Bez kyretáže?

patkaamirko
28. júl 2016

Tak asi zase tu.Tento krát s veľkou bolesťou v srdci.Nedávno som písala príspevok " silné krvacanie v 13tt v uk čo na to doktori " no takže pred dvoma dňami som "porodila" zvyšok čo z tehotenstva ostalo.Bábo tam nebolo, sa vstrebalo.Vraj sa už dávnejšie prestalo vývyjat. Placenta bola celá, takže ma nemuseli čistiť. Vraj nie je potrebné. Dali mi len 3 tehu testy že od toho dňa Každý týždeň mám robiť či mi ostalo nejaké HCG. Máte s tým nejaké skúsenosti ? Je to dobre bez kyretáže? Ako vedia že je všetko v poriadku keď má nevysetrili.A čo potom po krvácaní. Ako budem vedieť že maternica je stiahnuta a nemám žiadnu infekciu.Nič mi nepovedali len že po 3 mesiacoch sa môžem snažiť znovu o babo. Žijem v uk a tu sú gyn.prehliadky teda veľmi zriedka. Budem vďačná za každý jeden príspevok a radu. 🙂

floren
31. júl 2016

@lucinka511
@patkaamirko mne dali antibiotika a aj injekciu na stiahnutie maternice. Hlava ma bolela dost dlho,no krize nie

patkaamirko
autor
31. júl 2016

@floren a to kde..tu V uk ?

patkaamirko
autor
31. júl 2016

@floren a v kolkatom týždni ?

enusamt
31. júl 2016

a spravili ti ultrazvuk cez brucho? mne tak zistili či je všetko vyčistené

patkaamirko
autor
31. júl 2016

@enusamt nespravili. .lebo placenta bola celá a vraj tým pádom nebolo nutné robiť

floren
1. aug 2016
floren
1. aug 2016

@patkaamirko nie na Slovensku, ale to mi pichol az moj obvodny, ked som sa u neho zastavila cestou z nemocnice

lucinka511
1. aug 2016

@patkaamirko tak si sa dobre rozhodla, no drzim palce nech sa ti to pekne zahoji.

patkaamirko
autor
1. aug 2016

@lucinka511
@floren no ja som vlastne uz koncila 13tt ja som zacinala uz 14tt ...dakujem no snad sa to zahoji pekne samo.Troska ma znepokojuje ta bolest na lavom vajecniku.Neni nejaka na nevydrzanie,ale citim tu bolest..ako ovulka a aj zo spodku take divne..tlak alebo co..neviem .take divne pocity.teplotu nemam

floren
2. aug 2016

@patkaamirko drz sa

lucinka511
2. aug 2016

@patkaamirko pozri sa patka ak mas stale pochybnosti.chod na konteolu alebo vies co chod na pohotovost.povedz ze mas neznesitelne bolesti.povedz co sa stalo v takomto pripade ti to sono musia urobit.....troska si navymyslj .povedz aj ze teplotu si mala a ze bolesti a tak....ak nic neuvidia dobre budes kludnejsia....a ty si zacala krvacat??? alebo ako to zistili ze srdiecko nebije?

patkaamirko
autor
2. aug 2016

@lucinka511 zacala som krvacat ale ma tyzden posielali domov ze to je normalne ze krvacam.ze nekrvacam vela krcok je zavrety tak nrvedia kde je pricina. Potom o tyzden v pondelok som mala scan.kt.som mala mat povodne ako moj prvy,tam sa zistilo ze tam vlatne uz nic nie je. Len pozostatky take fliaciky.. Tak pre istotu spravila aj vnutorne sono a bohuzial nemylilo sa :(

maminkynafazulka
2. aug 2016

Ach tito lekari.. u nas by uz pchali množstvo tabletiek a zastavovali krvacanie.. v tomto pripade by isto robili aj čistenie..joj drzim palce nech všetko dobre dopadne a nechytite nedajbože nejaky zapal maternice alebo co..

patkaamirko
autor
2. aug 2016

@maminkynafazulka dakujem. No bohuzial nedalo sa nic robit. Babo uz davnejsie nezilo...krvacanie vrsj nemohli zastavit lebo to uz bol proces cistenia sa :(

patkaamirko
autor
2. aug 2016

@maminkynafazulka ale ja som rada ze to vyslo vsetko zomna bez kyretaze. Mohla som si vybrat.Najskor som chcela lebo som to chcela mat cim skor za sebou.Ale den pred tym som si to rozmyslela a vlastne vtedy sa to aj stalo.Tak mi to dobre vyslo.Len si asi pojdem este dupnut aby mi spravili kontrolne sono.Lebo predsa..nikdy nevies ..

lucinka511
2. aug 2016

@patkaamirko przsne tak. troska posimiluj a urobia ti.

patkaamirko
autor
2. aug 2016

@lucinka511 v piatok mam este jedno stretnutie so sestrickou..vraj nejake zhrnutie toho vsetkeho tsk tsm jej poviem ze mam bolesti nech mi spravia este jeno kontrolne.ale uvidim co mi na to povie

bridgetfidget
2. aug 2016

@patkaamirko to je dobre, ze mas follow-up, ale ved si hovorila, ze nic nemas, tak asi ta starostlivost nie je az taka zufala. Super, naisto jej povedz, ze chces sono, urcite si nedovolila odmietnut, bolo by to ma ich triko, ak by sa nieco stalo. Drzim palce na piatok.

lucinka511
2. aug 2016

@patkaamirko hrj.ale troska prikrasli tie problemy.a povedz za si aj mala zvysenu teplotu.37.7 ale v piatok akoze nemas..ono obcas treba aj poprikraslovat aby urobili kontrolne.inak ta poslu domov...ale na sk alebo v rakusku sa robi automaticky kontrolne sono po mesici.sleduke sa ako arastie sliznica a tak ale to uzrobi tvoj gyn.nie nemocnica.

patkaamirko
autor
2. aug 2016

@lucinka511 aha ..dobre spravim tak..dakujem ..ale po mesisci asi nie ..neviem..poviem v piatok

patkaamirko
autor
2. aug 2016

@bridgetfidget no to je len vraj take zhrnutie toho co sa stalo. Kontrolovat ma urcite nebudu kedze to nie je v nemocnici sle iba u gp...

patkaamirko
autor
2. aug 2016

@bridgetfidget inak to mi prislo len volaktory den postou ze sa mam booknut..

patkaamirko
autor
2. aug 2016

Baby je to normalne ze som po potrate ani bohvieako silno nekrvacala,2 3 dni som uz prestala krvacat..dnes zase krv taka tmava a aj malinkata jedna zrazeninka.je to v pohode ? Ci mi to bude takto haprovat nejaky cas..

lucinka511
3. aug 2016

@patkaamirko a ako dlho si po potrate? po kyrerazi mozej aj mesiac spinit.raz silnejsie.raz menej.ta maternica sa cisti a ja si myslim aj po spontannom mozes kludne aj par tyzdnov spinit.pretoze ta maternica sa cisti.to je aj po porode...ale ooytaj sa na to v piatok.ale myslim si ze je to normalne.

patkaamirko
autor
3. aug 2016

@lucinka511 od toho samotneho dna co zomna vsetko vyslo ..ubehlo...8 dni ... Ale dmes uz mam bolesti pod bruska a krizov take silnejsie. Nemyslim ze by ma mali cistit..ved urcitr tam nic pomaly nezostalo. Ved len sem tam mam nejaku tu zrazeninku ( asi 1mm aj menej )

lucinka511
3. aug 2016

@patkaamirko ale aj po porode mas sestonedelie. ved uvidiq v piatok mas to 2dni.potom daj vediet ako ti dopadlo to sono.drzim palce.keby bol zapal maternice vatsinou su vysoke teploty a bolesti.aj zapachava krv alebo vytok..

patkaamirko
autor
3. aug 2016

@lucinka511 neviem ci mi spravia scan. Dam vediet urcite co mi pocedali atd..

lucinka511
5. aug 2016

@patkaamirko tak ako si dopadla?

patkaamirko
autor
5. aug 2016

@lucinka511 ahoj 🙂 no ..nijako..trosku ma utesila povedala par peknych slov,zmerala tlak a to bolo vsetko ...vraj infekciu mat nemozem ked som isla normalne bez kyretaze. To je vsetko :(

lucinka511
6. aug 2016

@patkaamirko aha.tak dobre.no ved asi ma aj pravdu hl aby si sa dobre citila ty.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre