Máme radšej kúpiť kočík Jane Slalom Reverse 2010?

weirdo
27. jan 2010

Ahojte,

tak uz pomaly bude v predaji nova kolekcia 2010, ktora ma mat niekolko zmien, hlavnou je to, ze sportova cast ma byt otocitelna a teda dieta pozera von alebo na vas ... Potom nejake dizajnove veci ako ine kolesa, vanicka atd.
Udajne vsak ma byt aj sportova cast "uzsia" ... a cena o 10-15% vyssia.
Viete nejake info? Ci su rozmery kocika ine? Ci sa oplati nan pockat?
Co teda nan hovorite?

Dakujem za rady, nakolko tento kociar je vo vybere a otazka je, ci sa mam nahanat za 2009 alebo je 2010 celkom rozumnou investiciou?

PS: Su to spanieli, a preto ich slubovany termin marec neviem neviem 😅

renabr
27. jan 2010

Mne sa 2010 vobec nepáči, akože dizajnovo, podla mna je otrasný, ale to je vec vkusu...
No a áno tá možnosť otočiť športovú časť je na ukor priestoru...a údajne je aj ťažší...

ivika18
27. jan 2010

Taky mě Jané 2010 moc nenadchl, už vůbec nevypadá jak Jané, podle mě spíše zmršený Concord. A pro mě radši neotočný, ale prostorný sporťák, než úzký otočný.

oliver1
27. jan 2010

Čaute, pripájam sa k ivike18 radšej väčši a neotočný. Ani mne sa nepáči vôbec, farby sú ok ale výzorovo no neviem je to naozaj otazka vkusu. Celý kočík je tažší, mohutnejší, pričom slalom pro 09 je známy tým že je tuším najlahší z trojkoliek. 🙂

katarina.banska
27. jan 2010

caute.
ten jane slalom 2009 sa mi vobec nezdal ako lahky kocik. aj ja som silou mocou chcela len jane slalom, no nakoniec ma manzel presvedcil na cam cortinu x3 limitovanu ediciu 2009. a veruze je lahsi a aj manipulacia sa mi s nim zda jednoduhsia. co sa tyka zlozenia a tak... na jane to bolo dost nemotorne 🙂
no ten jane, vyzera hlavne konstrukcne, ze je to kvalitny kocik. no cam cortina je zas praktickejsia, lebo aj vanicku a hlavne sportovu cast, ktoru vyuzijeme najviac je vacsia, dalsou vyhodou je, ze na sportovej casti bol uz nanoznik v cene a co sa mne super paci, ze vsetky casti sa daju otocit aj v proti smere jazdy. co na jane nie. no mozno uz na novych jane 2010 sa to bude dat. tak neviem.....

shine82
27. jan 2010

Ahojky, otočná sportovní sedačka bylo to jediné co mi u jané slalom chybělo, nový model mě naprosto nadchl!!! Je sice trošku užší, ale je to naprosto srovnatelné s jinými kočárky s otočnými sedačkami. Raději oželím pár cm v šířce, ale při nepřízni počasí (vítr) a když je mimi ještě malé (cca do jednoho roku), je to otáčení fakt velikou výhodou... 🙂 I nový design se mi líbí víc, boudička není tak šusťáková a neplandá 😉

susik77
27. jan 2010

Ahoj, neviete nahodou niekto vnutorne rozmery tych kocikov slalom reverse 201? nasla som len celkove rozmery. dik.

weirdo
autor
27. jan 2010

shine82 - a vies aj o kolko to ma byt tazsie a uzsie???

ivika18
27. jan 2010

Šířka sedačky u 2010 je prý 33 cm. Dříve byla 38 cm.

shine82
27. jan 2010

Data z www.malvik.cz
Slalom Pro 2009:
- hmotnost samot. podvozku: 8 kg
- hmotnost sport. kočárku: 13,3 kg
- hmotnost hlubokého koč.: 14,9 kg
Slalom Reverse 2010:
- hmotnost samot. podvozku: 10 kg
- hmotnost sport. kočárku: 13 kg
- hmotnost hlubokého koč.: 14 kg

weirdo
autor
27. jan 2010

Ano ano, to som videla, ale podla toho je teda 2009 este tazsia ako 2010 ...

weirdo
autor
27. jan 2010

ivika18 - no celkom rozdiel ... myslis, ze to tolko vela spravi?

shine82
27. jan 2010

Já mám ted quinny buzz, ten má sportovní sedačku širokou 30 cm, takže 33 cm bude paráda 🙂

shine82
27. jan 2010

samotný podvozek bude těžší, což bude náročnější třeba při nakládání do auta, ale celkově bude lehčí, což je pohoda... Myslím že se to dá přežít v pohodě🙂

ivika18
27. jan 2010

weirdo, já jsem 2010 neviděla ve skutečnosti, rozměr jsem zjistila nedávno na jiné diskusi, protože mě to taky zajímalo. Každopádně pro mě je to o dost, mě se líbilo, jak byly 09 a dříve prostorné a pohodlné. To že většina kočárů má 33 a méně je sice fakt, ale byl to jeden z důvodů, proč jsem je nechtěla.

vladkaz1
27. jan 2010

Ahojte ja som sa do 2010 siny jane zalubila 😀 ,ako nahle budem mat pred porodom objednavam ,tie farby su nadherne ,ale vanicka ma neoslovila berem len sportak .
Cena nieje az taka horibilna ,ale je to dost ,dufam ze aj nieco vydrzi tento sportacik ,pocakam si este na cenu na nemeckej stranke lebo na ceskej je za 12.5 KC to je priblizne 480Eur za sportak 🙂 a uz beru inak na ceskej objednavky ,dodanie v marci myslim neisom si ista ..
Mne sportak teda nepriestranny nepripada 🙂

weirdo
autor
27. jan 2010

shine82 - chvalabohu auto nemame 😀

ivika18 - je to aj o farbach, 09 su take fadnejsie, ale kazdemu sa paci ine a neni vylucene, ze pojdem do 09 ...

