru po ceste 😔 😔 😔 ale, že aj zdraví ludia môžu prenášať vírusy ako bezpríznakoví jedinci už nedopovedia, načo?

anatalia77
14. jan 2016

@adsumus očkovanie a utečenci-to je niečo pre teba 🙂
Máš nejaký sviatok?

adsumus
14. jan 2016

@anatalia77 jaj prepáč, ja akosi neviem pochopiť, že očkovacie temy maju byť vylučne parketou neočkujucich, dilino uplne. 😀

adsumus
14. jan 2016

@anatalia77 a k utečencom sa môžu vyjadrovať výlučne len tí, čo sa chcu zabarikádovať kdesi, neviem kde.

nevelyn
14. jan 2016

Na Ukrajine, myslím dokonca v Zakarpatskej Rusi, evidovali nedavno epidemiu obrny, v Brne a okoli je uz dlhsiu dobu rozsireny cierny kasel. Migranti za to nemozu, tym su nase konciny ukradnute. Hrozby tu su dlhodobo, ale je kazdeho osobna vec, ako sa k tomu postavi.

adsumus
14. jan 2016

@nevelyn ochrnuli dve neočkované deti, teraz tam doočkovali viac ako milion dávok, bez nežiaducich učinkov.

luciapetuchova
14. jan 2016

Dobrý deň,

Chcela, by som touto cestou odporučiť portál www.necakajulekara.sk
Objednala som sa online prostredníctvom tejto stránky ku doktorovi, ktoreho som potrebovala 🙂

Kto hlada doktora a nechce cakat urcite odporucam

sue
14. jan 2016

@adsumus koľkých utečencov si v roku 2015-2016 osobne videla alebo ošetrila alebo im pomáhala resp.mala možnosť byť pri ich ošetrení?

adsumus
14. jan 2016

@sue ja nepotrebujem vidieť osobne, aby som vedela, že človek sa môže nakaziť smrtelnou chorobou aj bez toho aby videl a preto mám zaočkované dieťa, aj sama sa očkujem.

sue
14. jan 2016

@adsumus ja tiež 😊 pokiaľ mám zdravé dieťa, nedopustila by som sa neočkovania. Nikdy 😊

...ale nešír prosím lži o ľuďoch o ktorých nevieš z prvej rukynič...

adsumus
14. jan 2016

@sue aké lži šírim podla teba?

adsumus
14. jan 2016

@sue žiadne toto je oficálne vyjadrenie, že utečenci boli chorí, ktorí došli do EU, to si vybav s nimi, že šíria lži.
http://outbreaknewstoday.com/europe-reporting-i...

a nenapádaj ludí, čo maju oprávnené obavy, ty si strkaj hlavu do piesku a odvolávaj sa na tvoju obmedzenu osobnu skusensoť ak vobec nejaku, ale toto su fakty, utečencom v europe boli diagnostikované choroby, proti ktorým kopec našich detí, aj tých, čo dennodenne stretávame s nedoočkovanými deťmi, chorými rodičmi, nie je (na základe klamstiev AV) očkovaných.

A opakujem su ludia na chemo, oslabení a títo ludia su neočko detmi ohrození na živote. Kvoli klamstvám AV.

inspiration2
14. jan 2016

nechápem prečo neočkovanie riešia matky ktoré očkujú 😀 toto mi je záhada 😀 však tie neočkované by sa mali báť a ľaľa tie sa neboja, tak skúste šíriť strach niekde ...inde 🙂

mirkaaa80
14. jan 2016

@pribinak to vraj hovoril lekar, pretoze pred tymi sviatkami na zahori vakciny neboli.

sue
14. jan 2016

@inspiration2 hovorí ti niečo pojem kolektívna zaočkovanosť???

sofia288
14. jan 2016

nám povedala naša známa ktorá je lekárka že keď migranti prinesú choroby tak to budú také o akých sme ani nepočuli. tak že vám očkovanie asi nepomôže.

meluela
14. jan 2016

@jolinka kto je v karantene okrem tych par desiatok oficalnych utecentov na sk ... myslis ten vyse milion ludi ktori za posledneho pol roka presli a stale prechadzaju par kilometrov od bratislavy ... kempovali na budapestianskej stanici, isli cez vieden, salzburg atd ... kde sa pohybuje vela ludi s napojenim na sk (niektori aj dennym?) ti ludia neboli ani len registrovani uradmi, nie to este v nejakej karantene ... jedine co par lekarov-dobrovolnikov v terene trochu hasili situaciu a pomahali pri beznych ochoreniach .. takze pre mna sa epidemiologicka situacia dost zmenila a aj napr. v pripade mmr to zasadne meni rozhodovanie v prospech ockovania

sue
14. jan 2016

@inspiration2 prepáč, kolektívna imunita 😊

prevenar
14. jan 2016

@kyttykat bol by to risk v pripade ,ak by vakciny mali deklarovanu bezpecnost a ucinok ..kedze ani z daleka nedosahuju deklarovanej bezpecnosti a ucinku, tak nie je.

urcite sa na to pozri blizsie a pomerne rychlo prides na to , ako velky je ockovanie podvod.

https://www.modrykonik.sk/group/1799/

alaguema
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
inspiration2
14. jan 2016

