Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

janie80
4. jún 2011

@katusap doteraz to mozno bolo kvoli psychike, ale po poslednej mrske som si povedala, ze idem merat BT, zistim, ci vobec mam ovu, aku dlhu mam LF a podobne... potom budeme riesit, co zisime, ze nie je celkom dobre... som si povedala, ze idem po malickych krocikoch... prvym mojim cielom je ovu a potom uvidime... ak sa aj nepodari otehu hned, tak smutna budem, ale nie az tak strasne, ako doteraz... nejako som zmierena s tym, ze to asi chce cas... pozitivum (aj ked to znie divne) toho vsetkeho je, ze sme zistili, ze otehu viem a ked to bude o zopar mesiacov neskor, tak si rada pockam... 😉 ved na to sa oplati cakat... 😉
s tvojim mm je mi to luto... moj to znasal dost zle, lebo bolo podozrenie na mimomaternicove tehu, behal som mnou po lekaroch a nemockach, kym si ma tam nakoniec nenechali... znasal to dost blbo a aj si poplakal... vela sme sa o tom rozpravali, ale moj mm je typ, ktory sa potrebuje vela rozpravat a o vsetkom... akokolvek neprijemne, smutne alebo intimne to je...

katusap
4. jún 2011

@janie80 ja po prvej mrche urcite idem robit ovu testy aby som vedela, ci ovulka nabehla a po druhej teda zacneme skusat....uz som ovu testy aj objednala, tak som bola zhava uz dva dni po kyrete...mozno je to chore, ale ja chcem mat mimi a hotovo 🙂 a presne ako pises....aj mne dr. povedala , ze je dolezite, ze mozem vobec otehotniet, ze uz vieme, ze to ide ....aj mm chodil so mnou po vysetreniach a tie dni ked sme cakali, ci sa to zlepsi alebo nie ma mimoriadne vela podporoval a utesoval, ze to bude urcite dobre ...ale odkedy som sa vratila z nemocnice tak sa tvari, ze nic sa nestalo ....pytala som sa ho na to a on mi odpovedal, ze on to berie tak, ze sa to nepodarilo a ide dalej....a ze by plakal? nikdy som ho nevidela plakat, mozno to ani nevie ...asi to vsetko vnima celkom inak ako ja....teda nie asi, ale urcite...snazim sa to brat tak, ze je to chlap a nevie to pochopit

janie80
4. jún 2011

@katusap mozno len nechce pred tebou prejavit slabost... on je ten, kto ta ma podporovat, byt silny a neplakat... (podla tradisie)... mozno by mal pocit, ze ti nie je dostatocnou oporou, ze zlyhal, ak by priznal, ze aj jemu je luto a smutno... ktovie... 😕
vobec nie je chore, ze chces mimi hned... to chceme vsetky... 😉 len asi nie kazdej sa to hned podari... ale na Vianoce vsetky tehulujeme... 😉

katusap
4. jún 2011

@janie80 no...na Vianoce....sme mali byt traja ☹ je to take nespravodlive ....zivot ide dalej a ked otehotnieme teraz, tak nasi drobci na nas budu davat zhora pozor a dotiahneme to do uspesneho konca

janie80
4. jún 2011

@katusap ja som mala termin na moje narodky... 😢 takze rychlo do snazenia, aby sme na povodne terminy boli uz tehule... nesmieme si to takto pripominat, lebo len trapime sami seba... 😔

katusap
4. jún 2011

@janie80 ja viem, ale obcas ma to proste napadne, co by bolo keby ....veru, dufam, ze na Vianoce si pod stromcekmi uz budeme hladkat bruska, v kt. budu zdravucke babatinka

janie80
4. jún 2011

@katusap a presunieme sa do uplne inej, veselsej temicky... 😉

odrik
4. jún 2011

@katusap
Netrap sa, nemozes vediet, urcite ho to mrzi a trapi, drzi to v sebe a ktovie ako sa s tym vyrovnava? A navonok to mozno vyzera tak, ze to ignoruje. Viem, ze my zeny potrebujeme, aby to s nami niekto prebolel, ale asi to nemozeme chciet od manzelikov a ani ich obvinovat, lebo cest vynimkam, ale vacsina to nedokaze!!! Tak skus byt "velka baba" a bud nad tym! Ty to zvladnes!

katusap
4. jún 2011

@odrik je takze byt na vecou, ked som stale sama....cez tyzden je od rana do vecera v praci a cez vikend ked mozeme byt spolu....tak odide na grilovacku ....co na tom, ze mne je na prd

ernuska296
4. jún 2011

@katusap ahoj ano suhlasim s tebou ze nas je tolllkioooo a srnada na to celom je ze sa som ani netusila ze sa deju a dokazu diat taketo veci....ja fakt neviem cim to je...alebo why why why....poznam pripady ktore doslova prerevali tri mesiace ze su tehu a ze si budu muset zmenit zivotny styl obmedzit sa v dofcach akciach a tak...ale tym vide vsetko a tie co chceme tuzime tak sa deju cudne veci...stale aj tak nechapem ako mi bolo pov. ze aj clovek ma zle bunky cize vajicka a spermie tak ked to nedokazali skoro dva roky sa stretnut tie zdrave tak z coho z akej priciny a sily volbec sa stretli tie "zle"-....no neviem...ale co uz sa to nezmeni ja sa davam kazdym dnom pomalicky dokkopy...aj ked su chvile kedy mam ze huuuuuuuu..ale co uz kazda co to musime! prezit tak viete o com pisem...a alchemilku pijem na hektolitre xi kazdy den 3 x taku salku mam 650 ml ale chuti mi a dufam ze mi aj help...ja dost dam na bylinky ...som biotechnolog a viem ze tie latky sa v nej nachadzaju a su biologicky ucinne..takze nazdavie alchemilkovemu cajiku 🙂))) a k partnerovi ano chlapi su taky ze vse prehmi a preboli a co my zeny sa furt len fnuk fnuk kolko krat si myslim ze som v jeho ociach uplna padavka alebo co...ale skratka mi sme si museli absolvovat kyretaz mi mame posahane telo ze chuda ani nevie ci je tehu ci uz nie...a ondrik mangelik to myslel dobre a ked sa necitis tak sa jednoducho necitis!! viem co si tym celym myslela aj ja som na PN a neviem ako sa budem tvarit v praci o vas to vedia?? no bude to zaujimave kazdopadne...fuuu uz ted mi je ble... ale myslim ze to bude slaby odvar toho vsetkeho....jujjj ani neviete ako by som nam dopriala aby sa nam to splnilo kazdej jednej co prispela do prispevky kyretaz... a je mi luto ze nas je hodne....:((( ale som rada ze su tu ludia s rovnakymi pocitmi a nazormi bo mam pocit kolkorkat ze ja som zase ta MIMOZAAAAAAA..... xi

ernuska296
4. jún 2011

@katusap aj my sme mali byt traja dokonca som mala termin na stedry den....no niekto nebol az taky stedry ked sa stalo....:(

odrik
4. jún 2011

@katusap
Aaaaale, co si nesla grilovat? Mozno by bolo nakoniec fajn! Ja som uz prisla z kongresu z Bystric, tiez sa mi tam velmi nechcelo, ale bolo fajn, vecer sme si posedeli, baby ma priviedli na uplne ine myslienky, aj sme sa zasmiali, dali pohar vinka, dobru veceru a tak. Velmi mi to dobre padlo! Neboj, bude dobre! Nikto za to nemoze, nedaj si zobrat pekne chvile! 🙂

katus193
4. jún 2011

baby co ste po potrate,mala z vas niektora zrasty po zakroku?

katusap
4. jún 2011

@ernuska296 hehe, aj ja som biotechnologicka 😀 aka nahodicka.....ja som tiez vypila pol litra alchemilky...mne az ta velmi nechuti, ale pila som ju aj predtym ako som otehu, takze mozem v tom pokracovat 😖 veru, je to tazke, napr. v nasom vchode su 3 tehulky, ked sa im to narodi tak ma asi trafi slak...nie, ze by som im to nepriala, ale preco ja nemam take stastie? tiez ani netusila, ze taketo diagnozy existuju....ale to je tak, ze niekedy aj vieme, ze cosi existuje, ale kym sa nas to netyka, nezaujima nas to
u mna v praci vedia co sa stalo....najskor som to tajila, ze som tehu, ale sefovi som musela povedat a potom sa to uz rozkriklo ...a ked som isla z kyretu, zastavila som sa na nasom oddeleni...samozrejme, ze to uz vsetci vedeli, vsak v nemocnici maju aj steny usi, takze des....ale nech....hlavne, nech ma nikto nelutuje, lebo mi je z takych reci na grc....ti ludia asi nevedia,c o maju povedat, tak lutuju, ale to teda ozaj nepotrebujem zvlast ked viem, ze to nevedia pochopit....lebo kto neprezil, nepochopi

@odrik nesla som grilovat, lebo tych ludi vobec nepoznam....takze by to musela byt taka zoznamovacia grilovacka a fakt nemam chut sa tam vyskierat a tvarit, ze sa nic nedeje....a keby som tam len tak sedela, tak zase moj drahy by bol z toho chory, ze preco sa nebavim ....predtym nez odisiel mi povedal, ze on sa ma snazi pochopit najviac ako vie....ale asi aj to je malo

katusap
4. jún 2011

baby, je normalne, ze este stale spinim? tolko to bude trvat....dnes som "uz" 4 dni od kyretu

solinkarka
4. jún 2011

@katusap ja som spinila neskutocne 2tyzdne skoro 😒

katusap
4. jún 2011

@solinkarka no parada, a ja uz stresujem, ze je to zle...takze neni to zle? lebo den po kyrete som skoro vobec a potom uz viac a aj dnes

solinkarka
4. jún 2011

@katusap je to ok...telo sa musi precistit...

ernuska296
4. jún 2011

@katusap jej no aspon si mi vycarovala usmev na tvari a kde su studovala na UCM v TT? a co kde pracujes? si vo svojom obore a co bavi ta to? ja mam ted pocit ze aj zmena v praci by bodla uplne nekam inam do inej oblasti ....a ty si na tom ako? no myslim ze tieto keci klebety .osobne problemy ludi budu vzdy number one ..ach jaj klepy hybu svetom:(

katusap
4. jún 2011

@ernuska296 ja som chodila na FBP na SPU ...robim v mikrobiologickom labaku v nemocnici....teda nie celkom v odbore, ale velmi ma tato robota bavi hoci musim zase chodit do skoly....o dva tyzdne ma cakaju skusky na lekarskej fakulte kvoli doplneniu vzdelania....vdaka tomu, co sa dialo posledne dni a tyzdne este neviem z toho ani slovo a ani neviem, ci sa mam vobec do toho pustit hoci ma to stalo uz vela penazi...som sa chcela od pondelka trosku na to mrknut, ale neviem ci to pojde ked mam myslienky celkom inde....a ty kde pracujes?

ernuska296
4. jún 2011

no to mas urcite lepsie ..hrat sa s mikropotvorkami mne tak labak chyba fnuk....no ja som technolog vyroby v jednej malej famraceuticke spolocnosti alias defcatko pro vsechno-....no t verim ze teraz sa ece ucit a ustredit sa na nieco vr br ale uvidis das to🙂)) ved sme sikulkybio nie?)

katusap
4. jún 2011

@ernuska296 a nebavi ta co robis? ja som si svoju karieru predstavovala uplne inak....niekde v labaku vo vyskumaku, ale co uz....vsak tie pomery na SK su biedne ...som rada, ze mam co robi a ako som uz pisala, mam tu robotu rada, len vies, zdravotnictvo je biedne, tak ktovie dokedy tam budem ....odkedy som bola tehu som bola PN, kedze je to inf. prostredie, ale zda sa, ze aj tak to nepomohlo

ernuska296
4. jún 2011

no moc ma to nebavi pretoze ako pises ty vyskum a podobne veci jo to by ma bavilo.a nie sa jedovat s ludmi s vyroby no to je des...ale kazda skusenost dobra skusenost a pracujes topolcanoch?

katusap
4. jún 2011

@ernuska296 ano, v TO pracujem....no co, podarilo sa ti zapisat si do profilu co si chcela? lebo ti to tam nevidim, asi mas nastavene sukromie

azalka22
4. jún 2011

baby mam taky dojem, ze sa mi fakt rozbehla ms. na 23 den po kyrete. sranda. zatial je to v norme...

katusap
4. jún 2011

@azalka22 tak to je super, ze prisla takto a nie po 6-8 tyzdnoch 😉

azalka22
4. jún 2011

ako je to potom s ms- nabehne mi normalny cyklus aky som mavala? alebo aj to bude nejak posramotene? nerada by som mala kazde 3 tyzdne ms 😠

odrik
4. jún 2011

@azalka22
Jejda, to by bolo super, tesim sa s Tebou, ja som 21. den po kyretazi, takmsom tiez cakatelka na mrsku. Uz sa mi tiez jeden den zdalo, a potom nic, tak cakam dalej. Uvidim! Drz sa a nech je to urcite mrska potvorka!!! 🙂

odrik
4. jún 2011

@katusap
Skusky dopadnu urcite dobre!!! Srdiecko moje, hore hlavku!!! Mysli len na same krasne veci, oddychuj, skus ist pokojne do prace, kedze Ta bavi a pokial to nie je tazka praca. Ja som po dvoch dnoch isla do prace a pomohlo mi to! Nemala som cas mysliet na nespravodlivost tohto sveta a na svoju bolest. Drz sa moja, bude dobre!!! 🙂

odrik
4. jún 2011

@katusap
A spinila som 16 dni, takze sa netrap. Teraz som 21. den po a uz vyzera byt vsetko v poriadku. Pomaly cakam na mrsku, tak uvidim, kedy a ako pride! Ty sa opartuj, uz chapem, ze si nemala chut ist na tu grilovacku. Drz sa moja, maj sa krasne!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre