Môžem jesť kečup, keď ešte dojčím?

10. jún 2023

Ahoj mozem jest kecup ak kojim ? Lebo paradajky sa nemozu jest, preto ma napadlo ci kecup mozem

amelia1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisa0504
10. jún 2023

Aj kečup aj paradajky sa môžu jesť. Je možnosť pri alergénoch, že by dieťa malo nejakú reakciu (vyrážky alebo bolesť bruška), ale to si vieš odsledovať. Základné potraviny by sa mali jesť všetky, len také čo nafukujú a surové mäso a ryby nie

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikpa
10. jún 2023

A prečo by sa nemohli jesť paradajky? Ja som jedla všetko okrem toho čo ma naduvalo, strukoviny a kapusta.

jazula
10. jún 2023

@elizabet173 Mne napríklad do porodnice priniesol partner paradajky a sestričky mi vynadali, že či to myslím vážne, že to je alergén…

jazula
10. jún 2023

Ja som alergény najskôr vysadila a začala jesť postupne. Niektorým deťom vadí všetko, niektorým nič… Mne sa dcerka napríklad vysypala, keď som zjedla arašidy (to mala asi pol roka) a ananás (to mala cca 8 mesiacov). Ostatne jej nevadilo.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majlo1234
10. jún 2023

@elizabet173 hrachovu polievku a fazulovy privarok v mojom pripade😄

Mna fascinuje, ze niekto robi v nejakom odbore sto rokov, ako predpokldam vacsina sestriciek v porodnici, a absolutne sa nwvzdelava a riadi sa nazormi z 18. Storocia

Mozes aj paradajky aj kecup, ak sa bojis, tak po troske otestovat najprv

aliaray1
10. jún 2023

Preco by sa rajciny nemohli? Jedla som vsetko a nebol nikdy problem. Strukoviny som zliala vodu pri vareni, ale to je vsetko.

zenulkaaa
10. jún 2023

Ach jaj tieto-to sa moze to nie.. to kto ti povedal o tych paradajkach? Mozes jest vsetko, ale s mierou.. takze kecup urcite mozes

autor
11. jún 2023

@jazula ano presne koli tomu sa nemozu paradajky lebo je to alergen

jazula
11. jún 2023

Neviem, aké staré je bábo, ale ja som takéto alergény začala jesť postupne…skúsila by som ten kečup, ak bude bábo ok dnes aj zajtra, kľudne by som pridala paradajky. A tak som robila aj s ďalšími alergenmi. Detičky reagujú rozdielne, ja som bola radšej opatrnejšia.
Zasa na druhej strane vyradiť všetky alergény počas celého dojčenia nie je reálne, to by si nemohla jesť snáď nič (dcerka ma vyše 2 roky a na odstavenie to u nás stále nevyzerá 🙈).

anavixy
12. jún 2023

Vyradit vsetky alergeny pocas dojcenia ani nema zmysel, ved prave cez MM sa dieta stretava aj s alergenmi a zaroven mm obsahuje latky ktore pomozu telu spracovat ich 🙉 este v porodnici budis, ale urcite postupne zaradit vsetky potraviny a len sledovat pripadnu reakciu, ake rozhodne nie nejest nic lebo dojcim, zo suchych rozkov moc vyzivne mlieko zena nenaprodukuje 😃 a brucho vacsinou ked boli, tak boli tak ci tak. A to sa tyka aj potravin, ktore nafukuju. To, ze nafukuju matku neznamena, ze automaticky nafuknu aj dieta, to si treba tiez len odsledovat. Tak isto nie je pravda, ze dojciaca zena nemoze jest cerstvy tatarak, susi (akurat morske ryby s vyssim obsahom olova nie)… ani cesnak ci palive jedlo nemusi byt vobec problem. Nehovoriac o tom, ze najvacsi alergen pre dieta je aj tak bielkovina kravskeho mlieka… prikladam zaujimavy clanok od odbornicky na vyzivu🙃
https://juditatkacova.sk/alkohol/ako-sa-stravov...

cica8
12. jún 2023

Tiež nemozeme rajčiny, a aj kapustu a zampinony

autor
18. jún 2023

@anavixy ..... bryndzu, tepelne neopracované mäsové výrobky (napr. salámy ale aj tatarák), vajíčka nemusíte variť úplne natvrdo ?????
Ako fakt mozem aj kojim babatko ?????

anavixy
18. jún 2023

Ano, pretoze tie veci, ktore ohrozuju tehotnu (teda preto sa nemozu teda nemali by sa jest v tehotenstve), neprestupuju do MM, takze dietatko neohrozia ani v pripade, ze by matke nieco z nich bolo. Ale samozrejme ani to nechceme, takze hlavne nech je to vsetko cerstve a z overenych zdrojov 🙃

jazula
18. jún 2023

V tehotenstve sú oveľa väčšie obmedzenia v jedle ako pri dojčení. Pri dojčení ťa v podstate obmedzuje len to, na čo citlivo zareaguje konkrétne bábo (u nás napríklad výsyp u dcérky po mojom zjedeni ananásu a arasidov, po prvom roku jej už nevadí ani to). A to zistíš len tak, že to zješ a sleduješ reakciu… Plus čo vadí teraz, nemusí byť napr o dva mesiace už žiaden problém.

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saxana000
26. jún 2023

Toto je nova doba.kojim tak nejem takmer nic a potom placem ze nemam mlieko.preboha jedz normalne vsetko do radu maso zeleninu prilohy pecivo ved na dietati zistis ak mu nieco nerobi dobre...