Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lu.lu.
8. dec 2009

hi girls 🙂

vcera som sa uz nestihla ozvat, mali sme poobede rodinnu seslost, ktora sa pretiahla do vecera.........prisiel priatelov brat z ameriky, dlho sa nevideli, tak sme sa zisli u "svokry"- bolo nas tam 14, priatel ma totiz 3 bratov( plus dvoch nevlastnych), tak bolo veselo. az na to, ze som nevedela, ze tam bude aj manzelka jedneho z bratov( oni ziju v amerike a ona je tehotna, tak som myslela, ze nebude cestovat 😒 ). ked som ju uvidela s bruskom, tak mi tak silno stislo srdce, ze som musela na chvilu odist z izby, aby som sa nerozplakala 😔 . velmi im to prajem, to nie je zavist, len smutok, ze ja mam prazdne brusko....

ale bolo naozaj dobre, bola sranda a je to super, ked sa takto vsetci raz za cas postretavame 🙂

lu.lu.
8. dec 2009

ahoj misiatko- uz mas asi po zakroku, dufam,ze dopadol dobre a budes sa rychlo zotavovat (mozno aj vdaka konikovi 😉 ) ozvi sa, ked prides domov, ako sa citis?

lu.lu.
8. dec 2009

kocky, spominali ste tu temu tehotna po potrate, tiez som tam nakukla a je to velmi povzbudive, ale myslim, ze by bolo lepsie, keby zalozime novu temu.....to slovo potrat sa mi tam nepaci 😖

velvet- ten jonasov vypocet znie pozitivne, ze ? a presne ako ty cakam na prvy menzes, uz som aj vinko skusala a zatial nic. ja som vcera mala 4 tyzdne, ale rada by som ju tento tyzden dostala, nechcem vyvolavacku 😨

micicka- nech mas vysledky na jednotku, moje budu o tyzden.

packo zatial, pekny dnik 😅

cukruska1920
8. dec 2009

a co tak tema..cakame na novy zaciatok a kraaasny koniec 🙂

lu.lu.
8. dec 2009

a slniecko- citam,ze mas dnes kontrolu. tak drzim palceky a ides sa pytat aj na ostatne vysetrenia?

lu.lu.
8. dec 2009

ooooooooh prave hraju Lady- Mojo 😅 to je taka naslapany song, vzdy mi zdvihne naladu 😎

micicka
8. dec 2009

cafte kočandy 🙂

no cukrus no nejaky taky nazov, možno aj presne takýto by sme mohli dať.

lulu, no dnes idem len za tou znamou po vysledky z genetiky a zaroven mi vypise papier na hematologiu a tam by som chcela behnut mozno hned zajtra alebo vo stvrtok.
tak si sa včera oslavovala, aj o dobre padne, aj ked si stretla jedno tehotne bruško, ale musíme sa s tým vysporiadať, aj s takýmito zoči voči stretnutiami 😒 ale neboj o pár mesiacov to už bude dobré 😉

mne ta mrcha ešte stále neprišla 😠 brucho bolí a bolí a stále nič

cukruska1920
8. dec 2009

mici...a ides dneska k tomu doktorovi tu kartu zalozit? vies kde to je?

lu.lu.
8. dec 2009

micicka pocuvaj, a nebudes ty nahodou tehotna????/ 😲 lebo vtedy tiez tak mrchovsky boli brucho, ale mrcha nikde. kedy si mala dostat? 🙂

micicka
8. dec 2009

cukrus pojdem az zajtra, dnes leje ako z krhly, viem len približne kde to je, ale snáď to nájdem. a ešte chcem vedieť presne, čo mi našli v tej genetike, aby som to aspon sestričke povedala a dohodla sa ako mám postupovať a tak, či sa hneď objednám na nejaký termín.

no lulu, už aj nad tým som rozmýšľala, 🙂 ani som si dnes nedala ten detox radšej a pôjdem možno pre istotu kúpiť test. ale mešká len 4-tý deň. ja si myslím, že príde, len už by som ju chcela. no nemala by som byť nehotná 😉

cukruska1920
8. dec 2009

mici...tak urob test aj ja som velmi zvedava...kedy si mala kyret?

micicka
8. dec 2009

baby nestresujte!
nemôžem byť tehotná, veď som sa aj vínom nadájala.... a dávali sme pozor 😉
veď aj prvá mi prišla až po 5 týždňoch, tak druhá asi nechce byť iná 🙂
kyret som mala 3.10.

slnieckokati
8. dec 2009

ahote, micicka, si si naozaj ista?? no neviem, neviem....baby, ja som hrozna, dnes som nikam nesla. U nas je take hrozne pocasie, stale leje ako z krhly a je hrozna zima. prisla som na zastavku a vratila som sa domov, lebo som mala cele nohavice mokre... 😒

lu.lu.
8. dec 2009

micicka 😅 ,juj dufam,ze si teulka. to by bola aka supa! vies,my sme tiez s priatelom davali pozor a teraz mame 5 rocneho syna....byt na tvojom mieste, asi sa bojim testovat, aby som sa nahodou nesklamala, ale neviem, ci by som vydrzala dlhsie ako 2 dni 😅 .moc drzim palceky

micicka
8. dec 2009

no istá som si neni 🙂 ale toto ma inač bolí brucho ako to bolo pri tehu - teda asi 😀
dnes už asi kúpim ten test, veď nech viem na čom som, ale sú to len 4 dni meškania..... priateľ mi dnes povedal, že bude musieť teda asi načapovať z toho červeného vína, tak som mu povedala, že nech ide radšej kúpiť test 😀 a on mi na to: veď ja predsa viem čo robím.... 😎

a tak som sa teda rozhodla, že keď budem mať výsledky tých krvných testov, tak ideme na to a hotovo.

no počasie dnes hroznéééé, prší a prší a prší, do nekonečna. radšej by som bola keby snežilo, ale nie na cesty

😅

micicka
8. dec 2009

baby netešte sa, lebo budete sklamané.... ja ešte nechem byť teraz tehotná, lebo som aj chlontala, aj nemám ešte tie výsledky...

lu.lu.
8. dec 2009

micicka- aj keby si bola tehotna, este nevadi, ze si aj nasavala- prve tri tyzdne ma baby vyzivu zo zltkoveho vaku 😉

micicka
8. dec 2009

no ahojte baby, tak mám tie výsledky, ale aj tak ešte neviem nič presné. mám pri HB-FXIII štandatrné aj mutantné alely - toto že sa musí vyšetriť na hematológii, lebo to spôsobuje krvácavé stavy a ešte mám HB-GACE prítomnú inzerčnú a delečnú alelu. že vy mala byť vždy len jedna a keď sú tam dve, tak to treba vyšetriť. no ale na hematlógiu pôjdem až budúci týždeň.

a kúpila som aj test, tak neskôr možno testnem 🙂

lu.lu.
8. dec 2009

micicka- o takych alelach ani nicom podobnom som nepocula, vacsinou sa spomina Leiden faktor alebo nejake MTFR ci co......myslim, ze to ma cukruska, tak asi to nebude nic vazne 😉

a ten testik- budes uz dnes testovat? das nam vediet vysledok? 😅

micicka
8. dec 2009

lulu jasne, ze dam vedieť 😉

čo sa výsledkov týka, ividíme po hematológii, myslela som, že hneď zajtra tam pôjdem, ale tá známa tam chce zavolať a má dovolenku a tak. ale nevadí, radšej počkám, vždy lepšie keď ma zoberú "po známosti"

velvet26
8. dec 2009

ahojte baby...
no co to citam, ze by uz bola medzi nami prva nadejna tehulka micicka??? 😉
nooo, daj nam vediet..budeme sa tesit s tebou... 🙂 aj ked..na druhej strane, radsej si teraz co najrychlejsie vybav hemato, nech mas co najskor testy, aby si vedela na com si a mohli sa bez obav potom zacat snazit..
drzim palecky.. 🙂

velvet26
8. dec 2009

jaaaj, nie testy ale vysledky nech mas co najskor.. 😀
ja som uz dala dve deci vinka..cerveneho, mala som dnes cez den pocit, ze by uz aj mrska mohla prist, take pocity, zatial nic..tak cakaaaamm. 😀

velvet26
8. dec 2009

holkyyy, kde ste zmizli??
😕

micicka
8. dec 2009

ale nie som v tom 🙂 stále si myslím, že už už príde a zatiaľ nič, ale zajtra tu bude určite. test som ešte nerobila lebo si myslím, že to je zbytočné 😀

a tiež chcem mať tsty pred otehotnením hotové 🙂

doteraz som spala pred TV, no hrôza a asi sa presuniem do postele. majte sa krásne, dobrú noc všetkým

velvet26
8. dec 2009

micicka..bru nocku ti zelam..
aj ja asi pojdem za chvilku, dokukam panelak a sup do postielky... 🙂
tak bru nocku vsetkym kockam..papa zajtra.

fugu77
8. dec 2009

Ahojte baby, prave teraz som sa vratila z nemocnice. Babo je prec, cela radost je prec.................. pomoooooooooooc. tak sme sa tesili.

lenkka81
8. dec 2009

aHOJTE BABY...AZ DNES SOM SA TU DOSTALA, VED NEVIEM CO SKOR ANI VAS NESTACIM CíTAT, FUGU TO MI JE LUTO...PíSAT ZE VIEM AKO SA CITIS MOZNO ZNIE OTREPANE, ALE VSETKY CO SU NA TOMTO FORE TO VEDIA, AKY TO JE POCIT KED ZENA PRIDE O TO NA CO SA TAK TESI...JA UZ MAM PO ZAKROKU 49DNI ESTE STALE SOM NEDOSTALA PRVY MENZES A SOM Z TOHO DOST NERVNA...VO STVRTOK IDEM KU GYNEK. NECH MA MRKNE CO SA DEJE...vELVETKA S TEBOU SOM CHCELA, TY SI BOLA NA TEJ HEMAT. AJ JA SOM BOLA DNES SOM SI TELEF. ZISTOVALA VYSLEDKY A ZE KRVNý OBRAZ MáM OK...Už LEKARKA MALA VYSLEDKY ALE ESTE JEJ NEJAKé CHYBAJU CO SA ASI DLHSIE ZISTUJU MYSLíM BORELIA TOXOP. ATD. LEKARKA MI POVEDALA ZE PODLA VYSLEDKOV URCIA DALSI POSTUP...TEBE HNED BRALI AJ KRV NA ZISTENIE TYCH. TROMF. MUTACII?????? pRETOZE MNE LEKARKA POVEDALA ZE AK TIETO PRVOTNé VYSETRENIA BUDU OK, TAK TOTO NEBUDE TREBA. INAK V ZILINE TO NEROBIA JE NATO SPEC. PRACOVISKO V MARTINE A MOMENT. OBJEDNAVAJU NA MAREC 2010.../NO COM./ tAK TERAZ CO MAM ROBIT, USPOKOJIT SA LEN S TYM KRVNýM OBRAZOM ALEBO CO???? A PRAVDU POVIEDIAC NEJAK SA MI TO ANI NECHCE RIESIT TERAZ PRED VIANOCAMI, NAHANAT LEKAROV ...

cukruska1920
9. dec 2009

Ahojte babule...kde ste vsetky? ja idem na tu hematologiu ale este mam cas tak cmaram

micicka
9. dec 2009

fugu je mi to ľúto, bohužiaľ sa nám všetkým stalo to isté, je to neskutočne smutné 😢 bude to ťažké ale zvládneš to. prídi sem k nám tak často ako budeš chcieť, pokecáme, poradíme a pôjde to ľahšie 🙂

lenka, no choď čo najskôr k lekárovi, 49 dní je podľa mňa už dosť dlho. čo sa týka tých vyšetrení, verím, že sa ti nechce teraz pred vianocami, ale mala by si ísť aspoň na odber krvi, vieš výsledky niekedy trvajú dosť dlho, tak aby sa to zbytočne nenaťahovalo. aspoň niečo vybav ešte teraz, nezostane ti toho na januar tak veľa.
krv ti brali na čo, len bežné vyšetrenie krvi? podľa mňa z tých sa zistia len bežné závady, ale asi nie to čo môže spôsobiť potrat, radšej sa pýtaj na tú hematológiu.

misiatko.p
9. dec 2009

ahojte baby...vcera som dosla z nemocnice az o 1730 a to ma robili o 0750, to bol nekonecny cas lezania a prechadzania sa po nemocnicnej chodbe...zajtra ide k svojmu gyne a som zvedava co mi povie...trosku viac som si vcera aj posmoklila, ked mi operater povedal, ze babo vo mne bolo mrtve minim. tri tyzdne...mala som taky cudny pocit z toho..s mrtvym babom som sa rozpravala...ale uz sa neodstane

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre