Čo robiť pri odmietaní UM mlieka u 3-mesačnej?

vikhinocka
25. máj 2019

Mamičky ja už som strašne zúfalá naozaj neviem co mam robiť dúfam ze mi tu niekto poradí mam 3 mesačne dieťa a od narodenia odmieta jest najprv som myslela ze preto ze mam malo mlieka tak som ju začala dokrmovat najprv bolo dobre ale potom prestala piť. Keď spinka a vstane tak vtedy vypije ale keď je hore napr. Hodinku a idem jej dat papať aby mohla ísť spinkať tak vieska a nechce ani ťahať začať no musím ju upokojiť a na rukách za stáleho chodenia nakŕmiť potom už do papa. Dávam jej každé 4 hodiny lebo som myslela ze nechce tak často každé 3 hodiny ale aj po 4 hodinách to je nechce ani fľašku chytiť mame skrytý reflux a pije Hipp AR ale mam pocit ze to nepomáha toto je 6 mlieko co mame lebo kým nám zistili skrytý reflux tak na nej striedali mlieka ci to nebude ABKM. Myslíte že je to tým refluxom? Niesu na to nejaké lieky ja sa až trasiem keď ju mam ísť krmit

malinajahoda
25. máj 2019

@vikhinocka moja malá mala tichý reflux. Na základe zástavy dýchania jej to zistili
Mala zapálený pažerák hlasivky, celé vnútro. Chrčala. Velmi veľmi veľmi málo pila mlieka. Viac som vylievala ako mi ona vypila. Už som bola zúfalá a nešťastná z toho.

malinajahoda
25. máj 2019

@vikhinocka a aby som nezabudla. O tom, že to mala dcérka všetko zapálené, jej zistili vyšetrením na Kramároch. Robili jej fibroskopické vyšetrenie.

malinajahoda
25. máj 2019

@shilla23 všetko presne ako píšeš. 👍👍👍 Na koliky nám pomohli kvapky Coliprev, odporúčam všetkými desiatimi.

shilla23
25. máj 2019

@malinajahoda aspon ty mi veris co prezivame lebo kto nezazije bude tvrdit ze to je normalne grckanie a nemoze sa zastavit dychanie a vbehnut zvratky🤦🏻‍♀️ tiez sme boli na kramaroch ale nam robili sono nejake .. ved nam alarm na pestunke hlasil potom rev tri hod a uz modral tak sme leteli.. nikomu toto neprajem zazit ten strach o dieta co mavam ked ho to drapne

martinasz13
25. máj 2019

@luba41 snáď zle čítam?!! Nehrozí pritom zadusenie?!!! Vy ste zrejme hlúpa keď toto napíšete.. aj dospelý človek sa môže zadusiť zvratkami!! .. a reflux nieje diagnóza?! No ja mám dosť.. tak isto máme potvrdený silný reflux, od narodenia, malá mi grcávala prúdom všetko čo zjedla.. mlieko jej behalo hore dole, koľko krát sa mi začala dusiť.. vy viete otom veľké nič bola by som zvedavá keby sa vám vaše dieťa začne dusiť či by ste aj vtedy povedala že to nieje diagnóza a nemôže sa pritom zadusiť... vstúpte si trošku do svedomia po týchto komentároch čo ste tu popísali.. 🙏🏼

shilla23
25. máj 2019

@martinasz13 👍👍👍👍 plny suhlas.. nam v rodine sa babatko zadusilo zvratkami takze tiez ma dojalo toto tvrdenie..vy mate 5mesacnu dcerku uz sa vam to polepsilo? Davate uz prikrm?

vikhinocka
autor
26. máj 2019

@sasena891 a tiež tak slintal pri refluxe ona strašne slinta ale neskutočne neviem ci to ta kyselina

vikhinocka
autor
26. máj 2019

@klaudia_kaja ja nikdy neskúšam mam rešpekt totiž som zdravotník a toto je tretie dieťa ale za 11 rokov na detskom som nestretla s niecxm takým ako myslím s tým papanim áno a preto som psychicky na dne moje dve staršie deti mám pocit že ani nevedia že majú mamu a som z toho smutná nestíham sa im venovať a už vôbec nevravím o domácich prácach pomôcť mi nemá kto ale ďakujem za radu

vikhinocka
autor
26. máj 2019

@luba41 je to tretie dieťa a nemôžem ju natriasat stále musím ju nechať aj plakať a a práveže skrytý reflux je to ze deti negrckaju teda aspoň ona nie a keby som sa riadila kedy chce ona tak neje nič možno len raz do dňa

vikhinocka
autor
26. máj 2019

@shilla23 ďakujem presne takúto radu som potrebovala že nie som v toma sama a ze to raz prejde

vikhinocka
autor
26. máj 2019

@marion09 ale to nie ja sama to len lekárky jej menili sama si nedovolím niečo také aj v nemocke sme boli ale namiesto vyšetrení jej striedali len mlieka už som z toho mala aj ja nervy

martinasz13
26. máj 2019

@shilla23 to je strašná tragédia.. veľmi ma to mrzí 😔😔 .. och ťažko sa to číta.. áno áno 5,5 mesiaca bio a 3,5 korigo (je predčasniatko narodené v 32tt) 😇 .. a veru áno polepšilo sa, papkáme už príkrmy je to omnoho omnoho lepšie.

shilla23
26. máj 2019

@martinasz13 je veruze.. jeeej tak to si ma potesila🙏🙏 nech uz je iba lepsie aj tvojej bambulke😊

martinasz13
26. máj 2019

@shilla23 som rada, neboj sa čas ubehne ako voda a reflux pomaly vymizne😍 .. ja keď si spomeniem na ten kolotoč (papať, vyvrackanie, znova plač lebo je hladná, tak znova papať.. a takto stále dokola) 🙈 už som myslela že z toho začarovaného kolotoča nikdy nevyskočíme, malinkej sa to zlepšilo cca 1-2 mesiace dozadu a teraz príkrmy sme začali dávať asi cca tyždeň dozadu a zase sa to zlepšilo tak som spokojná keď je aj ona spokojná 😍 .. ďakujeme krásne aj my vám držíme palčeky nech to čo najskôr zmizne a nemusíte sa trápiť.. a inak máš krásneho fešáka 😇

asia83
26. máj 2019

@vikhinocka Dať do mlieka kocku cukru. Naša okolo 3. mesiaca tiež krútila nosom nad mliekom, svokra poradila cukor a zabralo. Pije tak doteraz už 3,5 percentné mlieko.

nikusiak9
26. máj 2019

@vikhinocka my sme mali.to iste a musim ta sklamat ale ma rok a stale odmieta aj prikrmy. Pila mlieko 6mesiacov iba v spanku mlieko.

nikusiak9
26. máj 2019

@evka_28 presne takto sme my fungovali ale u nas sa este nechytila ani na prikrmoch. Tiez vydrzi od jedla a neplace kvolijedlu a pila iba v spanku a pije dodnes a tiez budiky na nu mam dodnes

shilla23
26. máj 2019

@martinasz13 no nam sa to uz trolilinku zlepsilo aspon uz tak casto nema zachvaty placu ale spi teda stale zalostne malo lebo zas my toto mame kolotoc uspavanie 🙄 po 5min sa strhne so sermovanim ruciciek a placom tak uz viem ze aj ked ma vyvysenu postielku a vankuse klinove nic mu nepomaha .. a takto uspavam cele dni ..

shilla23
26. máj 2019

@martinasz13 a dakujeme❤ napodobne 😊

nikusiak9
26. máj 2019

@vikhinocka neskusala si inu teplotu mlirka?moja pod 39nevypije

shilla23
26. máj 2019

@vikhinocka vyskusaj urcite ten sosacik vacsi .. mne tiez nechcel moje materske zahustene cez klasicky pit lebo mu to neslo dobre tahat a moc sa namahal

malinajahoda
26. máj 2019

@shilla23 samozrejme, že ti verím. Mám prežité to isté. Niektoré si tu myslia, že sú múdrejšie ako lekári. Mojej dcérke to zistili v 5 týždni v ORL ambulancii na Kramároch. Blbé komentáre si nevšímaj. Je to až smiešne co sa tu niekedy popíše. Už to mame za sebou chvalabohu. Koľko má malé? Pije ar mlieko?

shilla23
26. máj 2019

@malinajahoda 🙏 my mame za chvilku 8tyzdov a je plne kojeny ..nutriton a nutrilon ar mu robil zle ked som skusala vecer ked to bolo najhorsie dat. Vy kolko mate?

malinajahoda
26. máj 2019

@shilla23 ešte máš malinké bábätko 🙂. Dcérka už má 15 mesiacov. Chodili sme na kontroly každé 3 mesiace. Nutrilon AR nikdy viac. Ľutujem doteraz, že som skôr nezmenila značku. A teda stále ho plne kojíš? Žiadne umelé nemusíš dávať?

shilla23
26. máj 2019

@malinajahoda a kedy sa jej polepsilo? Nedavam nic mam az moc mlieka na jednej strane chvala bohu a na druhej musim znizovat tvorbu lebo aj z toho rychleho toku ma reflux horsi 🙄 zahustovala som nutritonom a to uz vzivote .. horor co bolo po nom.. rozmyslam ze od 4mesiacov zacnem davat prikrm aspon pomalicky po lyzickach

malinajahoda
26. máj 2019

@shilla23 hneď na prvej kontrole po tých 3 mesiacoch. S príkrmami sa dohodni na gastre kam aj chodíte. My sme začali až v 5 mesiaci. Klin používaš? Hlavne pri kŕmení a spánku. Žiadne natrasanie, hojdanie. Jemné zaobchádzanie, aj pri prebaľovaní. Nožičky nedávať vtedy moc na bruško. A keď synčeka nakrmis, po akom čase ho dávaš ležať na bruško?

shilla23
26. máj 2019

@malinajahoda my gastro len riesime teraz my sme boli v nemocnici tam mu robili vysetrenia. Pouzivam postielku ma zdvihnutu ale aj tak spava so mnou na tvrdsom vankusi zdvihnutom ako je klin.. inak z klinoveho vankusa mi padal stale sa zosuchol.. pri krmeni je vyssie davam nato pozor na brusko ho davam pred krmenim mam davat aj po? ale casto ho kojim v polosede a na mne lezi so sklonom a tak papa.. v nemocnici hovorili ze po ukoncenom 4 mam zacat aj napriek kojeniu

malinajahoda
26. máj 2019

@shilla23 snáď sa vám to s príkrmami zlepší, držím palce. Dobre dávaš na bruško pred kŕmením. Ja som vždy dala 3 hodiny po kŕmení a vtedy vlastne som jej išla zarábať ďalšie mlieko. Takže dobre to robíš.

shilla23
26. máj 2019

@malinajahoda dakujem krasne za rady❤

malinajahoda
26. máj 2019

@shilla23 👍😘 keby niečo, kľudne napíš.