Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

zuzanockamt
22. máj 2009

jane, tak mas paradne dlhe ... ja som mala asi do pol chrbta, ale ked je takto teplo, tak ma dost otravuju,tak som chcela nieco ine, ale zase necham dorast postupne ... kratke nechcem v ziadnom pripade

janemari
22. máj 2009

No ja som mala take dlhe viacmenej kvoli robote aby som si ich mohla zopnut.Raz som sa dala ostrihat na paza,ale to mi padalo do oci som bola nervozna jak pes a ktomu som si to musela kazdu chvilu fenovat lebo sa mi to kadejako vytacalo,len nie tak ako by malo.

zuzanockamt
22. máj 2009

nely ... MM ma tiez vysku, on je strojarsky inzinier - letecke a spalovacie motory ... teraz ale nic moc odbor

zuzanockamt
22. máj 2009

nely ... ucitelov je inak dost, niekde budu aj prepustat teraz na konci roka, aj v mojej predchadzajucej skole ... ale ja mam dobru kombinaciu,takze ja vzdy najdem miesto

nelynka
22. máj 2009

zuzi to sa divim ze si s tym nevie nic najst...
a keb siel niekam na letisko? Trencin, BA, alebo nejake male sportove alebo nieco?
alebo do servisu niekam ked sa tak rozumie autam?
to by ho netahalo?

zuzanockamt
22. máj 2009

nely ... letisko mu nepomoze, lebo tam sa motory neopravuju, to sa posiela inam .. a s VS ho do servisu nevezmu ... mame vyskusane, vraj je prekvalifikovany

monika0001
22. máj 2009

som spet..idem docitat a dopoviem vam

janemari
22. máj 2009

Nely problemy by mali zblizovat.Ale ked mm vsetko prebera z rodicmi a dava na ich rady je tazke sa zblizovat ked musim riesit najprv prvotny problem a potom riesit to co napachaju svokrovci.

nelynka
22. máj 2009

hm to je divne boze, ne aby boli radi ze mozu mat dobreho technika 😠

jane jasne to viem, to si uz velakrat pisala ze jeho rodicia su prvorady a to by tak nemalo byt, preto ja som na jednej strane aj rada ze sme daleko od svokrovcov a aj od mojich rodicov aj ked viem ze ked treba tak ochotne a radi pomozu 😀
ale nevedela by som tolerovat nieco take ako ty...

zuzanockamt
22. máj 2009

tak MM nastastie riesi problemy so mnou a nie s rodicmi, v tomto mam stastie 🙂

zuzanockamt
22. máj 2009

nely ... zamestnavatelia neradi primaju na nizsiu poziciu cloveka, ktori ma vyssie vzdelanie ... ale snad sa nieco najde 😔

janemari
22. máj 2009

nely a kto hovori,ze to tolerujem?

monika0001
22. máj 2009

ok .pokračujem... malý je reč môžem písať... 🙄

No zbalil mi veci, odprevadila nas k autu a ani sa s ním nerozlucila... ju najviac jeba....lo že nema za co oslavovat!!!!!
Malý mal na sebe len kraťasky a tričko s krátkym rukávom. tak prve čo som robila ked sme prisli ku nam som ho obliekla... plena prešťatá až pomaly za ušami, ale hlavne, že krava nema za co oslavovať. No ona aj ma peniaze ale otec jej ich nechce dat aby ich nerozflákala.... Prezliekla som malého polozila osm ho do postielky,chvilu sa hral (takých 30 minut vydržal) a potom spusti a prestal až po pomaly hodine, na pol hodku zaspal a potom zas asi dva hodiny v kuse iapal.. doslova ziapal.. ked som jej volala, že malý neplače ale ziape a ešte nic nejedol ona mi na to že sak ho skuste uspat... stačí vam? !!! Som jej povedala ze nie sme idioti a nazime sa o to a ona ze neva apon ked sa vyreve bude dobre spat... po dalsom mojjom telefonate ze nech jej o prinesieme tam do baru... staččí?? ja to nezvládam.... nakoniec mi volá že ked to nezvladame nech ho odnesiem jej susede, že maly je na nu zvyknutý... mimochodom suseda je v 8 mesiaci tehu... ze my to nezvládame??? ona sa oziera v niekde v bare a mne povie že to nezvládam.. ma pravdu nezvládam tuto pojebanu nespravodlivosť!!!!!

zuzanockamt
22. máj 2009

mon ... tak to je sila 😔 🙄 ☹ 😠

monika0001
22. máj 2009

mimo - na sťítnu chcem isť preto bo som po kyrete po prvom potrate (druhý nebolo treba robit), čo je 9 mesiacov, pribrala 27 kg... teraz mam (dnes už) 3 KG dole....
moja lekarka si sice mysli, že to je psychyka preto sa prejedám (i ked skoro nic nejem!) ale inak v poho... a ked uz som pribrala dalsie poviem jej ze idem ci ma posle ona abo nie?

shaarka
autor
22. máj 2009

uz som tu. momencik 😀

monika0001
22. máj 2009

zuz - a ja sa teraz za dorý skutok mozem trapit... !
jebem nato...
baby sorry za výrazy, ale ja som až teraz psychicky mimo... 😔 🤐

mimomu
22. máj 2009

mon skus sa upokojit.....je to tak ako si napisala.ja sa tiez velmi hnevam,preco je to vsetko takto. 😔

zuzanockamt
22. máj 2009

mon ... je to fakt nespravodlive ... ten kto chce,tak nemoze a ten komu je to v podstate jedno, tak ma 🙄

monika0001
22. máj 2009

inak chcem sa spýtať.. haar asi teba... už tretí deň ma pobolieva podbruško.. raz na ľavej strane raz na pravej... dnes to bolo také najvýraznejšie... nevieš čím to môže byť? také ako keby vaječník ale aj nie.. uz ma par krát vaja boleli a bola to ná bolesť... 😲

janemari
22. máj 2009

moni klud.Je to svetska spravodlivost a ja sa uz ani nerozculujem.Nemam dieta hoci by som mu dala vsetko co by potreboval.Vyhodili ma z roboty kde som pracovala 11 rokov a viem robit na kazdom pracovisku a nechali tam zeny co vedia robit len na jednom pracovisku.A to je len zlomok svetskej spravodlivosti.Kaslem uz na to,snazim sa prezit zo dna na den.Takze kasli na to a odreaguj sa na konovi.

monika0001
22. máj 2009

a to ma za sebou tri dobrovolne poptraty... ona ln vyslovi slovo spermia a e tehotná.... otec maleho vyšiel pred mesiacom z base....

monika0001
22. máj 2009

z basy... ani pisat od nervov neviem...

monika0001
22. máj 2009

preto som tu Jane.... 😉
pri vas sa mi vzdy zlepsi nalada... strasne vás zboznujem.... 😉

zuzanockamt
22. máj 2009

moni ... uz na to nemysli ... ja by som tiez rada mala babo, ale teraz to nie je mozne, tak co narobim ... treba sa prisposobit situaciii a brat zivot taky aky je ... boh vie, preco nam to robi, pochopime az neskor

nelynka
22. máj 2009

no necham si asi tych 28 prspevkov na zajtra idem kuknut nejaky film a asi spat..
tak sa mi tu majte

mimomu
22. máj 2009

mne sa uz tiez drieme.
monika pokoj 🙂
babenky prajem vam krasnu a pokojnu noc a zajtra nech ste tu ako na koni 🙂

shaarka
autor
22. máj 2009

no
mon, ta boli lebo neviem preco. chces pocut ze preto, lebo si tehu? 😀 a ja viem? neviem 😀

monik, a co ta nasralo najviac???

monika0001
22. máj 2009

nely - ak ti ide o to ze zasa niektorá depkuje prepac, ale ja teraz nedepkujem preto ze nemam babo alebo nieco podobne.. len ma serieaky ludia ho maju....

monika0001
22. máj 2009

mimo, nely este chcem ukazat tortu.. chvilocku.... 😲

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre