2x spontánny potrat behom troch mesiacov

pupafka321
22. feb 2021

Dobrý deň.Idem si k Vám po radu,možno nejaké odporučenie,názory.S partnerom sa snažíme rok o bábätko.2x sa nám to podarilo, avšak 5.12. v 5tt MA bez kyretu.Následne som znovu otehotnela a 18.2. v 9tt MA znovu bez kyretu.V decembri sme obaja s partnerom prekonali Covid. Doktor nám povedal,že možná príčina bol aj Covid,avšak nemôže to potvrdiť,ani vyvrátiť.Hovoril o možných genetických vyšetreniach plus spermiogram.Ale neposielal ma tam,iba hovoril o možnostiach.Samozrejme teraz máme mať pauzu so snežením minimálne 3 mesiace plus užívanie vitamínov ja aj partner.Prosím Vás o radu,ako postupovať,lebo absolútne neviem kde,ako a kedy spraviť prvý krok. Vopred veľmi pekne ďakujem a prajem pekný deň.

evka258
22. feb 2021

Skúste sa objednať na hematologiu, možno máte trombofilne mutácie alebo syndróm lepivych doštičiek. V mojom okolí poznám 5 báb, tiež MA a problém bol z krvou. Po nastavení liečby všetko OK

simkids
22. feb 2021

ja som mala biochemicke, tiez 2x za tri mesiace, bez potvrdenia lekara, kedze to bolo v 4t, mala som priznaky, aj test ukazal. Dr mi nasadila duphaston a o mesiac som bola znova tehotna uz uspesne do konca

pupafka321
autor
22. feb 2021

@evka258 náhodou neviete či treba aj odporučenie od gynekológa?

pupafka321
autor
22. feb 2021

@simkids ja som špinila cca od 6tt,hneď mi doktor nasadil Duphaston 3x denne plus Ascorutin 3x denne,užívala som aj Femibion,vitamín C,D a nepomohlo :( príroda si to vždy zariadi po svojom

simkids
22. feb 2021

@pupafka321 to ano, ono zalezi aj od problemu, drzim palce

pribinak
22. feb 2021

Napr môj doktor odporca po potrate aspoň 3 mes. pauzu. Aj to telo sa asi potrebuje dať dokopy
Ale držím palce

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
makova333
22. feb 2021

Najskor zacni tym spermiogramom a hormonalnym profilom (ty), potom postupujy dalej hematologia, genetika, imuno...

e1i
22. feb 2021

@pupafka321 výmenný môže dať obvodak alebo gynekolog

evka258
22. feb 2021

@pupafka321 asi bude treba výmenný lístok

pupafka321
autor
22. feb 2021

Žienky,objednala som sa na hematológiu.Termín 19.4.Ešte otázka.Som z LC, a čítala som,že v BB robia spermiogram.Chceli by sme taký lepší spermiogram.Náhodou,nemáte s BB skúsenosti?Poprípade,viem si z niekadiaľ zohnať info?Stránku som už pozerala.Alebo asi najistejšie bude zavolať tam a informovať sa.

any_soj
22. feb 2021

@pupafka321 vitamíny sú fajn, ale hormóny ti bral? To treba v prvom rade... Ako prvú vec môj doktor dáva utrogestan, čo je progesterón - preventívne vždy od ovulácie - a nečaká niekoľko potratov, ako niektorí doktori (aj doslova povedia, že oni až po štvrtom také veci riešia, že potraty sú normálne a netreba to riešiť :( ). Skús pozrieť NaPro technológiu, stránka plodar.sk

monika_mt
22. feb 2021

@evka258 Áno, súhlasím. Doplním že určite treba pichať Fraxiparine na riedenie krvi keď ste mala 2x MA. Na hematologii vám poradia.

pupafka321
autor
22. feb 2021

Ja už mám 6 ročnú dcéru z predchádzajúceho vzťahu.Tehotenstvo bolo bez problémov.S niečím takým,čo sa mi stalo,by som nerátala ani v najhoršom sne a nikdy som nevenovala pozornosť veciam o ktoré sa teraz zaujímam.Nestrácam nádej,som ešte pomerne mladá.Ale priateľ má 40 a ten to berie o dosť ťažšie tieto straty :(

monika_mt
23. feb 2021

@pupafka321 Určite sú to veľmi nepríjemné veci a žiadna žena by ich nechcela zažiť. Ale bohužial deje sa to veľmi často a ja pomaly už ani nepoznam ženu ktorá by neprekonala aspon jeden potrat. Určite choďte ako prvé smer hematólogia. Popýtajte sa na užívanie Anopyrinu a Fraxiparinu,

ab727
23. feb 2021

@pupafka321
Ahoj,prvé tehotenstvo bez komplikácií,zdravá dcéra,potom2× zamlknutý potrat a nutné čistenie.Prvýkrát v 7tt a druhý v 12tt,sprevádzané len špinením.Z histológie sa nič nezistilo,sama som sa pýtala na podrobnejšie vyšetrenia,bolo mi odporúčené reprodukčné centrum.Liečim sa na hematológii pre vrodenú krvácavú chorobu,plus mi bol potvrdený antifosfolipidový syndróm.Manžel ok,genetika ok,imunológia potvrdené zvýšené cytokíny,nasadená liečba do ukončeného 20tt medrol do konca prvého trimestra aj progesterón.Mala som aj deficit vit.D beriem dodnes.Príčin môže byť veľa,za mňa dať si urobiť všetky vyšetrenia čo sa dá,ja som bola veľmi spokojná,sledovali nás dôkladne a dnes sme už v 26tt...držím palce

myshela48
11. mar 2021

Ahoj. Tak ti napíšem môj príbeh. Po roku snaženia (1 otehotnenie a rovno spontanny potrat bez kyretaze) sme sa rozhodli ist do centra helios do BB. Robili testy mne, muzovi spermiogram. Zistili mi myom aj endometriozu, muzovi pomale spermie, ale to vraj nebol dovod na neuspech. Vyskusali sme u nich inseminaciu, neuspesne. Pichala som si do brucha nejake hormony, az som otehotnela - znovu spontanny potrat. Vraj asi genetika.....Po tomto druhom mi odporucili umele oplodnenie, aby sme nestracali cas... Ja som vsak o tom nechcela ani pocut (neviem sa stotoznit s tym slovom "umele"). Bola som uz psychicky na dne, nedufala som a pomaly som si myslela, ze sa s tym zmierim. Avsak mi menstruacia meskala - myslela som, ze mi po potrate pride neskor. Ale - bola som tehotna a stále som (momentalne uz v 34tt). takze my sme si nedali ziadnu prestavku po potrate, nebrali sme dokonca ani vitaminy (s muzom to proste nevieme brat pravidelne - zabudame)... Takze urcite ti odporucam ist do heliosu bb - rychlo a komplexne konaju, su mili a uprimni... A nestracaj nadej....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre