Brali ste vitamíny Materna?

maruska261
10. apr 2013

Baby poradite mi ci ste na planovanie tehotenstva brali vitaminy Centrum Materna?dakujem

xlucia
10. apr 2013

nebrala. je to tak predimenzovane, ze su z toho zbytocne velke deti, ktore je potom problem prirozene porodit

fadda
10. apr 2013

Ja som ich brala asi aj skoro rok pred otehotnenim. Potom aj cele tehotenstvo,a teraz pekne kojim tak ich beriem stale. Jednu tabletu denne.Mala sa narodila s vahou 3260g, úplná normalka

sympa1
10. apr 2013

ja som brala ked som prvy x otehotnela prve 3 mesiace...pre svoj dobry pocit..ze prebieha prave najdôlezitejsi vyvoj babatka a tak....potom som prestala....aj gynekolog mi vravel ze pokial sa normlane stravujem pestro..nieje dovod brat tieto vitaminy...

emakiki
10. apr 2013

dolezita je KYSELINA LISTOVA...podporuje plodnost a uziva sa proti razstepu pery a chrbtice... ja som ju uzivala cca tri mesiace pred otehotnenim a potom do 12tt...potom maternu, ale som ju vysadila, lebo som z nej zbytocne vela pribrala a vobec mi nechutila zelenina a predtym som ju papala stale... lepsi je femibion...sice drahsi, ale uz mi chuti zelenina a nepriberam tolko, teda dufam... 🙂 drzim palce nech sa zadari 🙂

aristka
10. apr 2013

je to zbytočné vyhadzovanie peňazí,ak máš pestrú stravu a ješ veľa zeleného nemáš si prečo ich kupovať,zbytočne si spôsobiť hypervitaminózu,je to chémia ,ťažká na žalúdok a farmaceutický lobing 😝

katkaseiner
11. apr 2013

ja som brala cele tehotenstvo Centrum Materna, nemala som ziadne problemy, bolo mi dobre, rodila som sice cisarskym (samozrejme neverim ze kvoli nejakej chemii som rodila cisarskym) a ked mala princezna asi 3 mesiace, tak som presla na Ladeevita a krasne kojim. Drobec ma 7 a pol mesiaca a som stastna ze mam stale kopec mliecka. Urcite je dolezite sa striedmo stravovat, ale co sa do teba nedostane prirodzene, dostanes to z Materny. Neobhajujem papanie umelych vitaminov, ale obcas si clovek ani nevsimne ze mu nejaky ten vitamin chyba a takto to do seba jednoducho dostanes.

cecil36
11. apr 2013

Pri dcere som brala maternu a ziadne velke dieta s am i nenarodilo. Mala 3400g a 49cm 😉

bona
11. apr 2013

Ano, brala som, po oba razy som zacala asi 2 mesiace pred "planovanim"..zo zaciatku som ich brala poctivo, potom, ked som bola vo vyssich mesiacoch, uz som aj vynechala..ale viacmenej cele prve tehotenstvo som ich uzivala..dcerka mala 3550g a 52cm..

cat
11. apr 2013

nie, a po rozhovore s kamarátom farmaceutom ani omylom. Brala som len kyselinu listovú.

zuzka444
11. apr 2013

ahoj ja sice neberem maternu ale.femibion ale tiez som.pocula ze z materny sa rodia velke.deti a je vela cisarskych rezov koly tomu..neviem.co je na tom pravdy ziadna kamoka ich nebrala....ale presne tak dolezita je kyselina listova staci ked si budes kupovat len ju pred otehotnenim aj ka som si ju kupovala za 3 eura na mesiac to je pohoda..ale ako som.ostala.tehu dktoro mi kazal jest femibion tak som.na nom ale uz ho berem len kazdy druhy den kedze berem aj zelezo ktore obsahuje tiez kyselinu listovu a vytaminy b12 ktore su tiez dolezite...a po porode sa nemusi nic brat ze to je len reklamny tah aby mamicky kupovali tieto nie lacne vitaminy aj po porode.dolezite su prve 3 mesiace....🙂

irriss
11. apr 2013

Brala jsem Maternu a narodil se mi temer 5kg syn...56 cm..Nikdy by me nenapadlo, ze je to Maternou..
(To jsou nejaka nova studia??...rodila jsem pred 23ma lety)

daniela_4
11. apr 2013

ja som uzivala mamavit.zo zaciatku tehotenstva...neskor som ho musela vysadit lebo mi z tych liekov bolo tazko a vracala som....cely den mi nic nebolo ani zo stravy a ako som zapila tabletky uz som aj isla do 3minut. takze to musi byt umelina.ked to telo nechcelo prijat.pekne sa zamerat na zdravsiu stravu i ked ja som jedla vsetko.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre