Zapálené a napuchnuté oko

noemikatka
7. aug 2022

Ahojte v piatok sa mi prejavilo zacervenane oko od včera je aj napuchnute dnes za mi zdá ze je viac napuchnute od piatka beriem kvapky ophthalmo-Septonex a mast framykoin koľko trva kým mi to zmizne? Môžme ísť podľa vás zajtra takto do prace?
Ďakujem

Ako mam zmierniť opuch🙉😩

miankass
7. aug 2022

@noemikatka u kazdeho je to individualne kedy to zmizne,myslim ze mozes , ale ak fuka vietor radsej si oko prelep.

noemikatka
autor
7. aug 2022

@miankass
@miankass s čím konkrétne si ho mam prilepiť?

janinah
7. aug 2022

S infekčným zápalom spojovky sa do práce nechodí.jedine.ze tam nestretávame iných ľudí a ak sa stav zhoršuje.tak liečba nestačí.odporucam dnes očnú pohotovosť alebo zajtra očnú Amb.

janinah
7. aug 2022

Som očná sestra

noemikatka
autor
7. aug 2022

@janinah mne lekárka povedala ze do práce stým môžem ísť tak teraz neviem ci ísť alebo nie

janinah
7. aug 2022

@noemikatka stav sa vyvíja.zrejme dr všeobecná v piatok usúdila.ze liečba stačí.ale u vás sa to zhoršuje...oko treba vyšetriť očnou dr

noemikatka
autor
7. aug 2022

@janinah mozno je len 2dni liečby malo a preto mi to opucha nie takže podľa vás by som stým do prace nemala ísť

janinah
7. aug 2022

@noemikatka ja som oko nevysetrovala.len predpokladám dg

noemikatka
autor
7. aug 2022

@janinah prečo stým podľa vás nemôžem ísť do práce pracujem ako chyzna

miankass
7. aug 2022

@noemikatka gazovy tampon sterilny a naplast. Ak sa to zhorsuje ,tak ist este raz na ocnu pohotovost jak pise Janka , alebo zajtra potom

medica88
7. aug 2022

@noemikatka áno,ak nevidíte zlepšenie ba naopak zhoršenie stavu,je potrebné znovu oko vyšetriť. Možno dostanete aj celkové atb(to sa uvidí podľa vysetrenia). Tak namiesto prace,na očné.

taktotedanie
7. aug 2022

So zapalom oka sa do prace nechodi, je to infekcne, toboz pracujete ako chyzna roznesiete to vsade, automaticky ste mali ist na osetrenie na ocnu ambulanciu, tam by ste mali dostat papier s odpor na PN ktoru vam nasledne vypise vseobecny lekar, noze to prejst aj na druhe oko a nakazit sa mozu ostatni clenovia rodiny
Kto vam naordinoval o-septonex a framykoinovu mast?

mijunik
7. aug 2022

@noemikatka ja som laik, ale podľa mňa ak máš infekčný zápal, tak tú infekciu môžeš rozniesť po všetkom, kam sa dostane napríklad slza. A zapálené oko určite slzí alebo z neho vyteká hnis. Alebo si po dotyku neumyješ poriadne ruky a roznesieš to na všetko, čoho sa dotkneš. A tiež Ty by si mala byť v kľude, aby sa Ti oko čo najskôr vyliečilo. Nezohýbať sa zbytočne, neprekrvovať, ešte viac Ti môže opuchnúť, môžu sa zhoršiť prejavy.

taktotedanie
7. aug 2022

@miankass netreba nicim prelepovat pokial nemate skusenost s oftalmologiou treba opatrne s takymi radami
@mijunik zohybanie, prekrvovanie to s nim nema nic spolocne

noemikatka
autor
7. aug 2022

@taktotedanie obvodná lekárka mi predpisala tu masť

taktotedanie
7. aug 2022

@noemikatka chodte na ocnu pohotovost alebo zajtra na vysetrenie na ocnu ambulanciu.. ochorenia oka patria do ruk oftalmologa nie vseobecneho lekara

noemikatka
autor
7. aug 2022

@taktotedanie myslite ze stymto ísť na PN Dr povedala ze sa to lieči tak 5-7dni

noemikatka
autor
7. aug 2022

@taktotedanie musim Mat výmenný lístok abu som šla niekde na očné ?

taktotedanie
7. aug 2022

@noemikatka s infekcnym zapalom oka sa do prace nechodi pracujem ako lekar na ocnej ambulancii
Vymenny listok vam mala dat vseobecna hned a nie predpisovat liecbu sama, rano chodte k vseobecnej ze sa to nezmepsuje potrebujete vymenny listok s CITO cize akutne osetrenie

noemikatka
autor
7. aug 2022

@taktotedanie práve som písala vedúcej jej odpoveď ze mam prísť do práce lebo druhé dievčatá majú dovolenku a mne dovolenka zajtra akurát končí

taktotedanie
7. aug 2022

@noemikatka je to vase oko a vas zrak
Poradene sme mali
Pekny den

mijunik
7. aug 2022

@taktotedanie aha, ja som to myslela tak, že ak sa autorka bude zohýbať a oko sa tým pádom viac prekrví, tak to viac opuchne, prípadne bude viac bolieť. 🙂 No… laik… 😁

mijunik
7. aug 2022

@noemikatka naozaj potrebuješ riskovať komplikácie? Zostaň PN, nešpekuluj, verím, že je pre Teba Tvoje zdravie prvoradé. Nezostávaš doma z rozmaru, ale preto, lebo si zodpovedná. To by mala pochopiť aj šéfka. Držím palce.

taktotedanie
7. aug 2022

@mijunik viac ju to bude boliet pokial nedostane adekvatnu liecbu
Existuje skupina zdravotnici na MK- radia tam tiez laici ale aj zdravot.pracovnici, ktori dozeraju na rady laikov resp.poradia sami odbornejsie
Tu v tejto skupinke ani neviete kto vam odpoved pise a ci sa dana rada zaklada na tzv EBM- evidence base medicine- oficialne a vedou dokazane rady a odporucania zdravotnickymi pracovnikmi

maris5
7. aug 2022

Zajdi este dnes na ocnu pohotovost, potrebujest spravnu liecbu.
Ak som isla v priebehu tyzdna na ocne, nikdy som nepotrebovala vymenny listok, lebo to bol akutny stav

taktotedanie
7. aug 2022

@maris5 kazdy lekar to berie individualne, uz som sa stretla s tym, ze lekar vyzadoval vymenny listok aj pri akutnom probleme hlavne ak to bolo prvovysetrenie resp nepatril k danemu lekarovi
na ocnu ambulanciu sa oficialne nevyzaduje vymenny listok len ak sa ide na predpis okuliarov..

janinah
7. aug 2022

@taktotedanie niekomu škoda radiť.napises 10 krát.vysvetlujes a on stále len to svoje ide...

taktotedanie
7. aug 2022

@janinah snad hostia z hotelu nebudu odchadzat so zahnisanymi ocami, to urcite potesi 🤷🏻‍♀️

lejllamt
7. aug 2022

@noemikatka ten oftalmoseptonex či ako sa to volá mne veľmi pomohol....a ako chyžná robíš s čistacimi prostriedkami a aj prach by tomu nepomohol.... s prelepeným okom budeš trochu obmedzovaná, je to nezvyk ale aspoň sa ti tam nedostane špina... mimo práce to nechaj ,,na vzduchu''

taktotedanie
7. aug 2022

@lejllamt netreba nic prelepovat, o-septonex bakterialny zapal nevylieci, pokial nemate skusenost s oftalmologiou opatrne s takymi radami