Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
5. aug 2009

mon awoj ako sa mavas?

mimo az ked budes velka a vyrasties 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale nieee...ja neviem..ved nemozeme byt vsetci rovnaki, ako by to vyzeralo na tom svete potom 😝

flyangel
5. aug 2009

takze tak anax ..pekne nech si dr vypyta kartu a ak nie tak pojdes po nu ty...

mimomu
5. aug 2009

anax-pozitivne urcite 🙂
ahoj mon.

flyangel
5. aug 2009

mocni ahoj

anaxamon
5. aug 2009

fly tak uvidim sa ,popytam do telefonu teda ako to maju,dakujem za odpoved

mimo pozitivne ale nudna nie??

mamina mi pisala ze mozno dneska budu na jojke davat tie ich marhule tak idem sledovat spravy 😀 😀

monika0001
5. aug 2009

ja sa mám fajn.... aj v robote je to akosi kludne.. ale aj tak sa mi tam nechce chodiť.. ale je to O.K.Bolia ma prsia a je mi straašne zle......
A varia sa mi francuzske zemiaky čo som pôvodne mala v pondelok variť..tak až dnes... a taak sa na ne teším... mam..
A anax si iba o sva mesiace odo mňa staršia 😉
Mimo - Viki ako? už lepšie?

a iak ja ked som presla k inemu dr, on si vyzadal kartu a stary mu ju poslal...

mimomu
5. aug 2009

mon,dakujem....myslim ze to uz lepsie....kasle ovela menej 😉
za to mna boli prasina ako kona-pms 😉

flyangel
5. aug 2009

no mimo co pms ta chyta.... 😒 ja sa nudim moj mm je v robotke..este ze mam konika 😀 😀

anaxamon
5. aug 2009

mon koho mas gynekologa?

idem zaplatit vodu, sme minuli za pat mesicov 30 kubikov....naraz to zaplatit je dost penazi veru 😔

monika0001
5. aug 2009

a musim sa pochváliť.. mám new účes 😀 😀 😀

Som rada, že jej je lepčie.. chúďatko malé.. ot má ale prázdniny..ani kúpať sa nemôže 😒 😠

mimomu
5. aug 2009

fly,hlava a cepy 😀

flyangel
5. aug 2009

noo joo...mna to caka bud.tyzden mimo... 😝 monci a aky uces mas?mimo inac neboj s Viki to bude uz len lepsie 😉

monika0001
5. aug 2009

anax - dr. Kajaba v Karloveskej poliklinike...

monika0001
5. aug 2009

fly - stahujem do pc foto..potom ukazem.. 😉
a ak sa nam nepodarilo poslat spermijky tam kam maju ist tak cca okolo 12-teho sa pridavam...

anaxamon
5. aug 2009

mon aky mas uces?

no karlovka je pre mna od ruky...ale tiez je pravda ze z tych dvoch co mam vybrate je jedna na racianskej a druha v rusovciach 😀

monika0001
5. aug 2009

resp. pokracujem, nie pridavam.. 😠

monika0001
5. aug 2009

anax - aj ore mna.. byvame v POd. Biskupiciach ale poviem ti stoji mi to za to tam chodit. s takym pristup som sa este nestretla. je super...

anaxamon
5. aug 2009

mon a nie je to ten co uz nebere pacientov? lebo sesterka chodila k nejakemu tam do polikliniky a ze ju zobral len protekcne.. 😕

ale ja sa zatial priklanam ke tej z rusoviec 😀

flyangel
5. aug 2009

nuz aspon niekto ma fajn gyndosa

anaxamon
5. aug 2009

tak dneska marhule nedavali, nevadi mozno zajtra 😀

monika0001
5. aug 2009

nax - neviem .. aj ja sombola protekcne.. 😝

idem dat foto do albumu.. tak kuk lebo hned mazem... a nesmejte sa.... 😎

anaxamon
5. aug 2009

mon jaaaj no tak to potom heeej a uces je chutny..maslicka by sa k tomu hodila do vlasov 😉

tinika
5. aug 2009

no ahojte, konečne doma, dnes saleny den, stresu na mesiac az az, aj ma brusko bolelo, som povedala ze dost a sefovi ze robim len do konca augusta 🙂 a hura na PN hihi

anaxamon
5. aug 2009

tini awooj takze dobojujes pracovne posledne tyzdne akonecne oddych?

flyangel
5. aug 2009

ja som videla moni 😉 😉

monika0001
5. aug 2009

tini - konecne.. aspon budes mat klud...
anax - 😅

tinika
5. aug 2009

anax ano, no síce budem pracovať aj doma, ale to uz bude dačo ine, hoci sa netešim na dobrovoľne vazenie ale dajak prezijem tie dva mesiace.
jo jo moni

anaxamon
5. aug 2009

tini co znamena nedobrovolne vazenie?

monika0001
5. aug 2009

jooj Tini dva mesiace ako voda ubehnu... neoj.. a ked vsetko dopadne tak ako ma budem s teboudoma... 😀 😀 😀 😀

anaxamon
5. aug 2009

mon kedy ste objednani na to IUI?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre