Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

majuska251
26. aug 2011

Dnes druha mrska ..cas ide neskutocne dlho....strasne chcem a pevne verim ze uz aby po nej vsetko bolo ako ma byt....

cora41
26. aug 2011

Dievcata, ako je to s vysledkami z histologie? ako dlho trvalo, pokial ste ich dostali? a ak ste mali zatial iba jeden kyret alebo jeden MA, robili vam aj ine vysetrenia okrem histologie, alebo si to zacnu vsimat az ked je opakovany problem? ake s tym mate skusenosti? DAKUJEEEM

milek
26. aug 2011

@frca My sme to tiež tak riskli po druhej ms a v novembri čakáme chlapčeka :D Tak držím palce.

tinasc
26. aug 2011

@cora41 ja som mala výsledky z histológie za 14 dní, nezistilo sa nič... doktor mi urobil z krvi vyšetrenie na protilátky a zrážanlivosť.. inak nič... mala som jeden MA...

monika2712
26. aug 2011

@cora41 caka sa vacsinou 14 dni na vysledky.. mne nerobili ziadne vysetrenia okrem toho a bolo to prve MA.
po druhej mrche chceme uz aj my skusit. takze uz len mesiac a ideme na to..

cora41
26. aug 2011

@monika2712 takze ak nic nezistia z histologie, je to vlastne pozitivne, lebo to moze znamenat, ze to bola mozno len nahoda?

cora41
26. aug 2011

@tinasc Ja totiz stale rozmyslam, ako sa to mohlo stat. Mam uz 3 deti, ani s jednym som nemala problem, no pri tomto mi vlastne vobec nic nebolo. Na druhej strane ak som nemala problem s tromi, tak ani statistika nepusti. A ked vidim, ze mate niektore problemy vobec s prvym, tak mi je aj luto, ze vas tu otravujem s takymi vecami, ked vlastne uz mam 3 deti...Tak sa za to na mna nehnevajte 😉

monika2712
26. aug 2011

@cora41 pisala som to tu uz o par stran skorej, ze niekedy sa neda ani nic zistit z histologie, lebo pri kyrete uz tam nie je ani plod, ako u mna, vobec plod nebol, iba zltkovy vak a z toho sa neda nic zistit... pokial odoberu este plod, tak sa vacsinou na histologii nieco zisti.. ale ani to nemusi znamenat ze sa zisti pricina. jednoducho tam moze nastat nejaka vrodena vada, napr uz pri oplodneni, a to sa nezisti preco.. nie vsetky vajicka a vsetky spermie su zdrave, takze staci ze jedno z tych je zle a plod proste zanikne alebo umrie, a nemusi to byt nicim inym iba tym ze jednoducho boli nejake zle geny .. a treba to hlavne brat tak ze asi to tak malo byt.. samozrejme pokial nie je pricinou nejaky iny zavazny problem, ale to sa da zistit potom az genetickym vysetrenim atd..

monika2712
26. aug 2011

@cora41 MA je bezna vec v dnesnej dobe, nie je to nic zvlastne, a vela krat sa o tom zena dozvie az neskor ze bola vobec tehotna, ked pride ku krvacaniu a plod sa vypudi z tela samovolne, zeny si casto myslia ze islo len o silnu menstruaciu.. preto statistiky nie su spolahlive v tomto pripade.. ale zas mysliet si ze sa ti to nemoze stat.. prave by som povedala, ze cim je zena starsia a mozno aj cim viac deti ma, tym je tam vacsie riziko, ci uz potratu alebo chorych deti.. predsa len maternica aj telo dostavaju riadne zabrat kazdym tehotenstvom aj porodom.. to je ako ked si ludia myslia ze nemozu dostat rakovinu... a potom su sokovani ked ju dostanu oni alebo blizki..

cora41
26. aug 2011

@monika2712 Ved prave preto, mas uplnu pravdu. Ja som si mozno myslela, ze aj toto tehotenstvo bude bez problemov a robila som vsetko tak, ako pocas prvych tehotenstvie. A ten sok z toho, ako to nakoniec dopadlo bol ohromny. Aspon som si uvedomila, ze si musim davat vacsi pozor a nic nie je iste, cokolvek sa moze stat. A ak sa to podari stastlivo dokonca, nikdy to nie je samozrejmost. Dakujem

monika2712
26. aug 2011

@cora41 no ono niekedy si clovek moze davat akokolvek pozor a aj tak to neskonci dobre.. jednoducho priroda vie co robi.. ako som tu uz pisala .. je to prirodzena selekcia zdravych plodov.. nesmies to brat tragicky.. proste priroda vie preco to robi.. samozrejme sok to bude vzdy, moze sa to aj zopakovat a nic s tym neurobime.. iba dufat, verit a pozitvne mysliet ze to proste vyjde a ze nam je sudene byt matkami.. drzim palce, ak teda planujete aj stvrte dieta, tak klubok dole.. 🙂

frca
26. aug 2011

@cora41,ahoj vsetko je mozne,dufam ze sa to podari citim sa uz v pohode tak uvidime,aj tebe drzim prsty a nech mame cim skor velke bruska🙂

frca
26. aug 2011

@milek,super tak gratulujem🙂a podarilo sa vam hned alebo to trvalo nejaku dobu?

milek
27. aug 2011

@frca Hned na prvý šup až sme boli prekvapení , tak skoro sme to ozaj nečakali 😀

manefan
27. aug 2011

AHojte dievcata. Ja som kyretaz absolvovala vo stvrtok, bola som v 14tt. Ze babatku nebije srdiecko, som sa dozvedela v stredu na UZV. Mame vsak uz dve starsie deticky, toto bolo moje tretie tehotenstvo. Vsetkych nas to velmi prekvapilo, pretoze som nemala ziadne problemy (aj obe predchadzajuce tehu boli uplne bezproblemove), nekrvacala som, nic ma nebolelo.

tinasc
27. aug 2011

@cora41 ja už jedno dieťa mám, v tehotenstve som nemala absolútne žiadne problémy, ani som nemala tehotenské príznaky, že by niečo nasvedčovalo že som otehotnela... v tehu absolútne nič, keby neexistoval ultrazvuk, tak som ani nevedela, že som tehotná... 😉 malá sa narodila presne na vypočítaný termín... preto som nepredpokladala, že pri druhom tehu to takto dopadne, tiež som nemala žiadne tehu príznaky, nič mi nebolo, nekrvácala som skrátka nič...

shania31
27. aug 2011

@cora41
ahoj, histologia objasni max 5% potratov, takze vacsine z nas histologia vobec nepovie preco......
pricina byva mnohokrat neznama
ci sa tesit, ze sa z histologie nic nezisti? tazko povedat......
pretoze mnohe z nas si kladu otazku preco sa to stalo? a co ked sa to zopakuje? atd....

20erika07
27. aug 2011

@katusap vidis,u nas na nas doktori kaslu...ani sa nevedeli pozdravit ked som odchadzala z nemocnice... a po zakroku som mala postel krvavu a ,,mila" sestricka mi povie ze ,,no to sa s tym nic neda robit,musite lezat na takej" a buchla dverami...a veru tak to aj bolo kym ma nepustili domov,fuj hnus co dokazu zdravotnici....

20erika07
27. aug 2011

@katus193 ahoj katus,dakujem za pochopenie. Dnes je to uz len tmava krv,takze uz viem ze sa len cisitm 🙂 dufam ma uz poriadne vycistili...doktor ma inak stastie,ze nemam zaludok nato ze by som ho mohla udat,ale vzdy si poviem ze kazdy robime chyby... jeden velmi dobry gynekolog v Bratislave vzdy hovori ze v medicine nie je nic 100%-tné ... 😢

20erika07
27. aug 2011

@tinasc dakujem...veru nemozem zostat doma a budem sa setrit aj v praci,aj ja chcem aby bolo uz konecne vsetko ok,budem davat velky pozor 🙂

katusap
27. aug 2011

@cora41 ahoj...ja som mala jeden MA....mala som tehu priznaky, vsetko ako ma byt, ziadne problemy ....takze som musela ist na kyret. Vyziadala som si vsetky vysetrenia a dr. nemala problem poslat ma na ne. Bola som na endokrin., hematologii, infektologii a obaja s manzelom sme boli na genetike. Mohla to byt nahoda, ale aj nemusela. Histologia vacsinou len potvrdi, ze skutocne islo o tehotenstvo a nie o molu.

alaniska
27. aug 2011

@usacek79 ahoj usacek, boli sme spolu v marcovkach ak si spomenies, ja som v 8tt mala robenu kyretaz, zial anembryomola. Je mi luto co sa ti stalo, bola som velmi prekvapena ked som sa tu zbadala, drzala som ti palce.Snad sa coskoro stretneme v spolocnej tehulkovskej stastnejsej teme 🙂

lucianak
27. aug 2011

@katusap U nás to bolo tiež vymodlené a priala som si, aby sme boli od februára rodinka, no nevyšlo. Neodsudzujem fakt nikoho, asi to tak malo byť. No toto bábo pre nás bude stále prvé. A s tým usg, tak to boli fakt trampoty. Musela si byť poriadne v strese. Ja mám ovulku tiež skôr ku koncu, tak asi 10 dní pred ms. A ms mám tak cca každých 31-36dní. Raz až 45. To som ešte chodila na výšku, zhodou okolností som študovala za pôrodnú asistentku. No nedokončila som. Ja s tým usg som skôr opačne. Myslím, že keby ma moja dr poslala skôr na usg, tak možno by sa dalo niečo robiť, ale to už je ťažko polemizovať. Len mi vzala krv na hcg a v 5tt som mala hodnotu hcg 3830. To je veľa, či málo. Ja vôbec tomu nerozumiem, tým číslam.

lucianak
27. aug 2011

@frca Jeeeeeeeeeeeee, tak to je super. Ja som sa asi ešte nikdy tak na ms netešila ako teraz. SOm len Necelé 3 týždne po ms a už ju sceeeem 🙂 A ja tiež tak plánujem, že po 2 ms by sme to skúsili. Tak teda držím palce a nech to výjde čím skôr. Dáš potom vedieť, dúfam... 😅

frca
27. aug 2011

@lucianak,jasne ze dam vediet,mne teraz bude v pondelok koncit a 6.9.by mala byt ovula tak ideme nato🙂Nechcem dlhsie cakat.Ako mi jedna baba pisala ze ak to ma byt zdrave tehu tak bude aj po mesiaci a ak sa ma zase daco stat tak mozme cakat aj polroka a dopadne to zle.Takze sa odovzdavam do ruk osudu nech sa deje co sa ma🙂Na to hcg tiez neviem to je asi vzdy individualne,mne zistili tehu v 4tyzdni a bolo okolo 999,a doky povedal ze je vysoke takze je to urcite tehotenstvo.Aj tebe drzim palce nech ti pride cim skor druha a mozete sa zacat snazit🙂

lucianak
27. aug 2011

@20erika07 No teda, tak to čo sú za moresy?! Ja čo som musela na kyret, tak dr ma sfukol, čo som neprišla ihneď, ale fuck off. Sorry za výraz, ale bol fakt nepríjemný. Keď som sa po kyrete prebrala, mala som pod sebou riadnu mapu, no keď som to povedala sestričke, hneď mi podložila čistú plachtu. Potom dr. mi prišiel povedať čo a ako robiť a nerobiť, pozdravil sa on aj sestrička s úsmevom a šla som domov.

usacek79
27. aug 2011

@alaniska ahoj, jasne, ze si ta pamatam 🙂 nuz, tak sme sa presunuli do tejto mrzutej temy 😒 ale teda ja sa nejdem obesit, ako som uz pisala, beriem to sice so sklamanim, ale ako fakt, ktory bol asi nevyhnutny 😒
no takze vidim to tak, ze budeme zakladatelkami skupiny "august/september 2012" 😉 uz aby to bolo 🙂 drzim nam palce!!

lucianak
27. aug 2011

@tinasc Krásny dátum, to je samozrejmá vec. my sme sa brali s mužíčkom 14.2.´09. Takže ak by nám to vyšlo, tak tesne po našom 3. výročí by sme boli už traja - rodinka. Tak budeme rodinkou neskôr. Ja som vždy snívala, že bábo budeme mať 29.2. a ak som sa dozvedela, že som tehu, tak mi vyrátali na 28.2. Fakt to bolo ako z rozprávky, no toho happy endu sme sa nedočkali.

lucianak
27. aug 2011

@frca Veď ano, čo sa má stať, sa aj stane. Osud nám už každému napísal knihu a tam je presne všetko, čo nás čaká. Ale ja verím, že na pár stranách je aj to, že budeme aj maminami a to čoskoro. Tá baba asi nečítala, že najnovšie štúdie dokázali, že je najlepšie otehotnieť do pol roka. Že je takmer 90% istota, že tehu bude celé ok a aj bábo bude zdravé. Tak už len hurá do toho a dúfajme, že sa nám to podarí ešte toho roku 🙂

alaniska
27. aug 2011

@usacek79 no pevne dufam ze takto o rok si nedovidime na spicky prstov alebo uz budeme rodit krasne babatko,alebo sa s nim uz prechadzat v kociku 🙂
Sklamanie to bolo velke, aj som plakala ako dazd ale som uz v pohode, jasne ze na to myslim ale uz neplacem a netrapim sa. Mala som vysledky z histologie a teda nam sa mimi prestalo vyvijat velmi skoro, boli zvysky trofoblastu, takze k srdiecku to ani nepotiahlo co je podla dr. takto lepsie akoby uz bolo srdiecko. Po vysledkoch som sa ukludnila a tesim sa na druhe snazenie. Mne dr. povedal ze po 3 cykloch mam dobehnut a zacneme znovu stimulovat clostylom. Uz aby som dostala ms, tak ju uz chcem ako este nikdy, resp. tak som ju velmi chcela aj pri prvom stimulovani 🙂 Dufam ze ten cas rychlo ubehne a coskoro budem tehula 🙂 Drzme si palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre