Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

velvet26
27. dec 2009

tuniska ja po 6 tt...kolko si po? normalne je aj ked dojde do 8 tt..

tun1ska
27. dec 2009

velvet- tt? Ja som zatiaľ len 32 dní, ale najradšej by som bola, ak by už došla, lebo ideme silvestrovať na chatu, tak aby som to mala za sebou🙂)

micicka
27. dec 2009

nám to asi rodičia nebudú môcť celé zaplatiť,možno trošku finančne pomôcť. musíme to brebrať a zvážiť všetky možnosti.
tajnú svadbu by sme nemohli ani my urobiť, to by boli naši rodičia určite nahnevaní. aj keď reakcie na zásnubný prsteň boli veľmi vlažné, asi to bude tiež tým, že sme už dosť dlho spolu a tak to každý bral ako samozrejmosť. svokra sa dokonca spýtala - a čo už ste sa aj zobrali? 😀

velvet26
27. dec 2009

no tuniska, mozno ti dojde aj po 4 tt. od kyretu, co uz vlastne si...necitis zatial ziadne priznaky? neboj, urcite dojde v blizkej dobe..

micicka
27. dec 2009

tuniska ja presne po 5týždňoch, čiže 35 dní po

tun1ska
27. dec 2009

velvet- necítim, ale nervózna som už hodné 2 týždne:🙂) ani prsia, nič... 😒
micinka- veľa šťastia a porozumenia vám prajem:🙂) 😵

velvet26
27. dec 2009

micicka, tak to aj u nas, ked sme povedali najprv, ze by sme chceli svadbu niekde pri mori len my dvaja, svokru skoro s prepacenim drblo... 😀 ze to ho vydedi potom, to bola jej prva reakcia, no potom sa ukludnila, muz je jedinacik, tak ona celou tou svadbou, pripravami zila a vytesovala sa..no aspon bol pokoj, ma vela kontaktov, lebo robi vlastne v oblasti stravovania, tak sme mali vsetko priamo od dodavatelov, aj poznala priamo kucharov a personal, co nam vsetko chystali, tak sme vedeli, ze vsetko dobre dopadne..

velvet26
27. dec 2009

neboj tuniska, dojde urcite coskoro.. 😉 len sa nachystaj, ze bude urcite silnejsia, mna to normalne prekvapilo, 3 baliky vloziek som minula len taky fukot.. 😅
aj ja som sa strachovala, ze ci dojde vlastne vobec...po druhej pojdem k dr.na kontrolu, ci je vsetko ok..

micicka
27. dec 2009

tuniska skús červené vínko, mne zabralo, keď už som bola nervózna že nechodí 🙂
ale ja musím ovedať, že som ju vôbec nemala silnejšiu 😨 úplne normálnu, ale väčšinou býva silná ako píše velvet - teda podľa toho čo som si čítala o prvej menštruáci po kyrete. ale asi je to tiež u každej z nás individuálne. a neboj určite príde čo nevidieť 🙂

velvet26
27. dec 2009

hej, ako pise micicka, skus cervene vinko, u mna tiez asi zabralo.. 😉

micicka
27. dec 2009

velvet tak to ste mali dobré, keď mala toľko kontaktov, v dnešnej dobe je to bohužiaľ už nutnosť 😠
a nemala si zo svokri nervy? či dala aj na tvoj názor? vieš oni si dosť často po svojom robia 😠

velvet26
27. dec 2009

micicka, no ja mam z nej aj teraz casto nervy... 😀 ale nie, da sa s nou vyjst, ona ma ma velmi rada, prijali ma ako dceru, za co som im vdacna..na to, ze je muz jedinacik, tak je uplne normalna, ziadna fanaticka, co by bola zavisla na syncekovi a aj muz nie je na nu nejak ext

velvet26
27. dec 2009

jaaaj, sa mi pridala odpoved, este som nedopisala.. 😅
len tolko, ze ani muz na nu nie je nejak extra naviazany, co je fajn...

micicka
27. dec 2009

tak to máš šťastie, pretože často sa stáva, že keď je synáčik jedináčik, je rozmaznávaný a nič a nikto nie je pre neho dosť dobrý. ale asi sú to inteligentní ľudia a vychovali ho veľmi dobre. nie je nič lepšie, ako keď dobre vychádzate. ten môj je najmladši z troch súrodencov, zatiaľ som nemala nejaké problémy so svokrou, skôr si niekedy dosť rozumieme, keď sa jedná o môjho drahého a to ho vytáča 😎 ale aby chystala svadbu tak to nie, to by asi neskončilo dobre...... proste musí byť po jej a to nie je vždy to moje...

velvet26
27. dec 2009

hej, su to inteligentni, slusni ludia..praveze oni ho vobec nerozmaznavali, skor naopak, snazili sa, aby vobec rozmaznany nebol, za co som im vdacna...napr, ked bol maly a nechcel jest, ze mu to nechuti, neurobili mu nieco ine. nechali to na stole az do vecera a to uz bol taky hladny, ze to zjedol.. 😅 to skor mna nasi rozmaznali, mam starsieho brata, tak som bola taky milacik.. 😅

velvet26
27. dec 2009

micicka, ako pri tych pripravach, je dobre zapojit vsetkych, ktori chcu nieco pomoct vybavit, lebo je toho veru dost...a treba povedat svoju predstavu, pripadne na nej trvat, aj ked sa niekomu pacit nemusi..ved je to vasa svadba, tak by mala byt podla vasich predstav.. 😉

micicka
27. dec 2009

no tak to boli na neho riadne prísny, toto by som ja asi pri mojom dieťati nevydržala. klobúk dolu.

idem sa trošku vyvaliť pred tv, a trochu tuku nabrať, aj keď ho už mám veľa - podľa výsledkov z krvi 😠

poslala som mailik do nemocnice v BA s mojou foto zo zubov, uvidím, či sa mi vyjadria, ale skúsiť to musím. možno pôjdem zajtra s tatom do viedne a ak by bol čas tak by som sa aj okoloidúcky zastavila na tej stomatolgii a popýtala sa priamo na mieste.

tak čafte kočky a prajem pekný zvyšok dňa

micicka
27. dec 2009

to máš pravdu je to naša svadba, tak by to malo byť podľa našich predstáv 🙂 určite budem od teba ešte pýtať rady, takže ďakujem vopred 😉

velvet26
27. dec 2009

niet zaco micicka, rada pomozem.. 😉
tak pekny dnik, odpocin si pri telke, ja mam tiez cholesterol na hranici, mala by som viac ovocia..no asi si skocim pre kremes do chladnicky, taku mam nanho chut... 😅
tak pa zatial..

zuztek
27. dec 2009

cholesterolu sa nebojte, ja som ho tiez mala vysoky (z predoperacnych vysledkov pred kyretom), az som nechapala, kedze som cele leto aj jesen jedla zdravo, uz som nevedela ako jest zdravsie, a potom z dalsich vysetreni som sa dozvedela, ze vlastne ja mam vysoky ten dobry HDL cholesterol, a az tak ze mi prevysil celkovy (HDL+LDL), takze je to v pohode...
ale nejake kilecko aj tak potrebujem dat dole 😒

zuztek
27. dec 2009

velvet - fotografa asi nebudeme mat, lebo uz takmer vsetci maju super fotaky, tak budu aspon vselijake momentky, ale casu je este dost tak mozno nasu predstavu este medzitym pozmenime... 🙂

micicka
27. dec 2009

kočky kde ste kto? všetky asi vegetíte! 😵 ja som sa dala do žehlenia, fuuj mám toho tak veľa, že až, už nevládzem, ešte pár kúskov a končím. pustila som si k tomu koncert desmodu a symfonickeho orchestru a hneď to išlo lepšie 😀 teraz ide 60 sekúnd, síce to už budem pozerať asi tisíci krát, ale stále sa to dá pozerať

lenkaxy
27. dec 2009

aaahojte 🙂

velvet26
28. dec 2009

ahojte...micicka, aj my sme pozerali vcera 60 seconds...da sa to vidiet veru aj viackrat..
uz som v praci...no dnes sa urcite nepretrhnem.. 😀
tak pekny dnik vsetkym..

micicka
28. dec 2009

velvet tak nech ti ten dnešný deň ubehne čo najrýchlejšie. ja idem do práce našťastie až 4.1., ale asi aj to bude málo na psychickú regeneráciu z práce 😠

ivanap6
28. dec 2009

Ahojte babulky,
chcem Vás len pozraviť po dlhšej dobe a zaželať pekné "medzisviatky" 🙂 Boli sme totiž u svokrovcov a nemala som prístup ne internet.
Len toľko a teším na novú tému, snád čoskoro... 🙂

tun1ska
28. dec 2009

čaute babenky...takže dobre ste mi poradili, červené vínko zabralo a POP 33 dnňoch PO som to dostala...No toto som ešte nezažila, doslova sa zo mňa leje...A pritom mávam slabé M...Dúfam, že je to v norme, ale je to fakt sila.....Kedy sa začínate snažiť? 😵

ivanap6
28. dec 2009

ahoj tun1ska, gratulujem k MS. Chcem sa spýtať či ste mali predtým aj nejaké bolesti, ja mám totiž stráášne citlivé vaječníky, ked si tam zatlačím ako keby som tam mala modriny, tak neviem či je to v norme 😒 A som nafúknutá ako pred MS (mám presne 29 dni po kyrete) Vlastne nebolí to, len som to tam celé cítim...

Ja by som sa chcela začať snažiť najskôr po druhej MS.

velvet26
28. dec 2009

tuniska, no super, vidis, ze dosla...a hej, aj ja som mala brutal silnu...tak sa radsej zasob poriadne vlozkami...no vraj je to normalne, ta prva ze jej silnejsia, aj ja mavam inak normalne taku slabsiu...neboj, urcite je to ok...
my sa zacneme snazit po 3 menzese, tak este pockame dva...ale to prebehne rychlo,

ivi, aj mna boleli vajecniky, no netlacila som si radsej na ne..tak neviem..no podla mna je to ok, to su brutal hormonalne zmeny predsa len, telo sa s tym musi vysporiadat...ved na kontrole si bola po kyrete, ci este len pojdes?

baby inak, dajte si urcite urobit to hematologicke vysetrenie, lepsie vediet, ci nie je nejaky problem s krvou, vid trombofilia...ako zistili mne, a som na jednej strane rada, ze o tom viem, budem si pichat injekcie asi cele tehu, no lepsie ako nevediet a potratit este raz..

trinitka87
28. dec 2009

velvet, to mas pravdu, ze radsej prezit injekcie ako nezdar celeho tehu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre