3 mesačná dcérka má 6 kg. Je obézna?

lusia222
16. jan 2013

Ahoj mamicky,chcem vas poprosit o nazor.Mam takmer trojmesacnu dcerku ktoru dojcim.Ma uz vyse 6 kg a stale pocuvam z kazdej strany ze je tucna,ma nadvahu a mam ju obmedzovat v papani.Ja mam na to sice uplne iny nazor ale cisto zo zvedavosti by som rada vedela aj vas nazor,dakujem.

xlucia
16. jan 2013

@lusia222 kojis?

eeffka
16. jan 2013

@lusia222 deti su rozne, u kojeneho dietata by som to na tucnotu nevidela, u UM by som porozmyslala, chod k lekarke, pozrie vam vase vahy/vysky, pozrie do tabuliek , ti da lepsiu info ako my

vies ked mate obaja s otcom 1,95 tak je jasne ze sa ti nenarodi a nevyrastie Palculienka

alena16
16. jan 2013

@lusia222 Cisto kojene dieta nemoze byt obezne, urcite ju neobmedzuj. Blbosti ti rozpravaju 🙄

lusia222
autor
16. jan 2013

Ked sa narodila mala 2900 g a 48 cm a teraz je taky maly slonik 🙂

lusia222
autor
16. jan 2013

xlucia ano,kojim.

jaruska118
16. jan 2013

moja ma len 6 tyzdnov a ma okolo 5600 gramov takze neboj nie je obezna, ide o stavbu tela, kosti..

lusia222
autor
16. jan 2013

Ma sice zahybky na nozickach a dve bradicky ale je to take zlate 🙂

lusia222
autor
16. jan 2013

@xlucia kojim

marcelatje
16. jan 2013

@lusia222 nie, nie je obézna. Obmedzovať v papaní??? To kto ti tak dobre radí???? Zaručené vyjadrenia o slabom mlieku, alebo v tomto prípade dať dieťatko na dietu ma dojímajú 🙄 🙄 🙄 Dojčené deti môžu toľko priberať. Moja pediatrička povedala daj koľko pýta.......keď sa detičky začnú hýbať oni ten detský tuk zhodia neboj 🙂 Keď je zdravá a toto je jediný "problém" buď v kľude 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andrea999
16. jan 2013

@lusia222 sprostosť..nech kludne papá aj každú hodinu,ona si to reguluje sama,ked je kojená 🙂

bamato
16. jan 2013

@lusia222 ahoj, urcite nie je obezna. moj mladsi ked sa narodil mal 2860 a 49 cm. Ako trojmesacny mal tiez cez 6 kil, podla tabuliek bol sice vacsi a tazsi, ale nikdy mi ani lekarka nepovedala, ze je tucny a ze by som ho mala obmedzovat. po pol roku ked sa zacal viac hybat a teraz uz aj chodit tak uz tak rychlo nepribera a blizi sa k "tabulkovemu" priemeru 😎

marllik
16. jan 2013

urcite nie je obezna. Mam priatelku, ktora svoje dievcatko len kojila a mala mala v 3 mesicoch skoro 9 kil. To uz je mimo tabuliek :D. Lekarka ju myslim posielala na vysetrenia stitnej zlazy, no nic patologicke sa u nej nepotvrdilo. Niektore mamicky maju mliecko, ine asi kvalitnu smotanu ;). Teraz je to nadherne 4 rocne dievcatko, ktore ma vahu porovnatelnu so svojimi rovesnikmi. Ona sa v podstate odpampusikovala akonahle sa ako zvedave babo zacala hybat..

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
16. jan 2013

vobec sa netrap,ked zacne behat vsetko vybeha... a ako ju mozes obmedzovat v papani, ved je to este babatko.. nech sa daju vysetrit ti co to radia, asi to bude nejaka choroba... pretoze na dietatku je prave zlate ked je taky "makkusik"...

hajajanka
16. jan 2013

Kojene dieta nie je obezne! 6 kg v 3 mesiacoch nie je vobec vela. Ziadne obmedzovanie dojceneho dietata! Len jej pekne davaj papat, kedy si pyta a ostatnych posli do kelu. Nech sa staraju o seba.

zvedavamt
16. jan 2013

@lusia222
tak to vobec neries. Nas zas furt riesili, ze je mala. Kazali dokrmovat a mali sme o zabavu postarane. Sestra len koji a mala jej mala v 6 mes 8kg / to mala moja v roku/ a bola taka baculka,ale ako sa zacala dvihat, brusko slo dolu a uz ked beha tak je uplne vpoho. Hlavne potom treba ustrazit, co bude jest po pridani prikrmov. Viacej zeleninky ako ovocia. A dostatok vody, nie sladene caje. Bude vpoho. Este sestra davala malej od pol roka jest bio chlorelu, teda davala, sama si od starsieho brata vzala a cmulala. Oni jej to jedia ako cukriky. Aspon uz tolko nebehaju po doktoroch.
Drzte sa v klude.

