Ako ste zvládli návrat do práce po potrate?

Hned ako som zistila, ze som tehotna, ma doktor nechal doma na rizikovom. Nanestastie som zase potratila. Teraz mi ukoncil PN a mam znova nastupit do prace, co si ale neviem predstavit a obavam sa toho. Ako ste to zvladli? Nechcem sa o tom s nikym v praci bavit, ale zrejme sa nevyhnem dotieravcom a ich otazkam. Ako reagovat? Dakujem.
zuzkat1
19. okt 2013
@hwiezdinka no aspon ta to zamestna a nebudes mysliet na to co sa stalo.o chvilu su vianoce to ta tiez zamestna a ani sa nenazdas mozte pracovat na babatku.
cerez
19. okt 2013
@hwiezdinka Práca je najlepší liek. Doma ma zužovali smutné myšlienky. Bála som sa nastúpiť do práce, keďže robím s deťmi, ale naopak rýchlo som prišla na iné myšlienky. Tie decká mi práve nedovolili myslieť na to, čo sa stalo.
natuska87
19. okt 2013
@hwiezdinka ja som sa vacsinou vracala do prace po stvrtom mesiaci....tiez som bola na rizikovke, v praci s tym uz volajako "pocitali".A ked sme to uz vsetci vzdali, vtedy sa zadariloooo.....
eeffka
19. okt 2013
@hwiezdinka no v prvom rade je mi to luto, v druhom naco si hovorila ze si na rizikovom??? mam kolegynu co bola takto PN uz 2x a ja stale hovorim ked je niekto zvedavy, ze dlhodobo PN a kukam na nich ako debil a potom vacsinou odidu, mohla si byt po operacii, mat zapal vajecnikov... bolesti chrbta... naco to rozpravate ked nechcete aby to ludia riesili...
no a k tebe ako pracovnicke: v pondelok sadnes, vezmes lajstra a budes makat- ende. ako po chripke, nevidim dovod sa o tom vybavovat s ludmi. Neverim ze niekto pride s otazkou ta co potratila si? skor ako sa mas? mam vela prace, potrebujes nieco pracovne? a ide si kazdy po svojom.
joely
19. okt 2013
....mozno budes prekvapena, ako sa kolegyne zachovaju v pozitivnom slova zmysle, taketo situacie dokazu zmenit aj tie najvacsie klebetnice 🙂 ....a mozno sa Ti budu snazit vytvorit prijemnejsie prostredie ako predtym 😉
hwiezdinkaautor
20. okt 2013
Dakujem vam vsetkym za slova a podporu a zelam peknu nedelu!
hwiezdinkaautor
20. okt 2013
@eeffka Vykecal to moj klebetny sef, ktory jediny o tom vedel. Niekedy je zial klebetnejsi ako baba a nepovie len to, co nevie.
alienka000
21. okt 2013
@hwiezdinka velmi dobre poznam tvoje pocity a situaciu. Stalo sa mi presne to iste. Pred troma mesiacmi som potratila a predtym to sef rozniesol po celej firme (cca 100 ludi) aj ked som ho vyslovene ziadala o diskretnost, kedze som nechcela do 2.trimestra v praci niektorym hovorit :-|
Po kyretazi som normlane nemohla spavat ked som sla do prace v pondelok (cca 3tyzdne po), bola som z celej situacie nesvoja. Ale nakoniec zopar kolegov premlcalo - nevedeli ako reagovat, zopar povedalo, ze im je to luto a zopar ma objalo 🙂 Proste musis to brat ako to ide... A ono to pomalicky pojde 😉
kiki68
23. okt 2013
ja robim ked som v kolektive pri samych chlapoch,takze tam sa taketo veci nepreberaju,co je sem tam aj vyhoda a teda mam pokoj. Pri zenskom kolektive si to ani neviem predstavit...ja som bola mesiac off,lebo mam pomerne narocnu fyzicku pracu.
hwiezdinkaautor
26. okt 2013
@kiki68 Zo skusenosti viem, ze s muzmi sa ovela lepsie pracuje, nestaraju sa a neriesia...hoci moj terajsi sef je vynimka, ktora potvrdzuje pravidlo. Stara sa o vsetky klebety vo firme. A uplne si sadol s mojimi starsimi protivnymi kolegynami, maju sa o com rozpravat, vzdy si nieco najdu.
kiki68
26. okt 2013
@hwiezdinka to je volaky metrosexual skryty 😃 vo forme obecnej klebetnice : Kelišová 2 😃
hej,chlapi neriesia,sice vidia,ze cloveku nieco je,ale spytaju sa raz a ked clovek povie nechcem sa o tom bavit,tak sa druhy krat nepytaju...
hwiezdinkaautor
4. nov 2013
Ahojte, tak zial mam smutnu novinku, moje miesto je nadbytocne a kedze uz nie som tehu, dostanem vypoved... 😞
mmattulik1
5. mar 2014
@hwiezdinka 😞 to ma mrzí,snažilkujete už?
hwiezdinkaautor
5. mar 2014
Nemusi, v pohode, to je uz passe 😃
mmattulik1
6. mar 2014
@hwiezdinka to ma tesi 😃 takze nic nebrani snazilkovaniu 😃 😃 😃
hwiezdinkaautor
6. mar 2014
@mmattulik1 presne tak 😃 A ty si uz tehu, ze? V ktorom si tt?
mmattulik1
6. mar 2014
@hwiezdinka som v 8.tt 😃 klop klop klop beriem duphaston + vitaminky a verim ze vsetko uz bude ok a v oktobri budeme kooonecne traja 🙂 drzim aj vam palce 🙂 mas uz komplet vysledky z imuno?
hwiezdinkaautor
6. mar 2014
@mmattulik1 super tak nech vam vsetko vyjde ako ma a nech ste uz traja 🙂 Ano, mame vsetky vysledky, a vsetko v poriadku 🙂
mmattulik1
7. mar 2014
@hwiezdinka cize to iste ako u nas,ziadna odpoved preco tie MA,asi to bude skutocne prostredim v ktorom zijeme...nevadi, verim ze aj Vam sa postasti a budete mat coskoro dobre spravy 🙂
junek
7. mar 2014
Prosim o vyplnenie odtaznika k mojej Bc praci dotaznik je anonymny .....dakujem vopred

http://Postabortivnysyndrom.dotaznicek.sk
hwiezdinkaautor
8. mar 2014
@junek Vas dotaznik je asi urceny zenam, ktore sa rozhodli pre interrupciu (umele prerusenie tehotenstva) a nie zenam, ktore su po MA (missed abortion) alebo po spontannom potrate. Asi to treba vo vasej prosbe upresnit.
maria1989
8. mar 2014
bod 23.-máte tam úžasnú vetu: cítim potrebu, aby dakto dal moj život dokopy ... gramatika vázne 😉
adulka24
8. mar 2014
@evelynm ja som reagovala tak ako hovoríš... A tak je to najlepšie... ale moc sa ani nepýtali viac som sa bála ale bolo to celkom v pohode
lenka2233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Začni písať odpoveď...

Odošli