Nemám mlieko

petra451
7. jan 2018

Ahojte mamicky som treti den po cisaraku a furt sa mi nespusta mlieko som ,,zufala" lebo nedokazem nakrmit svoju dcerku mala ste aj vy niektora taky problem???

stankadu
7. jan 2018

ja som bola tiež takto, prvé dieťa po cisárskom dojčenie celkom fajn, no pri druhom sa mi týždeň nevedelo pustiť mlieko. Tiež som bola riadne zúfalá. No povedala som si, že ked to išlo pri prvom, tak to pôjde aj pri druhom. Prikladala som bábo, ked pýtalo ale musela som aj dokrmovať, lebo plakalo. Ale rozmýšlala som aj nad tým, že pri prvom dojčení som hned od začiatku brala homeopatiká na dojčenie a možno to mi pomohlo, lebo pri druhom som ich nemala a dojčenie malo ovela horší štart. Treba len vydržať a ono to príde. Držím palce.

gapre
7. jan 2018

Moja skusenost: po cisaraku prisli sestricky prilozit malu po 12 hodinach.Ja infuzku a este som nebola postavena, este zacievkovana..Tak som malu len prekladala z prsa na prso...potom ma postavili na nohy, ale mala bola stale somnou v izbe, v postielke..kedze plakala a ja som mala mat dalsiu infuzku tak zasa na prso..takto bola v kuse prisata 3 hodiny😁.Kym si z novorodeneckeho vsimli, ze mam malu stale u seba..tak mne za tu dobu uz mlieko nabehlo...ja odporucam prikladat, prikladat...a ked nepojde tak mliecko cez striekacku

lucia147852
7. jan 2018

Určite jej daj najesť. Keď nie tvoje tak umele. Možes dokrmovať striekačkou napr. moja tak pila. Mne sa mlieko spustilo na 4ty den. Samozrejme tvrdohlavo som odmietala dokrmovanie, kým mi dieťa neostalo dehydorvane a schudlo 1kg za 3 dni proti pôvodnej vahe. Sestričky na mna kukali ako na blazna a mali v tomto pravdu. Tým že nemala mliečko sa jej rapidne zhorsila zltačka, nemala sa ako vylučovať, katastrofa. Ved prilož, aby tahalo a ked vyťaha treba dokrmiť.

mrkvicka060
7. jan 2018

prosim ta nepocuvaj kraviny typu, ze ziadne UM a ze neumrie od hladu... co vam uz nacisto hrabe?? daj jej najest UM!!! sa ukludni a nestresuj, moj maly pil z flase aj z prsa a nebol ziadny problem. kks, ako mozete nechat dieta 4 dni nejest toto nepochopim, len preto ze chcete silou mocou len kojit.

miluna777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lusyc
7. jan 2018

Aj mne sa naplnili prsia az na 6.den po sekcii. Dovtedy som vytlacala po kvapke. V sede, trosku v predklone, palec na hornom okraji prsa, ostatne prsty na spodnom okraji a stláčať smerom k bradavke. Tiez som nevedela co a ako, podpora dojcenia len na nastenkach a v zaramovanych obrazkoch na stenach. ...
Ak sa babo neprisaje, ked prikladas, tak volaj z domu laktacnu poradkyňu.
Treba aj nahrievat v teplej sprche.

miluna777
7. jan 2018

Inak tiež som potom mala problém s malým so žltačkou, a nebolo to o tom, že ja som mu nechcela dať umelé, sestričky tam boli fanatické do kojenia a nechceli mi preňho veľmi dať. Dávali len málinko. Už som tiež bola potom zúfalá, že o čo im ide, že im tu jednu krabicu UM donesiem alebo zaplatím, ak ide len o to, len aby sa malý najedol, žltačka prešla a mohli sme domov. A ono dnes sa to kojenie až fanatizuje. Akože hej, je to to najlepšie, čo môže dieťa mať, ale netráp seba stresom, že si "neschopná dieťa nakŕmiť", ani dieťa netráp hladom a smädom. Sú baby, ktorým to ide, ani nevedia ako, a sú baby, ktoré sa aj pre pár kvapiek natrápia viac ako pri pôrode a stejne to nie je nič moc. Ja to mám teraz v živej pamäti (malý má 2 mes), hlavne aj cudzí ľudia sa ma pri prechádzke kočiarom pýtajú či kojím a pridajú múdrosti o tom, ako je to dôležité a ako "každá môže kojiť". To je teraz najobľúbenejšie heslo, ktoré najčastejšie používa samozrejme ten, kto martyrium s neúspešným dojčením nezažil. Najprv mi z toho bolo do revu, teraz ich už pošlem do riti že im do toho nič nie je.

michalkova25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bruneta880
7. jan 2018

Tak ma napadlo, neviem ako jej dávaš prsko, ale bradavku s dvorcom jemne stlač medzi ukazovák a prostredník a vsuň jej trošku do pusinky, môže byť že si slabo chytí bradavku a teda neťahá ako by mala len ti ju rozžužle...a otočenú pri dojčení ju maj k sebe celým telíčkom, stáva sa že dieťatko má k prsku otočenú len hlavičku potom sa rýchlo unavý a môže ju bolieť krk...neboj pojde to určite a ak nie, tak sa svet nezrúti.

oli1116
7. jan 2018

Úplne v pohode daj umelé ,dieťa predsa musí jesť .sk sa mlieko dostaví bude jesť aj s prsníku ,horšie je stresovať sa nad tým že mlieko nemáš a dieťa nechať nespokojne a hladne,začni si ho prikladať a potom ho nakŕm z fľaše ,hlavne kľud,na vsetko aj tak nájdeš odpoved v sebe ako nejaké múdre rady od inch

zapka21
7. jan 2018

mat malicku stale na sebe, po leziacky, nech stimuluje bradavky, skus vyhladat kontakt na laktacnu poradkynu z tvojho okolia https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-d... . Inak, si neviem predstavit, ako vas mozu pustit, ked malicka nepribera, hmmm. Drzte sa

marikap18
7. jan 2018

Necitala som celu diskusiu, ale urcite nedavaj s flase umele mlieko, pi vela tekutin, aj 2-3 litre denne, ja to robim, inak by som mlieko nemala, najdi si laktacnu poradkynu, ako ti uz pisala zapka21 a ak mliecko nahdou stale nejde, kup si laktacnu pomocku.taku trubicku. Len si musis nastudovat, ako sa pouziva. Vsetko ti poradi laktacna poradkyna. Bud v klude a nestresuj, venuj sa iba babatku a sebe, na domacnost kasli.

lenadka
7. jan 2018

@petra451 po treťom ťažkom pôrode som nemohla chodiť a dostávala som transfúzie takže malého mi len pár krát doniesli cez deň na priloženie aké to nestačí a tak dom si ho nechala tretiu noc pri sebe a spali sme spolu a na každé mrnknutie som si ho priložila. Dovtedy bol viac-menej na UM. Až po tej noci sa mi spustilo mlieko, ráno mokrá košeľa. Podstatné je nestresovať sa. Po cisárskom si v podobnej situácií. Neboj sa ani dokrmovania, podstatné je spokojná mama a spokojné dieťa. Neviem si predstaviť nechať malého hladovať len preto, že dom mlieko ešte nemala. Ale fakt je, že ja som bola skalopevne presvedčená že sa mu spustí a dojčiť budem. Tak sa ukľudni. Malinkú máj pri sebe a spravte si tuli- tuli noc. Držím palce 😘

maminuska
7. jan 2018

Ja mám za sebou dva normálne pôrody a tri cisárske . Po normálnych som mala mlieko na druhý deň ,po cisárskych na tretí deň . Do pôrodnice som si brala aj ručnú aj elektrickú odsávačku, simulovala som ňou sanie. + mi nosili deti. Všetky deti som kojila cez dva roky. Preto každej po cisárskom odporúčam odsávačku .

margareta52
7. jan 2018

daj um a co? svet sa nezruti

ajuska182
7. jan 2018

Normalne daj babu napapat. Viem o com hovorim, mne malu v nemocnici nedokrmili, ja mlieko nula bodov a domov sme prisli, mala dehydrovana, v plienke oranzove flaky, vkuse spala... sama laktacna mi okamzite nakazila dat um. Natrapila som sa dlhe tyzdne s cievkami, rascove polievky, matysaky, 18 tabletiek na podporu mlieka som jedla denne (senovky, benedikty), mala prisata spravne a nic..neslo to ani po tyzdnoch..aj som odsavala a moje celodenné maximum bolo 50 ml..ja psychicky vycerpana, mala tiez uplakana, hladna..uz nikdy by som toto nedovolila znovu, ja som dojčenia nebola a som tu.. mam pocit, ze v dnesnej dobe je obrovsky tlak na mamicky z kazdej strany len dojcit nech sa deje co sa deje a nie vzdy to dopadne stastne. Samozrejme uznavam, ze materske mliecko je naj, ale ked to nejde, tak to nejde. Nestresuj sa, daj malej papat, spokojna mamka = spokojne babo.

lenadka
7. jan 2018

Teraz som si prečítala aj diskusiu a tak ako niektoré baby píšu, bábo musí jesť inak ostane spavé, letargické. Pri poslednom pôrode som mala spolubývajúcu jej malinkã málo pila a dostali sa do začarovaného kruhu, potom už do nej nevedeli dostať ani UM, lebo dieťa ostalo spavé ( žltačku nemala, spala od vyčerpania a nedostatku energie).
Ja tvojom mieste klobúčiky odložím cez ne sa prsník málo stimuluje. A aj keby sa ti nepodarí dojčiť no a čo, o to horšia mama nebudeš. častejšie prikladajú, je jedno koľko vytiahne na začiatku. Kolostrum je sýtejšie stačí málo a častejšie.

majcika
7. jan 2018

Mamicky vy mate fakt pocit, ze ked mamina po porode a v strese z nekojenia, ze vase rady znejuce "ti sibe nddavaj mu UM" tej mamicke pomoze? Viac ju to vystresuje. Iste stale prikladat, hladat lepsiu poziciu pri kojeni, pit vineu, a upokojit sa. Rady typu co ju viac budu syresovst du kontraproduktivne.

babatkoo
7. jan 2018

Mne nabehl az na 5 den po cisaraku aj mojej kamoske. Ono pride len prikladaj k prsniku.

maggiba
7. jan 2018

@petra451 Prides domov, volaj laktacnu, ak chces dojcit. V Košiciach urcite bude aspon jedna schopna.
V nemocnici len dohliadni na to, aby si mala babo pri sebe a prikrmovat inym mliekom jedine max.striekackou. Flaskou radsej nie. Aj cumel radsej zatial nevytahuj, nedavaj. A doma, v klude, s podporou to urcite zvladnete.
A nestresuj sa. Cim viac stresu, tym horsie. A na tie hnusne sestry sa vykasli. Ony su uplne neschopne, co sa podpory dojcenia tyka. Drz sa.

katrin21
7. jan 2018

@zuzulak11 a dovtedy, kym sa spusti ma robit co? nechat dieta vrieskat hladom? jedna vec je prikladat a druha nedat UM !! ked raz nema mlieko, tak to UM musi dat, aj keby to malo byt anpr- cez cievku pri " kojeni".... ale su zeny co mlieko nemaju a mat nebudu, poznam takych X a mohli cakat aj roky , kym by sa im prsia naliali.. a co teraz?

@petra451 netrap sa, ono bud pride, alebo aj nie, ale keby nie, nezruti sa svet, su aj horsie veci.. Prikladat prikladaj, ale nestresuj sa, lebo ono to robi viac skody , ako osohu.... vela papaj polievky, jedlo poriadne,... nejde len o tekutiny ako take, ale skor tie vyzivne ako su polievky.... ale ak to nepojde, nevadi....aj ked kojit je super, niekedy sa neda ...
skus si kupit velku striekacku a cievku ( v zdr. potrebach) a do striekacky daj UM a cele si to prilepis na hrudnik ( tu sriekacku) a cievka pojde do pusy babatka.... bude na prsniku, ale bude takat sice UM z cievky, ale zaroven masirovat prsnik.. toto skusaj nejaky cas, ak to nepomoze, tak uz asi nic 🙂

evittam
7. jan 2018

@petra451 Hlavne sa nestresuj,ze si nebodaj "neschopna matka" a podobne hluposti. Reči typu "musis dojcit, lebo kazda dojčila a budes dojčiť lebo..., " -jednym uchom dnu a druhým von a taktiez rady typu -nic iné nerobiť len chodit a lezat cely den a noc s dieťatom zavesenym na prsniku a nech sa o rodinu postara napr.aj suseda tiez. Proste bud mlieko budes mat alebo nie, alebo budes aj dokrmovat. Dieta musi byt hlavne najedene a v poriadku. Spokojne dieta=spokojna matka. A nie sa trápit, to nikomu nepomoze. Ja som syna rodila prirodzene-mlieka na rozdavanie, dcerka CR-rozbiehalo sa mliecko pomalsie a ani som nemala dost tak som od narodenia dokrmovala-ziadna tragédia.😉 Tiez som sa najskôr chvíľu trapila,ze preco a zaco to nie je ako pri synovi ale rýchlo ma to preslo.😉
Napr.sesternica ma 4deti-prirodzene-ani pri jednom nemala mlieko, ziadne,vobec,nic....

katrin21
7. jan 2018

cievku pichnes take 3-4cm do ust ked babo sa prisaje na prs.. kutikom ust to tam lahko das...
tu mas priblizne ako, foto

evittam
7. jan 2018

@majcika "Premudrele dojcomatky"....😉

katrin21
7. jan 2018

a neni to vzdy o prikladani..... fakt ...
ja som mala predcasniatko, prilozene prvykrat az po dvoch tyzdnoch. a cuduj sa svete, mlieko som mala do 24h nabehnute tak, ze som po par dnoch nosila na jisku flasku plnu za den, postupne aj dve... a suseda na izbe ani kvapku, proste to neslo.. a ani sa nikdy nerozkojiila. ked to ma ist, pojde to, ver mi...

atrami
7. jan 2018

Zacni pit hroznovy dzus, alebo vineu a spusti sa.

petrofka
7. jan 2018

Mne sa nespustilo, dva mesiace po cisarskom som stale skusala, bola som z toho nesmierne vycerpana, aj psychicky. Potom som sa na to vykaslala a davala som len Nutrilon a bol spokojný maly i ja. V nemocnici ti vsetko povedia, ake mlieko kupit (Nutrilon HA) a ze mi staci na zaciatok tak 60ml vody a dve odmerky. Po cisarskom sa moze spustit mliecko i neskor. Uvidis. Nie je to ziadna katastrofa. Doleziti ste vy dvaja ci dve a mysli na dietatko, ake je krasne a uzasne, tulte sa najviac ako mozete 🙂 to je to krasne na materstve. Kojit mozes skusat stale, ked prides domov, hned volaj laktacnej poradkyni. Bude mliecko bude, ak nebude, tak nebude. Nezijeme v stredoveku. Vychovas zdrave dieta aj na umelom mlieku, neboj ;) Drzim palce!

evittam
7. jan 2018

@atrami Alebo aj nemusi.
Presne ako pise
@katrin21

evittam
7. jan 2018

@katrin21 "Milujem" niektore "dristy" premudrelych dojcomatiek na MK. V style "musis,musis, musíš,...". A potom tu mame vystresované zeny.
Ja fakt neviem ako som len mohla otehotnieť, vynosit,porodit,oddojcit,prikrmovat,...obe deti aj bez MK.😁😉

evittam
7. jan 2018

@petrofka Preco hned Nutrilon HA? Uz v porodnici vedeli,ze dieta je alergik, ci by mohlo byt-vrodene predispozície?