mj28
16. jan 2013

necitala som prispevky predomnou ... ale ... ako by si chcela obmedzovat 3 mesacne dieta v jedeni ... ved jej nedavas gulasel,knedlik a neviem co .... ved babo pije len mliecko,ci uz ho kojis alebo UM ... a osobne si myslim,ze dieta vie si povedat dost,ci uz odmietanim,alebo ked sa preje tak "vrackanim nadbytocneho mliecka" .... ja mam dve deticky,obe boli dost dlho kojene a jeden je tintitko a druhy taky macko 🙂 hlavna vec je ze su obe zdrave !!!! takze neries keci druhych,ked je babo zdravucke bud rada !!! drzte sa 😉

zuzlik_666
16. jan 2013

Vobec ju neobmedzuj! Ked bude starsia tak to vybeha... Moj maly mal 4200g ked nas pustali z porodnice, po 3 tyzdnoch plne dojceny 5600g! V roku 12kg a potom to vybehal... Teraz ma uz 5 rokov ale je z neho tenka cverna... 😀 😀 😀

masinka
16. jan 2013

@lusia222 NIE, urcite nie je obezna ... a kojene dieta neprekrmis.
moje decka mali tiez okolo troch mesiacov 6 kil - najstarsia mala porodnu vahu okolo 3,5 kila, prostredna 2800 g.... ta priberala ovela rychlejsie, aby to dobehla :-d, a doktorka len konstatovala, ze mam namiesto mlieka smotanu 😀
najmladsia mala ked sa narodila 3,4 kg.... a trojmesacna 6,3 kg .
tiez mali v troch mesiacikoch dve bradicky, jamky na kolienkach a laktikoch... 😀 potom sa vytiahli, teraz su ako tri spagetky....

fotoarch
16. jan 2013

moj gulocko bol 2 roky kojeny a vsetkym prisiel obezny len mne nie, respektive z mlieka mi to nevadi, zo sladkosti mi to vadi....dnes ked pozeram fotky sa usmievam naozaj bol maly budha, ale bol prve 3 roky uplne zdravy, bez jedineho sopla.....ked som ho dokojila schudol , dalsie 3 roky patri medzi stihle deti a malo papa...

brumka
16. jan 2013

ahoj ak je dieta dojcene len dojcene tak obezne moze byt ale to nevadi, moja dcerka mala ako mesacna 5kg a ako 2mesacna 6,5kg a doktorka nas pravepochvali ze ked je dojcena je vsetko ok a prospieva uzasne, a ako rocna mala uz 3nsobok porodnej vahy, ono sa to potom spomaly.. ak by vela prberalo babo po umelom mliecku to nieje dobre ale pri dojcenych e to dovolene 🙂 a porodnu sme mali 3,5

ivec16
16. jan 2013

@lusia222 nemusis sa bat, kludne ju krm ako doteraz, ked zacne behat bude mat kopec inej zabavy ako jest, a isto vybeha, ak ma nieco naviac... ved co by aj teraz mala robit okrem jedenia a spania, to je strasna nuda, len lezis a lezis... tak to jedenie je celkom zabavne 😀

sisaha
16. jan 2013

@lusia222 nie, nie je obezna..treba brat do uvahy aj predispozicie. Mozno otec dietata je vysoky, alebo ty... 😉

adeala
16. jan 2013

@lusia222 neboj sa, malé deti sa nevedia prejedať (to nie jak my, že čo máme na tanieri, tak do seba dostaneme za akúkoľvek cenu 😀 ), takže ju ani nemáš v čom obmedzovať. A keď tak pozerám na tie 6 kilové detičky v 3. mesiaci.. veď sú úplne normálne, či? 😀 také rozkošné..

burina4
16. jan 2013

suhlasím s ostatnými, že kojené deti nie sú obezné oni vedia koľko si potiahnú od matky,moj synček v troch mesiacoch tiež vážil 6 kg.takže vôbec ju neobmedzuj v jedení pokiaľ ju kojíš 😀 🙂

sissika
16. jan 2013

@lusia222 moj syn mal porodnu vahu 3300 g a ako trojmesacny mal vahu 8490 g, teraz ma 19 mesiacov a 14 kg (vyska 90 cm)

nastasja25
16. jan 2013

jáj,to počúvame doteraz,malý mal tiež tak nejak ked mal 3mesiace.Každý mesiac pribral poctivo 1kg 🙂

gubcikova
16. jan 2013

moja dcérka bola potom podvyživená a môj syn obézni.ona pri narodení 2800g a v 3mes. 3110g a syn 2450g a v 3mes. 5500

nalla
16. jan 2013

preboha, to kto už dokáže riešiť, či je 3 mesačné dieťa obézne

určite nie je obézna, si neviem predstaviť obmedzovať v jedle 3 mesačné bábo

kks, niektorí ľudia fakt nerozmýšľajú

fomarik
16. jan 2013

Moja ako 3mesacna mala 7200g a dr.nam kazala dat jej redukcnu dietu. Prislo nam to divne enedavat jej mliecko. Aj ine lekarky sa chytali za celo ze to ako ma mat kojenec dietu?!