@sue máš zaočkované dieťa? Máš! Žiadna epidémia nehrozí ale chápem aj ja so zaočkovanom dieťaťom by som mala strach po tom čo pri poslednom probléme v Nemecku ochorelo väčšie % zaočkovaných. Vytvor deťom vlastnú a nepotrebujú kolektívnu 😉

alexska
14. jan 2016

@kyttykat choroby ktore utecenci prinesu tak proti taky sa rozhodne neockuje..a pocit falosnej bezpecnosti budoz..aspon vidno aki sme naivni 😝 utecenec z neakej subsahary obrazne ti neprinesie CK zaksrt a napodobne ale neaku exotiku a tu tvoje dieta zaockovanu nema takze aj ked ockujes podla nasho kalendara stale je ohrozene a ked dojde utecenec s neakou exotikou ochorie tak ci tak,,pocinajuc neakou malariou pokracujuc tyfusom atd...

adsumus
15. jan 2016

@alexska prosím ťa pozri si info, čo som dala hore, v minulom roku boli diagnostikované v Europe 9 prípadov záškrtu u utečencov, ktoré sa vyskytli v Dánsku, Svedsku a Nemecku, dieťa neočkovane v španielsku na záškrt zomrelo, dalej máme prípady záškrtu v Pakistane, už tam zomrelo 41 detí, dalej chlapča na filipínach sa zranilo petardou, rodičia to neriešili, lebo ranka bola bezvýznamná, zomrelo na tetanus pred pár dnami. (to je na margo antivax dezinfo, že rana musí byť hlboká, od konskeho trusu a podobne) Takže tolko k tvojmu dezinfo, že utečenec záškrt neprinesie, v minulom roku priniesli, utečenecká kríza zdaleka nekončí, tí ludia žiju v katastrofálnych podmienkach, ideálnych pre šírenie infekčných ochorení a ja si myslím, že to je aj jedným z dvovodov, prečo napríklad takí Rakušania si v roku 2014 zaočkovali 98% detí a predtým mali zaočkovanosť ovela nižšiu. Ale kto chce sa rozhodovať podla uja prevenara a jeho pochybných informácii a očividnej neznalosti problematiky, ktoru opakovane deklaruje vo svojej skupine, to je jeho vec.

http://apps.who.int/immunization_monitoring/glo...

kyttykat
autor
15. jan 2016

LEN TAK NA MARGO, mne moja dobra kamoska stale huci do hlavy, ze naco ockujem, skodim tym svojmu dietatu....preto ten prispevok, cize u mna je to opacne. Ja nikomu nenutim ockovanie, ale neockojuci nutia neockovanie mne... Chcela som vediet nazory, nic viac. Ale to je uz jedno, ja svoj nazor na ockovanie nezmenim. Moj starsi syn je riadne ockovany podla ockovacieho kalendara a druhy bude tiez.. Len som chcela vediet, co sa premiela v hlave takym ludom, ktory neockuju., aj ked je mi to jedno... Pre mna za mna...

kyttykat
autor
15. jan 2016

@adsumus Konecne niekto, kto zije v realite... A nezatvara oci pred svojou nezodpovednostou...

veronkaj
15. jan 2016

na to aby človek pochopil či hrozí alebo nehrozí postačí aj zdravý rozum pretože už sa to niekolko krát spomínalo napr. ani krv nemôžeš darovať pokial si bola za posledný mesiac v nemecku a podobne tak ako sa mlčí o veľa veciach a nepodávajú informácie a dozvieš sa z iných zdrojov nebudú verejne deklarovať že áno sú nakazený alebo chorý. opýtaj sa lekárov a sestier v nemecku, taliansku a podobne kde majú problém s infekčnými chorobami od syfilisu , tbc a horúčiek ktoré sú u nás menej známe a podobne. Odpoved ved sú v karanténe??? naozaj tomu veríte?? áno niektorý sú , myslíte si že každého jedného poctivo vyšetria ?? to by stálo miliony nie len u ktorých majú podozrenie ak zrovna nezdrhne z tábora alebo namiesto seba nepošle iného na odbery pretože ak je chorý nechajú ho tam kde je a oni chcú predsa len krásne peniažky z DE, koľko ich behá bez registrácie, vyšetrení? myslíte že dodržujú hygienu a všetko aspon ako europania??? omyl a veľa chôrob vznikne časom práve z nedostat. hygieny,
nehovorím že všetky očkovania nás ochránia, nedávam sa očkovať proti chrípke a podobne ale proti vážnym chorobám ano aj svoje dieťa som dala a ani som nezvažovala inú možnosť tak ako x iných mamičiek v minul. rokoch, nechcem sa raz pozerať na to ako moje dieťa trpí za to že som sa rozhodla neočkovať ano má to svoje riziká ako všetko ale podstatne menšie a menej ako následky v prípade napr,. prepuknutia choroby.
Voľakedy sme celkovo aj my aj naše mamy nás tak neofukovali ani nedržali deti pomaly v sterilite a odolnosť sa vyvíjala aj viac menej prirodzene, a všetko sme prežili a sme tu a nemali sme ani bioplienky ani sme nevysávali byt každý deň ani x iných vecí čo dnes niektoré mamičky až príliš preháňajú, potom sa niekde ich deti dotknú bacila a hops už sú choré . Všetko treba brať s mierou , rozvahou a reálne