Ako prebieha kyretáž-nenájdené info

nevludna
20. jan 2019

Ahojte,

Prosim, ako lekar vie, kde a co ma “vyskrabat”? Nikde som nenasla info, ze je pri tom pouzite sono abo ultrazvuk. Bojim sa, ze mi daco poskodia, kedze v piatok ma gynekolog prezrel, ale na kyret idem v pondelok. Ci este pred operaciou ma prezru? Dakujem

dajulka01
20. jan 2019

@nevludna v prvom rade sa nesies báť hlavne si o tom nezistuj žiadne veci bude to pre tvoju psychiku ešte horšie a vyvolá to hrozný pocit strachu. Ja som robila to isté prezerala som kazde video a pod. A ver mi ze to nepomohlo.... Budeš spať max 15 minút a potom sa prebudís a bude po všetkom. Držím palce nech všetko dobre dopadne

bagre
20. jan 2019

ahoj, oni vedia... robia to často :( neboj sa, zaspíš a zachvíľu budeš hore... pred zákrokom nič neriešia, akurát pichnú "náladovku". a berú viacmenej tú vrstvu ktorá by odišla pri m.

nevludna
autor
20. jan 2019

@dajulka01 dakujem :(

@bagre ja viem, ze to robia casto, ale ako vedia, ze kde sa ten plod nachadza, ako vedia, pokial mozu skrabat. Strasne sa bojim, ze uz nebudem moct mat kvoli tomuto deti :(((

puskaruka
20. jan 2019

Používajú takú odsavaciu lyžicu, nič nevkrabuju.... všetko sa odsaje do takej nádoby a podľa objemu oni už vedia koľko toho ma byť, aby nič neostalo pre vznik zápalu

bagre
20. jan 2019

neboj sa! nuž neviem, ako to vedia, keďže som 3x spala, ale toto naozaj patrí medzi tie najjednoduchšie zákroky čo sa týka telesnej stránky. psychika je už o inom... a ani toho sa neboj že nebudeš ok,- dnes sa u normálnych lekárov toto nestáva... iba ak teda sú komplikácie, ale to ty nie si...

nevludna
autor
20. jan 2019

@puskaruka dakujem za info

@bagre dakujem, mrzi ma, ze si si tym presla 3x, dufam, ze uz nikdy❤️

janulla1
20. jan 2019

@nevludna ja som začala dosť krvácať v 7tt poslali ma do nemocnice vzali krv, pozreli utz, počkala som na výsledky a rovno ma brali na odd. ešte v ten deň mi robili kyret večer som šla domov, po 3 mesiacoch som otehotnela mam krasnu zdravú dcerku, neboj sa lekári vedia čo robia

0izidora0
20. jan 2019

@nevludna Ja som mala kyretaz zo zdr.dovodov, nie prerusenie tehotenstva. Tak dam info aspon taketo .Uspali ma nic si nepametam. Zobudila som sa a poobede som isla domov. Iba sa mi tocila hlava z narkozy.

evicaopica
20. jan 2019

Ja som na to bola pred rokom, úplne jednoduchý bezbolestný zákrok trvajúci 10min.v narkóze

mirkaferko
20. jan 2019

@nevludna pred zákrokom mi lekar, ktory robil zakrok, spravil sono. Po ňom som odišla so sanitarkou priamo na "salu" Tam už čakali sestričky, kým prisiel lekár všetko nachystali...

lucia5869
20. jan 2019

Záleží od toho ci sa tam nachádza aj plod mne deň predtým odišiel sám a na druhy deň má už len dočistili... Gynekológ ti potom skontroluje maternicu ci sa dobre zavinula a ci tam niečo ostalo...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre