Máme radšej kúpiť kočík Jane Slalom Reverse 2010?
Ahojte,
tak uz pomaly bude v predaji nova kolekcia 2010, ktora ma mat niekolko zmien, hlavnou je to, ze sportova cast ma byt otocitelna a teda dieta pozera von alebo na vas ... Potom nejake dizajnove veci ako ine kolesa, vanicka atd.
Udajne vsak ma byt aj sportova cast "uzsia" ... a cena o 10-15% vyssia.
Viete nejake info? Ci su rozmery kocika ine? Ci sa oplati nan pockat?
Co teda nan hovorite?
Dakujem za rady, nakolko tento kociar je vo vybere a otazka je, ci sa mam nahanat za 2009 alebo je 2010 celkom rozumnou investiciou?
PS: Su to spanieli, a preto ich slubovany termin marec neviem neviem 😅
Stručné zhrnutie
- Rozhodování mezi Jané Slalom 2009 a Jané Slalom Reverse 2010 v diskusi bylo primárně o kompromisu mezi otočnou sedačkou a vnitřním prostorem; model 2010 přidává otočnou sportovní část, model 2009 nabízí prostornější sporťák a vaničku.
- Podle údajů z webu Malvik má podvozek Slalom Pro 2009 hmotnost 8 kg a podvozek Slalom Reverse 2010 10 kg; Malvik uvádí hmotnost sportovní části 2009 = 13,3 kg a 2010 = 13 kg, u hluboké korby 2009 = 14,9 kg a 2010 = 14 kg.
- Ve vlákně se liší uváděné rozměry a šířky: pro Slalom 2009 byla v diskusi zmíněna šířka sedačky cca 38 cm a pro 2010 byly uváděny hodnoty 33 cm nebo 31 cm; některé příspěvky uvádějí u 2010 Matrix/Transporter rozměr vaničky 66×27 cm, zatímco pro 2009 se v diskusi objevilo srovnání s ~80×40 cm (tyto údaje byly v diskusi sporné).
Najčastejšie otázky
Q: Jaké jsou hlavní rozdíly mezi Jané Slalom 2009 a Jané Slalom Reverse 2010?
A: Model 2010 přidává otočnou (reverse) sportovní sedačku a nový systém polohování bez pásku, údajně jiná kola a design; model 2009 je v diskusi popisován jako prostornější (širší sportovní sedadlo a větší vanička).
Q: O kolik je užší sportovní sedačka u Jané 2010?
A: V diskusi se uváděly různé hodnoty: 2009 cca 38 cm, 2010 prý 33 cm (uživatelka ivika18) nebo 31 cm (informace z dovozce zmíněná uživatelkou bbn); tyto údaje se v příspěvcích lišily.
Q: Jaké jsou hmotnosti podvozku a částí u 2009 vs 2010?
A: Podle údajů z malvik.cz uvedených v diskusi: podvozek Slalom Pro 2009 = 8 kg, sportovní kočárek 2009 = 13,3 kg, hluboká korba 2009 = 14,9 kg; Slalom Reverse 2010 podvozek = 10 kg, sportovní část 2010 = 13 kg, hluboká korba 2010 = 14 kg.
Q: Jaké vnitřní rozměry vaniček má Jané 2010 a do kolika měsíců by to stačilo?
A: V diskusi byl zmíněn rozměr Matrix/Transporter 2010 66×27 cm (několik uživatelek) a varování, že to může být výrazně menší než u 2009; jedna uživatelka odhadla použití Matrixu do cca 4 měsíců, zatímco pro 2009 se v diskusi uvádělo ~80×40 cm jako rozměr větší vaničky.
Q: Lze kombinovat díly mezi ročníky 2009 a 2010 (podvozek, korba, autosedačka)?
A: V diskusi se objevily konkrétní zkušenosti a plány kombinovat 2009 podvozek s 2010 autosedačkou; jedna uživatelka (#17) uvedla, že nový podvozek by měl být kompatibilní se staršími korbami a autosedačkami.
Q: Kde v ČR/SR lze Jané 2010 koupit nebo objednat a jaké byly zkušenosti s dostupností?
A: V diskusi byly zmíněny obchody/weby Bambini (bambini.sk), Malvik (malvik.cz / malvik.sk), o-baby.de a Babyland; někteří psali, že Bambini.sk měl kusy skladem a že termíny dodání byly v březnu–červnu podle zdroje, jiné prodejny uváděly opožděné dodávky a absenci vystaveného kusu na brněnské výstavě.
Q: Co říkají rodiče o otočné sedačce vs. širším pevně orientovaném sporťáku?
A: Někteří rodiče chválili otočnou sedačku 2010 jako výhodu při péči o malé dítě a v nepříznivém počasí; jiní upřednostňují širší pevnou sportovní část 2009 kvůli pohodlí dítěte při spánku a delšímu využití.
Závery z diskusie
Zhoda
- Před koupí nové kolekce je doporučeno kočárek vidět a vyzkoušet naživo, především vaničku a sportovní polohování.
- Model 2010 přináší otočnou sportovní sedačku a úpravy podvozku/dizajnu; model 2009 je v diskusi obecně považován za prostornější a osvědčený.
- Ceny a dostupnost 2010 se v diskusi lišily podle prodejců; některé e-shopy (Bambini, Malvik, o-baby.de) byly jmenovány jako možnosti objednání.
Sporné názory
- Design: 2010 je buď „moderní/futuristický/hezčí“ nebo „ošklivý/obrnĕný“, podle vkusu kupujícího.
- Šířka sportovní části: jedna možnost je, že 2010 (31–33 cm) je „srovnatelná s jinými otočnými kočárky“; protinázor říká, že zúžení je zásadní nevýhoda pro spaní a pohodlí dítěte.
- Kupovat 2009 teď (doprodávaný model) nebo čekat na 2010: jedna možnost je koupit 2009 pro ověřenou prostornost a menší riziko „dětských chyb“, druhá možnost je investovat do 2010 pro otočnou funkci a novinky.
Otvorené otázky
- Jaké jsou přesné vnitřní rozměry Transporter vs. Matrix u skutečné 2010 kolekce (rozpor 66×27 cm vs. širší uváděné rozměry).
- Jaké dlouhodobé provozní chyby/odolnost se u 2010 projeví po měsících používání (uživatelé očekávali hodnocení až po ~½ roce).
- Do jaké míry bude užší sportovní sedačka 2010 reálně ovlivňovat spaní dítěte při bundě/fusaku v zimních měsících.
Spomenuté značky a firmy
Jané, Jané Slalom Pro 2009, Jané Slalom Reverse 2010, Jané Unlimit 2010, Jané Nomad, Casualplay Mako, Concord, Concord Fusion, Concord Proton, Peg Perego GT3 (PP GT3), Quinny Buzz, Bebe Confort High Trek, Teutonia (Spirit S3), Hartan, Bambini, Malvik, o-baby.de, Babyland, EMIMINO, Aladin, Handy, Emitex, Lodger, Aladin.cz
Spomenuté produkty a metódy
otočná (reverse) sportovní sedačka, podvozek Slalom Pro 2009, podvozek Slalom Reverse 2010, Matrix (Capazo Matrix), Transporter (vanička), Strata (autosedačka), Emitex nánožník, Lodger fusak, PP GT3, Quinny Buzz, Casualplay Mako, Teutonia Spirit S3, nafukovací kola vs gumená kola, BuggyPod, polohování bez pásku (nový systém u 2010), kombinování dílů 2009/2010 (kompatibilita podvozku/korby/autosedaček)
Miesta a osoby
Brno, Ostrava, Olomouc, Bratislava (Pestovateľská, Vajnorská), Trnava, Pelíšková (u IKEI / Babyland), Plzeň, Bambini Trnava (Levcikova)
Přála bych si holčičku, takže ta tmavě červená, no a když to bude kluk tak ten zelenej🙂
Když tak koukám na tvé fotky vorlli, tak máme hodně podobnej vkus, Bebe confort High trek, quinny speedy, Jané slalom reverse🙂
shnine mně se moc líbí i buzz ale potřebujeme kočárek do terénu, takže to jedině že by mi ho někdo koupil jako druhý kočárek 🙂 A to nehrozí 😅
Tak kdyby ti ho chtěl někdo koupit, tak ti ten svůj sporták klidně nechám,za 5000,-, je do února 2011 v zaruce🙂 😉
ahojte tak sa hlasim do skupiny vahajucich a cakajucich. kým nazivo neuvidim tak nebudem kritizovat. ked sa mi nebude pacit tak pojdeme do 2009 ale korbu z novej kolekcie. mne sa paci.
