Problémové správanie štvorročnej

15. sep 2021

Prosim poradte,
Už nevieme ako s manželom dalej nasej dcere by sme zniesli aj modre z neba len, aby bola spokojna a stastna… Ale posledné 3 mesiace nechápeme, čo sa s ňou deje… je neskutocne problemova veľa sa s manzelom koli nej hádame… ráno sa jej nechce vstavat do školky plače ide tam s nechuťou, pride domov zo skolky place lebo sa nechce obliekat, vecer place lebo sa nechce kupat 🤦‍♀️ Medzi tym ju 100x upozornime nech si obuje papuce lebo bude chora, nereaguje na nic absolutne… je starsou sestrou a mala by ist vzornym prikladom mladsiemu surodencovi…. Pritom sa prisposobuje jeho mentalite 😕 nevie ho nic naucit, len ho stale bije a on pekne okolo nej 🥲 ked ideme niekam na prechadzku vytrhne sa mi a ide sama napred 🥲
Baby ja som fakt na prášky ja stracam zmysel života, nemam chut na usmev, radost ked mi to robi… nejde na nu ani po dobrom, ani po zlom 😔
Prosim poradte teeba detsku psychologicku ci co?

sweet20
15. sep 2021

ja by som s nou k nejake lekarovi zasla..

pribinak
15. sep 2021

Možno je na čase prestať sa snažiť daj jej aj modré z neba, ALE jej úlohou nie je učiť mladšieho súrodenca nic, na to sú rodičia. Chcieť od 4 ročného dieťaťa, aby bolo niekomu vzorom je naivne a smiešne. Ona sama je dieťa a potrebuje tiez svoje.

A áno, chod sa poradiť k paychologicke ako nemať neviem aké očakávania od 4 ročného dieťaťa. V to to veku je úspech ak nepustí do gatí a vie povedať čo chce

Myslím že dcéra žiarli a strháva na seba pozornosť

zuzanapjat
15. sep 2021

Kolko má mladší súrodenec? Lebo pokiaľ ste na materskej tak si ju nechajte doma. Jedna vec je modré z neba a druhé, že dieťa je nútené do vecí ktoré nechce (napr. škôlka) a tak vzdoruje aj v ostatnom. Mladší súrodenec je doma?

renab
15. sep 2021

Prestante jej znasat modre z neba, urcte si hranice a tie dodrziavajte.

autor
15. sep 2021

@zuzanapjat ma 19 mesiacov… ona minuly rok tam chodila velmi rada ucitelky ju davali za priklad inym detom… ale zmenili im ucitelky a zrazu nechce tam chodiť 😏
@renab uz sme si urcili az si myslim, ze sme prilos prisny na nu ale nic mezabera

lienka.7
15. sep 2021

Nesnazit sa jej davat modre z neba ale urcit pravidla a mantinely. Ak nieco neurobi, potom bude nasledovat toto. A aj to dodrzat. Bodka

mabenn
15. sep 2021

tak male dieta nepotrebuje psychologa, potrebuju rodicia usmernit vychovu...ja tam chybu citim v tomto "zniesli aj modre z neba len, aby bola spokojna a stastna"....

bluka2
15. sep 2021

Prečítaj si knihu Prvorodene dieťa

autor
15. sep 2021

@mabenn modre zneba v tom zmysle pojdeme k babke, na bicykel, na ihrisko…
Nic materialne !!!

patka06
15. sep 2021

Doteraz bola rozmaznávaná a teraz skúša čo ešte môže, chce to len pevný režim a veľa veľa trpezlivosti z vašej strany

autor
15. sep 2021

@lienka.7 drzime sa az prilis nebudes pocuvat nebudu rozpravky, nebude nic sladke atd

autor
15. sep 2021

@patka06 ten mladsi uz bude mat 2 roky

mabenn
15. sep 2021

nemusis mi vypisovat vykricniky, to iste ti napisalo par zien predo mnou a to iste ti napise aj podo mnou...nikto nic materialne nespominal, aj v nematerialnom ked je vela, je vela...dieta potrebuje istotu v hraniciach a pravidlach...plus aj ta skolka moze byt problem

zuzanapjat
15. sep 2021

Nechať ju doma. Mladší súrodenec je pri vás doma a ju odnesiete do škôlky a ešte chcete aby išla príkladom súrodencovi, ktorý si vás užíva každý deň/celý deň. Máloktoré dieťa chodí do škôlky dobrovoľne. Nechajte si ju doma a venujte sa jej. Aj so súrodencom bude mať krajší vzťah.

autor
15. sep 2021

@mabenn ja som to nemyslela v zlom a dufam,ze si to aj oni precitaju…
@zuzanapjat ale to nie ne riesenie dieta musi vediet, ze aj ono ma akesi povinnosti… moja svagrinna veru tak urobila a dieta dala rovno do predskolskeho rocnika a nosila ho tam na silu … nechcelo ist jednoducho to nie je riesenie a mne sa zda ze zl skolky chodi kludnejsie len rano sa jej nechce ist, lebo chce vyspavat

fiafia
15. sep 2021

Ja si myslim,že je to klasický vzdor plus možno žiarli na súrodenca. Obrniť sa trpezlivosťou, dodržiavať pravidlá a nepovoliť. Zo škôlky by som ju určite nevzala. Riešiť tam problém s učiteľkami ale je to jej "povinnosť" potom nebude chcieť do školy tak tam nepôjde? A nenutit ju byť vzorom súrodencovi. Je to stále malé dieťa.

tom_i
15. sep 2021

Nuž ona nemá čo byť vzorom pre mladšie dieťa, nechce papuče daj jej hrubšie ponožky, nechce sa kúpať tak ju okupete zajtra, a do škôlky ju motivuj to čo sa dnes naučíš ukážeš súrodencovi lebo ja to neviem. Budeš velkacka čo mi pomôže

zuzanapjat
15. sep 2021

Tak môj chodil až do predškolského a nemal s tým problém. A detí ktoré nechodia ani do predškolského je veľa a nemajú problém ani v škole. Takže lámte ju ďalej.... ak si myslíte, že jej to prospeje a vytvorí si pekný vzťah s vami aj súrodencom. Vaše dieťa plače ráno a plače aj poobede po škôlke - to ste napísali. Ale podľa vás mu škôlka prospieva, keď deň začína plačom... skúste vy začať deň plačom, či budete s úsmevom poobede plniť príkazy. Nič nemôže robiť podľa seba. Odkedy otvorí oči. Takže rozhodne jej neplníte všetko čo jej vidíte na očiach a preto vzdoruje. To, že ide sem tam k babke a na bicykel to má byť samozrejmosť - to nie je žiadne plnenie "všetkého čo jej vidíte na očiach" - to je prirodzené venovanie sa dieťaťu.

autor
15. sep 2021

@fiafia asi vzdor 🤦‍♀️ Alebo zeby prva puberta ? On mala ma rezim … a presny o 19:30 musi byt v posteli, sladkosti ma len za to ked sa napapa lebo nechce mo nic jest absolutne talze mozno raz za tyzden 🤦‍♀️ Rozpravka tiez len vtedy, ked je oblecena, zacesena atd… a zo skolly urcite ju nevezmem musi si zvyknut na nove ucitelky

elizabet173
15. sep 2021

na jednej strane píšeš, akí ste dôslední, že rozprávka len vtedy, keď je oblečená, sladkosť len vtedy, keď sa napapá, na druhej píšeš, že jej to musíš 100 krát opakovať, tak teraz neviem. Prečo jej niečo opakuješ sto krát? Pozná aj trest, ak sa napríklad na prechádzke vytrhne? Ako ste zareagovali? Máte rovnaké výchovné metódy ty aj muž? Žiarlenie na súrodenca by to už nemalo byť.

autor
15. sep 2021

@zuzanapjat ani moja s tym nemala problem minuly rok…. Ano rano place nechce ist nechce sa jej vstavat, poobede pride domov, že bolo dobre v skolke a je stastna, inokedy place ked sa ma prezliect netusim ci tam v dany den nespi, ked je takato… ale povedala mi, ze minule jej dala pani ucitelka po dupe lebo bola viac x na wc, ked mali ist spat… ucitelky su ticho zrejme asi nemaju s tym problem

mabenn
15. sep 2021

zase...pravidla ma budiz, znasate jej modre z neba v norme budiz...ale dieta v prvom rade potrebuje byt pochopene a potom az nastava vychova...ak jej tie ucitelky, ze velmi nesadli, robia jej zle, to ze budes na tom trvat aby tam ostala, velmi jej ublizis - predstav si seba v praci, kde mas hrozneho sefa a kolegov...to, ze ma maleho surodenca, ktory z jej pohladu jej berie vasu pozornost a lasku - toto su podla mna zaklade veci, co treba osetrit..ty musis vycitit, co uz je vela na nu, detsky vzdor a skusanie je hranic je do nejakej miery normalny, ale ked sa nieco zmenilo za 3 mesiace, tak zisti co a preco a v prvom rade jej pomoz a vyhras

autor
15. sep 2021

@elizabet173 ano ked chcem aby si obula papuce nepocuva…. Ale ked chce rozoravku vie sa sama obliect, obut atd 🤦‍♀️ Lebo vie ze inak nedostane
S muzom sme si rovny vo vychove… nemala ziadem trest za to vytrhnutie len sme sa jej snazili dohovorit, ze sa to nerobi ze ju prejde auto ,znytocne by sme ju bili a dnes zasa mi to spravila ked sme vyslo z obchodu🤦‍♀️

autor
15. sep 2021

@mabenn zamyslam sa veru a neviem na nic prist 🥲 u mna sa nic nezmenilo lubim ich rovnako, a stale kricim na toho co robi zle nikdy len nie na nu… ja uz fakt neviem 🤦‍♀️

mabenn
15. sep 2021

"povedala mi, ze minule jej dala pani ucitelka po dupe lebo bola viac x na wc, ked mali ist spat" - nemyslis vazne ze ti ucitelka buchla dieta

autor
15. sep 2021

@mabenn to tvrdi ona… ked som bola po ňu pytala som sa ci je vsetko ok s noi ze ano, len vymysla v jedeni… nechcela som vytiahnut na dieta toto co mi povedalo lebo co ak to nie je pravda ?? A este si na nu sadnu , ak sa mi bude este raz stazovat veru spytam sa jej …

elizabet173
15. sep 2021

nemyslela som biť, to v žiadnom prípade, ale ja by som sa vrátila domov, žiadna prechádzka sa nekoná. Lebo tu už ide o bezpečnosť.

pribinak
15. sep 2021

A ako si riešila že ucitelka dala dieťaťu po zadku? Veď to môže byt problém prečo nechce chodiť do MS, že sa napr boji učiteľky
Že ucitelka nič nepovedala? Hádam nečakaj, že ucitelka príde a povie, že dala som vašej dcére po zadku?

Ja tomuto nerozumiem 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

zuzanapjat
15. sep 2021

Ja vám napíšem môj pohľad, nepoznám vás, môžem len za seba... tak to berte s rezervou. Mne nedovolili chodiť na wc v škôlke učiteľky na malú potrebu. Stále to odkladali, že môžem až po spaní, si pamätám že som tam ležala v bolestiach čo som zadržiavala. Keď sa deti zobudili, zas ma nechceli pustiť, že až keď sa prezlečiem, takže boli situácie kedy som sa pomočila pri prezliekaní. Škôlku som nenávidela a som citlivá na to, keď sú tam deti nútené chodiť a rozhodne mnohé nedokážu doma povedať, čo všetko sa tam deje. Mne sa tam dialo viac vecí. Škôlka je výchova robotov.... niektorí robia čo musia, aj keď by radšej oddychovali, tancujú keď majú chuť si kresliť, kreslia keď majú chuť spať, jedia keď nemajú chuť a to na čo nemajú chuť. Na wc raz môžu, raz nemôžu. Vy máte pravidlá a nútite ju ich dodržiavať. Sú to normálne bežné pravidlá. Dieťa žije podľa pravidiel od rána do večera. Je to neslobodná bytosť od ktorej sa očakáva, že raz bude robiť prácu do ktorej ísť nechce a tam sa bude moriť lebo je tak naučené. Alebo ... začne vám v puberte veľmi vzdorovať.......... a v dospelosti nebude vedieť čo so zrazu získanou slobodou. Tá problémovosť niekedy je o lámaní slobodného ducha.

mabenn
15. sep 2021

sa bojis ze si na nu sadnu? nevies ci mas verit dietatu? ano mas. ano mas to riesit, lebo dieta ti prestane doverovat, ze ho ochranis a nauci sa, ze ho mozu trieskat cudzi ludia, len preto, ze nevedia inak riesit situaciu