Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

mimi1111
7. apr 2011

@katkarv tomu som verila aj ja ale uz neverim nicomu ☹ je mi stoho vsetkeho nanic

katkarv
7. apr 2011

@mimi1111 ja som mala dnes ovulaciu ale tiez si nerobim nadeje.Ty si mala jeden kyret?

mimi1111
7. apr 2011

@katkarv drzim palce aby ti to vyslo.kyret som mala v januari a mala som aj mimomaternicove tehu v auguste takze to ma operovali. ☹ preto to uz vzdavam 😢

katkarv
7. apr 2011

@mimi1111 ja som mala missed vo februari 2010 a v decembri zas.No snad by aj na nas platilo ze do tretice...

mimi1111
7. apr 2011

@katkarv veru tak ved uvidime ci to vide a nerobil ti lekar vysetretie preco sa to stalo?

katkarv
7. apr 2011

@mimi1111 ale ano,cakam na vysledky z hemat.a z endokrinologie a tebe?

mimi1111
7. apr 2011

@katkarv nie nerobili mi neviem preco lekar povedal ze po tretej MS mam prist a budeme riesit tehotenstvo tak uvidime drzim palce aby si mala vsetko v poriadku daj vediet potom ako si dopadla

katkarv
7. apr 2011

@mimi1111 no mne nechcel dat vymenny listok gynekolog,musela som pytat od obvodnej.Jasne,dam vediet.

mimi1111
7. apr 2011

@katkarv a to uz preco?

katkarv
7. apr 2011

@mimi1111 volala som sestricke ze nech mi nachysta listok ze pridem a lekar nechcel dat ze on ma nikam neposielal,on mi listok neda.Keby nebolo tohto fora tak neviem na co mam narok.

mimi1111
7. apr 2011

@katkarv a to co je za lekara?ja tiez som mala cudneho lekara a odisla som od neho uvidime aky bude tento lekar on mi robil aj kyret tak hned som aj zostala u neho

katkarv
7. apr 2011

@mimi1111 no ked otehotniem chcem chodit do poradne k jednej lekarke uz som sa snou dohodla.

mimi1111
7. apr 2011

@katkarv aj beries nieco

katkarv
7. apr 2011

@mimi1111 neviem co myslis,beriem len vitaminy Femibion 800 zatial,uvidim ake budu vysledky.A ty beries nieco?

mimi1111
8. apr 2011

@katkarv beriem tiez femibion 800.nam sa nedarilo dlho tak som zacala brat calibrum ostala som tehu no vies ako to dopadlo aj prvy aj druhy krat.a lekar mi odporucil femibion uvidime co povie ked tam pridem po tretej MS ci mi da nejake lieky neviem

katkarv
8. apr 2011

@mimi1111 ahojky,dnes som stretla z tym mojim doktorom A nechapal co sa tak na siroko usmievam,keby tak vedel co som si myslela 😉

vera_t
8. apr 2011

ahojte po kyretazi ste sa zacali kedy pokusat? Lebo vsade sa nazory rozchadzaju...doktor mi povedal po 5,6 mesiacoch potom som citala ze pockat aspon 3 mesiace.... ja som potratila v 22 tyzdni...vdaka

zabka1984
8. apr 2011

Ahojte dievcata, mam pozitivny test, vcera som bola u gyn a mam zvacsenu maternicu a zhrubnutu sliznicu. Zltkovy vak este nevidno. Idem aj buduci stvrtok, aby sa potvrdilo tehotenstvo. Dufam, ze tentoraz to vyjde a bude to zdrave babatko.

nany100
8. apr 2011

@zabka1984 srdečne gratulujem a držím palce, nech je všetko v poriadku...doniesla si sem nádej 😉 ...kedy si mala kyret a dlho ste sa potom snažili?
@vera_t mne v nemocnici povedali min. 4 mesiace, ale môj dr., že po prvej ms môžeme...ale je to zajtra už 4 týždne a ms stále nikde 😖 ...ale ja som bola len v 10 tt, tak u teba neviem

mariana7537
8. apr 2011

Ahojte dievčatá,nevzdávajte sa.Ja mám syna,má už 18 rokov,po ňom som mala dvakrát spontánny potrat a jeden krát mimomaternicovú tehotnosť,pritom som čakala vždy pol roka,než som otehotnela.Potom som otehotnela hneď po mesiaci,doktor vravel,že je malá šanca a predsa sa mi narodilo sa mi dievčatko.Teraz má už 12 rokov.Odvtedy som prekonala veľa zápalov,mám endometriozu,zrasty,cysty...a čuduj sa svete,hneď ako sme sa pred mesiacom s manželom rozhodli pre tretie dieťa,hneď sa nám to podarilo.Momentálne som v 5 tt,nemám nič vyhrané,len som vám chcela napísať,že vždy je nádej.Tak sa držte. 🙂 🙂 🙂

p3tra11
8. apr 2011

@mariana7537 ahoj, mas toho za sebou dost...drzim prsty, aby bolo vsetko v poriadku 🙂

mariana7537
8. apr 2011

@p3tra11 Ďakujem.

vera_t
8. apr 2011

@nany100 dakujem ti, ja idem 20 aprila svojmu gynekologovi na kontrolu po kyretazi ci je vsetko ok co dufam ze je tak podla toho sa zariadim ale pol roka urcite cakat nebudem...lebo jedine predstava babatka ma drzi nad vodou

mimi1111
9. apr 2011

@katkarv veru odpisujem neskoro lebo som bola v praci mam poobednu no zajtra mam konecne volno dnes este nejako vydrzim.a kedy budes mat vysledky??

katkarv
9. apr 2011

@mimi1111 no jedne vysledky uz mam v ruke ale neviem ci su dobre a k lekarke som objednana snimi az 18teho.Inak mam bolesti maternice aj krize ma bolia zreejme mam zas zapal alebo mi praskla folikularna cysta,tie sa mi robili aj po prvom potrate preto sa nam vtedy podarilo az za 8mesiacov ☹

nany100
9. apr 2011

@vera_t to verím...je to ťažké...ja tiež často na to myslím, že som už mala byť skoro v 15 tt...no ale nič na tom nezmením...a dnešné pozitívum je, že konečne dorazila ms, presne na deň 4 týždne po kyrete...tak aj telo sa začína spamätávať...aj keď úplne slabučká, asi sliznica nestihla narásť...no o pár dní teda začneme reálne snažilkovať zase 😉

solinkarka
9. apr 2011

@nany100 ja uz by som bola v 25tt 😔

zabka1984
9. apr 2011

@nany100 kyret bol 20.1. a treti menzes uz neprisiel 🙂

vera_t
9. apr 2011

@nany100 mas pravdu ze sa uz nic na tom zmenit neda...ja mam teraz sestonedelie, cize cakam kedy pride menstruacia a teda chvilku pockame a potom sa tesim kedy sa uz opat budeme pokusat 🙂 prajem ti aby sa vam co najskor zadarilo a bola si tehotna 🙂

mimi1111
9. apr 2011

@katkarv skoda ze az tak neskoro si objednana drzim palce aby bolo vsetko v poriadku.pi alchemilkovy caj alebo zensky a snaz sa byt v teple ja ked to mam tiez len caje pijem a som naobliekana moja dufam ze sa vam to coskoro podari 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre