Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
25. aug 2011

@katusap Taaaaaak teda, je toho dosť, a dva mesiace čakania je ešte viac. myslíš, že by bolo ok, keby sme sa začali snažiť, ten novem, decem??? nebude to skoro? Keď to tie blbé pocity po tom všetkom... no neviem. Ja to skúsim risknúť ešte raz bez tých testov všetkých. Inak mňa, teda moju dr. vyhrešil predo mnou jeden lekár z nemocnice. keď som mu povedala, že som bola 1.x na usg v 11tt, tak sa ma pýtal, či je normálna, že oni posielajú ženy na usg, keď menzes im mešká 1 deň a nie po 3 mesiacoch ako ona mňa. Preto chcem dr., čo má priamo na ambulke mašinky, aby som bola pod "drobnohľadom"

cora41
25. aug 2011

@moni takze je z toho chaos...Uz 3 dni som nekrvacala a dnes som znovu zacala..Takze nemam ani potuchy, ci je to mrcha, alebo este z kyretu, ktory mi robili presne pred tyzdnom. Asi vypnem uplne myslienky a co najrychlejsie tehotenstvo a pockam, pokym sa toto moje telo spamata 🙄

katusap
25. aug 2011

@lucianak idealne je pockat 3 cykly a ak budes po zdravotnej stranke ok a dr. ti dovoli, tak mozete v decembri skusit ...my sme cakali aj kvoli tomu, ze som chcela mat 3 cykly za sebou ak kvoli tym vysetreniam vsetkym...a veru tvoja lekarka bola riadne nezodpovedna, ja som bola na prve som v 5tt.....ale inak som si povedala teraz, ze ked bude znova tehu tak skor ako v 8 tyzdni si sono urobit asi nedam ak nebudem mat problemy
@cora41 mrcha to urcite neni....ja som tiez uz nekrvacala, ani nespinila a o dva dni zase....mrcha ti pride o 4-6 tyznov od kyretu ...a to, kolko sa krvaca ci spini po kyrete je individualne 😉

moni
25. aug 2011

@cora41
Veru mrcha to nebude 😝 stale sa cistis. Chce to cas kym sa telo spamata z takeho zasahu 😔 mas pred sebou dlhu cestu takze to cche trpezlivost. drzim palce
@lucianak
Moja lekarka odporuca cakat 1-2 cykly, to by malo stacit telu na regeneraciu. ale zalezi od lekara

abriela
25. aug 2011

Smutne forum, ale baby verte mi, vsetko ma svoj dovod. Teraz vam pripada 1-2-3 mesiace cakania ako vecnost,a le zbehne to a budete sa na konikovi chvalit, ze ste znova tehu. Prajem vam to.

mamilia
25. aug 2011

Babulienky dlho som sem neprispievala....MA som mala v decembry 2010 a teraz som zac,5 mes .....ten cas cakania bol neuveritelny.....a psychika este horsie na tom.... 😖
Ale teraz kolp klop ... konecne ,.....: 🙂
baby drzte sa......a je to velmi tazke na psychiku ....drzim vam palceky

pici
25. aug 2011

@katusap musim sa @usacek79 zastast aj ked v inej teme sme si skocili do vlasov, ALE. to ako pise a konstatuje je jej boj s pocitmi a obrnila sa proti totalnej depresii takto... na dietatko sa rovnako tesila ako tie , ktore sa snazia roky a urcite ju to aj rovnako bolelo... to ze neplace kade chodi ale berie to z kratsieho konca nie je znakom, ze jej je to fuk... urcite nie... lebo sa na babatko velmi tesila... nepatri sa , a uz vonkoncom nie v tejto teme na seba utocit...

frca
25. aug 2011

@lucianak,ja idem koncom septembra na kontrolu tak hadam uz budu

tinasc
25. aug 2011

@lucianak ja viem, tie spomienky, preto som aj vyhodila testy čo som si robila 😉 bola som v 11tt, už som končila, bábo sa prestalo vyvíjať v 8tt ☹

katusap
25. aug 2011

@pici kazda mame iny nazor, ja ho nikomu neberiem, len som napisala co si o tom myslim- vsak to ma byt diskusia...aj ine tu napisali, ze sa im to nepaci, tak naco to riesit, na nikoho neutocim,je to jej vec, nech si robi co chce...len mi je smiesne, ze sa vsetci navazaju len do mna za to co som jej napisala....trapne... kazdy ma pravo vyjadrit svoj nazor - preto sa to aj vola diskusne forum

pici
25. aug 2011

@katusap citala som len tvoj prispevok preto som dala ako dodpoved teba... nic osobne v tom neni

katusap
25. aug 2011

@pici viem, ze to nie je osobne .....kazdy ma ale pravo na nazor a ked nieco take napisala tak to proste nezostalo bez komentu 😉

pici
25. aug 2011

@katusap ani nemuselo, ja len hovorim ze kazda to prezivate inak a kazda sa s tym zialom vyrovnavate inak... peace

lucianak
26. aug 2011

@katusap Tak psychika robí fakt veľa, ale ja sa až čudujem, že som celkom ok na tom. Nebolelo ma fyzicky nič, len.... srdce smútilo. Myslím, že som vyrovnaná. Asi to tak malo byť. A som rada, že to dopadlo tak a v takom čase, ako keby to prišlo neskôr, tesne pred pôrodom, alebo by sa malo narodiť choré. Ten hore asi vie, čo robí a iste neskôr nám všetkým, ktoré sme to prežili dopraje byť maminami.
Inak prečo nebudeš chcieť ísť na usg skôr ako v 8tt?

lucianak
26. aug 2011

@moni Mne vravela dr, tak 2, 3 mesiace, ale uvidíme ako na tom budeme. Ja by som aj hneď do toho vhupla zasa, ale manžel trvá na tom, nech radšej počkáme a neunáhlime to. Má prevdu, preto tie 2 isto čakať budeme 🙂 Inak ja som mala vysnívané, ešte predtým, než som otehotnela, že by sa nám mohlo bábo narodiť 29.2. a si predstav, termín som mala na 28.2., takže by to možno aj vyšlo, ak by to pokračovalo. A taký mám dojem, že by to bolchlapček a ja som silou mocou chcela dievočku ☹ Asi bolo všetko príliš pekné, preto si radšej ohľadne tehu nič neplánujem dopredu.

lucianak
26. aug 2011

@frca Budem držať palce, tak to si dajú riadne načas, ak ešte ani vtedy nebudú. Ja mám pocit, že už aj sú, len ešte je dovolenkové, tak ti ich nemá kto podať.

lucianak
26. aug 2011

@tinasc Ciiiiiiiiii.... presne ako ja. Ja tiež som bola na usg v 11/1, bolo 8.8.... všetko pekné čísla, ale mne práve také prinášajú smolu. Ešte že farárko nás nechcel s mužom zosobášiť 10.10.2008, čo bol piatok 😉
A mne zistili, že bábu nebije srdiečko medzi 9-10tt. Chúďatka naše.
Inak ten gynex ako sa má brať? Ty si ho spomínala, či niektorá druhá?

katusap
26. aug 2011

@lucianak ja som sa s tym tiez vyrovnala.....na usg preto skor ako v 8tt nepojdem, lebo teraz to u mna uz od zaciatku nevyzeralo dobre, najprv nebolo vidno nic - to som bola v 5tt ....potom bolo vidno len vak, tak si dr. myslela, ze len neskor doslo k oplodneniu, ked mavam ovulku neskor.....potom tam uz daco male videla, nebola ale akcia a ked som isla na sono v 9tt tak akcia stale nikde .... cize od zaciatku to bolo pozadu a nebolo to cele ok ...a presne ako pises, srdiecko bolelo najviac, uz boli menej, ale nezabudnem nikdy, lebo to bolo nase vymodlene babo a prisli sme on.....no a proste sa nechcem hned od zaciatku stresovat ak by nebolo vsetko podla tabuliek...pojdem az v 8tt ked uz musi byt vidno aj mimi, aj akcia srdiecka uz je ...na potvrdeneie tehu nech mi potom len krv vezmu, ale sono eeee

20erika07
26. aug 2011

Ahojte baby. Som tu prvy krat a chcela by som sa vas vsetkych opytat podla vasich skusenosti co sa so mnou deje,alebo ako to nazvat. Tak na zaciatok,mam 22r.,jedneho krasneho zdraveho zachvilku 4rocneho synceka. V maji tohto roku mi zistili zaciatocne stadium rakoviny krcka maternice. 10.maja ma operovali na onkologii v Bratislave. Po mesacnej kontrole sa zistilo ze som bola pocas operacie v tretom tyzdni tehotenstva,co samozrejme vsetkych lekarov prekvapilo,aj mna. Musela som ist na interupciu kvoli tomu ze mi to nezistili skor a natlacili do mna rozne lieky,operovali krcok,takze by som dietatko s velkou pravdepodobnostou nedosonosila alebo ak nahodou aj ano tak by bolo chore. Interupciu mi robili 29.juna,no dodnes zaspavam s fotkou zo sona mojho vtedy 10tt babatka. Je to strasne tazke vyrovnat sa s tym,ze kvoli zanedbanosti,nedostalo moje dietatko sancu na zivot. Interupciu doktor odflakol,mesiac a pol po nej,ma 4x strasne podliala krv,moj maly anjelik sa chudacik pozeral na svoju maminu ako v kupelni na zemi pomaly vykrvaca. Bolo to strasne,vypadavali zo mna hrce ako tenisove lopticky a ked ma vzala sanitka do nemocnice doktor flegmaticky povedal ,,ze to este velmi nekrvacate" no hlavne ze vlozka po dvoch minutach neukazovala ziadne biele miesto... Na sone zistili ze tam mam este kus placenty... Znova ma cistili,tretia narkoza za styri mesiace,dalsi doktor co ohrozil zivot pacientke... No kyret mi robili 17.augusta,dnes je 26.augusta takze 9dni po kyrete a dnes som zacala znova krvacat...menstruacia to este nemoze byt. Bojim sa,uz nechcem ist znova do nemocnice...mozno sa len cistim,len tá krv sa mi nezda,je prilis riedka ako voda a nie je tmava ako pri cisteni... Poradte mi baby,co mam robit,alebo co to moze byt,mate niekto podobnu skusenost s doktormi? Dakujem vam krasne za pomoc....

katusap
26. aug 2011

@20erika07 Ahoj....v prvom rade mi je velmi luto co sa ti stalo. ☹ Dr. sa teda na tebe poriadne "vyblaznili". Hajzli. To co opisujes, ze "krvacas" ale tak divne je myslim normalne. je to asi skor take spinenie, nie? ja som to mala do 14 dna po kyrete.

20erika07
26. aug 2011

Ahoj katusap. To sa teda ,,vyblaznili" a co je najhorsie,ze to beru ako samozrejmost ze sa nieco take stalo. Neviem ci spinenie,isla som na wc asi pred hodinou a vytieklo zo mna do misy viac krvi ale nepodlialo ma ako predtym. A teraz pozeram na vlozku a je cista. Takto to zacalo aj po tej interupcii... Rano som prisla domov po prvej nocnej od kyretu,tak mozno aj ta zataz,lebo prehadzujem tazke vyhybky na zeleznici...

katusap
26. aug 2011

@20erika07 to by si este vobec nemala byt v praci ....a uz vobec nie sa tak namahat...vsak zakaz tazkej prace som mala mesiac, ani som nic nedvihala, ani tasku s nakupom minimalne prve dva tyzdne....davaj pozor, nie je to sranda, mala si zostat este na PN

20erika07
26. aug 2011

@katusap mne nikto nezakazal,aj po interupcii som isla o tyzden do prace,citim sa fajn,sice aj vtedy som sa citila mesiac a pol v pohode a az potom nastali problemy... Konecne som zacala od porodu aj priberat,mala som stale 47 kil,a teraz za tyzden mam konecne 50kil,myslim ze to znaci ze by som mala byt uz ok... Ale stale mam neistotu,kvoli tym doktorom,uz im vobec neverim,iba mojmu onkologovi,no bohuzial,o moje tehotenstvo a naslednu interupciu sa starali iní lekari... Viem ze tym ze som isla uz do prace,si len skodim,no uz si nemozem dovolit byt pn,treba platit ucty a kupovat stravu a to je velka polozka,pn mi znizi o polovicu vyplatu,a nemozem dopustit aby mojmu malickemu nieco chybalo, keby som sama tak ja dako prezijem... Viem zdravie mame len jedno a nemozem mat naraz aj zdravie aj peniaze,ale doba je tazka,rodinu treba uzivit... Viem ze vsetko sa da zvladnut ked sa chce...no od maja sa trapit len s oddychovanim a lekarmi,to uz je dost aj na psychiku,nielen na rozpocet...iste ma chapes a urcite si za nazor,ze zdravie je prednejsie (aj ja) ale v niektorych pripadoch sa niekedy musime obetovat aj na ukor seba...

frca
26. aug 2011

@lucianak,no ved urcite pre tie dovolenky,ale pochybujem ze z tych vysledkov daco zistia.Mne teraz pomaly bude koncit druha ms tak asi to riskneme🙂

katusap
26. aug 2011

@20erika07 hm....mne fyzicky tazku pracu zakazali aj v praci, aj moja dr.....aj ja som sa citila dobre, tak ale nenamahala som sa....jasne, peniazky treba zarabat, bez nich to nejde....len aby ti to neublizilo

katus193
26. aug 2011

@20erika07 je mi velmi luto co si si musela prezit a co sa tyka doktorov tak nemam slov, ale u nas je to normalne, chovaju sa k ludom ako ku zvieratam.Ja si myslim ze to krvacanie mas docistovanie ale nemala by si v ziadnom pripade vela krvacat ak by si zacala viac krvacat tak chod k dr. A katusap ma pravdu, mala by si sa setrit a nenamahat sa aj ked sa citis dobre ale tvoje telo je po zakroku a neni to sranda.Drzim ti palce nech si v poriadku cim skor.

tinasc
26. aug 2011

@lucianak keby bolo všetko ok, ja by som mala termín 14.2.2012... krásny dátum však?
ja som gynex nespomínala, inak ja som doteraz nič nebrala...

tinasc
26. aug 2011

@20erika07 v prvom rade je mi veľmi ľúto, že si takéto niečo musela zažiť... doktor sa na Tebe teda riadne vyflákol a odflákol čo mal urobiť poriadne... s tým krvácaním ti neviem poradiť, ale... vôbec by si ešte nemala byť v práci mala by si byť na PN a ešte riadne dlho sa nenamáhať... drž sa nech je všetko v poriadku...

tinasc
26. aug 2011

@20erika07 až teraz som všetko dočítala... no ak si nemôžeš zostať doma na pn, dúfam, že sa ti nepohorší, držím palce, nech všetko prejde a bude všetko ok...

cora41
26. aug 2011

@frca ak to risknete a vyjde Vam to, tak zacnem verit, ze je to mozne a skusime aj my. Drzim straaaasne prsty

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre