Aký máte názor na potraty?

29. sep 2022

Pekný deň…chcem len vedieť aký máte názor na potraty? Mňa poslednú dobu vytáča keď vidím ako ženy zdieľajú články a fotky s titulmi: POTRAT JE VRAŽDA, ZAKÁŽME POTRATY…každá žena ma právo rozhodnúť sa..paradoxom je že vela žien v mojom okolí, ktoré zdieľajú tento názor majú 5 detí chodia z materskej na materskú, bez nulových pracovných skúsenosti a manžel pracuje v zahraničí a nosí domov peniažky… chcela by som vidieť tie ženy čo to zdieľajú keby boli znásilnené a ostali tehotné či by si to dieťa nechali ak by im to pripomínalo tu hroznú udalosť a mali z toho vážne psychické problémy a to dieťa vopred nenávideli…alebo keby máte 1000% potvrdené ze vaše bábätko je vážne choré a po pôrode zomrie okamžite alebo prežije týždeň- dva…samozrejme nepáči sa mi keď zabezpečené ženy sú nezodpovedné a chodia na potraty ako na kávičku, ale su aj iné situácie ako som opísala hore kedy mi príde potrat lepšia možnosť…

mata90
29. sep 2022

A ako inak to chceš nazvať ako vraždou? Keď mu bije srdiečko?

lucia7933
29. sep 2022

podla mna to vrazda je, ved je zive...nikdy by som to nedokazala spravit

fajnova
29. sep 2022

Pre mňa áno. Ale nikomu nevnucujem svoj názor.

deti95060810
29. sep 2022

sa vy nahádate pre hlúposti... aj tak si každá spraví ako chce tak čo tu riešite...

melanta
29. sep 2022

Keď zabezpečené ženy chodia na potraty ako na kávičku? To ako vážne?

veronika3110
29. sep 2022

áno, ja to vnímam ako vraždu
btw.. nie je to umelé PRERUŠENIE tehotenstva... - či si myslia, že preruším na rok (ako napr. štúdium) a o rok, ked si to rozmyslím tak naspäť naštartujem a pokračujem tam kde som skončila?? je to ukončenie tehonstva..to sa už vrátiť naspäť nedá...
a presne ako hovorí @mata90 - žena ešte ani nevie, že je tehotná a tomu malému stvoreniu už bije srdiečko...
tým samozrejme netvrdím, že žena nemá právo sa rozhodnúť, samozrejme má, je to jej vec...ale kedže otázka bola či je potrat vražda, tak áno je... a je už na každej žene ako sa s tým vysporiada

kikus7
29. sep 2022

@autorka Zdieľam rovnaký názor. Každá zena, resp. pár má právo sa slobodne rozhodnúť a nik iný nemá právo im/jej do toho hovoriť. Každý/Každá nech sa stará sám/a o seba.

ckocka
29. sep 2022

Názory na potraty vždy boli, sú a budú rozne. Takže čo konkrétne a užitočné sa tu (v milióntej diskuzii na podobné téma) dozvieš?

cuvienka
29. sep 2022

@kikus7 asi tak nejak. ono su rozne zivotne situacie, ktore na danu vec vrhaju rozne svetla, napriklad znasilnenie a podobne

cocolino234
29. sep 2022

@autorka ✨unpopular opinion✨ ale ja idem na potrat kvôli sebe a nie kvôli dieťaťu. A ak sa chránim pred otehotnením tak znovu kvôli sebe a nie kvôli dieťaťu, hlavne aby som nemusela podstupovať takéto riskantné zákroky. Som v tomto totálne sebecká, hľadím len na seba a svoje zdravie a absolútne mi to nevadí. Všetky ženy mi tu môžu vrieskať do ucha ich postoje a aj tak mi to bude jedno, lebo konám podľa seba a nie podľa nich, ja by som vychovávala to dieťa a nie ony. Samozrejme sú nezodpovedné ženy, ktoré na potrat chodia ako na klavír ale znovu - o nich si myslím, že si ničia svoje zdravie a nie, že zabíjajú deti.
A najvtipnejšie sú ženy, ktoré rodia deti do nezabezpečeného prostredia, hlavne, že sú proti potratom.

A každá, ktorá by tu chcela ostatných presviedčať o svojej pravde, veď si poroďte aj 5 detí a vychovajte, každá poroďte jedno dieťa za každé podľa Vás zabité a hneď bude svet krajší, tak ako ho chcete vidieť. Kým mi niekto iný nevnucuje svoju pravdu, tak nie je potreba riešiť jeho postoje.

gir
29. sep 2022

Aj podľa mňa je to vražda. UPT sa volá prerušenie, bohužiaľ zlé pomenovanie. Prerušenie má náväznosti, toto je nezvratné. Je to na svedomí a morálke každej ženy.

diewcatqoo
29. sep 2022

Toto je tema, ktora ma rozprudit debatu, lebo je tu mrtvo, vsak?
Za seba: robim vsetko pre to, aby som sa nikdy neocitla v situacii, ze by som sa mala rozhodnut, ci podstupit takyto zakrok alebo nie. Do inych zien ma nic nie je. Nech si kazdy robi ako uzna za vhodne, je to jeho telo a jeho svedomie. Pokial sa plosne zakazu potraty, vzdy sa najde niekto, kto to bude vykonavat ilegalne a ten, kto bude chciet, taky zakrok aj tak absolvuje. Akurat nie pod takym dohladom, pod akym by mal.

jjanulienka
29. sep 2022

Žiadny nemam názor je to každého osobná vec. Načo sa staráš do druhých?

veronika3110
29. sep 2022

@jjanulienka pôvodne tá téma mala názov, či si myslíme, že je potrat vražda ... čo je dosť iné ako aký máte názor... preto tu sú zo začiatku komenty, že áno, je to vražda.. 🙂

autor
29. sep 2022

Samozrejme keby kvôli svojej nezodpovednosti otehotniem a všetky okolnosti sú v poriadku bábätko by som si nechala…skôr mi ide o ten názor že ZAKÁŽME POTRATY…takých ľudí nechápem čo prechovávajú a šíria takéto veci…

kvetinka75
29. sep 2022

na čo je dobrá zase ďalšia takáto téma?

peony13
29. sep 2022

Keby som zabila dieťa deň po pôrode už to vražda je a idem do basy, neviem aký je rozdiel zabiť ho keď mu to isté srdce bije už v brušku, .....ale áno su životné situácie a každý má svoje svedomie , svoje chyby, svoj osud 🙂

viestta
29. sep 2022

Každý nech sa riadi vlastným svedomím. Ešte by naša legislatíva povoliť potratovu tabletku, ktorá je bezpečnejšia ako chirurgický zakrok

lenkakravcova
29. sep 2022

Ja to do určitého dňa vnímam len ako súčasť tela matky, organizmus bez duše, vedomia. Bežne sa potraty dejú a ženy o tom ani nevedia. Myslia si, že prišla oneskorená silnejšia menštruácia.
Ak by to bola vražda v takom štádiu, tak Boh by musel bežne takto spôsobovať vraždy malých detí.. (čo je teda asi dosť absurdná predstava).
Proste do určitého dňa je to pre mňa len organizmus bez duše. Keď to dostane dušu, vedomie (nervová sústava), je to dieťa.

ckocka
29. sep 2022

Čo nechápeš, že národ nie je jednoliata masa s rovnakými záujmami, potrebami, predstavami ? Že každý rozmýšlame trocha inak? Že sú na svete ludia ktorí majú iné pocity ako ty? Fakt toto nechápeš?

veronika3110
29. sep 2022

@lenkakravcova len tak pre zaujímavosť, ako viem že to dostalo dušu?

stary_ujco
29. sep 2022

Tu sa dnes kona nejaký zraz prolife? Pan farar nakazal rano agitovat a sirit dobre slovo CAPSLOCKOM?

lucyluska
29. sep 2022

@autorka veľa žien dieťa donosí, aj keby mali stratiť svoj život. Toto je tiež veľký odkaz pre tých, ako matka sa vie veľmi obetovať, že daruje život za život. Veľká láska to musí byť....❤️

martinq54
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bessie12
29. sep 2022

@martinq54 a co ak je to pripad znasilnenia ?? Vies cim vsetkym si ta zena prechadza ?? Keby sa to mne stalo, tak v takomto pripade by som isla na potrat.

martinq54
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
29. sep 2022

@stary_ujco myslím si že pán farár by mal asi opačný názor 🙂

lenkakravcova
29. sep 2022

@veronika3110 V kresťanstve nevieme (tam k tomu neexistujú žiadne informácie). V judaizme a v islame je to 100-120 deň od oplodnenia kedy Boh zosiela dušu dieťaťa do jeho tela. Všetko, čo sa stane predtým sa stane len "mäsu" bez vedomia.

bessie12
29. sep 2022

@martinq54 lenze ty tehotny neostanes, kdezto ta zena ano. Kolkokrat sa stane,ze ta zena to neda a nakoniec sa zabije ???? Napr. aj kvoli tomu natlaku, aby si to dieta nechala...

ckocka
29. sep 2022

@martinq54 Logika ti velmi nejde, hoci si (vraj) chlap.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre