Budem poberať rodičovský príspevok na mladšie dieťa?

24. apr 2020

Ahojte mám taký problém s mojím bývalim mám syna momentálne je u neho pretože mu tam bude lepšie ako u mňa má ešte len 2 roky čiže rodičovský poberá on a ja som teraz so súčasným parterom tehotná ako to teda bude s rodičovským budem poberať aj ja na mladšie dieťa alebo nebudem dostávať vôbec nič? Alebo on musí mať malého súdne v svojej starostlivosti ? Ako to mám teda riešiť ? Len vás prosím neukamente má zato že malý je pri svojom otcovi je tam preto lebo mu je tam dobre a ja som snim stále...prosím len mi poraďte ako toto vyriešiť😔

balint
24. apr 2020

zverené dieťa musí byť otcovi

autor
24. apr 2020

@balint čiže súdne

lienka959
24. apr 2020

Pokiaľ bude syn zverený otcovi do starostlivosti a vy porodíte nedostanete porodne ak to všetko vybavíte dovtedy...

evittam
24. apr 2020

@lienka959 Prečo by nedostala porodne na novonarodené dieta?

evittam
24. apr 2020

RP moze poberať otec...

autor
24. apr 2020

Pôrodné určite dostanem ale stim rodičovským neviem čo ak nedostanem nič tak to budeme musieť niekam teraz poriešiť...lebo dvaja rodičia nemôžu poberať rodičak a je jedno kto je otcom

lenuliatko84
24. apr 2020

Mna by zaujimalo preco je 2 rocnemu dietatu lepšie u otca?nikdy by som sa toho mojho nevzdala

evittam
24. apr 2020

ako pisem RP môže poberať otec druheho dietata.

9lf9
24. apr 2020

Pokial bude zverene otcovi tak narok na porodne ma ak by bolo zverene inej osobe ako druhemu rodicovi narok by nemala. RP moze poberat otec novonarodeneho dietata tebe by narok na RP nevznikol ani keby bolo ci nebolo zverene dieta otcovi- tak isto ako jedna matka nemoze poberat 2x RP.

sasa1310
24. apr 2020

@lenuliatko84 aj ja sa nad tým zamýšľam. Prvému lepšie u otca, a druhé na ceste....

catherine1989
24. apr 2020

@sasa1310 presne, nevie/nechce/nemôže sa starať o jedno a urobí si druhé 🤦

sense
24. apr 2020

Otec druheho moze poberat rp na novonarodene....

A pri zvysku co sim chcela napisat si eadsej kysnem do jazyka

stanulienkat
24. apr 2020

😰😰😰😤😤👎👎

lienka959
24. apr 2020

@evittam známej syna má v starostlivosti jej mama a ona na ďalšie deti porodne nedostala

lenuliatko84
24. apr 2020

@sasa1310 s niektorymi zenami neni ani rady ani pomoci

evittam
24. apr 2020

@lienka959 Na zaklade coho?

9lf9
24. apr 2020

@evittam @lienka napisala dobre ak je dieta zverene do starostlivosti ktora nahradza starostlivost rodicov nie je narok pri dalaom dietati na priapevok je aj v ziadosti kolonka na to...zakon c.383/2013 Z.z. paragraf 3 ods.3 pismeno d.

evittam
24. apr 2020

@9lf9 Aha. Vdaka.😊

fokuska
24. apr 2020

@9lf9 Presne ako pises, tam je rozdiel v tom ci je dieta zverene do starostlivosti jedneho z rodicov - vtedy narok na porodne je. Ak je zverene do starostlivosti niekoho ineho (teda nie matky ani otca), aj ked je to iny pribuzny, tak narok na porodne pri dalsom dietati nie je.

goldana
24. apr 2020

To, ako ste sa dohodli s otcom prvého dieťaťa je vaša vec. Stará sa on, rodičák vyplácajú jemu. Podľa toho, čo píšeš, na materskú nebudeš mať nárok, kedže riešiš rodičák. Tu môže rodičák na tvoje druhé dieťa poberať iba otec dieťaťa, ak pracuje, tak vo výške 370€, tebe ak by vznikol nárok, tak iba o 100 € nižší.

evittam
25. apr 2020

@goldana To co píšeš nie je pravda. Aby mal otec narok na RP vo vyske 370Eur tak najskôr by musel poberat matersku.

goldana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
25. apr 2020

@goldana Ani to nie je pravda. Na RP ma nárok. A nemusís pracovať aby si mala nárok na MD.😉

goldana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
goldana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasa1310
26. apr 2020

@catherine1989 fakt nechápem. Nechcem sa do toho montovať, ale logika mi to nedáva. To je maličké dieťa. 2 ročné. Ešte len detstvo začína. Všetko by som robila preto, aby mu bolo pri mne lepšie. A nie nacápať si ďalšie dieťa. Tu sa len natíska otázka, v akých podmienkach bude vyrastať to druhé, keď prvé kvôli podmienkam musí byť u otca.

gabrielaaaa
4. máj 2020

Mohlo by mu tam byť hoc ako dobre nikdy by som sa svojho dieťaťa nevzdala čo bude mat tvoje druhé dieťa čo prvorodený nemá,?😣😣😣😭