Súrodenecký tandémový kočiar

danulienkas
22. júl 2015

Ahojte - potrebovala by som poradiť, aký je najlepši kociarik pre dve po sebe narodené deti. Poprosím zhrnúť vaše skúsenosti nech sa pomaly v Tom zorientujem a vyberiem si ten naj aj pre nas. Dakujem

kacena4
23. júl 2015

@lubkaurm prejdes s nim aj v tesco a lidli cez pokladnu??!!

ivkadracova
23. júl 2015

@kacena4 vidim ze to riesis podobne ako ja : ) ... v inzerat esom videla P&T vibe, nie? ... som nechcela novu sedacku ked je kocik pouziavny, ... no potah je naklipovany, da sa iba s kefou vysuchat.. a to ja nemam samozrejme kde ked si ho nevynesiem na piate, co samozrejme neurobim, a pre manzela mam furt aj ine prioritnejsie ulohy ako toto, mozno sa este necham presvedcit, uvidim, uz sa mi to ale krati : )

julka1106
23. júl 2015

@zm79 absolútny súhlas, ABC design zoom..je krásny, priestranný, s nastaviteľnou rukoväťou, veľký odkladací priestor, ja si neviem vynachváliť..je stabilný, veľké kolesá nafukovacie, neskutočný komfort pri vození....mám 1 a pol ročného a 2 mesačného chlapca a zatiaľ 100 bodov....🙂 keď potrebujem sama niečo vybaviť alebo chcem ísť sama s nimi von, lebo ten starší nevydrží už len tak doma sedieť a by som sa do večera ani nepohla....je trošku väčší, ale majú dosť miesta obaja, a to bolo pre mňa kľúčové. A dajú sa všelijako otočiť k sebe, od seba, .....a toooľko ľudí sa mi prihovorí len tak v meste pre nič za nič, sú zvedaví, čo to mám za kočík , je to sranda takto chodiť 😀

ivkadracova
23. júl 2015

@kacena4 inak dobra otazka na @lubkaurm, lebo na stranke dvojickovo.sk pisu ze toto je prave nevyhoda bumbleride kocika ... on je z USA, a verte mi, tam je miesta aj na 3x sirsie kociky vsade : )) preto u nas to moze byt zaujimave

ivkadracova
23. júl 2015

@julka1106 a co skladnost do auta? ake auto? kufor? rychlost skladania? .. pisu ze ma kratke striesky, a nevyzera ze ma nafukovacie kolieska

janamt
23. júl 2015

@ivkadracova
Easywalker má všetky kolesá nafukovacie. Na to, že je väčší, je prekvapivo ľahký na manipuláciu, na otočenie sa hoci aj na mieste, na terén super, pobehnúť s ním nie je problém, jeden schod tiež nie je problém. Strieška sa nedá stiahnuť úplne, len do troch polôh. Madlo máme jedno veľké spoločné, neviem, či majú v ponuke aj samostatné madlo, len pre jedno dieťatko, keď je ešte druhé vo vaničke. Skôr asi nie, lebo neviem, kde by sa upevnilo. Ja som s ním veľmi spokojná, no neviem to porovnať s inými, naživo som videla a vyskúšala len baby jogger select city, zdá sa mi, že má dosť premakané detaily, zipsy a pracky sú dosť pevné, rovnako pláštenka je hodne pevná. Má dosť veľa úložného priestoru. Ja s ním nevojdem do výťahu, no to by asi nikto ani nepredpokladal. Do vchodu so schodíkmi a do kočikárne vojdem v pohode. Do niektorých obchodov sa nezmestíme cez pokladňu, ale napr. Lidl ma jednu pokladňu širšiu a v Tesco chodíme von cez tie samoobslužné pokladne. Chodím s ním bežne v MHD. Nevýhodou bola pre nás úzka vanička, ale to je asi u takýchto kočíkov bežné. Dcérka sa narodila na konci mája a teda v zime keď by som ju chcela dať do kombinézy a fusaku by sa nám tam už nezmestila. Má aj také zvláštne polohovanie sedadla do ľahu pomocou zipsov, no to nie je nevýhoda, len to bolo na začiatku také zvláštne. Keď už je bez vaničky, keď obe deti sedia, dá sa super zložiť do auta bez toho, že by bolo treba niečo odopínať. A taká haluz, vpredu, tam kde majú deti nohy je taká pevná kovová platňa, na ktorej bez problémov sedím, keď som s babami von a oni sa hrajú.Neviem, aké funkcie by som mohla očakávať navyše, takýto prehľad nemám. ja by som si ho určite kúpila znova. Ak ťa napadnú ešte najaké otázky, kľudne napíš.

nsoci
23. júl 2015

Ja som mala Bumbleride Queen B. Rozdiel medzi detmi 18 mesiacov. Malej som ani nekupovala vanicku, sportak ide do uplneho lahu a ma z troch stran pevne neprefukave okraje. To sedtko pre starsieho sa da odnimat a dat napriklad do kosika ked tam nechce byt. A mal som k tomu aj skejtik.
http://www.babyearth.com/bumbleride-queen-b-car...
http://www.poshtots.com/_common/_assets/product...

ivkadracova
23. júl 2015

A mate niekto skusenosti s TFK - vedla seba?

ivkadracova
23. júl 2015

@kacena4 P&T .. tam ale striesku bude mat vzdy iba jedno dieta v zakladnej sportovej casti, ze? ked mam novorodenca v tej zakladnej casti s taskou, a starsie hore nad nim, tak uz striesku nema, tak?.. a ako sa potom dava prsiplast? ten vyzera byt tiez dost presne nasponovany, ale iba pre vyuzitie - jedno dieta. Oprav ma ak sa mylim. diky

zm79
23. júl 2015

@julka1106 si predstav, ako nas zastavovali, ked som na nom mala este buggy board a 3. dietatko sa vyskerene viezlo 😉 velmi rada spominam na ten cas 😉

anavik29
23. júl 2015

Ahoj ja mam i candy pear, deticky mam 2 a 1 rocne, mozem len odporucit, sedia za sebou v sportovych sedackach, teda nie je siroky ale ani dlhy - vojde do kazdeho vytahu, som velmi spokojna, jedina nevyhoda, podla mna , ze deti nemozu sediet oproti sebe a vidiet sa

kacena4
23. júl 2015

@ivkadracova nie prsiplat je aj pre 2 deti pokial viem ja osobne som ho nikdy nevyuzila 😀 a to kocik pouzivam uff 5-6 rokov (2kociky P&T) a ked mas druhe dieta hore tak mu das hornu striesku nad hlavu a je kryty ak ho mas dole tak nan nesvieti lebo je dole ak ano tak minimalne a mozes ho prekryt plienkouod vrchu dole ako baldachyn ci ako to nazvat hovorim https://www.modrykonik.sk/forum/na-kocikovanie/skusenosti-s-kocikom-phil-teds/ nabehni sem je tam kopu fotiek co maminy pridali ako im vyzeraju kociky s detmi v roznych polohach 😀 mozes studovat a luskat 😀 inspirovat sa ja som ziskala hodne info je tam aj ta stranka na kupu nahradnych dielov napr. tej druhej sedacky...

lubkaurm
23. júl 2015

@kacena4 chodim s nim do terna a lidla a vzdy sa nasla 1 siroka pokladna, kde som presla. Ked bola zavreta, extra ma pustili🙂

danulienkas
autor
25. júl 2015

Baby asi som sa rozhodla pre abc design zoom - je drahší ako som počítala ale spĺňa všetky moje očakávania 🙂 len otázka aký mate názor na autovanicku? Oplatí sa? Nebude mi treba aj vajíčko ak by sme šli na dlhšiu cestu? Je to ozaj tak bezpečne? Vďaka za názory

julka1106
27. júl 2015

@danulienkas ja konkrétne mám len vajíčko do auta, a to používam na prechádzku, nechodím na dlhé prechádzky....krpci mi nechceli byť v hlbokej vaničke, tak som ju ani nekupovala teraz, po zime sa už hádam posadí a využijeme naplno športovú časť

danulienkas
autor
27. júl 2015

@julka1106 tak my chodíme na dlhšie prechádzky - prvý syn spal hlavne v kočíku cez den tak do vaničky chcem ísť - a vajíčko dokúpim tiez je podľa mna lepšie keď tak nad tým rozmýšľam 🙂 ale dakujem za reakciu 🙂

zm79
27. júl 2015

@danulienkas abc design zoom som mala. najlepsia volba 😉) ja som mala klasicku vanicku a roemer vajicko do auta. urcite budes spokojna. ja som sa s nim velmi tazko lucila. okrem deti totiz odvezie vsetko. nakup, kolobezky, odrazadla, kybliky, lopatky, olovrant.... a to naraz 😉 ja som mala na nom aj buggy board, takze okrem toho co som napisala, odviezol aj 3 deti. boli sme trochu atrakcia, ale.... 😉

danulienkas
autor
28. júl 2015

@zm79 veď práve aj preto sa mi páci a už ho mam doma - za parádnu cenu v super stave z druhej ruky 🙂 už chyba ken vajíčko a druhé bábätko 🙂 nemôžem sa dočkať a prvý syn tiez kedže včera som ho musela voziť okolo bytovky :D

ivkadracova
28. júl 2015

@danulienkas to nema nafukovacie kolesa ze? ... ja uz mam mismas v tych kocikoch..

ivkadracova
28. júl 2015

@danulienkas a vedela bysi to vytiahnut napr. po 6 schodoch 1 rukou aj s nakladom? vies, tak, schodik po schodiku

danulienkas
autor
28. júl 2015

Nemá nafukovacie kolesa taky tvrdeny materiál to je - nevidno opotrebovanie a používali ho takmer tri roky..fuha neskúsala som to ale nie je ťažký len ako to bude s dvoma deťmi..

ivkadracova
28. júl 2015

@danulienkas ved toto .. pre mna su nafukovacky nevyhnutne, aj kvoli schodom... aj kvoli terenu..

katren
28. júl 2015

@ivkadracova
@danulienkas kocky, ja vam odporucam pozriet BabyJogger City Select......uzasny kocik....mala som ho 4 roky a vyuzity v kazdom terene....aj v obchode aj v lese kde su cez chodniky prerastene korene stromov.....jednoznacne pre mna top v kocikoch 🙂

zm79
28. júl 2015

@danulienkas s dvoma detmi ho jednou rukou nevytiahnes. je dlhy, tak ma tazisko inde ako kocik pre 1 dieta. ale dvoma rukami uplne v pohode.

danulienkas
autor
29. júl 2015

@zm79 ja to dúfam nebudem musieť absolvovať jedine ak na nejaký úrad - ale doma bude stále pekne pod schodami 🙂 a dokupovali ste naň nejaké doplnky? Lebo mam čierny a chcem ho nejak oživiť, tak ak by bola nejaká stránka ci obchod kde mate dobre skúsenosti budem rada ;)

zm79
29. júl 2015

@danulienkas na ten kocik doplnky netreba 😉 ja som nedokupovala, ale jedina vec, ktoru by som mozno doplnila, je nejaka clona na sportovu cast, lebo ta strieska je trosku kratka. ja som to ale vyriesila velkou plienkou, ktoru som mala stipcami pripevnenu na striesku a ked mala zaspala, tak som natiahla plienku az k noham. zdalo sa mi to pohodlnejsie ako nejaky slnecnik, ktory trci, musite ho stale natacat a tak. kocik sme kupovali cez znamu (stambre.sk) a urcite vam neodporucam babymarket. tam aj keby zadarmo davali, tak velkym oblukom prec od nich. este dobry sa mi zda aj brendon. tak uzivajte 😉)

danulienkas
autor
29. júl 2015

@zm79 kocik sme kupili z druhej ruky, ale v super stave ani nevyzera ako pouzivany...jedine vajicko dokupit musim...uz som pozerala tie clony, ale ja som to aj pri starom kociku riesila plienkou tak asi pri tom ostanem...no v babymarket sa idem len informovat a vzdy kupim cez net :D

danulienkas
autor
29. júl 2015

@ivkadracova ale vyzera ze je dobre odpruzeny, a ma velke kolesa aj vpredu co je pre nas super kedze bude testovany najprv v zime 🙂

zm79
29. júl 2015

@danulienkas tak mozem ti povedat, ze tam ta neinformuju inak, ako podla toho, ktory vyrobca/dodavatel im plati za predaj vyrobkov. potom radsej skus ten brendon. alebo net 😉