Otazka stale znie, ci su tam ine "nevyhody" oproti 2009 okrem uzsej sportovej casti - neratam dizajnove ...

shine82
27. jan 2010

Co se týče hmotnosti, tak na delfínkovi jsem ted našla hmotnost podvozku 9,3 kg, takže pravda bude někde uprostřed🙂 U hlubokého bude také záležet na korbičče, ty starší váží 5,5 kg, ta nova má být lehčí... Každopádně na ten nový podvozek je kompatibilní i se staršími korbami a autosedačkami, což je super🙂

shine82
27. jan 2010

Weirdo, možná jsem zaslepená zamilovaností do 2010ky, ale nenašla jsem na něm právě vůbec žádnou chybu, no a to mě přesvědčilo, jestli bude druhé mimi ok, určitě do něj půjdu🙂

shine82
27. jan 2010

Ještě zdůrazním další velkou změnu, nová sportovní sedačka má mít jiný systém polohování, né pásek, takže má jít až do sedu a ne jen do polosedu jako u starších modelů...

strouzek
27. jan 2010

ahoj nevím v čem je 2010 lepší doma mám verzi 09 takže jsem dál ani nekoukala ale rozhodně i kdyby ta 2010 jezdila sama a byli pozlacený kolečka tak si ho nekoupím protože mi přijde vzhledově šílenost. dost mě ta nová kolekce zklamala a podle mě i dost jiných lidí podle toho jak sem kde slyšela a četla názory. podle mě je verze 09 rozhodně lepší ve všem, a jane vůbec nej kočár ze všech protože chybu na něm jsem zatím nikde nenašla 😉

ivika18
27. jan 2010

weirdo, to je jasný, každý má jiný priority co se týče kočáru, já mám zkušenost, že čím širší tím lepší, ale je to na úkor otáčení nebo třeba té barvy za, ale nevnucuju to. No a s těma dalšíma případnýma nevýhodama u 2010 to bude asi těžký, když s ním ještě nikdo nejezdí. Hodně kočárů vypadá dokonale, než se s něma vyrazí ven, a opačně 😉

shine82
27. jan 2010

Mě se ten nový design právě líbí mnohem víc než starý, ale to je na vkusu a ten máme každý jiný 😉

weirdo
autor
27. jan 2010

Jasne, ked sa clovek na nieco "namota", tak to hotovo 😅
Ja som pocula tu mensiu sportovu cast, cenu, vahu ... ale vsetko to bolo len tak, ze ASI by to tak malo byt. Dizajn sa mne osobne tiez paci, kolesa su ine, cierne, to sa mi lubi, zda sa, ze su nafukovacie, takze zrejme je zmena v dizajne ... farebne sa mi 2010 tiez paci, hlavne ta zlta 😵

weirdo
autor
27. jan 2010

ivika18 - jasne, vzdy je to o kompromisoch, ale ... vsetci chvalia 2009 (a ja nepochybujem, ze je uzasna), ale tak zrejme by Jane tak vyborny kocik ako je Slalom neprestalo predavat a predpokladam, ze 2010 bude pokracovatelom ... ved teraz to nemoze byt tak, ze prestane sa predavat 2009 a uz nebude taky vyborny kocik? Musi mat pokracovatela a musi nim byt 2010 ... a obojstranny sportovy kocik je jedna z najcastejsich poziadaviek, takze zrejme sa prisposobili poziadavkam trhu a muselo to byt na ukor niecoho ... takze 2010 by mala byt kvalitativne minimalne tak dobra ako 2009 ...

shine82
27. jan 2010

Naprosto souhlasím, mě se líbí ten tmavě červenej 😅

vladkaz1
27. jan 2010

shine82 tak mne sa paci sportak o vela viacej nez starsi model suhlasim je to vec vkusu ,este teraz som zacala pokukovat po jane unlimit 2010 a cena o 100E mensia ,asi pojdem do neho ,mam este chvilku cas na rozhodovanie veru 🙂

vladkaz1
27. jan 2010

A mne sa paci ten zeleny 😉

asanaa
27. jan 2010

Já se do 2010 zamilovala 😵 😵 😵 prodávám starší Jané a kupuju nové barva molten red 😀 😵 😵
Doufám že bude v obchodech co nejdřív už se nemůžu dočkat 😵

vladkaz1
27. jan 2010

asanaa ja odpadnem si jak ja ,aj ja ho milujem 😀 ,len muzovi sa nepaci ,ale on s nim chodit nebude 😝 😀

ivika18
27. jan 2010

jj, kvalitní určitě bude, o tom není pochyb 🙂.