Kočík s veľkou vaničkou a dobrou športovou časťou

sarinka91
7. júl 2014

AHojte maminky, prosim poradte mi, ktore kociky maju dost velku vanicku, nakolko budem mat zimne babatko, tak aby mi tam voslo aj s fusakom 🙂 resp. da sa to vyjadrit nejak v cm, ake rozmery by asi mala mat ? Ktory kocik ma zaroven aj dobru, polohovatelnu, sportovu cast, aby som nemusela kupovat dalsi sportovy kocik extra ? mam zaujem pokukat bazariky, len mi prosim povedze na aku znacku sa orientovat, som prvorodicka, aby som si neskor nebuchala hlavu 🙂 aj ajby bol spratny do auta..byvame v dome, po chodoch chodit nebudem, len na prechadzky po dedine, cesty su v pohode.. dakujem vam velmi pekne vsetkym za rady 🙂

zdena12345
8. júl 2014

@sarinka91
este raz pisem, nedalo mi, tak som to isla premerat, vanicka ma tak 83-85 cm, takze som sa v predchadzajucom prispevku sekla

cabby88
8. júl 2014

@zdena12345 nemas uplne pravdu,ja som mala pri dcerke trojkombinaciu Camarelo Evolution a vanicka mala 82cm...teraz idem tiez do znacky Camarelo ale novu radu Malaga..tato znacka ma jedny z najvacsich vaniciek...

marika3678
8. júl 2014

No ide aj o to, koľko si ochotná do kočíka investovať! Ak budeš mať zimné bábätko, nepotrebuješ ešte nejakú zvlášť veľkú vaničku, keďže bábätko bude ešte malé. A približne v deviatich mesiacoch dieťatka aj tak budeš meniť hlbokú vaničku za športovú časť. Takže ja by som sa skôr orientovala na kolieska a manipuláciu kočíka (či ho budeš môcť ovládať napr. jednou rukou, či má konštrukciu vhodnú na hojdanie alebo je konštrukcia pevná), na váhu kočíka (lebo či chceš, alebo nechceš tak sa budeš dostávať do situácií, kedy ho budeš musieť zdvihnúť keď pôjdeš cez schody napr. do obchodu, na poštu ....) a na jednoduchosť skladania a v neposlednom rade na bezpečnosť (či neobsahuje poťah nebezpečné a zdravie ohrozujúce látky, či nemôže dôjsť napr. k "zaseknutiu" prštekov dieťatka do konštrukcie resp. iných častí kočíka). Prajem správne rozhodnutie - bude tvojim nenahraditeľným spolubojovníkom pri tvojej novej, pre mňa najkrajšej, životnej úlohe približne dva až tri roky!

kittykiller
8. júl 2014

@zdena12345 ja som si vybrala kocik co je trojkombinacia a vanicka ma 86cm takze myslim ze v pohodicke sa aj v zime spraceme do toho 🙂 ale ako pises kto hlada ten najde 😉

janusa139
8. júl 2014

@kittykiller a aka je to znacka prosim ? diky

kittykiller
8. júl 2014

@janusa139 dada paradiso je znacka....

luslus
8. júl 2014

@kittykiller 86cm je ale vonkajsi rozmer podla toho co pisu, nie vnutorny

kittykiller
8. júl 2014

@luslus dnes som ten kociarik nahodou videla nazivo...tak som zasla za tou slecnou sa pozriet na kociarik..vanicka je priestranna a kociarik velmi sikovny 🙂 som velmi rada ze takouto nahodickou som videla ten ociarik nazivo aspon viem uz na 100% ze si ho kupim 🙂

luslus
8. júl 2014

@kittykiller ved jasne, ved aj tak teraz uz skoro vsetky tie kocare su do tych 80 cm, mne sa celkom paci bexa, ta by mala mat vnutornu velkost cca ako dada paradiso

mimik79
8. júl 2014

my mame Brio GO, dlha priestranna vanicka, super sportovy, ma dlhu striesku, sedacku mozes otacat v oboch smeroch, da sa napolohovat skoro do lahu a este to, na co som sa ja zameriavala bolo aby ta sportova sedacka bola dost dlha, tato ma cca 100 cm. to je super ked aj vacsie dietatko spinka, pohodlne si oprie hlavicku aj nozicky, nic mu nevisi z kocika🙂 ja mam tiez zimne babatko, ma uz teraz 19 mesiacov, do kocika sa zmesti v pohode, este ma nad hlavickou aj miesta kopec, narodil sa v novembri, s fusakom sme fungovali asi 4 aj viac mesiacov kedze bola dlha zima, uplne v pohode a zmestil sa do vanicky skoro do 9 mesiacov len to sa mu tam uz nepacilo a spokojnejsi bol v sporte aby mal vyhlad🙂

mimik79
8. júl 2014

a este som zabudla, zlozi sa velmi dobre a rychlo a zaberie malo miesta

zarica
8. júl 2014

Inglesina magnum 🙂 to je taky terenak medzi kocikmi

marikap18
8. júl 2014

Ja som mala kocik tako -plast. Vanicka bola plastova. Hladala som velku vanicku za prijatelnu cenu. Dlzku mal 85 cm, moj maly sa narodil v decembri, a este na dalsi rok som ho v zime vozila vo vanicke. Samozrejme zalezi na tom ako je babo velke a aky mas fusak. Sportova cast je tiez v pohode, amly v nej bol do 2.roku. Nevyhoda je, ze zaberie kocik, dost miesta v kufri auta, ale mne to nevadilo. Kolesa boli nafukovacie,lahko sa tlacil.
http://www.svetkocikov.sk/kociky-tako/280-warri...

Ak byvas na dedine, kde chodniky alebo cesta nie je v poriadku alebo su tam kopce tak ti neodporucam kocik s tromi kolesami.

fuska
8. júl 2014

@marikap18 Praveze kvalitna trojkolka je do terenu ovela lepsia, ako 4kolesovy kocik. Mam to vyskusane... A do snehu detto, tri kokesa kladu mensi odpor ako styri...

siska53
8. júl 2014

@fuska ak tie 4kolesa robia 4stopy,tak potom trojkolka kladie mensi odpor. Ale ked 4kolesa robia 2stopy,dovolim si vtedy nesuhlasit. Navyse trojkolka sa mi zda dost dlha,ak ma niekto velky vytah ci byva v dome,prosim,ale do malych vytahov urcite treba hladat nieco,kde sa da sklapat rucka podla potreby. Ja som sa podla toho aspon riadila. Nastastie sa mi pacia urcite typy kocikov,ktore mi splnili vsetko,co som od kocika ocakavala.

siska53
8. júl 2014

@lenkadenisa inglesina magnum vyzera na,kostre uplne v pohode a pekne. Roan marita sa na,nu dost podoba,povodne som mala vyhliadnuty ten. No ked sa mi neozvali z webovky a dozvedela sa,ze je to cina,tak som zacala patrat po podobnom.

marikap18
9. júl 2014

@fuska ja nehovorim o odpore,ale o stabilite, lahko sa podla mna moze prekotit..., zalezi od terenu, v nasej dedine mame krive chodniky, (konecne ich zacali vymienat🙂 ), rozkopane cesty sme mali..., ja som sa vtedy pri kupe mojho kocika musela riadit takto.

zuzi1211
9. júl 2014

Ja som jednoznacne za casualplay s4 k tomu som kupila polohovatelne az do lahu vajicko sono az do 13 kg a vanicku este nemam ale chceme newmoon ktora sa da tiez pouzit v aute namiesto autosedacky. Sestra mala s4 bola s nou max. spokojna. Neter v nej bola do 3 rokov. Skladny, odpruzeny, nafukovacie kolesa, super jazdne vlastnosti. Lepsi kocik som v rukach nemala... Uz sa tesim ako svoj pokladik v nom budem vozit.

yollanda
9. júl 2014

jednoznacne Jane, ale ta starsia verzia. moj maly bol vo vanicke do 7.5 mesiaca

fuska
9. júl 2014

@siska53 Mala som presne taky, co robil 2 stopy. Povodne tiez do snehu a do terenu. Ale ako som skusila trojkolku, 4kolesovy som uz nevytiahla. Ale chapem, ze mozes mat inu skusenost.

@marikap18 Preto som aj pisala, ze kvalitnejsie 3kolky. Ja som so svojou cbodievala do lesa, do roli a nikdy ani naznak prekotenia. Viem, ze vela ludi ma predsudky voci trojkolkam bez akejkolvek skusenosti. Tak sa to sem tam snazim vyvratit. 😉

jul11
14. júl 2014

@sarinka91 ahoj, mam dva kociky.jednu velku stvorkolku s velkou vanickou,ktora prejde vsetko a jednu lahku trojkolku,ktoru mame hlavne kvoli vanicke,ze sa dala namontovat do auta. Inak sa ich chystam predavat oba. Stvorkolka je Roan Marita,tu v diskusii sa o nom vela docitas a mam tam aj foto. Vanicka je naozaj super, 80cm dieta sa ti zmesti,prejde sneh, zle cesty, rozbite chodniky.A aj vajicko je velke,kedze nasej take obycajne bolo male v cca 5-6mesiacoch,tak to by som ju do autosedacky este nemohla dat a do tohto vajicka sa zmestila ako 11mesacna,takze super. https://www.modrykonik.sk/forum/na-kocikovanie/kocik-roan-marita-2/
Trojkolku mam Bebe Confort High Trek. Lahke ovladanie jednou rukou,rucna brzda, sedenie v smere jazdy aj oproti a velka vyhoda,aretovanie kolesa na rucke. Nemusis obchadzat kocik.
Kociky som pouzivala podla potreby,ak do snehu velky 4kolesovy, na rychle presuny 3kolesovy.