Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

odrik
20. júl 2011

@katusap
Pocuvaj Ty mala sexica dracica!!! Ak sa zadarilo na manzelikove narodky, musi to byt chlapcek a s menom tatina!!! Tak mi to napadlo 🙂 ! Co povies???

lenkasop
20. júl 2011

Ako čítam, tak sato tu pekne rozbieha marcelka 1992,katus193,kočky gratulujem z celého srdiečka 🙂 Dúfam, že sa k vám postupne pridajú aj ostatné.
@atiatko nerada ťa tu vidím, viem ako ti je, ja som mala 2xMA, na nič mi neprišli,takže strach je poriadny. Tu mi dievčatá dosť pomohli. Nerada to asi čítaš, ale naozaj čas bude ten najlepší lekár. Nevravím, že človek na to zabudne,ale zvládneš to. Drž sa.

ernuska296
20. júl 2011

@odrik hehe suhlasim s tebou moja!!!! hehehe cem dalsiu veselu tehulku z tejto temy🙂)) zasluzime si to KOCENY🙂))))))))))))))))))))

katusap
20. júl 2011

@odrik hehe, si ma rozosmiala 😀 😀 😀 ale nebolia ma kozenky, tak urcite to nevyslo, ale to je jedno ....no a meno po tatinovi? tak to nehroziiiiii 🙂 ...ja chcem pre chlapceka meno Adam 😉

odrik
20. júl 2011

@marcela1992
Ja viem a rozumiem Ti !!! Ale nesmieme mysliet na zle! Uz stacilo!!! Dalsie "kolo" bude u vsetkych nas USPESNE!!!!!!!!! drzkaj sa a hladkaj brusenko 🙂

lenkasop
20. júl 2011

@odrik tak už pomaličky je rad na nás 😀 Čo myslíš????? 😀

katusap
20. júl 2011

babule, ,mam este jeden dotaz....je normalne,, aby ma 3 DPO bolelo brucho ako na mrchu? 😕 😕

atiatko
20. júl 2011

@renkaniki ďakujem za "objatie" ja tiež beriem Femibion - už od februára, tak ako sme sa rozhodli mať druhé dieťatko ... a tú alchemilku som pila už apríli, keď som bola v rámci jednodňovej gynchirurgie po preventívke na odstránení polypu na hrdle maternice + my zobrali aj zo sliznice lebo bola zhrubnutá, mala som pocit, že sa moje podbruško skôr dostalo do poriadku. Teraz ale ešte zisťujem čo by mi ešte viac a skôr pomohlo
@ernuska296 aj ja som si mojka myslela, že niečo také sa ma nebude nikdy týkať, osud je ale zlý a prišiel aj na mňa .... ja si tiež hovorím, že lepšie je počkať min. tie 3 mesiace, nech sa všetko fyzické zahojí tak ako má - v nemocke boli na mňa veľmi zlatí, jedna sestrička sa za mnou viackrát vrátila, trochu viac sme sa rozprávali a dali sme si dohodu, že sa tam ešte stretneme ale na opačnej strane oddelenia, tam kde je pôrodnica 🙂 Vieš u mňa sa nevie, že čo bolo príčinou, nebola som predtým na žiadnom vyšetrení, u Dr. som bola objednaná na budúci utorok - teraz tam pôjdem, no žiaľ nie na potvrdenie tehu ☹ V nedeľu som prišla do nemocky s krvácaním, a Dr. už na sone nevidel nič - prádzna dutina. Traja lekári mi v nemocke povedali, že je ťažké povedať, čo bolo príčinou - genetiky, chromozómy .... na bud. utorok si mám prísť pre výsledky z histológie tak snáď aspoň tie budú v poriadku ... 😒

ernuska296
20. júl 2011

@katusap HVEZDICKO CAKAJ NA MNA JOO S TYM MIMINKOM XIXIXI🙂)))

odrik
20. júl 2011

@lenkasop
No to asi je 🙂 !!! Nejako sme uz aj tusim pozadu 🙂 !!! Tak sup, ty uz mooooožeš!!!

katusap
20. júl 2011

@ernuska296 ved cakam, cakam 😀 😀 😀 to bol len "omyl" to sexovanie pred ovulkou 😀 😀

ernuska296
20. júl 2011

@katusap DRAHA TO ZMAKNEME🙂)))) KED TO MA BYT TAK TO BUDE ..PROTI VETRU SA CIKAT NEDA XIIXXI AKO TO POREKADLO NIE?:!)))))))

katusap
20. júl 2011

@ernuska296 jasne, suhlasim s tebou...bude tak, ako ma byt, ale fakt si nemyslim, ze to vyslo....predtym ma hned zacali boliet kozy, teraz nic....takze v konecnom dosledku 30.7 cakam mrsinu

lenkasop
20. júl 2011

@odrik no ešte jeden mesiac, potom v septembri na kontrolu a potom uvidím? 28.7 idem po výsledky na endokrinológiu, snáď ani tam nič nenájdu a potom to bude už len o šťastí a ešte raz o šťastí. Vy kedy?

ernuska296
20. júl 2011

@katusap nežeš..dockame sa ja to citim...aj ked sa nam stala uz ta prekliata vec...mna to osobne zmenilo-...a mozem povedat ze zatial tu zmenu pocitujem k smeru pozitivnemu...nejedujem sa nad vecami ktore nie su potrebne, mam v sebe vacsiu pokoru-voci vsetkemu zivotu a jeho nahodam, proste zmenilo ma to....
a vy to nepocitujete????????? ci normal?

katusap
20. júl 2011

@ernuska296 velmi vystizne si to napisala....aj mna to zmenilo a uz neriesim take stupidity ako som riesila pred tym....aj v praci, kaslem na to....uz viem, ze su dolezitejsie veci

atiatko
20. júl 2011

babulky, ja neviem ako sa po tejto novej životnej "skúsenosti" zmení môj postoj k životu .... on sa mi už zmenil v 12/2006, keď som mala veľmi ťažkú autohaváriu, malinký mal vtedy 3,5 mesiaca a ja som si tie jeho prvé mesiace takmer do jeho 1. roka vôbec neužila - a tak som bola neskutočne šťastná, že si to všetko krásne vychutnám pri druhom dieťatku - osud sa so mnou ale znovu pohral ☹

odrik
20. júl 2011

@katusap
No moja, proti osudu nenabojujes 🙂 !!! Ak sa zadarilo je tam aj bez bolavych prsiek 🙂 ! A ked nie, bude tam o mesiac 🙂 !!! Krasny vecer!!!

katusap
20. júl 2011

@odrik uvidime....a ty sa uz pomaly chystaj na snazilkovanie 😉

odrik
20. júl 2011

@lenkasop
Drzim palceky, aby vsetky vysledky boli v poriadku!!! Ja este idem v septembri na hematologicke kontrolne odbery, takze asi este pockame na vysledky, ale myslim, ze uz v auguste na dovolenke to nevydrzime a prestaneme si davat pozor 🙂 !!! Uvidim, ale pri mojom stasti otehotniet, sa nam podari, kto vie vobec ci este niekedy ☹ !!! Krasny vecer!!!

odrik
20. júl 2011

@ernuska296
Neboj moja, ved vsetko budeeeeee, aj dalsie, teda my, usmiate tehulky 🙂 !!! A co mas nove???

ernuska296
20. júl 2011

@odrik mojka pomalicky-zatial nemam ATB liecbu a ak bude nevyhnutna tak pouzivam a dufam verim ze budem patrit medzi sa rozsirujuce sa po neuspesnom ..na uspesne tehu🙂)) zatial dam dokopy telicko a prec pripadne potvory a nech sa deje co sa ma🙂))

odrik
20. júl 2011

@katusap
No ved ja by som aj hned, ale este je tu aj ujo ROZUM, ktory este vravi, ze aspon pockaj moja do dovolenky alebo do septembra na kontrolne hematologicke vysetrenie a odbery! Ale neviem, ci rozum neprebije moje srdiecko 🙂 !!!

odrik
20. júl 2011

@ernuska296
Potvory poodhanaj dobre daleko!!! Ved to nase heslo, Vianoce, sa nejako mooooc blizi!!! Tak mame co robit moja 🙂 !!! Lebo babulky o chvilu zalozia novu temu a aj my tam predsa chceme byt 🙂 !!!

ernuska296
20. júl 2011

@odrik si pis spolubojovnickaaaaaaaaaaaaaa🙂)))) miracle sa deju hlavne o VIANOCIACH a kedze nebudeme muset travit tieto sviatky v porodnici budeme si ich uzivat v 2 v 1 🙂)) tak do boja babulky🙂))) zivot nas uz na kolena polozil tak vstavameeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee a bojujeme 🙂)

ernuska296
20. júl 2011

babulky zelam vam krasne snicky a odychnite si vsetko zle je na nieco v konecnom dosledku dobre a nebojte kazdy den slniecko vychadza a kazdu z nas coskoto ohreju jeho luce 🙂)) bruuuu tak zitra 🙂))

odrik
20. júl 2011

@ernuska296
Kraaaaaasne!!!!! Az mi srdiecko zovrelo!!! Dobru nocku pokladik! Ja este dopapam zlty melonik a pojdem tiez hajde bajde a bude sa mi snivat o NASICH Vianociach s brusenkami!!! Mas pravdu moja, nebudeme v porodnici, ani doma s babulkami, ja som mala termin 12.12., tak nech v tom case mame fazulky v brusku!!! Babulky o Vas vsetkych sa mi bude snivat 🙂 !!! Krasnu nocku!!!

ernuska296
21. júl 2011

dobre ranko vsetkym🙂)))
dnes sice smoklavo ale dufam ze tu si to rozveselime prijemnymi a veselymi spravickami..@odrik zlatinko dakujem viem ze pre kazdu ci ceme ci ne tieto vianoce bude smutnucke...a ked ece moja bud.svagrinka to mimi bude mat v ten den ako som mala ja- STEDRY DEN :((((...tak uz viem ze ted sa mi ce plakat z toho ale uz nenarobime nic......
inak baby rozmyslali ste nad tym- ci sme od maja presli? ja teda asi vsetkymi stavmi co sa da....hej a to som si nekedy myslela ze "zlozit sa" ide lahko ...ale zisitila som ze az tak lahko nie...a teraz po 2mesaicoch mam v sebe taky vnutorny pokoj aky som nikdy! nemala ..je to normal? alebo som zase abnormal?
takze vsetkym novym :( odkazujem ze zmaknete to, je to sialene smutne, ale musite zabojovat s nami ostatnymi spolubojovnickami a fazulkujeme spolu 🙂))
kocky myslim na vas drzkajte sa 🙂))) a dve tehulky sa opatrujte jj? :DDDDDDdd

katus193
21. júl 2011

Dobre ranko prajem,dnes som si obila dalsi test a ciarka je stale rovnako slaba ☹ neviem teda ci to tehu dobre prosperuje 😢 kedze HCG asi ani nestupa 😢

atiatko
21. júl 2011

Dobré ráno, aj u nás je pod mrakom .... ale aspoň už nie tak teplo .... ale zato poriadne smutno a prázdno .... snažím sa to v sebe veľmi nerozoberať, ale nejde to .... "utešujem" sa, že sú žienky, ktoré majú podobný osud ako my, a ešte nemajú žiadne dieťatko, že im musí byť ešte oveľa smutnejšie .... chcem sa tešiť z toho, že ak už nebude druhé babatenko, tak máme našu lásočku synčeka Peťulka .... asi by som sem ani nemala písať, lebo som momentálne strašne depresívna .... ale bolí to ....................

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre