27 mesačná dcéra mi odmieta jedlo

sabinka277
10. jan 2018

Ahojte... Mam taky problém.. Mala ma 2 roky a 3 mesiace a odmieta mi čokoľvek zjesť.. Zje sem tma parky, rožteky suchý alebo striedajú z chleba.. Jogurty tiez nemá problém ale polievky, mäso a tieto veci mi prestáva jest... Nechce... Aj keď uvidí len o line jazyk povie ble a vybavene... A okrem toho vypije aj liter mlieka denne ci ochutené ho ci kašu.. Ráno obed večera musí mať mlieko vo fľaše cca 330ml...a keď jej ho nahodov nedám radšej bud ehladna... Sém tam sa stane ze zje aj chlebík natretý s maslom alebo so syrom ale to už musí byť.. Co snou? Co poradíte?

maggiba
10. jan 2018

@meggyinka S detmi sa treba o jedle rozpravat, byt im vzorom. Aby aj ked neskor do toho mekaca skocia, bolo to raz za velmi dlhu dobu, striedmo. Aby to vyvazili potom zeleninou, ovocim a kvalitnou stravou.
Alergie: to je taka ruleta, vypocitavanka. Niekto ich ma aj za 10tich, niekto vobec.
Chudokrvnost je tiez otazna, resp by ma zaujimal pomer zdravo a nezdravo sa stravujucich a ich pripadna chudokrvnost.
Prosto kazdy extrem je zly, ale ozaj tie parky a akoze mlieka maju uplne zalostne zlozenie.

A ja som tiez ako dieta dlhsi cas zila len z nezdravych veci, lebo moja mama si myslela, ze inak umriem od hladu. Potom prisiel kolaps a hrozive krvne testy. A dojedli sa sladkosti miesto normalneho obeda. Problemy so stravou a travenim sa so mnou vliekli dllllllho.

lavieenrose
10. jan 2018

@meggyinka ja nemam problem dat cheeseburger z mc donaldu mojej dcera aj dnes ho mala...nech mi vyleze kazdy na hrb co sa chytil za hlavu...do peciva sa dava konzervant ktory nie je zdraviu skodlivy maso maju mrazene bez ecok ,mozno kecup ta uhorka a horcica maju nejake tie farbivka ale raz za pol roka neumre z toho..moja svagrina je potravinarsky chemik pracovala dlhe roky v mc donalde ,s nim nema problem .velky problem je u nej soja....a ta tvoja kamoska je asi nejaka rychlopecena vyzivova poradkyna ...kukuricne chrumky su akoze v com zle? v nicom ba dokonca kukurica ma vela zdraviu prospesnych latok...moje dieta musi jest to ca ja bohyzial inac ani neokostuje..z jedneho taniera ..ze varit do troch rokov zvlast ? ved by ma siblo...stacili mi 4prikrmove mesiace kedy azdy prikrm skoncil v kosi

anabeth
10. jan 2018

@meggyinka rozdiel je sem- tam skočiť do mekáča a denne liať do dvojročného dieťaťa farebné mlieko- paretovo pravidlo- platí všade- ak robíš 80% správne, tých 20% už nezaváži
to, že každy chce svojmu dieťu naj je samozrejme pravda, ale nie každý to vie- nech sa nikto neurazí- to sú fakty a vedomosti a nenaočkujú sa nám s pôrodom

lindusss2016
10. jan 2018

@sabinka277 no musim povedat, ze na dvojrocne dieta ma dost nekvalitny jedalnicek. Ochutene granka obsahuju samy cukor, ochucovadla a farbiva, to do nej naozaj nepchajnie. Ak jej chces ochutit mlieko, kupze to.ovocie cerstve a mixni to s mliekom na.shake. No a ze ty nepovazujessa parky za nezdraveto, to neznamena, ze nezdrave nie su. Ako ja urcite nie som.ziadny fanatik,, moja dvojrocna uz parky jedla tiez, dokopy asi trikrat,, ked aj nas videla. Ale parkami.by som sa bezne nekrmila ani ja ako dospelasa, nepoviemze, raz za cas dostanem chut a kupim, ale to sa stane mozno 4x do roka. Nvm, ako casto ich servirujes tvojej, ale parok aj ked podla teba s vysokym obsahom masa, nie je ziadna hodnotna potravina a rozhodne maso nenahradza. Osobne si myslimto, ze tvoja mala odmieta ozajstnu stravu preto, lebo jej boli spristupnene taketo "chutovky" a nornalne jedlo jej nechuti

sabinka277
autor
10. jan 2018

@siska53 aj mne mala niekedy je niekedy nie... A niekedy sa naje riadne.. Ja dávam kozie lebo na kravské ma alergiu

sabinka277
autor
10. jan 2018

@lavieenrose mne mala len kozie a sem tam ryžové..

sabinka277
autor
10. jan 2018

@lavieenrose aj kojila aj fľašu ma... Takže na fľašu je náučena..ona aj keď jej dám chleba s maslom a so šunkou s papa dv a kúsky a vybavene a potom zas neskôr si zobne..

sissy27
10. jan 2018

@sabinka277 sladké mlieka, sladké kaše, sladké jogurty... no bodaj by ti jedla mäso a polievky, keď nemusí... tie blbosti ju zasýtia, hladná nie je...
takže nedať mlieko, jogurt, kašu, ale pekne krásne raňajky-desiata-obed-olovrant-večera. Ponúknuť normálne plnohodnotné jedlo, ak nechce nevadí, nenútiť, ale ďalšie bude až to čo má byť, žiadne blbiny medzitým. Pár dní bude trucovať, skúšať a keď pochopí, že nemá na výber, resp. že sa nepodvolíš jej manierom, tak sa naje. Žiadne dieťa ešte dobrovoľne od hladu neumrelo.

lavieenrose
10. jan 2018

@sabinka277 a papate kultivovane v stolicke ? mne v stolicke nespapa s tym ze ja ju budem krmit ale pri tv zje kuka rozpravku a poslusne sedi vedla mna..bohuzial teraz mi je prvorade aby papala potom dostane drezuru za stolom a ked nebude chciet papat tak pojde hladna ..teraz nemame ani poriadne stolicky lebo mame kuchynu 2x4metre a budeme sa stahovat ked bude mat tri roky a nieco to bude snad milnik v tomto jedeni v obyvke...ale to tiez je tak ze aj ja rada zjem pri tv uz od zakladnej skoly, mali sme tiez zamazane jest v obyvke a so sestrou sme na tajnasa tam jedli kym boli nasi rodicia v praci.

sabinka277
autor
10. jan 2018

@lavieenrose mne sa, naje hocikde na stoličke na gauči na jej stoličke pri stolíku všade..

asia83
10. jan 2018

Mlieko je základ, mliečne výrobky atď. To by som jej určite dávala, to robíte dobre. Ostatné zje, keď jej telo bude potrebovať. Nechajte to na ňu. Ak bude hladná, zje vám aj klince. Ak nie, stačí jej mlieko. Keď priberá a nie je kosť a koža, je to podľa mňa v poriadku. Dieťa rastie, kosti potrebujú mliečne výrobky, to jej dávajte. Ona sa rozje, to sa nebojte. Ja som tiež do cca 5 rokov mäso nejedla a neviem čo nejedla. Rástla som však a teraz mám 178 cm. 🙂

lavieenrose
10. jan 2018

@asia83 len potom je tu aj take podstatne zelezo a vitamin c ..o ostatnych vitaminoch neviem v akom mnozstve su v kozom mlieku.. je bohate ,bohatsie a zdravscie ako kravske...ale predsa cervene krvnky a imunita nepustia...
@sabinka277 moja ma rada aspon pecenovu natierku, mrkvu jakzyv nezjedla,maso obcas spapa skus urobit zemiakovu kasu vyslahanu s trochou mlieka,masla (aj ked sa to vyzivovo trocha bije)s masom na melase trstinovej..to by jej mozno chutilo, skus pecenovu natierku ..ale bez e250! od majky pre deticky , ma navyseny obsah zeleza trochu umelo ale ja v tom nevidim az taky problem ...a vit c umelo ,alebo odstavis pomaranc a stavu nariedis vodou ..mne mala zjedla mandarinky (tych sa asi prejedla) inac parkrat uhorku, rajcinu vobec...vypluva aj jablko..jej sa to nechce hryzt..

marcelatje
10. jan 2018

Ale ved ona je. Mleko = jedlo, nie napoj.

deedol
10. jan 2018

@sabinka277 Ahoj, mam trocha odveci otazku ohladom alergie na BKM, lebo tiez ju mame v rodine. Ako viete, ze mala moze kozie mlieko? Len ste vyskusali a nemala priznaky? Lebo casto je alergia na kravske mlieko skrizena aj s dalsimi zivocisnymi mliekami. Dakujem za vysvetlenie.

beky1813
10. jan 2018

@marcelatje keby mala ciste mlieko, ok, ale 3x denne cez 300 ml to ochutene bananove a vanilkove granko?
@asia83

marcelatje
10. jan 2018

@beky1813 no ved ked uz ciste mlieko je povazovane za jedlo co potom tie ochutene zbrndy? 🙈

sissy27
10. jan 2018

@asia83 mlieko áno, nie tie sladké sajrajty bielej farby... by som sa pozrela, či dieťa s takou chuťou by jedlo ozajstné neochutené mlieko, čisté biele jogurty a podobne...

janickacrazy
10. jan 2018

@sissy27 Moj krpec pije len neochutené mlieko a aj tak nechce jesť. 😢

sabinka277
autor
10. jan 2018

@lavieenrose co s A týka imunity naposledy mi bola chorá keď mala rok a 2 mesiace odvtedy ani len horúčky nič nemala... Len yobraz ma v poriadku to sme boli... Zemiakovú kasu zje... To lubi

sabinka277
autor
10. jan 2018

@deedol ahoj skúšala som najprv tie ako mandľové, kokosové, sójové, ryžové a vôbec to ledva ochutnala nechcela.. Bolo mi od doktora poradne kozie... Čisto čerstvé kozie nechcela je aj silné co sa % týka ale taktiež ho treba prevarat... Dávam jej z kozieho vŕšku kozie mlieko 3% a úplne perfektne je aj chuťovo..

sabinka277
autor
10. jan 2018

@beky1813 nenapísala som ze jej dávam ráno obed večera do mlieka granko..ma aj čisté a dostane pol lyžičky nie tri..

sabinka277
autor
10. jan 2018

@sissy27 len kozie mlieko to je 3% kvalitné mlieko... A aj biele jogurty...

deedol
10. jan 2018

@sabinka277 Ahoj, diky. Cize len ste skusili a nemala take prejavy ako pri kravskom? A ake prejavy vlastne mala pri kravskom? Diky za info.

lavieenrose
10. jan 2018

@sabinka277 ani moja nebyva chora ale organizmus potrebuje vitamin c

majkafujavica
10. jan 2018

Dievcata, dajte tip na tie zdrave jedla. Ja tiez dam detom na ranajky vianocku s grankom, al.gulicky do mlieka a netesi ma to velmi. Tak nieco zdrave, chutne a hlavne rychle na ranajky mi mozete odporucit.

lavieenrose
10. jan 2018

napriklad aj koli vstrebaniu zeleza

lavieenrose
10. jan 2018

@majkafujavica na tie zdrave sa ti deti uz asi vybodnu..kto by jedol ovsene vlocky ked moze mat siniminies

majkafujavica
10. jan 2018

@lavieenrose preco by sa mali vybodnut? Ako vies,ze ich nejedavaju nikdy? Juj tu je divna komunikacia...

lavieenrose
10. jan 2018

@majkafujavica keby ich jedavali tak by si nenapisala ze dajte tip..keby mali obcas vianocku gulicky..o tych inych alternativach by si mala prehlad nie ?

lavieenrose
10. jan 2018

@lavieenrose je strasne vela druhov kasi s ovocim ..to je podla mna zdravi start ale moje dieta to nezje.....