Manžel je bledý ako stena

16. feb 2024

Od stredy sa mu toci hlava, tazko sa dycha je bledy ako stena. Dnes isiel do roboty 🤦 volala som mu na obed sa mu zas motala hlava. Povedal ze ked to neprejde pojde k lekarke. Ale uz su to tri dni a stale to nepominulo. Bojim sa onho. Co to moze byt ? On vsetko zlahcuje ale teraz ked mu bolo najhorsie uz ani jemu nebolo vsetko jedno.

gelifil
16. feb 2024

teraz bude cakat do pondelka?

banderaska29
16. feb 2024

autorka naozaj ? to nevieš zobrať telefón cez deň a zavolat jeho obvodnej ? áno, chlapi sú občas večné deti,treba konať za nich.

čo to môže byť ? nizky tlak, infarktové kolapsy, problémy so srdcom, depresie..neviem, dievčatá, vytiahnite veštecké gule o 3,2,1....

lucka_ke
16. feb 2024

môže to byť aj problém so srdiečkom, určite treba ísť k lekárovi čím skôr

autor
16. feb 2024

@banderaska29 ja mam za neho volat jeho doktorke ? Ved nie je male decko... Posielala som ho neisiel

autor
16. feb 2024

@gelifil neviem... Uz planuje ked mu bude obstojne ze pojde skladat traktor 🤦 hovorim ries svoj stav a ne posraty traktorik !

autor
16. feb 2024

@lucka_ke dakujem

lucka_ke
16. feb 2024

nie je fajčiar? ešte mi napadlo, či nemá problém s pľúcami a srdcom ako dôsledok fajčenia, zober ho na pohotovosť alebo hneď v pondelok k obvodnému, ja tiež môjho musím objednávať

grof_monte_christo
16. feb 2024

Mas doma tlakomer? Okamžite zmerat. Mama mala nízky tlak, závraty, ťažko sa jej dýchalo a bola to pľúcna embólia.

domi2425
16. feb 2024

posielat nestaci, treba povedat obliekaj sa ideme🤣s chlapmi tazko v takychto veciach

jarmila2010
16. feb 2024

Prinut ho ist na pohotovost,aby sa nieco zle nestalo...

domi2425
16. feb 2024

@jarmila2010 tak na pohotovost asi nie.. tam patria akutne zivot ohrozujuce stavy a nie ze niekomu sa nechce ist v tyzdni k lekarovi tak sa cez vikend vyberie na pohotovost🤦🏻‍♀️

macekovam
16. feb 2024

Tak načo to zaňho riešiš keď nie je malé decko! Hádam dospelý človek vie kedy potrebuje lekára.

iwesska
16. feb 2024

Co to moze byt? Moze prekonavat infarkt,ale tu na MK ho nevysetrime. Svokor tak mal. Nic specialne mu nebolo,len dychcal,ale zahrada by to bez neho neprezila. Nahukala na neho zena aj deti,moj muz ho posadil do auta a rovno na pohotovost. Upchavala sa mu cieva,povedali,ze keby prisiel trosku neskor,uz tu nemusel byt.

katica06
16. feb 2024

Nuž prečo nie, naša obvodná v prípade potreby chodí aj domov, niekoľko krát sme to využili pri starých rodičoch

nikha2809
16. feb 2024

@domi2425 tak je rozdiel pohotovosť a urgent.Ja byť autorkou, tiež mu dohovorim aby išiel ešte dnes na pohotovosť.Pribeh z leta, od nás z dediny.Sused, mladý chalan 35 rokov pár dní mu bolo ťažko na hrudi, k dr nešiel, keď ho žena konečne presvedčila aby šli na pohotovosť, keď sa obliekal padol a už ho neprebrali.Infarkt

domi2425
16. feb 2024

@nikha2809 tak najskor zmerat tlak a zakladne veci, potom letiet na pohotovost🤷🏻‍♀️a necakat do piatka vecera na riesenie niekolko dnovych tazkosti

nikha2809
16. feb 2024

@domi2425 tak samozrejme že ideálne bolo ísť cez týždeň, ale v piatok poobede s ním už nemá kde inde ísť ak ho presvedci

januska12323
16. feb 2024

Zas jeden bez ktorých by sa zastavila zemeguľa. Ráno si ho mala posadiť do auta a zobrať k doktorke. Keď je ako malé decko tak sa k nemu tak aj správaj. Teraz už len pohotovosť a dúfať, že dovtedy neodpadne.

senta_sofia
16. feb 2024

Bojis sa o neho, ale doktorke volat nejdes… je to tvoj manzel, taketo nieco je uplne prirodzene poriesit za neho. Alebo ho dopravit na urgent

stanulienkat
16. feb 2024

@senta_sofia a co myslis, co povie doktorka, ked jej manzelka zavola??🙄
Doktorka nema vestecku gulu, aj tak musi prist pacient osobne.

gelifil
16. feb 2024

@stanulienkat kvoli objednaniu, nie vesteckej guli

ivik4
16. feb 2024

Teda, musim sa vyjadrit, tiez by som za stareho jeho doktorke nevolala, to uz coje 😃

senta_sofia
16. feb 2024

@stanulienkat urcite by jej povedala viac ako ked dotycna napisala prispevok sem. Minimalne moze poznat jeho zdravotny stav, ci sa na nieco lieci, ci berie nejake lieky a podobne. Toto tu je len tliachanie do vetra

pokemonkaa
16. feb 2024

V rodine sme mali podobny pripad, ujo sa stazoval niekolko dni na zavraty, lekara tvrdohlavo odmietal, nakoniec dostal mozgovu porazku, je z neho invalid, len na voziku odkazany na opateru. Odporucam ist na pohotovost, radsej zbytocne, ako potom lutovat.

stanulienkat
16. feb 2024

@senta_sofia to je tiez pravda, ale podla jeho reakcii sa velmi nelieci, ani o seba nestara. Podla mna klasicky, zdravotne zanedbany chlapik,ktoremu ked sa nieco stane, tak za to budu urcite vinni zdravotnici. Mozno vysoky cholesterol, vysoky tlak, zla zivotosprava, zly pitny rezim,mozno nadvaha.... preventivka pred 100 rokmi. A mozno sa mylim.

autor
16. feb 2024

Dakujem vam vsetkym za napisanie. Tak som ho presvedcila nech ide na pohotovost

ariannazara
16. feb 2024

Napíš jak dopadol

autor
16. feb 2024
alickapusinka
16. feb 2024

Také príznaky mala moja mama a vieš kde je teraz už 3 rok na cintoríne.

autor
16. feb 2024

@alickapusinka to sa "prijemne " cita 😕 ja mam tiez taky pocit ze to neskonci dobre