Je horšia pôrodná bolesť alebo obličková kolika?

10. nov 2022

Ahojte chcem sa opýtať, len tak ma to zaujíma keďže v utorok som si vytrpela obličkovú koliku. Baby ktoré ste rodili a zároveň mali aj koliku, ktorá bolesť je horšia? 🙄

hennyinnsbruck
10. nov 2022

Ako ja mam prach bolesti ozaj vysoko,ale ked som mala zapal mocoveho a oblicky som revala jak decko.

Rodila som celu noc po vyvolavacke porod skocil cisarakom ale ani slzu som nevyronila🫣

saxana000
10. nov 2022

Porod boli to ano ale skor taka tupa bolest obrovsky tlak.ale pre mna bola najhorsia bolest prasknuta cysta a rotrhnuty vajcovod vnutorne krvacanie tocil sa mi cely svet grcala som ale isla som po svojich.. ta bolest je ina ostra intenzivna..nedaju sa porovnat..

aaadkaaa
10. nov 2022

@saxana000 fuu ano, prasknuta cysta je tiez pekne nechutny masaker bolesti..

pininka1
10. nov 2022

Na vyske nam ukazovali taku tabulku bolestivosti a porod bol az na 4 mieste. Myslim ze prve bolo presne oblickova kolika. Ale vraj aj zauzlene creva su horsie ako porod.

autor
10. nov 2022

Asi to je fakt individuálne.. Podľa vašich odpovedí.. Ja si pôrodné bolesti neviem predsta, neviem či bolia viac kontrakcie, pôrod, nástrih alebo šitie ale za mňa teda zatiaľ vedie obličková kolika a dúfam že je to tá najväčšia bolesť akú som kedy zažila, že už nič horšie nepríde 🙂

janulkamartinko
10. nov 2022

Za mňa obličkova kolika, tu bolesť neželám zažiť nikomu. A ako píšu vyššie baby, pri pôrodných bolestiach vieš ze príde niečo pekné 😊

lenkakravcova
10. nov 2022

Z toho čo si vypisala:
Pôrod (tlačenie) je horšie než kontrakcie, tie sú horšie než šitie a najmenej z toho je ais nastrih/natrhnutie (lebo to pri tom tlaku necítiš).

maryetta
10. nov 2022

Ja som dnes mala zrejme zlcnikovy zachvat a ti poviem ze to bolo horsie nez porod.
Ale teda. Porody som mala horsie-no tam som vedela ze to raz prejde 😂 pri tomto som nevedela co bude nasledovat. Ako dlho.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wwwwerunka
10. nov 2022

Urcite oblickova kolika
Zazila som a poviem vam radsej 3x rodit ako zazit toto este raz!
Po porode mate aspon peknu odmenu ale po kolike ....???

bluka2
10. nov 2022

@lenkakravcova to je tiež individuálne. Mne ani raz nevadilo vôbec to tlačenie. To bolo vždy iba na 1-2 kontrakcie a také vyslobodenie. Zato kontrakcie - také bez hocijakej medikácie, to bolo dačo 😀

petulda333
10. nov 2022

Za mna rovnako. Dokonca by som povedala,ze prvy 19h porod bol lahsi nez ta 2dnova brutalna kolika. Som myslela,ze vyskocim z koze. Sla som na pohotovost a behom par minut som bola komplet mokra,z tej bolesti. No hroza

bluka2
10. nov 2022

@wwwwerunka po kolike je odmena, že už nie je 😜

tehula2016
10. nov 2022

Uplne "naj" kombinacia je oblickova kolika a do toho zavadzanie stentu..a potom zit s tym stentom, to je to najhorsie co som kedy zazila..to je nieco tak neprijemne, ze som myslela, ze si vytrham vlasy..fuj humus..zeny, ktore toto zazili suhlasili so mnou, ze nic horsie neprezili..