na novom sa mi paci riesenie brzdy, otocna sedacka aspon nam pri prvom nechybala. ale zasa polohovanie paskem sa mi paci viac ako klikat tri polohy. no pockame do marca a uvidime.
vorllinka predajcovia nie su zrovna z guinny spiiedy nadseny kazdy sa mraci ze radsej vybrat nieco ine. High trek kym som ho videla na obrazku v pohode ked nazivo tak chvalabohu ze sme ho nekupili. stokrat radsej slalom ako high trek.
Taky si nemyslím,že by se tu strhávala bitka.Mám jané 2008 (pro vorlinku🙂) a sama jsem přečetla hodně diskusí než jsem si ho koupila.Byla jsem ráda,že můžu slyšet názor někoho,kdo to už má a proto jsem třeba počítala s nějakýma mouchama už dopředu.Jestli jste si všimli,tak nepíšu o jeho vizuální stránce,na živo jsem ho neviděla,a i tak stejně až sama uživatelka pozná,jak moc jí nevyhovuje nebo vyhovuje.Hlavně jsem každá jiná a hlavně je každé dítě jiné.Moje kamarádka má přehazovací rukojeť a nikdy ji nepoužila,protože její dítě se chtělo koukat ven.Já bych jí užila,ale hlavně potřebuju,abych mohla měnit směr jízdy během pobytu venku.Proto jsem napjatě očekávala nové Jané,protože plánuju další dítě.Ale za těchto podmínek si nejspíš nechám svůj starý (i když já nejspíš budu moci čekat,co přinese kolekce 2011).
To je poslední věc,co jsem zde napsala,protože nemám pocit,že by tu někdo o nějakou dobře míněnou radu stál.Ale beru to,jste těhulky,tak máte práh vnímavosti trochu jinde 😉
ja neviem ja si neviem predstavit tocit sedacku vonku aj s dietatom, ale asi sa to da. ale ja patrim k tým co tuto funkciu nepozaduju.
lllucka a preco si radsej nechas starý? kvoli sírke?
ja stojim o nazor ostatným. neviem ako ine baby. my mame casual S4 a chceli sme zmenu pre druhe mimco a slalom sa mi pacil vzdy. len dufam ze vyriesili tu padajucu brdzu. inac je podla mna super.
Patrim taky k fandum kolekce 2009. Dnes jsem ho objednala. Ta funkce reverse je sice u Slalomu "prevratna," ovsem je to jen takove to "vlk se nazral a koza zustala cela." Proste aby jim ve srovnavackach pribylo dalsi yes do chlivecku Otaceni kocarku po a proti smeru jizdy.
S kolekci 2006 a 2008 jezdi dve moje kamaradky a ja si ty kocarky uz vickrat vyzkousela a obe mi svorne tvrdi, ze by asi tu funkci otaceni nevyuzily. Kdyz fouka, pripnou nanoznik nebo daji slidu, coz je snadnejsi nez vylozit dite na chodnik/lavicku a prekopat cely kocar. Jedna ta kamoska v tom kocarku aktualne vozi sedmimesicni dite ve fusaku a mista tam ma akorat. Byt ten kocar fakt o kousek mensi, asi by tam bylo docela nacpane 😉
A co se vzhledu tyce, kazdy mame jiny vkus, novou kolekci jsem videla uz pred par mesici na zivo na veletrhu a skutecne se mi nelibi 😅 Korba je uplne silena, kocarek mi prijde osklivy a kombinace barev nic moc 🤐 Kdybych chtela nejaky joo futuristicky ulet, koupim si asi takovy to od Stokke 😀
Ahojte holky,
tak včera jsem se rozhodla pro koupi kočárku Jane slalom pro. V obchodě jsme okoukli model z r.2009 a byli jsme z něj nadšení, jak je prostorný, lehký, designově vybavený, no krása...
Prodavačka mě jen letmo upozornila ať se na netu podívám na novou kolekci, jestli se mi nebude zdát lepší.
Téda mám dilema, jak většina z Vás. Sice ještě nejsem na stoprocent rozhodlá, ale vidím to asi takhle:
Podvozek se sportovní verzi vezmu z r.2009 + autosedačku z r.2010 (je lehčí a cenově myslím stejná, a ta nová fialová je kouzelná) + korbičku určitě z roku 2009...
Mě se ten nový podvozek taky nezdá, vzala bych ho jen z toho důvodu, že se dá otočit proti směru jízdy.
Každopádně ještě musím popřemýšlet, asi si počkám, až bude někde v obchodě a půjdu ho omrknout... 🙂
Takhle vidět to na obrázcích na netu a naživo je fakt rozdíl.
Myslím že s tou sportovní sedačkou je to tak, že pokud někdo tu otočnou nemá, tak mu moc nechybí, já ji u staršího dítka mám a nemůžu si to vynachválit. Mám quinny buzz (starší typ) a otáčím to v pohodě venku i s malým, vubec ho nemusím vyndavat, jde jen o cvik😉
Takže když byl ještě malinký(7-10 měsíců), měla jsem ho otočený pořád na mě, zhruba od roka kouká při procházkování dopředu, když jedem busem, nebo jsme na bruslích, tak si ho otočím proti sobě, povídáme si a tak...
Ale chápu že pokud je někdo zvyklý na jednosměrný sporták, tak mu to vlastně ani nepřijde🙂
Ahoj všem,
tak se přidávám k fanynkám Jané Slalom 2010 😎 Sporťák se mi líbí moc, jen ho musím vidět na živo a pořádně prozkoumat v poloze na spinkání, vyzkoušet skládání atd. Zatím jsem na něm nenašla chybičku. Korbička se mi nelíbí vůbec, objednala jsem starší z kolekce 2008. Miminko čekáme až v červenci, tak že času dost. Pořád si ale nechávám v záloze slalom 2008 😉 Zkušenosti mám s Jané Nomad 2007 a byla jsem spokojená. Jen mi vadilo, že na malou nevidím a nemůžem spolu komunikovat. Když byla větší, využila šířky kočárku a seděla otočená na šířku a viděla tak na mě i do předu 😀 Kočárek jsme ale odrovnali v terénu, do kterého vhodný nebyl. Já jsem sice žádné potíže nezaznamenala, ale později jsem objevila prasklé krytky mezi dvojitými kolečky 😖 Proto pro druhé volím Slalom, i když ve mě trojkolky moc důvěry nevyvolaly. Dávám na rady zkušených maminek 😉
Holky jen chci říct že sem vybírat kočár s kamarádkou a byli jsme upozorněny že kolekce 2009 se prodává už jen komplet sporťák korba autosedačka(měli by to tak mít všichni prodejci, je otázka jestli to tak je) ale případně se poptejte kdo by chtěl každej kousek jinej 😉
já mám sporťák 2009 a naprostá spokojenost 😉
Baby mne sa veľmi páči ten nový model Jané Slalom Reverse 2010 s otočnou sedačkou. Aj 2009 je pekný veľmi, no mne ide o tú otočnú sedačku. Len teraz ste ma trochu zmiatli, že má byť užší? Mhm... Tehotná nie som ešte, ak bude dostupný na predajniach, tak omrknem naživo.
mne sa naopak velmi páči nova 2010 hlboka vanička, jedine čo sa mi na športovom nepáči je na streche ta akoby clona, ale keby som si mala vybrať, radšej kupim 2010 ako 2009, každej kamoške ktora ma 2009 vrzga 😒 a z novych farieb je naj zelena, žlta, aj červena..našťastie už mam dva, tak to nemusím riešiť 😀 😀 😀
ja neviem ktoru farbu cumim stale na to ako tela a netusim. hlboka sa mi paci zlta ale sportak netusim ako v tej zltej vyzera.
