Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

zuztek
21. dec 2009

ale hlavne nech su co najlepsie pre nas vsetky, aby sme mali buduci rok krajsi a plodnejsi 🙂

lu.lu.
21. dec 2009

zuztek, ved uvidim, co mi povie, ja by som sa hormonom radsej vyhla, ale ak sa inak nebude dat.....
som dnes kamosku stretla pred nemocnicou a som jej hovorila, co sa stalo, tak mi povedala, ze asi v to istom case-okolo dusiciek- aj jej kamoska potratila, ale ju to chytilo doma, a ze krv po celom byte, ze vsetko videla, aj plod ☹ 😢
tak som asi rada, ze som bola na kyrete..

velvet26
21. dec 2009

zuztek, neboj dockas sa...vsetko ma svoj cas..ved si neskor ako my, tak to je prirodzene, ze ich este nemas...a teraz aj tie sviatky su..
ja som si myslela, ze este ta hemato nebude...a je...tak som aj rada...uz mi ostava pockat len na vysledky tej genetiky to budem volat 7 alebo 8 januara...

cukruska1920
21. dec 2009

zuztek...ee ...Arh pozitiv som... to mi dali aby som sa dobre vycistila

zuztek
21. dec 2009

boze, to si neviem predstavit, ze by som doma krvacala a este aj plod videla ☹

velvet26
21. dec 2009

lulu...tak to je ozaj strasnejsie, vidiet ten plod nazivo, radsej takto ten kyret, aj ked to babo na sone si budem pamatat do konca zivota... 😒

velvet26
21. dec 2009

no vidiet ho nazivo, to musi byt nepredstavitelne smutne..

lu.lu.
21. dec 2009

no pojdem ja babenky,

velvet- este raz, nech su tie vysledky dobre...
zuztek- aj tebe , aby okrem toho testosteronu uz nic nezistili
a cukruska- aby si nam ako prva povedala super spravicku 😉 ved ako na novy rok, tak po cely rok 😅

dobru nocku, priatel ma uz taha, nech sa mu idem venovat, sa nudi 😀

pa, pa

zuztek
21. dec 2009

inak neviem si ani predstavit potrat v neskorsom mesiaci, to musi byt hrozne, ked take pocujem co sa stava tak si hovorim ze to moje MA je este ako tak psychicky zvladnutelne...

cukruska1920
21. dec 2009

lulu....oki...tak pa 😉

velvet26
21. dec 2009

papa lulinka...dakujem moooc, ozvem sa..pekny vecer este.. 😉

zuztek
21. dec 2009

poberiem sa aj ja, uz mi ocka klipkaju...

tak dobru nocku vsetkym, hlavne pekne snicky o zdravych babatkach 🙂

velvet26
21. dec 2009

ahoj zuztek, krasne snicky, neboj vsetko bude ok..... 😉

velvet26
21. dec 2009

tak idem uz aj ja pomaly spinkat...
tak bru nocku vsetkym...zajtra mi drzte palce..papa 😉

micicka
21. dec 2009

ahoj dievčatá, asi už všetky spinkáte. nestíhala som skôr, stále sa mi niečo nazbiera a potom je veľmi neskoro, keď sa sem dostanem. dnes sme opalovali staré dvere 🙂 celý byt smrdí, moja polovička má z toho, nervy, lebo vymýšľam somariny pred sviatkami 😎 no a čo, aspoň to budeme mať krajšie 😀

velvet držím paľčoky na výsledky, oba výsledky budú dobré, či už sa dozvieš, že je všetko v poriadku alebo niečo nájdu a budeš vedieť kde je chyba.

lulu, to mi je ľúto, že sa ešte takto trápiš, že to ešte nie je celkom v poriadku ☹ a normálne som sa začala aj ja báť, ja som nemala ani prvý ani druhý menzes silný, tak dúfam, že je všetko ok u mňa 😕

injekcie po kyrete som nedostala žiadne, teda aspoň nič neviem, prebrala som sa na izbe v posteli a hneď mi pichli infúziu, možno v nej niečo bolo, ale teda neviem čo a či ozaj!! hrozné, keď človek nesleduje úplne všetky detaily, tak nemá o sebe samom informácie, ako keby nás nemohli presne informovať 😠

cukruska1920
21. dec 2009

mici... odkial vies ze na hematologii maju zaciatkom januara dovolenku?

micicka
22. dec 2009

začiatkom januára? to nie, ale ževraj teraz medzi sviatkami majú. písala som v januári? asi som sa zle vyjadrila... tá moja známa hovorila, že teraz mi už nevybaví odber, pretože majú dovolenky, že až v januári. možno keby som tam išla sama, len s výmenným lístkom, tak ma zoberú, ale už to nechcem zamotávať, keď mi to ona vybavuje.

velvet26
22. dec 2009

ahojte baby,
tak uz viem, kde mohla byt chyba vrodeny trombofilny stav leiden, heterozygot..
tzn. zdedila som ho po jednom z rodicov...ostatne v norme..mam prist na kontrolu po 3 m...ked budem tehu,tak hned ako potvrdi tehotenstvo dr...to mi zas budu brat krv a sledovat, podla vysledkov mi nasadia liecbu...pravdepodobne si budem pichat injekcie...
tak uz som presvedcena o tom, ze sen je opak pravdy... ☹

cukruska1920
22. dec 2009

Ahojte...velvet ,,gratulujem" k vysledkom....mam to iste...ale bud rada...ja aspon som 😉

velvet26
22. dec 2009

a pytala sa,ci som mala nejake problemy doteraz...neprejavilo sa to zatial nijako, dr. povedala, ze to mohlo aj nemuselo byt pricinou, ze su zeny, co maju toto iste a ani o tom nevedia a maju zdrave deti...no lepsie to podchytit hned...
musim inak vela pit tekutiny, nemozem fajcit a brat hormonalnu antikoncepciu - co som ja volakedy fajcila ako turek a brala tabletky cele roky...akoze parada...aj som jej to hovorila, ze chvalabohu, ze sa mi nic nestalo..spominala som jej aj babku, ze mala trombozu zily v nohe...tak to som asi zdedila po maminej strane, no potraty nemal nikto v rodine..aj na to sa ma pytala..
no nic baby, uz som v robote...ako parada...po praci sa stretnem s rodicmi, tak to maju túto info ako vianocny darcek.. 😖 a vysetrit sa maju aj surodenci, tzn. brat...tak to bude happy.. 😒

cukor
22. dec 2009

no ono sa to v bežnom živote velmi neprejavuje.....len v období hormonálnych zmien.....treba si len v tehotenstve pichat a všetko bude o.k.

micicka
22. dec 2009

velvet, neber to ako katastrófu, podľa mňa by si sa mala tešíť, že vieš kde je problém. veď si predstav, že by si to nevedela, otehotnela by si a znovu by sa opakoval ten príšerný scenár. takto môžeš tomu predísť. nie je to žiadna porucha, ktorá by ti v niečom bránila. trošku prehnane povedané, osláv to, že vieš čo ti je!

zuztek
22. dec 2009

ahoj velvet, je mi to luto, ale je dobre ked vies na com si, predstav si ze by ti nerobili ziadne testy a vsetko by sa v buducnosti zopakovalo... preto je fakt dobre si dat urobit tieto vysetrenie hned po prvom potrate, aj ked asi nikto si nepripusta ze mu nieco z krvi objavia...
mam kamosku co tiez kvoli leidenu prisla o dvojicky, a potom si pichala tie inekcie a teraz ma zdraveho chlapceka, jej sestre to tiez zistili, nemohla vraj kvoli tomu otehotniet, a aj ona uz ma male babatko, takze musis verit ze sa to podari, hoci aj s inekciami 😅

velvet26
22. dec 2009

cukruska, tak ty mas presne to iste leiden heterozygot, uzivas uz aj teraz daco? mne dr. nedala nic, ze na to nic nie je, kedze je to vrodene, iba v tom tehu si asi budem pichat..ze niekedy sa pichat nemusi, no to sa dohodneme...urcite si ich chcem pichat tie injekcie, aj ked je to taka hrozostrasna predstava, no zvladneme to nejako, no nie?
micicka, ty mas tiez leidena?
zuztek, to som si ja sama vsetko obehala, mna dr.nechcel nikam poslat, tak este pockam na tu genetiku a v januari, ked pojdem na kontrolu mu vsetky vysledky buchnem na stol..ze co na to povie...

micicka
22. dec 2009

no baby, ja som si bola u obvodnej pre výsledky krvy 😒 a zistili mi z krvi chlamýdie 😨 akože super 😠 dala mi antibiotiká, ale nič iné mi k tomu nepovedala, som si prečítala na nete nejaké infošky, a nakoniec neviem aký druh, či sa má aj môj partner liečiť. no pane bože!!! 🙄
a na ten zub osmičku ma objednali na 7.7.2010, akože úplne super deň ☹

velvet z hemato ešte nemám výsledky, takže neviem, či mám leidena

cukruska1920
22. dec 2009

ahoj mici...chlamydie sa preliecia to je nic..ale musi brat antibiotika aj tvoj partner... pocuj odkial vies ze zaciatkom januara maju na hematologii dovolenku? ved mne kazala doktorka volat ohladom vysledkov

micicka
22. dec 2009

cukrus neviem, písala som ti už vyššie, že som sa asi zle vyjadrila. len medzi sviatkami ževraj majú voľno, ale v januári určite robia, keď ti kázali zavolať. asi som niečo zle napísala, nepamatám, tak prepáč 😉

veď aj podľa mňa by sa mal aj partner liečiť, ale vidíš, nič také mi nepovedala..... šľak ma trafí

cukruska1920
22. dec 2009

jej tak chvalabohu....lebo ak to naaahodou vyslo a budem tehotna tak nech mozem hned naklusat 😅

mici... nerob paniku... ono je to lepsie preliecit...nepreliecene chlamydie sposobuju neplodnost takze zoberies tabletky a hotovo...aj tak musite mat pauzu tak to je ok... horsie by bolo keby ti nato pridu ked uz snazilkujete no nie ?

cukruska1920
22. dec 2009

velvet...teraz nic...az ked otehotniem budem

micicka
22. dec 2009

ved jasne cukrus, som rada, ze sa to zistilo, uz mam aj antibiotika. len ma jeduje, že mi hned nepovedala, čo ma ten moj robit, teraz jej musim zase volať a on musi ist zase k dr. mohla mi predpisat aj pre neho a bolo by to vyriesene....

ale najviac ma serinka ten zub,mozno vydrzi este rok, ale so zapalom v tele to nie je bohvie co 😠 musim pohladat nejake znamosti, alebo si pekne zacvakat na sukromnej klinike ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre