Váš názor na prvé tri očkovania

jjanulkaa3
18. jan 2015

Ahojte, kedze teraz riesim otazku ci dat svoju dcerku treti krat zaockovat chcem sa spytat su tie prve tri vakciny rovnake? Alebo je tam medzi nimi rozdiel. A ma zmysel ockovat tym istym ked uz dve mala? Potom preco sa ockuje teraz casto a potom nic? Aky je vas nazor na to najme na tieto prve ockovania do roka. Dakujem

jjanulkaa3
autor
19. jan 2015

@katrinka8
@evittam
@domak2
@iwesska
@katrinka8 Zeny 🙂 dakujem vam za info

dekys
20. jan 2015

@adsumus nic z toho,co tam je, nekonzumujem ,a nekonzumuju to ani male deti. a myslim ze ked sa tak velmi angazujes ,mohla by si vediet čo to o formaldehyde,fenoxyetanole.... napr formaldehyd sa v živých organizmoch takmer nenachádza, pre ľudí je vysoko toxický, nezávisle od spôsobu vystavenia. Je vysoko toxický pri vdýchnutí, požití aj pri prechode pokožkou. Je karcinogénny a mutagénny, môže spôsobiť dedičné genetické poškodenie. Formaldehyd je veľmi škodlivý pre sliznice, horné dýchacie cesty, oči a pokožku, môže poškodiť obličky.Formaldehyd sa v tele mení na kyselinu mravčiu, čo zvyšuje kyslosť krvi a zapríčiňuje zrýchlené, plytké dýchanie, hypotermiu, kómu a smrť.

Fenoxyetanol je toxický pre pečeň, obličky a nervovú sústavu. Opakované alebo predĺžené vystavenie fenoxyetanolu môže viesť k poškodeniu cieľových orgánov.

a-jest sa musi.ale clovek si moze vybrat.takisto,ako aj pri ockovani 🙂

taketo sajrajty pchat do maleho stvorenia ,no humus. biznis je biznis.

zita19
20. jan 2015

@dekys tak su iba 2 moznosti: 1. Neviem citat; 2. Sloboda v ockovani zavadza.
Lebo ja som si podrobne presla obidva dokumenty nalinkovane v tebou pridanom linku na informacie na webe Slobody v ockovani a NENASLA som tam ziadnu z latok, ktore su menovanena webe Slobody v ockovani, ako v Australii uvedene su a u nas nie.
http://gsk.com.au/products_vaccines_detail.aspx... uvadza v zlozeni ako pomocne latky:
aluminium hydroxide,
aluminium phosphate,
lactose,
Medium 199,
neomycin (traces),
polymyxin (traces),
polysorbate 80,
polysorbate 20,
sodium chloride (salt)
water
Slobodou uvadzane zlozenie, ktore sa vraj nachadza v austrálskom príbalovom letaku uvadza aj:
formaldehyd (ten nie je uvedeny), fenoxyetanol (ten nie je uvedeny). Kedze mam na praci zmysluplnejsie veci ako sa tu natahovat o dezinformáciách, pre ukazku musia tieto dve udajne zlozky stacit.
Skus si to preverit aj sama. Mozno ty sa dopatras....

adsumus
20. jan 2015

@dekys Počula si už, že formaldehyd je prirodzenou súčasťou ludského metabolizmu, telo ho samo produkuje každý den a v porovnaní s tým, čo máš denne v tele je množstvo, ktoré sa do teba dostane z vakcíny zanedbatelné? A že dieťa má v tele 50 až 70 krát viac formaldehydu ako môže dostať do tela z očkovania? Hliník to isté, ak je škodlivý, musí škodiť aj ten, čo sa dostane do krvi z vody, vzduchu a jedla, ale akosi hromadne neumierame na otravu hliníkom, asi, že sa ho dokážeme celkom dobre zbaviť. Takže treba naozaj zvážiť, či tie množstvá látok sú naozaj také nebezpečné ako ma presviedčaš, aby sme riskovali vážne následky chorôb u naších deti akými su slepota, hluchota, sterilita, rakovina, poškodenia pluc, mozgu, paralýzy, vývojové vady plodov a tak dalej, nebudem sa rozpisovať. Pre mna jednoznačne víťazí prevencia nad chorobami, aj ked so stopovým ak vôbec nejakým množstvom formaldehydu z výroby.

dekys
20. jan 2015

pre mna jednoznacne vitazi neockovanie. goodbye. zelam vam tu vsektym,nech na to vase deti nedoplatia.ci v blizkej,alebo dalekej buducnosti.pripadne ich deti

zita19
20. jan 2015

@dekys este ti pridam k formaldehydu taku informaciu: Z nového nabytku sa az 3 roky uvolnuje formaldehyd z lepidiel. Dufajme, ze tvoj nabytok je starsi ako 5 rokov. Inac sa ho tvoja dcerka nadychala viac ako by ti bolo mile.

dekys
20. jan 2015

Jeziiiis už neviete jak si obhájiť to čo ste urobili tak tu trepete O nábytku haha

zita19
21. jan 2015

@dekys netrepeme o nabytku. Upozornujem na to, ze expoziciam formaldahydom, co sa podla zastancov slobody v ockovani vyskytuje vo velkych mnozstvach vo vakcínach, su ludia atakovani v beznom zivote aj v pomerne vysokých dávkach a dlhodobo... Bez toho aby si to vôbec uvedomovali.

irenkask
21. jan 2015

@dekys V tom prípade sa môže hanbiť až po čiernu zem RÚVZ že také niečo jedovaté a karcinogénne sa pri výrobe nábytku používať môže a nezakročí proti tomu hoci to vie.

irenkask
22. jan 2015

@zita19
Inak mňa naučil život brať všetko pozitívne a keďže si uvedomujem že formaldehyd sa používa na konzerváciu mŕtvych tak som velice spokojná, pretože ja som použila vakcínky na také predkonzervovanie mojej budúcej mŕtvolky preventívne , teda ešte zaživa, aspoň sa zachovám v zemi po dlhé roky a za niekoľko tisícročí keď ma nájdu ako starú vykopávku tak budú žasnúť aká som odolná aj po smrti a vo svojom posmrtnom živote.
Proste jedinečná .
Ale prisahám že formaldehyd s drevotrieskou si pichať nebudem, stačí balzam z nábytku aplikáciou cez kožu a sliznice.
Inak všimla som si že vôbec nechátram napriek tomu že mám vysoký vek a som tým formaldehydom už teraz dobre skonzervovaná, ani muchy na mňa nechcú sadať a pleť mám od neho ako keby som bola napreparovaná botulotoxínom. Aj Studénková by mohla závidieť pleť a nič ma to nestojí.
Ale je to aj veľká nevýhoda, pretože mi takmer nikto nechce veriť že som 60%ný invalid a lekárom je to podozrivé, ale budem im musieť ten tvoj link prepožičať, aby sa mohli aj oni napreparovať čím viacej ako ja. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

lussy1305
22. jan 2015

tie ktore neockujete by ste si mali uvedomit, ze tymto sa zacnu sirit choroby ktore boli teraz ockovanim potlacovane a ked vase dieta na ne ochorie, nemozete buchat na ziadne dvere pretoze to bolo vse rozhodnutie.

zuzy21
22. jan 2015

Hmm...a co cierny kasel? Tiez sme boli ockovany proti nemu a upss...aj tak bol vlani hlaseny( a u viacerych). A to nehovorim o zapale mozgovych blan.

aristka
22. jan 2015

@dekys o tom nábytku to nie je ha ha ha ,je toho omnoho viac ,kde je formaldehyd ,ktorý denne dýchaš ....takže veľa študuj ,aby is to vedela ....

jjanulkaa3
autor
22. jan 2015

Mam znamu s ktorou som sa ohladom tejto temy bavila, ma styri deti prve dve dala ockovat a samozrejme nonstop chorlave obe, dalsie dve deti dvojicky pri nich si povedala ze nebude ockovat no a maju rok a pol a este chore neboli ... tazko to pripisovat ockovaniu ale je to na zamyslenie tak tiez moja mama ma priatela on ma syna 15 od detstva ho davali ockovat aj proti chripke....a samozrejme stale chory stale nieco donesie a kazdeho okolo nakazi...ked vakciny maju pomoct tak potom preco je stale chori aj ked sa ockuje pravidelne napr tu chripku podotykam aj 5 krat do roka!! Mozno BIZNIS ktory je vsade!!!!!
@aristka
@zita19
@adsumus

jjanulkaa3
autor
22. jan 2015

@lussy1305 tiez prispevok vyssie len som zabudla oznacit

zita19
22. jan 2015

@jjanulkaa3 tie deti ochoreli na niektoru z tych chorob, proti ktorym vakciny chrania? Ak ano, su o tom zaznamy a ide o zlyhanie vakciny u konkrétneho dietata.
Ale ak su chore na bezne infekcie, tak miesas jablka s krumplami...

mirushka1983
22. jan 2015

@zita19 myslim, ze jjanulkaa3 to chcela mysliet tak, ze deti, ktorym sa neprirodzenym sposobom zasahuje do imunity maju s imunitou problem a su castejsie chore aj na bezne sezonne alebo virusove ochorenia. Takze miesa, ale v suvislosti 🙂 Ja osobne som ochotna sa priklanat k tomuto nazoru, ale kedze kazdy jedinec je individualny a jeho telo pracuje individualne, neda sa taketo pravidlo vseobecne a pausalne aplikovat. Skratka, niektori jedinci su silnejsi, niektori menej. Je to ako s fajcenim, niekoho zabije rakovina pluc v 40 a niekto je tuhy fajciar do 90 a zomrie na zlomenu nohu....svoje deti mam jedno ocko a jedno neocko a sledujem a porovnavam, kedze su male, domaca studia je este nedokoncena, takze sa neviem relevantne vyjadrit 🙂 🙂

zita19
22. jan 2015

@mirushka1983 lenze kto vie ake je pozadie toho dietata, co ho ockuju aj proti chripke. Co ked je to rizikove dieta? Kto vie co by s nim narobili osýpky?. Kto vie, ci by bolo take chorlave keby bolo neockovane? Kto vie co by s nim narobili osýpky?
Ked nepozname vsetky fakty nemozeme vynasat taketo sudy...
@jjanulkaa3 vyzivove doplnky nie su BIZNIS? Homeopatika nie su BIZNIS? Vyroba aut nie je BIZNIS? Co z toho clovek naozaj potrebuje? A do vyrobcov homeopatik, vyzivovych doplnkov a aut sa neobuvate. Len do vyrobcov vakcin. 😝

sisaka
22. jan 2015

@zita19 škoda reagovať na niekoho kto tvrdí, že dieťa býva 5x do roka očkovane proti chrípke, to mi úplne stačí, na vytvorenie si názoru .....

zita19
22. jan 2015

@sisaka vsak viem... Ale musis napisat, lebo bez odpovede si snad bude radostne poklepkavat po pleci ako nam vytrela zrak... No mozno sa aspon zamysli... Ale asi nie... 😝 😖

jjanulkaa3
autor
22. jan 2015

@zita19 Vsetko je biznis. Do vyrobcov vakcin asi preto lebo moze nemusi poskodit zdravie....trochu od temy ale zvlastne je ze z nicoho nic vznikaju zahadne choroby ktore neexistovali alebo sa dllllho nevyskytovali a potom na to spravia vakciny....moj nazor je ze je to biznis a hlavne je nas ludi tu na zemi stale viac a viac....mozno miesam zemiaky s krumplami ci ako si napisala ale mne osobne to neprekaza 😉

zita19
22. jan 2015

@jjanulkaa3 no vsak samozrejme vyrobca si najprv vymysli vakcinu a potom si k nej vymysli chorobu. Ci naopak? Vies si predstavit aku mizivu ciastku v obrate farmafirmy predstavuju vakciny? Ovela vacsi biznis ma z volnopredajnych liekov na bolest hlavy ako z vakcin. Jeden jeho zakaznik potrebuje za zivot 10 - 15 vakcin. Ale ten isty clovek pozerie za cely svoj zivot na kila ibubrofenov, sirupov od kaslu na litre. Kedze tento clovek zije ako zije a je ako je, casom sa z neho stava dlhorocny konzument liekov na hypertenziu. Pre farmafirmu je zisk z vakcin v prepocte na jedneho konzumenta absolutne okrajovy. Zarabaju na niecom uplne inom.

jjanulkaa3
autor
22. jan 2015

@zita19 takze tu ide len o to ako vytret niekomu zrak. Jasne sak ty si nam ho vytrela vsetko vies vsade si bola
@sisaka naco potom vobec reagujes ked to neni k teme? Aby si bola zaujimava.

veriiii
22. jan 2015

@jjanulkaa3 k tej zvysenej chorobnosti-pozri tuto temu😉
NEOCKOVANE DIETA BYVA ROVNAKO CHORE AKO OCKOVANY SURODENEC
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nezaockovane-dieta-byva-rovnako-chore-ako-ockovany-surodenec/
a vsimni si co vsetko mamicky vymenuvavaju, co ich dieta dostava na denno dennej baze..ako PREVENCIU
moje ockovane dieta okrem cerstveho ovocia a zeleniny nedostava ziadne ine vitaminy, a doplnky.( ked bola mensia ,dostavala probiotika, a obcas rakytnikovy olej,ked zle papala pre zubky).a prvu chorobu- nadchu mala v 9.mesiacoch, potom co rok dlhy nic a zasa 5 dnova nadcha..antibiotika mala raz -pre komplikacie z refluxu..
apropo,je ockovana od 2.mesiaca

@mirushka1983 ved citaj aj ty ten link 😀
@dekys jo,ale ked sa vytiahli argumenty pre tych chapavejsich,tak si chcela zdekovat 😀
tu je prehlad pomocnych latok od kompetentnych..

http://www.sukl.sk/buxus/docs/Bezpecnost_liekov...
NIECO O FORMLALDEHYDE-CITAJTE ASPON PRVU A POSLEDNU VETU..

Formaldehyd je prirodzený medziprodukt pri viacerých metabolických pochodoch v organizme.

Tvorí sa z
glycínu,serínu, metionínu a cholínu; je dôležitý pri biosyntéze purínov, tymidínu a aminokyselín. V krvi sa nachádza v množstve 2,05–3,09mikrogramov/gram tkaniva.Vminulosti sa veľa používal na dezinfekciu chirurgických nástrojov a vzduchu ale aj vo vorme roztoku na kloktanie.Po podaní do tkaniva sa rozkladá v priebehu niekoľkých minút na kyselinu mravčiu.Veľmi dráždivý je pri podaní na kožu, pri požití a pri vdychovaní.

Dlhodobé vdychovanie má potenciálny karcinogénny účinok (karcinóm nosohltanu,prinosových dutín a leukémia)

ako mozete citat, formaldehyd je ozaj (nevyhnutnou)sucastou naseho tela..
ako mozete citat, po ockovani sa rozklada-cize nezvysuje sa jeho hladina
.a ako mozete citat , rakovinu sposobuje len jeho inhalacia..

ozaj si myslite,zeby sa liekov,hlavne takytch co sa vpichuje davali nezname,alebo neoverene pomocne latky?

stresswoman
22. jan 2015

@sisaka naco sa ozyvas ked je zbytocne reagovat ako pises 😀 😀 😀 ubohe

stresswoman
22. jan 2015

@veriiii co si myslis ty davali?

veriiii
22. jan 2015

@jjanulkaa3 no schvalne, povedz ktora choroba neexistovala pred zavedenim vakcin ale po zavedeni sa objavila?a preco sa nepytas v nesuhlase ,ze ci dat alebo nedat 3 ocko?tam ti zodpovedne poradia-neockovat-a este par odbornych sprechov pridaju 😅

veriiii
22. jan 2015

@stresswoman co daval kto?