Už 4 mesiace snažilkujeme a stále nič

jankanufinka
4. dec 2017

Ahojte. Neviem v čom môže byť ptoblém, s priateľom sa snažime o babo no nedarí sa näm. Máme už 4 mesiac nechráneny sex. Neviem mam trošku strach, čo ak som neplodna... :(

johanna_b
5. dec 2017

@stanka2612 ja som si to hneď uvedomila, ako som ti to dopísala, že tuším 24 hodín po pôrode, max, sa má tá injekcia pichnúť a teraz robia lekári tak, že ju pre istotu pichnú hneď na začiatku tehotenstva. ale že si to ty nemala naštudované a že si si tú injekciu nepýtala? ešte jedna vec ma zaujíma, tá krv dieťaťa sa nedá zistiť aj pri nejakej amniocentéze, alebo nejakom takom vyšetrení? či náhodou ten lekár už krvnú skupinu tvojho dieťaťa nepoznal, a či nebola taká istá ako tvoja. lebo toto je známa vec, mne sa nechce veriť, že to takto niekto len tak odignoruje... len sa pýtam, lebo ma to zaujíma

stanka2612
5. dec 2017

@johanna_b je to tak,moj gyn sa ma na zaciatku spytal aku mam krv ja aj muz,zapisal to do tehu knizky a nakolko uz vedel,ze muz je +,hned zacal sledovat protilatky v tehu a povedal,ze mi maju pichnut injekciu...len ja som rodila dva dni v kontrakciach na dve vyvolavacky a po porode som bola tak k.o,ze som to zial vobec neriesila+ som bola v euforii z maleho+napichali do mna vselico,aj injekcie...az ked som citala zaverecnu prepustaciu spravu,som si to precitala,ze mi ju nepichli
Hold,spoliehala som sa na doktorov,viem,je to moja chyba 😐

johanna_b
5. dec 2017

@stanka2612 ja nerozumiem tomu, prečo tam napísali, že ju nepichli, namiesto toho ju mali pichnúť nie? A prečo ju teda dodatočne nepichol tvoj gynekológ? U mňa sa to bralo dosť vážne, bola som aj u inej gynekologičky a bolo to prvé, čo sa ma opýtala, aj kedy mi ju pichli. Mala som takú nálepku na tehotenskej knižke, aby to bolo hneď jasné, že tú injekciu mám v sebe... Inak, to pichanie tejto injekcie teda poriadne bolí. Lekár mi ju pichal, a tá bolesť počas pichania sa stupňovala, mám na to hrozné zážitky... Tiež mám kamošku, ktorá chodí do Kocha, tam museli mať obidvaja potvrdenie, aké majú krvné skupiny, žiadne, že "per huba"

stanka2612
5. dec 2017

@johanna_b dodatocne to nepomoze,musi sa pichnut do urcitej doby po porode (presne neviem) uz to nevyriesim,nepichli,teraz je to uz v podstate jedno a ak nahodou budem este tehu,uz si na tom dam sakra zalezat

lindusss2016
5. dec 2017

@johanna_b
Tak u nas to bolo po otcovi, mam dalsie tri kamosky, co minuly rok rodli s rh - a vsetky deti maju po otcovi. Povedala mi to sestricka hned, akonahle zistila, ze mam -, s tym,ze sa neni coho obavat, kedze to vyriesi ta injekcia. Ani raz za cele tehu som.kvoli tomu nestresovala. A ani si nemyslim, ze kvoli tomu som nemohla otehotniet, nvm, kde si to vycitala. Ja osobne som to pripisovala svjmu extremne nepavidelnemu cyklu plus asi stresom a podbnym pocitom, ako ma.zakldatelka, co ak som neplodna. Ale to su len moje domnienky,nemam to nikym a nicim potvrdene.
Opakujem, na zaciatku som to spomenula ako jednu z moznosti, preco nemusi otehotniet tak rychlo, ziaden vacsi vyznam som tomu neprikladala a ty si tu debatu o rh rozvinula do nepicetnosti napriek tomu, ze s temou to.vela spolocneho nema. Snazila som sa ti v klude opovedat na tvoje nezmyselne utoky, ale uz ma to naozaj nebavi. Ukonci si tuto debatu, ako len chces, je mi to jedno. Nepotrebujem sa tu handrkovat, este raz ti prajem pekny den a menej jedu, budes stastnejsia...

johanna_b
5. dec 2017

@stanka2612 ja ťa samozrejme nechcem strašiť a ešte je šanca, že sa môžem mýliť, ale ja som to čítala tak, že tá injekcia po prvom pôrode, o čom píšeš, tých niekoľko hodín, dokedy sa to má pichnúť, to je práve pre to druhé dieťa, ktoré keby sa narodilo, aby mala matka protilátky, či čo... že je to práve prevencia, ale neviem to na sto percent. určite všetko dobre dopadne

johanna_b
5. dec 2017

@lindusss2016 menej jedu :D
ja vidím v tých tvojich príspevkoch jed.
no, tak to si už zvýšila štatistiku, nielen ty, ale ďalšie tri kamošky :D
a my keď traja súrodenci, už sa to šplhá na tých 50 na 50 :D
logika pracuje... ani mne sa s tebou už nechce baviť, som si myslela, že už nenapíšeš, keď si už 2x popriala pekný deň. no tak ďakujem, áno, mám pekný deň, ďakujem, že si mi taký popriala a aj to vyšlo!

stanka2612
5. dec 2017

@johanna_b moj dr mi povedal,ze pocat a uhniezdenie nie je problem,ze ten moze byt vtedy,ked aj druhe zdedi faktor po otcovi,ale ze to sa hned sleduje a ak nieco vyskoci,riesi sa to na hematologii,a ze je tam potom vacsie riziko potratu,predcasneho porodu...veru,aj ja dufam,ze ak nam bude este pozehnane babatko,ze vsetko prebehne v poriadku...inu moznost,ako dufat a verit,ze vsetko dobre dopadne uz nemam 🙂

janush
5. dec 2017

4 mesiace je malo.... po roku, dvoch snazenia to treba zacat riesit....

ajka32
5. dec 2017

@jankanufinka
Napr. ja som môjmu gynekológovi povedala po 6 mesiacoch snaženia ze sa nedarí a hneď to začal riešiť, vravel ze je zbytočné čakať. Takže od lekára závisí, ale každopádne máš ešte čas, hlavne to netreba brať nijak tragicky a nestresovat sa

johanna_b
5. dec 2017

@ajka32 myslíš to tak, že hneď ťa poslal na umelé oplodnenie? lebo umelé oplodnenie je brutálny biznis, tam ti hneď našijú nejakú diagnózu, ani si nemáš ako overiť, či ju naozaj máš. ale je veľa žien, ktoré chcú otehotnieť iba prirodzene

titimata
5. dec 2017

@johanna_b tak ja som tiež zdedila po tatovi rh faktor súrodenci maju po.mame cize plusko a plodnosť to nijako neovplyvnuje ja som otehotnela hned po svadbe a dokonca som to v prípade ak budem chcieť mat deti mala riesit s dr lebo som mala nepravidelný cyklus a ani netrebalo a netreba hľadať príčinu v rh faktore v tom to neni

ajka32
5. dec 2017

@johanna_b Niee, len chcel začať so základnými vyšetrenia mi, folikulometria, HP, manžel spermiogram. Ale ja som povedala ze až po novom roku. Pokiaľ viem na umelé sa posiela až keď všetko ostatné zlyhá

johanna_b
5. dec 2017

@ajka32 nemaj ilúzie o živote, urobia všetko, aby ťa umelo mohli oplodniť a hocičo ti povedia. ja som si to prešla, viem, čo povedia, na každú otázku majú odpoveď. zamrazené embryá, to nie je problém, lebo to u nich nie je ešte život, hormóny nespôsobujú žiadne problémy, a blablabla...
tam je také pravidlo, že umelé, keď všetko zlyhá - kvôli poisťovni, ale vieš, aký oni vedia urobiť tlak na "mamičku", aby obišla poisťovňu, aby sa nezdržiavali a vtedy nemusí mať za sebou žiadne vyšetrenia. s radosťou to ženy využijú, lebo veď "čas ich tlačí"
ale k tvojmu príspevku palec hore, to môjho gynekológa vôbec nezaujímalo, on len o umelom točil, také, že hľadať dôvod, prečo sa asi nedarí, to načo... veď tam pôjdeš, oni ťa oplodnia a ty si niekoľkokrát potrať. poznám príbehy takýchto žien.

ajka32
5. dec 2017

@johanna_b ako hovorím, všetko záleží od lekára. Môj je úžasný, veľa sa mi ako pacientke venuje. A keby to u mňa fungovalo tak ako si opísala ty, asi by som zmenila lekára. Podľa mňa sa nájde stále dosť serióznych a hlavne ochotných veci riešiť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre