Ako ste zvládli návrat do práce po potrate?

hwiezdinka
19. okt 2013
Hned ako som zistila, ze som tehotna, ma doktor nechal doma na rizikovom. Nanestastie som zase potratila. Teraz mi ukoncil PN a mam znova nastupit do prace, co si ale neviem predstavit a obavam sa toho. Ako ste to zvladli? Nechcem sa o tom s nikym v praci bavit, ale zrejme sa nevyhnem dotieravcom a ich otazkam. Ako reagovat? Dakujem.
zuzkat1
19. okt 2013
@hwiezdinka no aspon ta to zamestna a nebudes mysliet na to co sa stalo.o chvilu su vianoce to ta tiez zamestna a ani sa nenazdas mozte pracovat na babatku.
cerez
19. okt 2013
@hwiezdinka Práca je najlepší liek. Doma ma zužovali smutné myšlienky. Bála som sa nastúpiť do práce, keďže robím s deťmi, ale naopak rýchlo som prišla na iné myšlienky. Tie decká mi práve nedovolili myslieť na to, čo sa stalo.
natuska87
19. okt 2013
@hwiezdinka ja som sa vacsinou vracala do prace po stvrtom mesiaci....tiez som bola na rizikovke, v praci s tym uz volajako "pocitali".A ked sme to uz vsetci vzdali, vtedy sa zadariloooo.....
eeffka
19. okt 2013
@hwiezdinka no v prvom rade je mi to luto, v druhom naco si hovorila ze si na rizikovom??? mam kolegynu co bola takto PN uz 2x a ja stale hovorim ked je niekto zvedavy, ze dlhodobo PN a kukam na nich ako debil a potom vacsinou odidu, mohla si byt po operacii, mat zapal vajecnikov... bolesti chrbta... naco to rozpravate ked nechcete aby to ludia riesili...
no a k tebe ako pracovnicke: v pondelok sadnes, vezmes lajstra a budes makat- ende. ako po chripke, nevidim dovod sa o tom vybavovat s ludmi. Neverim ze niekto pride s otazkou ta co potratila si? skor ako sa mas? mam vela prace, potrebujes nieco pracovne? a ide si kazdy po svojom.
joely
19. okt 2013
....mozno budes prekvapena, ako sa kolegyne zachovaju v pozitivnom slova zmysle, taketo situacie dokazu zmenit aj tie najvacsie klebetnice 🙂 ....a mozno sa Ti budu snazit vytvorit prijemnejsie prostredie ako predtym 😉
hwiezdinkaautor
20. okt 2013
Dakujem vam vsetkym za slova a podporu a zelam peknu nedelu!
hwiezdinkaautor
20. okt 2013
@eeffka Vykecal to moj klebetny sef, ktory jediny o tom vedel. Niekedy je zial klebetnejsi ako baba a nepovie len to, co nevie.
alienka000
21. okt 2013
@hwiezdinka velmi dobre poznam tvoje pocity a situaciu. Stalo sa mi presne to iste. Pred troma mesiacmi som potratila a predtym to sef rozniesol po celej firme (cca 100 ludi) aj ked som ho vyslovene ziadala o diskretnost, kedze som nechcela do 2.trimestra v praci niektorym hovorit :-|
Po kyretazi som normlane nemohla spavat ked som sla do prace v pondelok (cca 3tyzdne po), bola som z celej situacie nesvoja. Ale nakoniec zopar kolegov premlcalo - nevedeli ako reagovat, zopar povedalo, ze im je to luto a zopar ma objalo 🙂 Proste musis to brat ako to ide... A ono to pomalicky pojde 😉
kiki68
23. okt 2013
ja robim ked som v kolektive pri samych chlapoch,takze tam sa taketo veci nepreberaju,co je sem tam aj vyhoda a teda mam pokoj. Pri zenskom kolektive si to ani neviem predstavit...ja som bola mesiac off,lebo mam pomerne narocnu fyzicku pracu.
hwiezdinkaautor
26. okt 2013
@kiki68 Zo skusenosti viem, ze s muzmi sa ovela lepsie pracuje, nestaraju sa a neriesia...hoci moj terajsi sef je vynimka, ktora potvrdzuje pravidlo. Stara sa o vsetky klebety vo firme. A uplne si sadol s mojimi starsimi protivnymi kolegynami, maju sa o com rozpravat, vzdy si nieco najdu.
kiki68
26. okt 2013
@hwiezdinka to je volaky metrosexual skryty 😃 vo forme obecnej klebetnice : Kelišová 2 😃
hej,chlapi neriesia,sice vidia,ze cloveku nieco je,ale spytaju sa raz a ked clovek povie nechcem sa o tom bavit,tak sa druhy krat nepytaju...
hwiezdinkaautor
4. nov 2013
Ahojte, tak zial mam smutnu novinku, moje miesto je nadbytocne a kedze uz nie som tehu, dostanem vypoved... 😞
mmattulik1
5. mar 2014
@hwiezdinka 😞 to ma mrzí,snažilkujete už?
hwiezdinkaautor
5. mar 2014
Nemusi, v pohode, to je uz passe 😃
mmattulik1
6. mar 2014
@hwiezdinka to ma tesi 😃 takze nic nebrani snazilkovaniu 😃 😃 😃
hwiezdinkaautor
6. mar 2014
@mmattulik1 presne tak 😃 A ty si uz tehu, ze? V ktorom si tt?
mmattulik1
6. mar 2014
@hwiezdinka som v 8.tt 😃 klop klop klop beriem duphaston + vitaminky a verim ze vsetko uz bude ok a v oktobri budeme kooonecne traja 🙂 drzim aj vam palce 🙂 mas uz komplet vysledky z imuno?
hwiezdinkaautor
6. mar 2014
@mmattulik1 super tak nech vam vsetko vyjde ako ma a nech ste uz traja 🙂 Ano, mame vsetky vysledky, a vsetko v poriadku 🙂
mmattulik1
7. mar 2014
@hwiezdinka cize to iste ako u nas,ziadna odpoved preco tie MA,asi to bude skutocne prostredim v ktorom zijeme...nevadi, verim ze aj Vam sa postasti a budete mat coskoro dobre spravy 🙂
junek
7. mar 2014
Prosim o vyplnenie odtaznika k mojej Bc praci dotaznik je anonymny .....dakujem vopred

http://Postabortivnysyndrom.dotaznicek.sk
hwiezdinkaautor
8. mar 2014
@junek Vas dotaznik je asi urceny zenam, ktore sa rozhodli pre interrupciu (umele prerusenie tehotenstva) a nie zenam, ktore su po MA (missed abortion) alebo po spontannom potrate. Asi to treba vo vasej prosbe upresnit.
maria1989
8. mar 2014
bod 23.-máte tam úžasnú vetu: cítim potrebu, aby dakto dal moj život dokopy ... gramatika vázne 😉
adulka24
8. mar 2014
@evelynm ja som reagovala tak ako hovoríš... A tak je to najlepšie... ale moc sa ani nepýtali viac som sa bála ale bolo to celkom v pohode
lenka2233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli