Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

hiva
11. feb 2010

fuuu....janka.....tak to by sme my asi nevydrzali 😅 ...inak zvlastne ako kazdy doktor radi nieco ine....mne ten moj preistotu nepovedal nic konkretne 😅

ale ja sa vzdy riadim podla toho, ako sa citim....a kedze uz nespinim, nemam bolesti ani nic podobne, tak uz sa nijak extra neobmedzujem....jasne ze do vane alebo na plavaren si este pockam az kym pride mrcha, ale so sexikom uz nejak extra zabrany nemam 🙂 😀

janka0025
11. feb 2010

no pre istotu počkám ešte týždeň, či náhodou nedojde mrcha a potom už čakať nebudem....
Inak aj ja sa cítim fajn....žiadne bolesti, špinenie, krv....Tak asi to bude už ok...
Hiva, kedy to ideš k lekárovi? ja už chcem mrchuuuuuuu

mscat
11. feb 2010

ahojte holky

tak vám děkuji..jsem ráda,že to mám s tou toxou objasněné 🙂 mě totiž pořád mamka říkala..že o ni se jen kočka otřela a měla toxoplazmozu.tak to furt do mě hučela.tak jsem si to taky studovala na netu ....a vysvětlovala ji jak to je.že sem to nemusela mít ...a to nemá cenu 😅 😝 ....je pravda teda,že moje kočka ještě není podruhé naočkovaná,chodí ven a záchod jsem ji čistila.ale to už ted můžou být jen dohady co a jak.

janka:ale ta ženská co ti teda napsala to je síla...lidi jsou různí.ale opravdu hodně jsem se setkala s tím,že nemají lidi kočky rádi.a je to hnus kolik jich je.když jsem říkala že s námi spinká v posteli a neusne bez pomazlení..tak si každý tukal na čelo.ale to je jak naše miminko...a bár kdo to nepochopí.já taky miluju zvířátka..máme i králíka 🙂
a kdybych mohla,mám i fretku,a činčilu a i potkany 😀
všechno je pro mě ťuťuňuňu 😀 ...až teda na pavouky a takový hnusný hmyz 🙂

janka teda to bych taky nevydržela tak dlouho 😅 i když teda...my ted byly měsíc bez sexu a stačilo 🙂

mscat
11. feb 2010

janka :jak dlouho že si po kyretě?

my teda začli po 16ti dnech..i přesto že jsem ještě trošku špinila.

a jinak mi asi došla menstruace....volala jsem setřičce či je možné že tak brzy...po 18ti dnech.a ona že jo,že je to možné.že to mám sledovat jen jestli to bude odpovídat menstruačnímu krvácení a když to nebude tvrat nějak dlouho tak to je ms.tak jsem překvapená..že tak brzy 😅 ..první jsem se bála či jsme tam něco nepodělali 😝 ...ale prý není co tam tak povrtat abych začla krvácet.
tak vzhledem k tomu,že co jsem četla na netu...většinou ženám dorazí menstruace později po revizi.tak jsem ráda že to snad budu mít bez problémů. 😅

a byla jsem teda na té kontrole v úterý..a nic konkrétního mi nezjistili.jen něco dr říkal že nezachytili placentární klk..nebo něco takového.no přesně nevím co to znamená..ale asi něco důležitého pro správný vývoj 😅

cukruska1920
11. feb 2010

baby....prejdite do Anjelikov...tuto temu sme chceli zruzit lebo ma strasny nazov

hiva
11. feb 2010

mscat....tak to je super dostat mrchu tak rychlo 😉

janka...k doktorovi idem buduci stvrtok...18.2. ....to uz budem skoro mesiac po kyrete (-4 dni).....tak uvidime, co vsetko sa dozviem a kam ma este posle na vysetrenia......lebo sa mi to nejak kopi....najprv podozrenie na toxocytozu a teraz este ta hydatitozna mola 😒

cukruska... mne osobne tato tema zatial vyhovuje...Anjelikovska tema je pozitivne naladena na snazenie, co u mna zatial este nehrozi a nerada by som vnasala svoje depky do Vasej pozitivne naladenej temy ... pre nas je kyret a MA zatial velmi cerstva zalezitost a preto som rada, ze tato tema je kde sa mozem porozpravat s babami ktore si prave prechadzaju tym istym 😉

hiva
11. feb 2010

a bohuzial....kyret je kyret a nijak krajsie sa to nazvat neda 😒

mscat
11. feb 2010

mě tato téma taky velmi vyhovuje ted...většina to tu máme čerstvé ted....a je dobré psát si co a jak.
byla jsem ráda..že tady taková téma je a určitě to nikdo nerušte...hodně žen...když toto postihne...hned aspon najde tuto tému a počtou jaké kdo má zkušenosti po kyretě.

hiva:no to ano...taky jsem překvapená vzhledem k tomu,že já s tím za poslední měsíce měla velké problémy vubec ms dostat. 😅 ...tak uvidím jak to bude pokračovat další dny 😅

mnatasa
11. feb 2010

mscat
dakujem za info, na valentina to bude 19dni od kyretu ano bola som medzi 8-9tt neviem to presne ale plod sa prestal vyvijat v tom 5tt a do spravy mi napisali ze som bola 5tt ale to napisali asi koli tomu ze sa vtedy prestal vyvijat. Som sa rozhodla ze chcem uz aj ja sexik ale muz povedal ze racej nie ☹

hiva
11. feb 2010

mscat...presne to som chcela dodat este aj ja....ak sa to nejak babe tiez prihodi, aspon rychlo najde temu, v ktorej sa dozvie o skusenostiach ostatnych 😉

no a ta mrcha....faktsuper, ze tak skoro.....ja ju chcem dostat tiez co najskor....ale tak dufam, ze ju nebudem mat zrovna ked pojdem bud. tyzden k dokymu na vysetrenie 😒 ....lebo by som velmi chcela, aby ma vnutri dobre pokukal ci je vsetko dobre a vycistene 😒

mscat
11. feb 2010

mnatasa: 🙂 záleží jak se cítíte....já jsem to riskla a snad ok 🙂
můj přítel se do toho taky moc nehrnul obzvlášt... 😅 ale chut je chut a už se to nedalo vydržet....i ten tlak za poslední dny a ta bolest v srdíčku po kyretě...to se muselo všechno nějak dostat už ven.... a ten sex jsem potřebovala velmi 😅 uvolnit se...no však víš 😉 všechno trápení najednou odplave a je člověku příjemně 🙂
já jsem dnes 19tý den od kyretu....tak vám přeji brzký krásný sexík 😉 😀

hiva:přesně....bohužel kyret je kyret....a většina žen,když se jim toto stane...hledá toto slovo a vše o tom.tak to bylo hned i u mě.takže si myslím že velmi dobrá téma.
mě hned zajímalo kdy žena může mít sex,kdy dorazí ms,jak dlouho krvácí a podobně....
zkušenosti jiných žen ..je dobré to vědět a přečíst si to.

ta mrcha...no právě mě to strašně vystrašilo 😅 že či jsme tam fakt něco nepoštourali 😅 že tak najednou se mi to spustilo...nevím či to teda některá dostala už tak brzy 😅 ..no snad ano.
mě dr vyšetřil jen rukou....myslela jsem že se podívá i utz na sliznici a podobně.a on ne...tak jsem byla překvapená.ani krev mi nevzal.pro jistotu .

mnatasa
11. feb 2010

mscat mne doktor povedal ze mrchu mozem dostat za 2-6tyzdnov ze je to individualne, a ty ked si dostala tak skoro mrchu nic natom neni 😝 aj ja by som uz chcela dostat.
tato tema je tiez podla mna super, som rada ze je tu aspon my mohli baby poradit a urcite este nejakym zenam pomoze.

hiva
11. feb 2010

no my sme dnes 21 dni po kyrete a sexik sme skusili uz po 17tich dnoch....velmi opatrne, a nemala som z toho dobry pocit, ale nakoniec to dobre padlo 😵 ...teda skusali sme uz na 15-ty den, ale manzel bol trosku rychlejsi po takej dlhej abstinencii a ukoncil to uz pocas predohry 😅 😀

mscat
11. feb 2010

mnatasa:určitě...každá žena...které se toto stane bude hned pátrat po různých názorech a diskuzích.myslím že je tato téma fakt super.
aha..no mě dr řekl že mezi 3-6 týdnem by měla dorazit první ms.tak dorazila po 18ti dnech..ale je slabší zatím teda.tak jsem vážně moc moc ráda.že nemusím dlouho čekat..vím že některé maj s tím po revizi problémy aby ms naskočila.a mě ms haprovala hodně dlouho chodila a nechodila...spíš víc nechodila.tak snad už bude chodit lépe.
neboj ..ms se taky brzy určitě dočkáš 😉 já jsem prý výjimka že dorazila až tak brzy...myslím že do 4týdnů ju budeš mít 😉

hiva:tak jste zkoušeli tak jak my 🙂 my po těch 16ti dnech. 🙂 ..taky jsem z toho ale neměla vůbec dobrý pocit...druhý sexík jsme si už víc užili už jsem byla v klidu 🙂 i můj přítel říkal...že se bál jak kdyby to bylo poprvé 😀 jak byl opatrný..chi 🙂
a jak dlouho si špinila?nebo krvácela?

hiva
11. feb 2010

no ja som krvacala prve dva dni a potom som uz len spinila do 11 dna po....ale na osmy den zo mna vypadla taka velka krvava hrca a doktor hovoril, ze sa to stava....ze sa to vsetko hromadilo v maternici a potom to naraz vypadlo....a od toho dna som mala fakt uz len take svetlohnede spinenie.....predtym bolo to spinenie vzdy trosku tmavo cervene az tmavohnede 😒

a s tym sexom to aj my....ja som mala z toho hrozny pocit....najma v hlave.....po 2 rokoch intenzivneho snazenie o babo to bol prvy sex, pri ktorom sme si museli davat pozor....cize prerusovany sex 😒 ... odvtedy sme vdaka pracovnej vytazonosti nemali moznost to zopakovat 😒 ....no ale zajtra odchadzame na vikend lyzovat tak si to konecne uzijeme 😵

i ked lyzovanie bude trosku tazsie na psychiku....lebo presne v tom stredisku sme boli v january cely tyzden a ja som lyzovala obmedzene, lebo som bola tehulka.....ale tak snad mi to pomoze konecne si urovnat hlavu a poriadne naplno si uzijem kopce a sneh 😵

janka0025
11. feb 2010

Ahojte tak som si Vás dočítala...:D

mscat, V prvom rade mi nabehla až husia koža, máš ms ???? Veď to je super, len nech je taká aká má byť. Úprimne sa s tebou teším. Ja som dnes 22 dní po kyrete, my sme sa aj rozprávali s partnerom, ale akosi máme zatiaľ väčšie obavy ako chuť. Ja mám až nejaký rešpekt pred sexom, asi som aj zabudla aké je to fajn... 😝 My takisto berieme ako svoje ratolesti o ktoré sa musíme starať a dávať na nich pozor,..U nás je normálne že náš najmladší kocúrik spí pri partnerovej hlave a ráno je zachuchlaný v jeho vlasoch...a najstaršia spí na mojej strane...Ja sa najviac naťahujem s otcom, stále má nejaké kecy okolo toho...brrrr

janka0025
11. feb 2010

hiva, tak nazor tu temu si vystihla presne.....suhlasím
ja si tiež myslím, že v inej téme momentálne nemám o čom kecať a nechcem snažilkujúcim babám, príp nejakým čerstvým tehulkám rozprávať a pripomínať kyret.
Ale díky za snahu a pozvanie, verím, že všetky sa stretneme aj v iných témach..

janka0025
11. feb 2010

mscat som si pozrela album...Ma normálne dojala fotka malého s taťkom ako spinkajú....No nádhera

janka0025
11. feb 2010

ešte som zabudla, držím palce na lyžovačke....pozor na ruky nohy a všeobecne všetky kosti....a uži si víkend..

hiva
12. feb 2010

jeej...dik jani....uz sa normalne neviem dockat, ako si s chuti uzijem lyze 🙂

pekny vikend aj Vam 🙂

inak jani, ty uz si bola na kontrole po kyrete u svojho gynekologa?... a robili ti aj nejake vysetrenia? resp. mas uz vysledky z histologie? ...a brali ti po kyrete aj krv na kontrolu HCG?

janka0025
12. feb 2010

nie nebrali mi vobec nič, po prespustení som len bola odniesť papiere, pozrel ma z dola a že potom ako sa mi dostaví ms, tak sa mám ísť ukázať, že zoberie krv, ja chcem aj toxu pozrieť a možno ešte niečo....ale zatiaľ vôbec nič.

afrika
12. feb 2010

ahojte, mne sa už všetko zastavilo... 🙂 🙂 🙂 taká som rada. teraz už mám len pocit na ms, tak dúfam, že už čoskoro príde. podľa BT to tak vyzerá aj keď nízke teploty mám už asi 8 deň 😒 . som rada, že už nekrvácam ani nič podobné. lieky som povysádzala a beriem už len na úpravu krvičky 😵 .

hiva
12. feb 2010

afrika...tak super 😉 ...uz len na tu mrchu pockat 😉 ...inak uz aj ja som zacala zase merat BT.....tiez mam nizke teploty.....zacala som merat, aby som vedela, ci nahodou nepride aj ovulka 😉 😅 ...lebo ja som s tym pred tym mala problem, tak som zvedava, ako mi nabehne cyklus 😅

janka, a po kyrete neposielali tie vzorky na histologiu??? ...viem, ze niektore vysestrenia robia az po 2-hom MA, ale myslela som, ze histologiu robia vzdy 😨

cukor
12. feb 2010

...histologiu robia po kazdom potrate..

sharlotta
12. feb 2010

Ahojte, ja tehulka sice este nie som, ale na kontrole mi doktorka povedala, ze mam polypoznu sliznicu a ze sa mam este prist ukazat po mrche. Ked to tam bude znova, budem musiet ist na kyretaz ☹ Velmi sa toho bojim, lebo moja mama bola na kyretazi a z jej rozpravania viem, ze to nebol prijemny zazitok, ze ju nehchali na tej "koze", ci co to tam na operacke maju len tak, kym nezaspi a zatial okolo nej chodili doktori, ako okolo kusa masa. 😖 Ako to vlastne prebieha? Boli to? Narkoza sa picha do zily? Ako rychlo zaspim? 😕 ☹

luga
12. feb 2010

ahoj, sharrlotta ... ja ti mozem napisat len to, co sa dialo u mna a ako som to ja prezivala - ja som bola na kyretazi po potrate ... cize som mala dost velku depku z toho, co sa stalo a samotny zakrok siel akosi mimo - aj ked som sa bala
takze u mna to prebehlo takto ...predoperacne vysetrenia, hladovka a nepitie od polnoci, okolo obeda ma vzali na sal ... lahnes si na kozu, napichnu ti zilku - daju kanylu a pichnu "narkozu" - zaspala som za par sekund, ani som na nic nestihla mysliet (ako pobehuje tam dost ludi a niektori si robia aj srandicky - nie rovno z teba, ale mne to prijemne nebolo)... zakrok trva niekolko minut - vlastne ti chirurg. nastrojmi zoskrabu a vyberu z maternice vsetko, co tam nema byt ... po prebrati ma bolelo brucho ako pri ms, ale to tak za dve hodky preslo ... krvacanie je individualne - hned po zakroku samozrejme silne, ale mne rychlo slablo a preslo do spinenia ... za nejake dve hodky som sa uz mohla potom aj najest a napit a na druhy den som sla home
celkovo si myslim, ze to bolo v pohode - ale radsej uz nic take neabsolvovat 😅

jika80
12. feb 2010

ahojte
mozem sa pridat do tejto smutnej temy?
tento utorok - bola som v 10.tt mi zistili, ze sa nase babatko v 7.-8.tt prestalo vyvijat a prestalo mu bit srdiecko ☹ vcera som bola na kyrete ☹
fyzicky som ok, vobec nekrvacam, no psychicky doooost zle
najhorsie bolo, ze manzelik bol prave cely tento tyzden na sluzobke, tak som to musela prezit bez jeho podpory
inak k tomu sexiku - ja som bola dnes na kontrole u mojej lekarky a ta mi povedala, ze 14 dni staci abstinovat uplne

janka0025
12. feb 2010

ahoj jika80. Jasné pridaj sa. Jika nezúfaj, tie prvé dni treba pretrpieť a potom už bude lepšie....Ja doteraz myslím na svoje bábo, bola by som tiež v 10 tt. Hlavu hore, poplač si, ulaví sa a potom sa skús zamerať na niečo iné...Bolo to prvé?

sharlotta
12. feb 2010

Luga, dakujem. Som teraz dost rozhodena, aj sa hnevam, aj sa bojim, aj mi je smutno...v noci som nespala, nedokazem na nic ine mysliet ☹ Myslela som, ze toho mesiaca sa uz budem tesit z dvoch // ☹ A teraz to vyzera tak, ze to tak skoro nebude.

Drzim vam vsetkym prsty, aby ste boli coskoro ok a tfuj, tfuj, zdrave babatka v bruskach.

jika80
12. feb 2010

jani - hej, prve, pamätam si ta z jednej temy, boli sme tam povodne spolu ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre