Môže mi byť zle z toho, že som prestala piť kávu?

oblaacik
25. okt 2023

Ahojte, mala som teraz asi jeden taky tyzden, ze som pila dost vela kavy, niekedy aj dve za den, ale nic extra silne, obycajne lattecka z bufetov a kaviarni. Teraz mam asi druhy den bez kavy a je mi neskutocne zle, neustale by som len spala, nicoho nie som schopna, hlava mi ide vybuchnut, citim sa strasne rozbita. Nie som sice vobec kavovy typ, pred par rokmi sa mi stalo ze som pracovala v kaviarni a robila som si tam kavy kazdy den a potom si pamatam ze ked som tam prestala pracovat tak som to velmi pocitila ze uz som si kavy nerobila tak som tiez vkuse zaspavala. Ale teraz mi je fakt hrozne zle, to som si za ten cca tyzden mohla tak velmi navyknut na ten kofein? Alebo budem chora a je mi zle z niecoho ineho?

ariannazara
25. okt 2023

Mam to podobne keď pijem kávu je mi zle a keď prestanem tak tiež 😅 tak si vyber. Dnes som si nedala boli ma hlava za očami, tocenie hlavy je to masaker.

bbebe
25. okt 2023

Ano je to z toho ze si prestala pit kavu. u mna bol tiez druhy den takyto. zajtra uz by malo byt dobre. mas proste abstak

yanni
25. okt 2023

@bbebe tak jeden tyzden na lattečkach este cloveka nerobi navykovym. Bude mat iny problem a nie abstak. Keby pila roky 5 kav (ale riadnych, nie lattecka) denne a prestala uplne zo dna na den, tak by ten abstak mohla/nemusela pocitit. Ja pijem 20 rokov kavu (s mliekom, bez cukru), posledne tri roky uplne ciernu bez mlieka a bez cukru. Minule vianoce som mala take obdobie, ze nejak mi nesla chut na kavu a cele prazdniny, cize u ans vyse 2 tyzdnov som nevypila ani kvapku kavy a nic mi nebolo. Pijem ca. 2 denne, niekedy 3

diewcatqoo
25. okt 2023

Skor to je z toho, ze si pila malo vody. Ja som vysadila kavu v pondelok - predtym som pila 6 denne dlhodobo, normalne silne espressa. Zatial celkom fajn, cakala som vacsi abstak 🙂

surama
25. okt 2023

@oblaacik Skus si zmerat tlak pocas toho, keď ti pride zle.

stanulienkat
25. okt 2023

@yanni Kľudne to môže byť absťák, pijem jednu-dve silnejšie kávy za deň a ak to raz za čas vysadím, bolí ma hlava a je mi zle a tekutín pijem dosť.

poppy22
25. okt 2023

v latte ani poriadny kofein nie je🙂...skor tipujem,ze ked pijes kavu tak mas lepsi tlak a ked nepijes-tak ti klesne a boli ta hlava a si ospala...

mooonika1975
25. okt 2023

@oblaacik nie, môže ti chýbať dva tri dni, káva nie je heroin, že máš absťáky, vysadila som už kávu xkrát a nikdy nebol problém. Skôr niečo na teba lezie.

thereisabear
25. okt 2023

@poppy22 a v čom je kofeín? Veď latte je espresso + mlieko.

poppy22
25. okt 2023

@thereisabear to si len tak robim srandu z tych bufetovych kav🙂..tiez som volakedy robila v kaviarni a za kavu povazujem nieco ine...napr, ked si musim dat kavu z automatu,tak to je ako preplach s kavovou prichutou,dokonca ani necitim ze by extra povzbudila...

stanulienkat
25. okt 2023

@poppy22 kazda kava ma 7g. Lisia sa len mnozstvom mlieka. Kofein je rovnaky.
@mooonika1975 to, ze si nemala abstak ty, neznamena, ze nemoze mat nikto iny. Kofein je navykovy.

poppy22
25. okt 2023

@stanulienkat zriedeny...cim viac do kavy prilievas kadecoho ineho,tym slabsi ucinok-lebo sa ti ten kofein aj skor odburava-inak na teba zaposobi ristretto a inak starbucksovsky zriedeny pollitrak...moj nazor...
a autorke-este mi napadlo,ze kavy byvaju obvykle sladke-mozno ak nemas taky prisun cukru do tela,ako ked si pila kavu,tak ti chyba cukor-mne z toho tiez byva vselijako...

stanulienkat
25. okt 2023

@poppy22 obsah kofeinu zostava, ci ho vypijes v 1dcl, alebo v 500ml.

dadis
25. okt 2023

A preco si bez kavy? Mne kava prestala chutit vzdy v tehotenstve a to by vysvetlovalo aj to, ze ti je zle 😬😀. Mne bez kavy zle nebyva, ale citim, ze mam bez kavy nizky tlak..toci sa mi pri vstavani hlava. Takze si kavu dam vzdy, ked mam chut a prilezitost..cca 2-3 denne.

euka210
25. okt 2023

@oblaacik no to som veru este nepocula z 2 kav abstaky. Ja pijem 1-2denne uz roky a ked som napr.chora tak nepijem a nic...ale ja si mozem dat kavu a ist spat 😁
Mozno skor nad tlakom by som uvazovala, ci nebol nizky.
Moj mm berie lieky na vysoky tlak a pije aj kavu. Ked si niekedy kavu cez vikend nedal, tak mu bolo zle...a na jeho pomery mal zase nizky tlak, tak si musel dat kavu aby bolo lepsie.

vkatush
25. okt 2023

@oblaacik pamätám si video, jeden zdravoťak alebo športovec (už neviem) robil pokus o vplyve kávy. Vysadil ju úplne a dokumentoval stavy. Prvé 2-3 dni totálna únava, nesústredenosť. Ďalšie dni bol tuším náladový, cítil potrebu stále si niečo dať (náhrada kávy). Po týždni dokázal úplne v pohode fungovať, plný energie a nechýbala mu.
Niektorí ľudia v momentoch mu vtedy písali, že tiež to skúšali, počet dní bol rôzny, ale tak väčšina okolo týždňa bola "odvyknutá".

Pointa, áno, môže to byť aj z toho.
Ale môže na teba aj niečo liezť, je také obdobie.

yanni
26. okt 2023

@stanulienkat nie, zalezi ako dlho pijes tie kavy. Ak roky, tak abstak po vysadeni mozes mat. Ak tyzden, ako tu pise autorka, a este len latticko, tak nema mat z coho abstak. To telo si este ani na tu trosku kavy nezvyklo.

yanni
26. okt 2023

@vkatush ani, moze byt abstak aj z vypustenia kavy. ALe nie po tyzdy pitia. keby pila roky, tak to je uz ine. Telo je na ten prisun kofeinu zvyknute a po nahlom uplno vypusteni mu jednoducho nieco chyba a moze sa to prejavit rozne ako abstak.

yanni
26. okt 2023

@stanulienkat ano, kazda (no) kava ma 7 g. Ale nie je kava ako kava. Su rozne druhy, rozne silne, rozne prazenia, rozne mleta.