Nervozita a nekľud p Vigantole

zuzaniita
4. máj 2018

Prosim poradte mi 😞 Dcerka mala 30.4. mesiac. Po poslednej kontrole nas doktorka "zdrbala", ze za 2 tyzdne pribrat 600 gramov je moc veľa, aby som jej davala aj cistu vodicku (obcas este kojim ale davame aj UM lebo mam malo). Vyzeralo byt vsetko OK az kym nam nepredpisala Vigantol. Po nom bola nervozna, nekludna, nevedela sa vykakat, tak som vynechala dávku a vsetko bolo v poriadku, aj sa pekne vykakala. Tak sme skusili zmeniť za ine D-cko, ale mam pocit, ze sme natom rovnako ako pri Vigantole... Som uz zufala,

lubik87
4. máj 2018

@katlenad sranda lebo minulý týždeň som kupovala a prizvukovala v lekárni že do.mlieka alebo spolu s mliekom 🙂

bafka
4. máj 2018

nám tiež robil problém vigantol, dávam Baby-D od Jamieseon a v pohode. Doktorka ma síce "zdžubala", že nedonosené deti aj 2 mesiace v pôrodnici vyrastajú na vigantole a sú v pohode a prídu domov a zrazu mamička príde, že vigantol dieťaťu vadí, že ona to nechápe...ale že je to na mne, či chcem dávať niečo, čo musím platiť, alebo niečo, čo je zadarmo. Zadarmo, nezadarmo, ona s revajúcim deckom nie je, tak nech je ticho. Vigantolu som mala dávať 2 kvapky, na Baby-D píšu, že 1 kvapku...dávam tu jednu...lepšie ako nič.

Vitamín K nedávam, lebo 1 dávku za deň dávam um (pred polnocou, aby sa mi bradavky oddýchli bo im mam dohryzené a aby lepšie prespinkal), a to nám povedala, že jedine keby bol plne dojčený, bez um, vtedy musím aj Kčko dávať.

chrissie_kf
4. máj 2018

@zuzaniita vitamin d treba davat v nasich zemepisnych sirkach prve dva roky celorocne sa odporuca a potom u deti v zimnych mesiacoch, kedy je nedostatok slniecka. Dolezite okrem ineho aj pre oblicky . Vigantol je hradeny poistovnou 2 roky, ale ak nevyhovuje treba poskusat ine. Ale urcite davat .
Te bolesti bruska a zapchy mozu suvisiet aj s predhodom na um, alebo teda koliky mozu zacat az po par tyzdnoch od narodenia .,
Prirastky na vahe su u dojcenych deti a deti na umelom mlieku rozne , mozno to sa pediatricke nepacilo. Dojcene maju dovolene vacsie prirastky .

renatka100
4. máj 2018

@lubik87 urcite islo o d vitamin special e nam to prizvukovala a na obele je aj uvedene, ze ak um predstavuje davku 500 ml denne NETREBA pridavat vitamin d

kvojtanikova
4. máj 2018

necitala som vsetko, u nas tiez vigantol bol problem tak sme presli na DeVit (bielozlta flasticka s pumpickou) a bolo po probleme

zuzaniita
autor
4. máj 2018

@kvojtanikova aj ste sa radili s lekarkou? Bojim sa trochu ze mi nedovoli zmenit

zuzuliennka1
4. máj 2018

@zuzaniita preco by nedovolila, ja som to svojvolne zmenila, len som jej to oznamila a povedala ze dobre

lubik87
4. máj 2018

@renatka100 obyčajný devit máme .a na ktorej um je písané že netreba dávať vitamín D ? No v pondelok ideme na kontrolu tak sa spýtam.ako.to.je našej dr 🙂

lubik87
4. máj 2018

@zuzaniita treba sa aj poradiť predsa len by mala vedieť viac o Tom ako.my 🙂 ale ....tak isto sa vás budú pýtať na ortopédii koľko a aký vitamín D dávate 🙂

renatka100
4. máj 2018

@lubik87 lekari predsa nie su pani sveta, ten umely vigantol sposobuje vacsine deti krce, ja sa spolieham na svoje mlieko, pricom si pravidelne pridavam vysoke davky vitaminu d a umele v ktorom uz d vitamin je pridavany. Pre maleho cloviecika je kazde pridavanie niecoho do stravy zatazujuce. Ked bude uz jest prikry, od 4 mesiacov uz mu mozes kludne pridavat, bude to ovela lepsie znasat. Kedysi nebolo nic ako vigantol a nechodili po svete sami krivi ludia. Je to tiez aj lobi farmceutickych spolocnosti…

zuzaniita
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubik87
4. máj 2018

@renatka100 myslím že v minulosti bola krivica veľmi častým ochorením ...plus nedá sa porovnať hodnota ovocia a zeleniny spred 30 rokov a teraz tie hydroponicke hubky bez chuti....a máš pravdu niesu.pani sveta ale keď si budeš stavať dom tiež si zavoláš ľudí ktorí o Tom vedia viac ..neznamená že musíš poslúchať na slovo ako psík..ale treba mať rešpekt aj pred názorom.druhych povolanejsich osôb 🙂 ja niesom bio matka a myslím si že jeden vitamin ktorý sa dáva roky nemôže uškodiť..skôr.jeho absencia....a.led vidím.ze.vigantol robí problém s trávením jednoducho ho vymením ...aj mne robi kyslá kapusta problémy ale neznamená že je nezdravá a že ju nemôže ani môj muž 🙂

lubik87
4. máj 2018

@zuzaniita pozri si čo.je rachitida ... kedysi nič nebolo a kto.nemal.na pestrú stravu dopadol takto.....

lubik87
4. máj 2018

Bože baby a tieto.vase farmaceutické spoločnosti...ale.ked má dieťa teplotu 38 tak už doňho.bezvyznamne narvete lieky od.bolesti a horúčky a sa tu ideme pos.at za jeden vitamin 🤔🙄

katlenad
4. máj 2018

Mozno, keby moje deti travili polonahe, bez opalovacieho kremu, cele dni niekde na poli pri mne pocas okopavania zahrady, tak by som tiez nemusela davat vitamin D v podobe kvapiek. Ale proste je ina doba...

renatka100
4. máj 2018

@lubik87 v ovoci a zelenine sa vitamin d nevyskytuje

zuzaniita
autor
4. máj 2018

@lubik87 ano ospravedlnujem sa... nevedela som ze to bolo caste ochorenie...

lubik87
4. máj 2018

@renatka100 akože teraz som si tapla po čele :D reakcia za 100 bodov :D keď už neviem čo napísať nepíšem nič ..ja som nespomenula ani raz že sa tam nachádza ;) :D

marion09
4. máj 2018

@zuzuliennka1 predpisuje sa preto lebo ako jediny ho preplaca poistovna

lubik87
4. máj 2018

@zuzaniita nemáš sa začo ospravedlňovať vôbec 🙂

zuzaniita
autor
4. máj 2018

@lubik87 ;) no a nasa lekarka akosi piatky nedviha telefon :( skusim vynechat davku zatial a uvidim co to urobi...v pondelok jej musim volat hoci stvrtok k nej ideme

bafka
4. máj 2018

@renatka100 v minulosti sa dával vitamín D jednorazovo. Hovorila mi to mama a aj babka mi hovorila, že oni dávali raz za 2-3 mesiace nevedia už koľko kvapiel. Nebolo to každý deň, ako musíme my, ale jednorazovo sa dalo na dlhší čas. Takže tak.

zuzaniita
autor
4. máj 2018

@bafka neboli to nejake ampulky? Mne mama nieco take spominala, ze sa davalo a myslim ze tiez raz do mesiaca

lubik87
4. máj 2018

@zuzaniita neboj sa nič sa nestane keď pár dní vynechas ale najskôr ti odporučí ten devit .🙂 Tak už piatok po 12 sa už nikomu nechce pracovať :P

zuzaniita
autor
4. máj 2018

@lubik87 noooo to ano len jej volam od 10tej 😁😁😁

bafka
4. máj 2018

@zuzaniita ano ano, ampulky to boli 🙂 To je jedno 😀 Proste sa to dávalo aj v minulosti, len jednorazovo na dlhšie 😉 A to teda v minulosti bolo aj jedlo zdravšie aj sa trávilo viac vonku asi...

nika898
4. máj 2018

@zuzaniita ahoj ja davam deVit aj to nie pravidelne 😀 ked sme vonku na slniecku tak mu nedam. A kym bol malicky tak som ho davala rovno s espumisanom a bolo vsetko ok ☺. 600g vobec nie je vela. Praveze by mala byt doktorka rada ze tak pekne pribera. Porozmyslaj nad zmenou dr 😉

lubik87
4. máj 2018

@zuzaniita hh no pekne 🙂

zuzaniita
autor
4. máj 2018

@nika898 no som zvedava co mi stvrtok povie...s takou malou dusickou k nej pojdem a budem pevne dufat a verit, ze vsetko bude v poriadku.