Deti v nákupnom košíku

maca_p
3. mar 2014

celkom by ma zaujimal nazor ludi, na deti sediace v nakupnej casti nakupneho kosika.
stretla som sa s tym na inom portali, kde niektori obcania uplne zatracovali decka v kosiku.
osobne som ich tam vozila, lebo som
1. rychlo nakupila
2. bolo to pre nich bezpecne uzemie, nikomu sa nemotali pod nohami, neutekali, nic nerozbili a nikdy sa im nestal uraz. 😉 😀
oponujuce pripmomienky boli, ze je to nehygienicke.
moj nazor na to, ze nkto si nic nenalozi do kosa nezabalene v stave okamzitej konzumacie. ved si predstavte, ze vrece zemiakov date na pokladnicny pas a nakup za vami si na to iste miesto polozi niekto sacik s pecivom.
nedavno som videla foto, ako myska beha po obchode (nie tesco), ale zjavne toto ludom viac vadilo ako deti v kosiku, netusiac, co im moze sposobit leptospiroza z mysacich vyluckov.... ☹

maria1989
3. mar 2014

@maca_p tiež z toho dôvodu si do tej časti nič nedávam, kde dávajú decká nohy 🙂 nebudem kvôli takej blbosti rýpať do matky, čo je nútená nakupovať aj s dieťaťom

moni244
3. mar 2014

@maca_p mne napr. dieťa v košíku nevadí, ale čo nepochopím, keď do košíka dajú detské odrážadlo, bicykel a podobne. To už je na zváženie

maca_p
autor
3. mar 2014

@maria1989 mala som na mysli, ze mas dve deti a musis spravit nakup 😀 . cize jedno sedi a druhe sedi tiez, ale cele v nutri.

staford
3. mar 2014

deti v košíku my nevadia,ak sedia ale vadí my ak "behajú" v košíku 😉

katy2
3. mar 2014

ja davam do kosika do velkej casti maleho o bezne... este som sa nestretla s neg. reakciou.... keby som ho nechala na zei, nemam sancu 😀 utekal by mi pomedzi regaly....

maria1989
3. mar 2014

@maca_p tu na mamičkovskom fóre to asi ťažko bude niekomu vadiť, možno keby si šla na fórum pre dôchodcov, tam by ti naložili 😀 😀

najjulinka
3. mar 2014

tak tak. .v pohode... raz ma nejaky dedek okríkol, že tam dava chleba a moje decko v topankach a ja začudovane "Heeej? Ja tam dávam zemiaky." a tým to pre mna haslo... vsak to čo ma byť čiste (chleba a pod.) si človek zabalí,a le zemiaky, hnojivo, kvety v kvetináči a pod. su asi rovnako špinave ako topánky... 😝 😉

moni244
3. mar 2014

@najjulinka ale oni keď si tam položia palicu a tašku na kolieska, ktoré bohvie kde mali položené, tak je to ok, však? Odkedy som na materskej mám silnú alergiu na geriatriu 😠

evening_star
3. mar 2014

U nás v dedine máme len jednu jednotu a nákupné vozíky majú len bez sedadiel pre deti, a keď som posadila malého do koša, tak predavačka ma hneď upozornila, že ho mám vyložiť, lebo ho zašpiním - a urobila to dosť povýšenecky pred celým obchodom, takže som si to aj zapamätala a už som to nikdy neurobila... 😠 Len som jej zamrmlala, že by teda mohli zaobstarať aspoň jeden-dva také vozíky so sedátkami do ich obchodu...

silvinuska6
3. mar 2014

Ja tam malého nedávam osobne ale ani by mi to nevadilo prečo by malo ? 😀

nigguska
3. mar 2014

@maca_p tak ja som tu prva,ktorej to vadi.....nikdy nic nikomu nepoviem,ale mne to jednoducho vadi.....maleho davam zasadne tam,kde maju deti sediet.....predsalen,davaju sa tam potraviny(aj ked su zabalene),potom to dam do chlanicky,kde su uz aj nezabalene veci (otvoreny sacok) atd.....prosim len ma neukamenujte za moj nazor 😀

najjulinka
3. mar 2014

My tých detí mame viac.. takže ak sme šli bez kočiarov, tak dva voziky a obe obsadene aj v sedačke aj v priestore na tovar... Som sa smiala, že ešte len ideme do obchodu a už mame nakupene - plne voziky... 😀

maslenka47
3. mar 2014

@maca_p male dieta este budiz, ale take 10rocne tam uz ozaj nemaju co hladat. A aj pri tom malom decku to je na povazenie, pretoze to dieta ucis, ze je v poriadku robit nieco, co je ZAKAZANE z dovodu bezpecnosti hlavne toho vasho dietata. (Ano v kazdom obchode to je zakazane, aj ked to vela krat toleruju, tak isto ako JE ZAKAZNE konzumovat napoje a jedla pred zaplatenim, a vela mamiciek strci rozok decku do pusy uz u peciva, ved vsak to zaplati).

hajajanka
3. mar 2014

@nigguska Ja som druha, ktorej to vadi a moje deti tam nikdy nedavam. Mensia sedi v kosiku, starsi ide popri mne, ziadny problem sme este s nakupom nemali.
Vadi mi to hlavne z hygienickeho hladiska. Nedavam si tam sice rozbalene potraviny, ale vozik sluzi na nakup a nie na vozenie deti. Dost mi prekazalo, ked som nasla "vonavu" stopu v kosiku (ved deti lietaju kade-tade a na ich topanky sa najradsej prilepuju psie exkrementy).
Rovnako mi vadi, ked tam stari dedkovci vkladaju palicu, tasky na kolieskach a pod.
A teraz sup do mna 😀 😀 😀 😀

jahodka8
3. mar 2014

Ja som dávala iba do miesta určeného pre dieťa.

magduska2
3. mar 2014

Mna osobne to nikdy ani nenapadlo riesit co si iny ludia do vozika davaju..voziky su vecsinou aj tak vždy vonku na parkoviskach takže na ne prši,sneži,vyfukove plyny a bohvieeee co vsetko este na ne sada.Nato tie voziky su ze moze matka nakupovat aj s dietatom..a ked ma dve..tak snad nebude vlacit dva voziky.Osobne som sa nikdy nestretla ze by nekdo reagoval na to ako je "dieta umistnene vo voziku"..skor som sa zamyslala nad tym ze to nie je hygienicke-nedaj boh ked to dieta oblize a pod.ale rovnake nebezpecentsvo hrozi kocikde inde..No kazdopadne keby nekdo reagoval negativne..poslem ho kade lahsie!Ja som teda fakt nikdy neriesila co tam kdo vozi..tie voziky aj tak nikdo nikdy neumyva takze hygienicke niesu..kdo tam dava nezabalena potraviny-chleba bez sačku a pod-aj to som už videla!tak to je jeho problem...nebude sa tu opakovat ze sa tam vozia zemiaky kvety a pod...niekde sm raz citala ze je nebezpečne pit priamo s plechovic lebo v skladoch bezne cez ne behaju myšky" takže potom o čom je reč?ta topanka je možno čistejšia ako to čo nakupujete 🙂
Ja osobne som sa priamo v Tescu stretla stym..ze pani co umyva dlažku na tom vozíku ma "sprdla" že som si neoprašila sneh z kočíka-na kolesach..aby som si ho vraj isla von oprasit...ako keby sa to tam na topankach nenanosilo!

lucka1222
3. mar 2014

Ja som videla aj že mali v košíku psa... a predavačky sa na to pozerali a vôbec nič nepovedali... ☹ konkrétne v tescu.

laila22
3. mar 2014

@nigguska
@maca_p ja som to vozenie v nakupnej casti z duse neznasala, ked som to videla...vtedy sa moja mala este zmestila do casti urcenej na sedenie...😀 Rezignovala som, ked sme boli v nejakom nakupnom centre a potom som sa zastavila este na nakup v tescu a mala bola uz umrncana, ze ju bolia nozicky...Vtedy som ju supla do nakupneho kosa, nech si v klude nakupim. Mama kludna, dieta kludne 🙂 Ale nie je to pravidlo. Do kosa ju posadím, ked uz fakt nevladze..

sashabb
3. mar 2014

podla mňa je nákupný košík určený na nákup potravín resp. iného tovaru. Na vozenie dieťaťa je tam príslušná sedačka.
Asi mám šťastie, no dieťa priamo v košíku som videla len minimálne. Pokiaľ tam sedí (a dieťa je menšie) tak je to ok. No priznám, že som nedávno videla dieťa, ktoré sa v tom košíku prechádzalo a to som sa nad tým teda pozastavila, či tym rodičom trochu nehrabe 🙄

kaja73
3. mar 2014

mne to nevadi....voziky su aj tak take spinave, ze kto tam da potravinu a potom ju chce mat hygienicku je dost naivny..
U nas su voziky umiestne vonku,vtaciky na ne kakaju....plus tovar typu zemina,zemiaky.....takze riesit male dieta, co tam sedi je podla mna dost odveci.
skor je to nebezpecne pre samotne dieta-mamicka sa otoci ,dieta postavi ,nakloni ...,alebo ten humus na voziku olizne. 😝

ikke
3. mar 2014

ja sa vsemozne snazim vyhnut davaniu dietata do vozika, no niekedy to fakt nejde... trochu viac mi to vadi v obchode s potravinami, no napr. v IKEA mi to nevadi a robim to uplne bezne (3-4 rocne dieta proste nema sancu prejst tento obchodak po vlastnych, do herne tiez este nemoze/nechce, tak co s nim?). v obchode s potravinami uprednostnujem, ak stoji na tej casti, kde sa ukladaju bednicky s pivom 😀
ale je fakt, ze dnes si uz hadam nikto neda do vozika nezabaleny rozok alebo kilo krkovicky v premoknutom obale 😀 takze podla mna ide skor o psychologicky "blok" nez o skutocne hygienicke riziko 😉

sakura77
3. mar 2014

Ja som tam nikdy nedavala a osobne sa mi to ani moc nepaci ..jedine do tej casti kde sa sediet da....ale kazdeho vec

daska_tesco
3. mar 2014

Mamičky, ak chcete vyhrať zaujímavé ceny - balíček plienok a kozmetiky pre vaše zlatíčko - podeľte sa o svoje skúsenosti so službou Tesco Potraviny domov aj tu: https://www.modrykonik.sk/forum/mesiac-s-tesco-potraviny-domov/ake-mate-skusenosti-so-sluzbou-potraviny-domov/ Držíme palce! 🙂

limoncino
3. mar 2014

@magduska2 zaujímalo by ma, či si pani upratovačke vyhovela a ten košík oprášila.
A k téme, dieťa vo vozíku mi nevadí, ak sedí vnútri, už je to také, no... Ale, nie každá matka má možnosť nakupovať bez detí, tak riesi nákup, ako môže 🙂

belasy_motylik
3. mar 2014

@kaja73 úplne súhlasím, my sme raz boli na nákupe v Hyper......, vozíky vonku, tie koncovky s umelohmotnou časťou ktorou sa zasúvajú do ďalšieho vozíka kopletne zasr..........., tá plastová časť až čierna od špiny a kovová koncovka kompletne zhrdzavelá. Tak si vezieme malého /mal asi7-8 mes./ po obchode, len sme sa obrátili na chvíľočku k regálom a obrátime sa späť a drobec s chuťou v ústach cmúľal celú tú koncovku až po retiazku, asi mu to evokovalo cumlík na retiazke ako sa to tam tak hojdalo. No ako ma cestou domov napínalo a malého som pár dní sledovala písať nebudem....... Tak sa buduje imunita pomocou nákupných vozíkov 😀

magduska2
3. mar 2014

@limoncino no opytala som sa jej ze ako si to predstavuje kedze myslela sneh co bol na puklicach kolies-cize medzi tym v otvoroch..tak ako mohla by som sa nanu vykaslat..snad nebudem paličkou ždarat sneh!

cherryl
3. mar 2014

nemam inu sancu 😖 ked idem sama ako dat dvojicky do jedneho kocika jedneho na miesto a druheho do kosika vdaka za dalsiu prehriadku 😵 uz sa Vam stalo ze Vam dieta zabehlo do otvoreneho skladu -doprajem Vam to aby ste videli v akej spine a podmienkach su potraviny uskladnene a ked otvorite oci a pozriete sa poriadne na regal z ktoreho si tovar beriete a pod regal, kosiky budu najmensi hygienicky problem 🤐

cmulinko
3. mar 2014

@maslenka47
@hajajanka no vy dve by ste v Irskom obchode asi dostali infarkt. 😀 Tu je uplne normalne vidiet aj 3-4 decka v jednom kosiku s mamou a v druhom kosiku s otcom su potraviny.Normalne je aj vidiet deti s rozkom a pitim pobehovat po obchode.Tu to nikomu netrha zili a este som sa nestretla ani s nepeknym pohladom.Tolko tolerancie som este nezazila ako tu v obchodoch.Ja osobne s detmi vo veku 6,4 a 2 nemam sancu ist sama ak mi aspon jeden nie je v kosiku.Kosik je prazdny od deti len vtedy,ked ideme cela rodina aj s manzelom.Vtedy jeho uloha je hladat decka kde sa ktory zastavil.Maju svoje oblubene miesto pri dvd,tak tam ich vzdy najdeme 😀 😀 ale ked nervy praskaju,tak sa deti hadzu do kosika jedna radost 😝 Vieme,ze doma si taky '' luxus '' ako tu nemozeme dovolit,lebo tie pohlady su nam jasne,tak sa snazime detom vysvetlit,ze sme v inom svete a to co normalne vidia v Irsku,tak tu sa to nemoze stat ani nahodou.Moj najstarsi syn raz videl plakat dievcatko v Tescu v Malackach co stalo hned pri nas...v Irsku je to bezne,ze tunajsie deti revu ako nepricetne za nieco, (na SK som to este moc nepostrehla ) tak to hned dostanu.Syn sa pozrel na nu a normalne tej malej povedal,ze '' vies,ze si na Slovensku...tu mozes plakat kolko chces '' ja som sa skoro od hanby prepadla.Sme vysvetlovali mamicke ako to bolo myslene 😅 Nakolko doma mam deti od prirody a nie naprogramovane s idealnym spravanim,tak samozrejme aj moje uz revali v obchode 😀 😀

bubinovci
3. mar 2014

Ja som maleho vozila v tej casti urcenej na sedenie. Ale len dovtedy kym si skoro nezlamal nohu ked som ho vyberala. U nas v obchode su tie otvory male a ked ma cizmy tak sa mu tam proste zasekne. Takze ked potrebujem nakupit a maly je so mnou tak ho dam aj dovnutra.