slovakboy
10. nov 2022

No ja by som sa nemal vyjadrovať, keďže som ani nerodil a ani som nemal obličkovú koliku. Ale vidím, že sa bojíš bolesti pri pôrode, ak by mali byt horšie ako kolika, ktorú už poznáš. Myslím si, že kolika je úplne iný typ bolesti, taký zničujúci. Podobne ako keď by ti niekto vŕtal zdravý nerv v zube alebo strhával nehty. Preto sú to formy mučenia, lebo bolesť je tak neznesiteľná, že sa človek pozvracia alebo až odpadne. Videl som kamaráta, ktorý sa pozvracial kvôli obličkovému kameňu. Pôrod je mohutná bolesť zasahujúca veľkú oblasť. Je to tiež veľmi bolestivé a vysiľujúce, ale ide to vo vlnách a sú tam úľavy. Nie je to mučivá bolesť. Vy ženy na to ste stavané, nemyslím na bolesť, ale na to, že vás to nezničí. Vieš že to prejde. Ja keby som mal také bolesti v oblasti brucha a panvy a mal by som tlačiť, tak najhoršie by bolo vedomie, že to môj organizmus nezvládne a zničí sa. Proste ten strach hrá tiež rolu. Moja manželka sa tak pozitívne na ten porod nastavila veľmi rada bola tehotná a tešila sa z dieťatka v bruśku a porod brala tak, že nejak jej už to dieťatko vyberú. Chodili sme na dýchanie to veľmi pomáha a lekár stále vravel pri pôrode aby tlačila ako na stolicu. A sestrička pomáhala tlačením holennou kosťou pri druhom to prehnala a manželku potom boleli rebrá, ale to pomáha, keď zvonku ešte tlačia. Takže sa aj myšlienkovo dopredu pozitívne nastav a nečítaj zlé prípady čo sa stali. Ty budeš mať dobrý pôrod. Tá dôvera vo vlastné sily je pomáhajúca.

wwwwerunka
10. nov 2022

@bluka2
Hmmm slaba utecha
Ale jasne clovek je vdacny ale ja som skoncila az v nemocnici zo silnou dehydrataciou tak si to akosi viac pripustam. Bolesti presli asi az na 4 den aj ten hnusny kamen. Velky ako zrnko ryze a tak ma potrapil bastard!!!

autor
10. nov 2022

@slovakboy vau super napísané 👍 také upokojujúce.. A navyše od muža.. Ja som sa pozvracala tiež, asi 7 krát ale to, že je to zničujúca bolesť - to si vystihol úplne presne.. Veľmi dobre pomenované 👍

bluka2
10. nov 2022

@wwwwerunka jejda, to znie fakt otrasne. Tak nech to už nezažijes nikdy viac 🤞

nwnw
11. nov 2022

Je to individualne ja som napr mala porodne bolesti ale neodpadla som. Maminu plesklo od bolesti o zem do bezvedomia pri oblickovej kolike. Ale taku hroznu koliku mala iba raz. Od vtedy ma bolestivu, ale nie az tak.

nina2310
11. nov 2022

No urcite oblickove koliky 100x horšie. A to mam za sebou 3 riadne pôrody, 4kilove deticky... To je malina oproti oblickovym..

d0minikat
11. nov 2022

Osobne som nemala obličkovú koliku ale zlčníkovú a teda radšej pôjdem rodiť ako mať zlčníkový záchvat 😏 za mňa najhoršia bolesť v mojom živote... Pôrod bola prechádzka ružovou záhradou

lenkadenisa
11. nov 2022

Za mňa najhoršia bolesť žlčník. Pôrod nič oproti tomu.

ibrunova
11. nov 2022

Ja neviem, len som kdesi čítala, že obličková kolika je potvrdená ako najväčšia bolesť. Pôrod je iná bolesť, má jasný koniec a k tomu príjemný 😃

evinqua
11. nov 2022

mala som koliku, sekciu aj vyvolávany pôrod, posledných asi 30min vyvolavaneho pôrodu bolo horších ako kolika, ale kolika trvala dlhsie a vôbec psychicky je človek pri pôrode inak nastavený, tu bolest asi "caka" takže kolika je horšia

avicii18
11. nov 2022

Ak je pôrod prirodzená vec, kolika určite nie. Väčšiu bolesť som zatiaľ nezažil. Modlil som sa aby som odpadol, ale nestalo sa. Odvtedy prevetívne píjavam zelerový čaj, lebo od piva rastú cecky 🙂

miriam11
11. nov 2022

Pôrod bol označený za najhoršiu bolesť..su štúdie na to. Ale su ženy, ktoré zvládli bolestí v pohode. Je to individuálne