Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

marikac
28. dec 2010

@p3tra11 super...budes konktretnejsia? ake zakladne vysetrenia?

petra53
28. dec 2010

dakujem babulky, už je mi lepšie, ale teda v nedeľu som maa fakt dosť... 😠 😝 😀

@diorka neviem, ale ak ti tie vyšetrenia sám nenavrhne, tak mu jednoducho povedz, že po dvovh potratoch na nich jednoducho trváš. Pokiaľ by ti ich aj tak zamietol, tak je najvyšší čas ho vymeniť. Ale tak snáď ti vyhovie... Aj keď po nedeli strácam aj posledné ilúzie o lekároch 😅 😅 😅
Ja som sa k tým vyšetreniam dostala tak, že som sa ho spýtala, prečo sa to vlastne stalo - myslím ten Missed ab., on samozrejme nevedel, vyšetrenia z histológie síce nemal, ale povedal, že od tých nemám aj tak nič čakať. Ale že ak chcem, urobíme potrebné vyšetrenia a skúsime nájsť príčinu - súhlasila som a on ma poslal na tú hematológiu, endokrinológiu a infektológiu - a po týchto vyšetreniach vraj uvidíme viac... 😕 práve som tam volala, ale všade majú dovolenku, takže až po sviatkoch, niekde až po 10.1. 😒
ale tento PIA idem ešte na gyndu na prehliadku a na krv - na HCG, tak uvidíme...snáď už bude iba lepšie a lepšie... 😵 😵 😵
tak držím palčeky, daj potom vedieť ako si dopadla 😉

mirka200
28. dec 2010

čaute baby,ja nastupujem zajtra rano do nemocnice na čistenie a tak nechcem íst už je to po druhý krat za posledný polrok. ☹

marikac
28. dec 2010

@mirka200 to ma mrzi....ja by som to uz psych.neuniesla druhy krat.....ako sa na to prislo? poznas pricinu?

mirka200
28. dec 2010

@marikac no ved ja to zvladam horšie ako prvý krát.doktor mi povedal,že tam nevidí plod a musím to íst vyčisstit dat.príčinu vobec neviem a ani vo sne by ma nenapadlo,že aj take niečo existuje.čakaju ma testy po zákroku. ☹

miriamka
28. dec 2010

Mirka...v ktorom tt si bola?Podla toho co pises,sa jedna o anembryomolu,skus si o tom precitat...

mirka200
28. dec 2010

@miriamka no mala by som byt v 9tt.skusim to najst na nete čo to znamená vdaka.

marikac
28. dec 2010

@mirka200 najpravdepodobnejsie to bola gen.chyba, vcera som citala,ze za 40-60% skorych potratov moze prave to. Nie som stastna za to,ze sa to stalo, ale priznavam,ze by som nezvladla starostliovst o babatko s nejakym postihnutim. Priroda to vyriesila, aj ked nam je tazko.
a prvy krat sa co stalo? prepac,ze som zvedava. ak nechces, neodpisuj,pochopim to.

mirka200
28. dec 2010

@marikac prvý krát som mala zamlknuty potrat asi to čo ty,išla som v 12tt do poradne a asi 2tt nebilo srdiečko.-(

miriamka
28. dec 2010

Mirka...ak nevidi plod tak je to ta anembryomola,t.j ze sa vyvija plodovy obal bez babatka dnu.Ja som to tiez mala,a po cisteni sa to potvrdilo.

mirka200
28. dec 2010

@miriamka asi máš pravdu aj na papiery to mám napísané.po čistení si velmi krvácala?,lebo ja pri prvom som dost krvácala prvé hodiny.

miriamka
28. dec 2010

Miri...nie,ja som krvacala len trosicka,a na druhy den som uz ani vlozku nepotrebovala.

mirka200
28. dec 2010

@miriamka tak dufam,že to bude aj u mna tak.otehotnela si ešte potom?

miriamka
28. dec 2010

Zatial nie...snazime sa,teraz taham 5 cyklus od cistenia,snazit sme sa zacali 3 cyklus.

flowerfairy
28. dec 2010

@mirka200 Drzim ti palceky, nech to uz mas za sebou a nech to rychlo preboli. Aspon si mozes povedat, ze aj tak tam nebolo babatko. A neboj sa, su tu dievcata, co boli na kyrete aj 3 a viac krat a potom sa im podarili zdrave bezproblemove babatka. Aj ked chapem, ze to musi byt strasne, neviem si predstavit, co by som urobila, ak by sa nam to stalo znovu....

mima263
28. dec 2010

ahojte baby, čo ste mali napísané v správe z histológie? Ja som na pochybách, lebo u mňa sa nenešli žiadne súčasti plodového vajca. Hrozne som krvácala ale aj tak - mali ste to takto niektorá napísané?

janus32
28. dec 2010

@flowerfairy musim ti dat za pravdu-ja som toho zivym prikladom 😉 vsetkym drzim palceky 😉

janus32
28. dec 2010

@mima263 po prvom spontannom potrate som aj ja hrozne moc krvacala a v sprave z histologie som mala napisane,ze tam boli len zvysky plod.vajca,nic ine. 😢 Lepsie je neriesit co tam bolo napisane a trapit sa nad tym,preco prave tebe.Musis nabrat vela sil a bojovat...a hlavne psychicky sa postavit na nohy,aby si zvladla dalsie tehu.Ono pride,ver mi,len to chce cas a hlavne ty musis byt v pohode,tak drzim palceky 😉

p3tra11
28. dec 2010

@marikac presne neviem, doktor mi bral ale ster a styri ampulky krvi...takze zatial je vsetko ok...len na tu endokrynologiu musim ist...len nechcem ist ku tej jednej doktorke...nesu s nou dobre skusenosti, tak sa trosku bojim... teraz mi doky predpisal antiku, aby sa vsetko dalo do poriadku...a potom sa uvidi...som aj rada, ze som v piatom rocniku na vyske, aspon nebudem mat cas rozmyslat nad tymto vsetkym... :(

marikac
28. dec 2010

@mima263 ja som mala napisane 1-3 v zasl.mat.ide o revidua post abortum- (zadrzanie mrtveho plodu v maternici)

marikac
28. dec 2010

@p3tra11 ja som nemala ziadne antibiotika..som prekvapena,ale dostala som nejake cipky z dola,volali sa KLION, vraj proti infekcii...tak ja som si zaplatila a idem na endo 10.1. inak by som bola na rade az v aprili-maji... 😖 ale vraj s tymi vysledkami co tam idem, to by endo ani neriesila...kazdopadne budem mat potvrdene, ze stitna je ok (dufam)

mima263
28. dec 2010

@marikac @janus32 ďakujem za odpoved. rozmýšľala som ako je to možné, či úplne všetko odišlo, keď mi tam nenašli nic dokopy. Počas krvácania som mala hcg 755, bolo to hrozne málo, ale u mňa išlo o tehu po IVF, ktoré bolo už od začiatku na veľmi nízkych hodnotách hcg. Na sone mi nikdy tehotenstvo potvrdené nebolo. Na sone už videli len rezíduá post ab.. Ten kyret možno vôbec nebol potrebný ale čo už.
Držte sa baby 😉

marikac
28. dec 2010

@mima263 😉 😉 😉 su veci na ktore su aj lekari prikratky.....a ked nevedia oni-nebudeme ani my. Uz sa s tym pomaly zmierujem.

janus32
29. dec 2010

@mima263 ahojte babulky.Pp prvy krat mi tam zostali zvysky,ale treti krat mi nemuseli ani kyret urobit,vsetko mi odislo ☹ ,lebo kyret ma este viac deprimoval-bola som radsej,ked uz sa tam nemusel nikto vrtat 😒

usjak
29. dec 2010

@p3tra11 Ak nechces ist ku konkretnej doktorke, mozes ist na vysetrenie aj do ineho mesta. U nas sa na vysetrenie na endokrinologii vraj dlho caka, preto mi doktorka poradila aby som skusila Lubochnu. Objednali ma tam pred dvoma mesiacmi na januar, tak som zvedava.

petra53
29. dec 2010

@janus32 po treti krat? mas za sebou 3 potraty? Klubúk dolu pred tebou, že si to zvládla, neviem, či by som sa ja s tým dokázala zrovnať. Už by si si po tom všetkom zaslúžila v živote iba šťastíčko... 😉

petra53
29. dec 2010

baby, ja idem v PIATOK na kontrolu a na testy na HCG - neviete načo sa ešte teraz robia testy na HCG? O čo vlastne ide, veď ten hormón skôr, či neskôr musí klesnúť, nie? Či má nejaké vedľajšie účinky? Či ako? Som z toho jeleň... 😕

petra53
29. dec 2010

@mima263 ja som ešte výsledky z histológie nevidela, dám ti vedieť v PIA - snáď už budú 😒 inak - ak sa môžem opýtať, plánuješ ísť znova na umelé oplodnenie, alebo to chcete teraz skúsiť prirodzenou cestou? Lebo vraj po kyretoch sa podarilo otehotnieť aj mnohým žienkam čo mali predtým problémy.
Ospravedlňujem sa za zvedavosť... Ale každom prípade držím palčeky 😉

jarra
29. dec 2010

Ahojte, tak sa aj ja nedobrovoľne pridávam už po druhý krát do tejto témy. 19.12 sme prišli o nášho chlapčeka v 15 tt, hoci to bol predčasný pôrod, museli mi spraviť aj kyretáž, lebo mi ostala vo vnútri placenta ☹ .. Zajtra idem po prvý krát na kontrolu tak mi držte palce.

petra53
29. dec 2010

@p3tra11 tiež som si dala predpísať antikoncepciu, ale môžem ju začať brať až od druhého cyklu - ešte som nemala ani prvý menzes... 😝 predpísal mi vaginálne krúžky - inak nemáte s nimi baby náodou skúsenosť? Lekár mi ich doporučil, vraj sú pre organizmus ženy lepšie, nezaťažujú organizmus ani pečeň a ako bonus sú vraj veľmi "príjemné" pre partnera - to sú slová môjho dokiho 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre