Akné z rúška

monikam22072017
28. sep 2021

Ahojte baby poraďte mi prosím niečo... Už to bude vyše pol roka čo moja tvár vyzerá hrozne. Neriešila by som to keby viem, že som nikdy s pleťou problém nemala... Každý lekár má odbil s tým, že to mám z rúška - ktoré ale ja nenosím ! Nechodím do práce ani do školy, idem max ráno pre rožky do obchodu a aj to ho mám vždy nové čisté. Tak som si sama naordinovala Bioderma sébium, ktorá mi s tým ale nepomohla a ako inak iba celú vysušila. Problém so zápalovym akné na tvári nemám- nemám žiadne bolestivé vredy na tvári. Toto mi začalo na brade na dotyk hrozné vyvýšené kopčeky s čiernou hlavičkou ktorá ide ťažko vytlačiť. Ku kozmetičke chodím pravidelne .. ale kým sa mi zahoja drobné ranky po čistení hneď sú ďalšie nové kopčeky..aj napriek čisteniu. Tomu sa hovorí zúfalstvo... Začalo to na pravej strane už to mám aj na ľavej a normálne to putuje hore k licam....nemôžem si dať ani makeup lebo vyzerám ako ten magnum nanuk 😣😭😃😃😃

nikpa
28. sep 2021

@monikam22072017 alergie na potraviny? Aj tie sa zvyknú takto z ničoho nič ohlásiť prostredníctvom akné

michu_
28. sep 2021

z pohladu cinskej mediciny - skus mrknut aj toto- kazda cast tvare je prepojena s nejakymi vnutornym organom..mrkni tam tu bradu..prip.ine stranky, kde bude toho viac, len tak narychlo- toto som nasla medzyi prvymi ,https://www.badatel.net/kompletna-mapa-tvare-ak...

janci05
28. sep 2021

Skús sírové mydlo alebo aj v kombinácii so sírovym krémom.

danielka1218
29. sep 2021

ak nie si tehotna alebo nekojis tak retinol ale len na noc 1-2x do tyzdna,ja pouzivam revolution serum s retinolom a sipkovym olejom kupovane v DM, ale samozrejme vzdy pred tym vycistit plet a po aplikacii sera s retinolom aplikovat aj hydratacny krem
a co sa tyka starostlivosti o plet a kozmetiky odporucam profil na instagrame b_b_w_k

buberova
29. sep 2021

No tiež by som skúsila zistiť nejaké potravinové intolerancie a alergie...

buberova
29. sep 2021

Tiež mám roky akné, vyzerá to tak že teraz som našla príčinu v laktózovej intolerancii.. tak aj teba prosím zmeraj sa na príčinu... Dať si spraviť tie testy u alergologa, hormonálny profil, pečeňové testy alebo čo ja viem čo ale hľadať príčinu. Lebo príde k tebe 4729 ľudí ktorí ti budú ponúkať 57392047 produktov a čistítok ktoré ti zaručene pomôžu ale to je somarina, na ktorej oni zarábajú. A možno by ti trošku pomohli so symptómom ale vyrážky sa ti budú robiť ďalej lebo príčina ostane... Želám ti veľa trpezlivosti a úspechov 🙂

momi1_1
29. sep 2021

tak toto ani zďaleka nebude z rúšok. to čo bolo za odborníkov. priklonila by som sa k tej potravinovej intolerancii taktiež. ak nechceš ísť rovno na testy, alebo sa ti nedá v blízkej dobe, tak skús sama vyradiť napríklad laktózu na nejaký čas, potom lepok. vieš, že sama poskúšaš.

vandicka7
29. sep 2021

Najskor by som povedala, ze nieco z potravin ti nesedi, nesadlo, nespozorovala si si ze po com sa ti to zhorsuje? Muka? Mliecne vyrobky alebo co?