Manžel je pozitívny a ostatní členia rodiny sú negatívni

21. jan 2021

Vie mi niekto vysvetliť ako je mozne že manželovi vyšlo z pcr pozitív po 5 dni pretestovani členovia domácnosti a sme negatívni? Ako je to mozne ak je to vysoko nákazlivy vírus ? Žijeme v jednom byte a predsa to nemáme ? Ako to mam chápať sme odolnejší ?

autor
21. jan 2021

Ako vas tak čítam ten vírus je ozaj zvláštny . Tak doma žijete s poz osobou nechytis ho a chytis o dva mesiace úplne inde . A to dychate ten istý vzduch s poz.osobou, idete na rovnaké wc a milión iných veci . Istotne nie je celý v skafandri a nesedí v kúte 🤦 Nechápem

autor
21. jan 2021

Ja si myslím že ak ho nedostaneme už ho nedostaneme ale pre istotu pôjdeme na protilátky . Alebo jednoducho telo zlikviduje a mám mimozemsku DNA 😂 pokus o vtip 😂

makova333
21. jan 2021

Autorka: Kamoska pracuje z domu, nechodi nikam, ani do obchodu (nakupuje manzel cestou z prace). Muz chodil do prace, dieta do skolky. A ona jedina z rodiny bola pozitivna a aj mala priznaky. Takze musel to priniest jeden z nich a byt bezpriznakovy a preniest na nu.

autor
21. jan 2021

@makova333 ešte lepšie 👌

23lenka
21. jan 2021

Aj my sme tak boli manžel 4.1 pozitívny a ja 9.1 negatívna PCR (aj zbytok rodiny negat 3deti)a ptm ešte pre istotu som šla 13.1. Na antigen a negatívna... Samozrejme dnes idem zas 🙈 lebo v ramci celoplošného musím z 13.1 mi už neplatí negativita. A karanténu sme dodržali vsetci s manželom normálne 10dní, na 11 deň šiel do práce.

ajka0207
21. jan 2021

U nás bol manžel pozitívny aj kaslal dosť mesiac a nenakazil ma. Spali sme spolu v posteli aj všetko normálne robili. Bola som na teste na protilátky dva krát a nemám žiadne. Je to síce veľmi nákazlivé ale nie každý je schopný to šíriť a niekto má dobrú imunitu.

autor
21. jan 2021

@ajka0207 To je super správa ,ktovie na čo sa ten vírus viaže či na strach ale správa sa dosť zvláštne .

autor
21. jan 2021

@ajka0207 Lebo však že ...bežný vírus dostaneš ho či chces nechceš každý bol raz chorý a toto je niečo zasa nové predsa

autor
21. jan 2021

@ajka0207 Ja som bola zmierená že si tým prejdem tak ma tie výsledky zaskocili

autor
21. jan 2021

Asi si povedal kašlem na ňu kto by to s ňou vydržal 😂😂pokus o vtip zasa😂 ostatným želám skoré uzdravenie a tým čo to nemali aby ani nemali 😉

erickatt
21. jan 2021

Karantena musi byt aj tak 10 dni . Aj dcers bola negativna a musela ostat 10 dni doma. A ano, chytit to nemusite.

elenita
21. jan 2021

To mas tak, exaktna veda je akurat tak matematika, nie medicina. Nikto Ti neda zaruku v nicom.

zuzkalujza
21. jan 2021

Mali sme v rodine viaceré prípady. Bratranec pozitívny, ale bez príznakov, potvrdené PCR testom, syn a manželka testovaný opakovane PCR a obaja negatívny. Žijú v rodinnom dome, on izolovaný nebol. Druhý bratranec pozitívny, horší priebeh, horúčky, bolesti kĺbov, potvrdené PCR testom. Manželka a 3 dcéry negatívne, potvrdené PCR testom. Bývajú v 3 izbovom byte, on bol izolovaný. Na druhej strane, bývalého partnera bratranec takto nakazil celú rodinu. Rodičov, sestru s rodinou, 7 ľudí. Nevedel, že má covid nemal príznaky, ale v práci ich testovali a tam zistil, že je pozitívny. Do týždňa bola chorá celá rodina. Takže asi záleží možno aj aký máš typ vírusu. Možno už aj v tej dobe (bolo to kúsok po Vianociach) tu boli rôzne mutácie. Inak si to vysvetliť neviem.

barruna
21. jan 2021

Vieš čo, u nás to takto mali susedia. Chlapec priniesol covid ešte cez leto domov a nakazil len maminu. Sestra s otcom aj po dvoch pretestovaniach zostali negatívny

katulienkax
21. jan 2021

nam sa stalo nieco podobne s chripkou, manzel chytil chripku a to sme mali den predtym tutu mutu 🙂 a stale v jednej miestnosti a niekolko hodin v aute a ja som nechytila
A podobne u dcery mala chripku asi vyse tyzdna teploty a pokaslievala, ja som s nou bola, starala som a nechytila. Je to zvlastne s tymi chorobami.

Ale zase nadchu tu chytim vzdy.
Asi som viac citliva na nadchy.

babydesire
22. jan 2021

Stym som sa stretla viackrat,ze jeden pozitivny a ostatny doma negativny..v rodine,u manzela v praci...myslim ze rok 2020 bol na opatrenia kvoli "vysokej infekcnosti"prehnany ,,co fokazalo uz aj prve testovanie v novembri (2% pozitivita) Vyzera to,ze mutacie uz "prisli nato ako prekonat" nasu obranyschopnost

cukroska
7. feb 2021

Možné to zrejme je keďže väčšina mojich známych a kolegov boli pozitívny a my sme boli aj v priamom styku s nimi v práci a nedostali sme a ani členovia ich domácnosti neboli pozitívny. Dokonca kolegyňa v prvej vlne mala zápal pľúc, pozitívna a nik sa od nej nenakazil. Ani deti doma.

macs
23. nov 2021

Mi to mame presne tak, príznaky sme mali naraz, ja horšie 4 dni horúčky, bolesti hrdla, nádcha, silne závraty a manžel iba 2 dni teploty. Výsledok on je pcr pozit a každý ostatní negat vrátane mna aj keď sme spolu nonstop a spolu spíme. Navyše ja mám zníženú imunitu a aj iné zdravotne problémy. Ja som opakovala pcr 2 x a stále negat. Takze už neverím nikomu, oni nás iba strašia. A podľa toho čo čítam aj tu, môže byt veľa ľudí falošné testy, ale do štatistiky to ide. Je to manipulácia s číslami. Ja chodím aj všade bez rúška a nenakazim sa. No a ani som to neprekonala predtým lebo robila som krvný test a vyšlo mi že som ani neprekonala. Takze takto možno veriť tým číslam.