nechystate sa niekto na vystavu do brna? ze ci tam ma vyznam vobec ist?
ved satčí isť pozrieť farby do babylandu, ktovie, či ich tam už nemaju, lebo v TT v bambini už píšu na nete že su na predajni 😉 tak si najlepšie vyberieš ked ich uvidíš "naživo"
lodger babyland pisal ze ich budu mat az v polovicke marca. este ani v malviku nemaju. ze pridu az prvy marcovy tyzden. ked ja to uz chcem vidiet.
inac mam dilemu aj ohladne lodger fusaku 😀 rozmyslam presne nad tými dvomi co mas ty a este aj nad tým zeleným.
ale ved do tvojho pôrordu stihaju 😀 😀
no o mojich fusakoch ani nehovor, už mam vyčitky že som toho tolko pokupila, len modry mam do nea a sivy do teutonky 😀 modry je krajší ale sivy sa mi hodí do oboch, možno ho ešte predam, kým ma visačky...uvidim, neviem sa ho vzdať, ešte aj čierny hruby Kaiser som kupila..
lodger jasne ze stihaju, ja som len nedockava 😅
a dnes som kupila lodger fusak ten sivy ako mas ty 😅
babulky my tiez zvazujeme jane slalom 2009... neviete ci sa k nemu da primontovat nejake pridavne sedatko pre starsieho surodenca???
marcelkatt
- nový model má sedaciu časť užšiu, je to na úkor otáčateľnosti sedačky
- technicky uvidíme po 1/2 roku od používania, dovtedy by sa mali prejaviť chybičky...
Osobne sa mi viac páčil starý dizajn, trošku mi nové pripomínajú taliansky CAM, uvidíme, snáď si na to zvykneme 😉
lodgermaniacka
.....kamarátkam poraď, že stačí poriadne vyčistiť, vysušiť a premazať silikónovým sprejom a budú mať po probléme 😉
katy no super 😀 😀 ja som najprv chcela sivy s konikom, nemali ho kupila som modry a nakoniec som si splnila sen aj so sivym 😀 😀 😀
tono, odkažem 😉 len viem že jednej museli niečo aj meniť, aj sestra chce jane 2010, tak snad nebudu vrzgajuce 😀
Ďakujem za informáciu. No asi som na 99% rozhodnutá pre model 2009. Obetujem otočnú sedačku, radšej nech má dieťa viac pohodlia. Na O-BABY je fajn cena za komplet.
ahojte, koočky, dobre,že som vás tu našla, lebo aj ja počúvam samé chvály na kočíky Jane, no mne sa práve tie staršie modely moc nepáčili a farby sú podľa úplne otrasné, také tmavé. mne sa moc nepáčia také klasické kočíky, hoci väčšina kvalitných značiek vyrába práve také. a tá nová 2010 ma dizajnovo oslovila, počkám si kým príde k nám do KE do obchodov a porovnám ju naživo s 2009, áno korbička vyzerá tak futuristicky,ale mne sa práve to páči. 😀 😀 len aby bola aj taká priestranná ako 2009. a volala som na o-baby.de a povedali, že ešte plánujú popridávať nový tovar, ja potrebujem kočík v júni, tak si počkám.
ak máte niekto doma tú 2010, napíšte,ako sa vám pozdáva!
Mě se taky moc líbí ta nová kolekce, když jsem se rozhodovala loni mezi PP GT3 a Jané slalom vyhrálo GT3, ale ta nová je tak pěkná, že mě úplně láká zkusit si ji, prodat GT3, koupit slaloma, a když nebude dobrý, zase si koupím GT3- jsem trošku maniak. 😉 😀 Nevíte jestli bude alespoň v Brně na výstavě??? Zatím se prý do ČR nedováží až na konci března, začátek dubna.

Chtěla jsem jen trochu odlehčit bojovou atmosféru, nic proti nikomu😉