Tehotenstvo a obezita

flos
7. máj 2007

ahojte babenky. S manzelom sa snazilkujeme uz 9 mesiachov(uz by z toho bolo aj babo 😀 ) a stale nic. Ide o to,ze mam nadvahu. Snazim sa schudnut a je to dost tazke, kedze priberam uz pomaly 19 rokov. Velmi tuzim po mimi. Lekarka mi povedala,ze zdravotne som na tom ok. Kazdy mesiac mi meska mrcha a kazdy mesiac ocakavam,ze som tehu,ale zakazdym je to iba sklamanie. Uz ani nepocitam kolko testov som si spravila. Som na to pomaly expert 😀. Chcem len vediet ako ste na tom vy, co ste tiez obezne a snazilkujete a ako s tym bojujete. Moc po mimi tuzim a snazim sa schudnut,len chcem vediet vas nazor na tuto temu. A mensiu pomoc. Dakujem...

kraskanz1
9. sep 2010

@monika0001 😀 😀 😀 😀
@markiza 😀 😀 😀 😀 😀 😀

markiza
9. sep 2010

@monika0001 , si na fb?

monika0001
9. sep 2010

@markiza - hej 🙂

monika0001
9. sep 2010

@markiza - denno denne asi 15 hodín 😀 😀 😀

markiza
9. sep 2010

@monika0001 , no pekne 😀 😀 😀 😀 asi ako ja 😝

monika0001
9. sep 2010

kočka asi vás opustím.. mmm už hodinu zarezáva v posteli a ja tu ešte sedím. už ma hlava bolí z tých fotiek.. juj a to som len 11 upravila. a to ich je dokopy 74.. aach jaaj... zajtra mám čo robiť.. cmuk kočky a krásne sny!!!!!

markiza
9. sep 2010

@monika0001 , tak ked inac nedas... dn

kraskanz1
9. sep 2010

@janka_a jaj a pises ze si v cca 5tyzdni tehu zdoraznuje slovo "cca" ked si cca ako ti mohli vypocitat datum porodu ked vlastne ani doky neviem v kolkatom si tyzdni ..klames klames a klames..a urcite nemas ani priatela a toboz nie francuza ved by ziadny francuz o teba ani nezakopol a si sama neams kamosky ani nikoho tak sa nudis a takto otravujes ozajstne snazilky ktore maju fakt problemi si chora osoba daj sa liecit ale na mozog nie na oblicky tie mas 100percentne v poriadku

chymenitta33
9. sep 2010

kraskanz- VELIKY palec horeeee 🙂

kkamca
10. sep 2010

Dobré ránko všem. 🙂

kkamca
10. sep 2010

Jsem vás dočetla,co jste včera psali..a bohužel na Janku mám i já stejný názor..nezdá se mi ,to co tu píše.
Janka nemáš chut spíš říct pravdu jak to stebou je? 😎

nikushka2
10. sep 2010

@kkamca
@kraskanz1
@monika0001
@markiza
@janka_a

Ahojky baby,

čítam čo všetko ste napísali, aj to čo sa týky janky. nedá mi nevyjadriť sa. Mám dosť podobný názor na to ako vy, len si nemyslím že janka klamala vo všetkom (nejak nemôžem uveriť že by to niekto dokázal takto vo všetkom klamať 🙂 - možno som naivná)
Pravda je podla mna taká že fakt bud vo všetkom klamala, alebo sem nechcela písať všetko a tym že písala polovičnú pravdu to trocha pokazila. myslím si, ze janka mala priatela, s korým plánovali bábo (či ho plánoval aj on som si neni istá), ona bývala u rodičov on tiež, on si našiel inú tak sa rozisli. - vtedy písala ze uz nie je snazilka. Potom sa dala dokopy s tym francúzom, s ktorým sa síce pozná dlhšie ale sú spolu len krátko. Rodicia ho nemajú radi, tak musela (chcela) od nich odísť. Teraz je tehotná, len som si tiez neni istá či nie len tak trochu z vypočítavosti aby si ho udržala. Alebo možno tak velmi chcela bábo, ze jej bolo jedno s kým.
Podla mna nam tieto niektoré veci - napr. že existujú dvaja chalani nechcela písať. či už sa hanbila, alebo nechcela aby sme ju odcudzovali neviem.

Inak keby sa dalo, tiez dám k niektorým príspevkom ako na fb "páči sa mi to".

@janka_a - neprajem ti nic zlé, bábetku len to najlepsie, len by si si mala dat dokopy život a rozmyslieť si čo ďalej, lebo takto sa veci neriešia. - myslím to fakt v dobrom

kkamca
10. sep 2010

@vendulak Děkuji..teda to je motivů ..mě by stačil jen ta ozdoba na koš s těma volánkama.Peřinku ,polštářek máme.. 😎

nikushka2
10. sep 2010

snažilky:
kraskanz1 (23 let, snažení od 01/09, 01-03/10 Clostil, 06/10 znovu Clostil, po lete laparka)...............43DC
vikiz (30 rokov, snaženie od 08/10, Kys. listova , Magne B6, cajicek na otehotnenie od bosorky) ........31DC
kkamca (30 let, snažení od 03/06, 04/10 lpsk, 05/10, 06\10,07\10 Clostil) CAR GENNET...............28DC
monika0001(27 rokov, snaženie od 02-08, 08/08 Kyret, 10/08 MA, 3x IUI, 05/10 Laparoskopia, kys. listová, anopirin na striedačku s fraxiparinom, od 20.08.10 L-Thyroxin a čakám výsl. od gynekológa)............... 26DC
janaol (35 let, snažení od 01/06, 06/06 1IVF - neúspěšné, CAR konec září 2010 - objednána)..........25DC
makylajda (28 let, ........................................) .................................21DC
nikushka2 (24 rokov, snaženie od 04/10, duphaston).................................................................17DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f6996
janula123 (28 rokov, snaženie od 8/10, Calibrum Babyplan) ....................................................13DC
markiza (33 rokov, MA1 07/06, MA2 01/07, MA3 04/10, AF 400 + vit. E 200)..........................12DC
betina1984(26 rokov, snaženie od 5/10, 9/10 - Clostilbegyt 5 dní po 1 tabletke)..................... 12DC http://www.fertilityfriend.com/home/2f0b93
vendulak (22let,snažení od 03/08,CAR Natalart,04/10 MA po 2.IUI,kys. listová 800+E400)..........6DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
kive76 (34 let, snažení od 01/09, CAR Gennet, kyselina listová)................................................3DC

Tehuľky:
zuzimia (37 rokov, snazenie od 01/10, 09/09 hysteroskopia)............................. 27.05. - //.....TP- 6.2.2011
janka_a (18 rokov, snazenie od 08/10,).............................................................07.09. - //.....TP - máj 2011

kraskanz1
10. sep 2010

@nikushka2 kazdy mozme vyjadrit svoj nazor tvoj nazor je ze vo vsetkom neklamala moj je uplne jasny uz som ho tu pisala vela krat ona klame vo vsetko vymysla si pribehy.Proste ma velku fantaziu .Ja som sa strasne urazila hnevam sa na @janka_a lebo som si myslela ze to co pise je pravda a uprimne z celeho srdca som sa tesila ked napisala ze je tehu aj napriek jej problemom.ja som velmi citlivy clovek ked m anieco potesi tak som velmi stastna ale naopak ked ma nieco zrani tak som vlemi nestastna smutna ale v tomto pripade aj straaasne nastvana
no ale nastastie existuje aj dobry ludia ktory ma upozornili aby som si dala na @janka_a pozor nie len v nasej teme s nou mame problem ale aj vo vela inych temach s nou uz mali davno problem.
a este jedna vec @nikushka2 keby tak bola nieco pravda ako ty pises preco potom skopirovala inym dievcatam fotky z albumov a dala si ich do svojho a pouzivala ich ako keby boli jej tie fotky ..toto je zneuzivanie osobnych informacii ak sa mi dobre mari na to je aj nejaky paragraf... 😒

nikushka2
10. sep 2010

@kraskanz1 to o tych fotkach som nevedela. Nechodím velmi do druhých tém - pár krát som písala do temy s duphastonom, možno 1-2 príspevky do inej témy. Takze takéto veci som si nevšimla. Viac menej pravidelne chodím len sem, takze som o iných veciach nevedela a obraz som si utvorila len na základe toho co píse sem a na základe ip.
Aj ja som nesmierne sklamaná správaním takýchto ludí. Len som nejak nemohla uverit tomu že niekto si je schopný toto všetko vymysliet. Tiez nepoznám dôvod, ktorý vedie ludí k takémuto niecomu.
Priznám sa ze som tusila ze klame, resp. nehovorí celkom celu pravdu hned ked som si s nou chvílu písala ale myslela som ze si chce proste nechat určitu anonymitu. No neviem.

markiza
10. sep 2010

ahojte,
ja si napriklad myslim, ze cast toho co janka_a napisala pravda byt moze (ale klamstvom to priam srsi), ale akonahle mam pocit, ze ma niekto taha za nos jednoducho nemam chut a potrebu sa s nim bavit. viem, virtualny svet a jeho rizika. nechcem si pisat o mojej realnej tuzbe po tretom babatku a starostiach s tym spojenymi s niekym kto sa tu iba zabava a doveru k janke nemam ziadnu... to teda musi priznat. a jedna vec je mlzit a nepovedat celu pravdu a druha nepamatat si kde som co napisala a potom sa v tom zamotat 😝

nikushka2
10. sep 2010

@janka_a možno by si sa nam mohla k tomu vyjadriť.

chymenitta33
10. sep 2010

Zlatinka prepáčte že sa dotoho miešam ale JANKA no vyjadri sa či čo bojíš sa zase? nevieš čo máš napísať? ked si sa zamotala...hmmmm klasika....

nikushka2
10. sep 2010

baby ak by som mala cyklus bez ovulácie, čo by to spravilo s teplotou? ostala by celý čas nízka?
Alebo moze sa zvysit teplota a napriek tomu nedôjde k ovu?

vendulak
10. sep 2010

@nikushka2 Niku pokud by nedošlo k ovulaci, čili byl anovulační cyklus tak ti teploty buď zůstanou dole v skoro rovné lajně, a nebo naopak budou klesat a stoupat nahoru a dolů bez ladu a skladu 😉.
A ano může i teplota vyletět i když nebyla ovulace, ale né na celých řekněme 14 dní poovulační fáze. Může to být jen sem tam, čili znak toho anovuláku, a nebo jednorázově, třeba po nějakém léku, nebo šoku nebo tak něco (mě jednou vyletěla teplota hodně moc nahoru den po bouračce, další den už byla zase normálně dole).

vendulak
10. sep 2010

Jinak holky k @janka_a nebudu říkat, že jsem to věděla nebo tušila, to ne. Ale pár věcí mi bylo taky divných. Ale nechci se moc vyjadřovat protože hodně jste toho napovídali včera a převčírem a já nedočítala, tak nevím.Jen jsem zahlídla že psali že jí lékařka nařídila vysadit léky na štítku a to je totální absurdní hloupost, jak jí správně napsala @kkamca. Riskovala by tím potrat. Léky na štítnou žlázu by měla spíš možná tak zvýšit.
No každopádně věřím, že když někdo něco dělá musí k tomu být důvod, jen doufám, že tím důvodem nebylo se nám snažilkám co ty děti fakt chtějí a trpějí tím že to nejde, vysmívat 🙄. Takový člověk je fakt ubohý 🙄. A vůbec nestojí za to, aby vy jste se tady kvůli němu rozčilovali a kazili si náladu 😉.

Já teď dorazila od mého gyndra, v podstatě jsem u něj nebyla od doby co nás poslal do CAR, byl jako vždy super 🙂. A venku je dneska tááák krásně sluníčko 😎. Doufám, že takhle bude i o víkendu 🙂.

nikushka2
10. sep 2010

@vendulak ďakujem
ide o to, ze minulý cyklus som mala asi ovu 11 den. teraz som uz 17 dc a stale nic. Tak neviem. Uvidím ako sa to bude vyvíjat.

vendulak
10. sep 2010

@nikushka2 Jo jo já vím, koukala jsem na tvůj grafík. A ty bereš jen ten Duphaston, viď? Ono se to prostě může stát, čas od času má anovulák každá i normálně zdravá žena. I když vím, že to naštve 😒. No každopádně pokud už bereš Duphaston tak už ovulace nenastane, to i kdyby měla tak jí progesteron potlační. Pokud se progesteron (provera, Duphaston) vezmou před ovulací tak fungují jako antikoncepce 😒.
Ale pokud by ti další dny chodila na 11DC tak to je superový! 😉

nikushka2
10. sep 2010

@vendulak tak to asi budem musiet pockad do dalsieho mesiaca. ☹ 😢 inak to nezistím.
boze ja som taká netrpezlivá. Fakt Vás obdivujem, tie ktoré sa snazíte tak strasne dlho a nejde to.
ty sa nevies dostat do tej súkromnej témy co som zalozila?

monika0001
10. sep 2010

vás platia za to písanie? 🙄
kto to má stíhať? robím zákazku.. pomoc... 😝

vendulak
10. sep 2010

@nikushka2 no obdivuješ...takhle jsem si to taky říkala, když jsem byla před dvěma roky tam kde ty teď. Ale bohužel čas utíká a já s tím nic udělat neumím 😢. Jasněže kdybych uměla tak se určitě nebudu takhle dlouho trápit, občas mám pocit že ta bolest ve mě ta prázdnota je tak velká že už to nezvládnu. Ale co? Prostě to děťátko chci. A musím si ho tedy vybojovat, a věřím že vybojuju 😵.
A ty se neplaš, vím, že si teď říkáš že to nejde a že už ho chceš, ale je brzy. Třeba prostě jen ještě nebyl ten správnej čas. Předtím už si někdy ovulku zaznamenala? Pokud tahle byla úplně první tak se do toho tělu asi nechtělo hned. Já po první ovulce, vybojované Clostilem taky neotěhotněla. Ale na podruhé ano 🙂. Musíme hlavně věřit 😵.
Jen se divím, že když ti doktor řekl, že to s ovulací "je takové nejasné", že ti taky nedal třeba Clost, někteří gyndaři ho dávají normálně.
Jinak já vím jak se tam dostat. Musím jít na slovenského koníka. A to se mi moc nechce, protože vše ostatní mám tady na českém. A nechce se mi furt přepínat. Navíc si nemyslím, že by soukromá téma byla v něčem až tak lepší? Nevím no, chodím občas ještě do témy Potrat a do témy našeho CAR a ani jedno není soukromý...

nikushka2
10. sep 2010

@vendulak aha, takze dostat sa tam viete obe, len tam nechodíte. 🙂
No lepsie v podstate len o to ze vies, kto si to číta, teoreticky tam mozes napísat viacej zo súkromia. 🙂 inak je to to isté.
a u vas bude teraz aky postup? Čo ti povedal dnes doktor? nieco nové?

vendulak
10. sep 2010

@nikushka2 doktor v podstatě nic, jen mi napsal Clost a já mu nesla papíry z nemocnice z potratu ☹.
A u nás je postup teď takový, že budu brát Clostilbegyt a pokud zaúčinkuje a konečně budu ovulovat tak půjdeme zase do IUI. 12.DC jdu na UTZ a uvidíme no...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre