Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

desmodka
3. mar 2009

janulcek 3 mesiace???? ved to je strasne vela... to s nou doki nic nerobil?? tolko cakat urcite nebudeme!!!

janulcek
3. mar 2009

to hej...ale ja sa tešim na štvrtok,bude injekcia..hurááááá

jarulai
3. mar 2009

twiti, gratulujem...paráda 🙂 🙂 🙂

aj ja sa hlásim ako čakatelka na mrchu

twiti
3. mar 2009

To vinko odporucam ja som si hocikeedy vecer s muzickom dala, mozno to pomohloooo,ja mam cerveneee rada 😀

jarka4982
3. mar 2009

Ahojte baby...

Jankageo,je mi velmi luto ze si tak dopadla.Ale hlavne ze ti to tvoja dr zsitila a ze uz vsetko bude ok.

Twiti,gratuluuujeeemmmmm!!!!!

jankageo
3. mar 2009

jarka, daj zajtra vediet ako si dopadla na kontrole a co ti povie na tu histologiu....

jarka4982
3. mar 2009

Ok,dam vediet.Idem tam hned rano a tak sa mi nechceee 😒

jaruska74
3. mar 2009

twiti si super zena, len maroktora to dostane tak pekne nacas 🙂

desmodka
4. mar 2009

dobre ranko zienky... mam na vas otazku..mali ste po kyrete ovu????
jarka drzim palec

jarulai
4. mar 2009

dobré ránko 🙂

jarka4982
4. mar 2009

Ahojte baby,

tak sa hlasim...

Od dr. som sa nedozvedela nic nove.Nerobila mi ziadne vysetrenia,len sme si pokecali 😒 Ze,vraj mi spravi po prvom menzese zakladne vysetrenia ale zatial nic.A na to krvacanie co som mala mi povedala ,ze to menzes nemohol byt,ze ten najskor moze dojst po 4 tyzdnoch,ked sa poriadne obnovi sliznica maternice..aj ked to mne fakt vyzeralo ako menzes,ale dobre...verim jej...

Pokukala si vysledky z hystologie a prstudovala prepustaciu spravu a samozrejme ze sme tam dovod mojho missedu nenasli.Vravela mi ze pravdepodobne sa stala chyba v genetike u babatka,ze je to velmi,velmi caste do toho dvanacteho tyzdna ☹ a ze je u nas dolezite ze uz jedno zdrave dieta mame,tak ze znamena ze sme v poriadku,tj ze v nas nebude problem....a ubezpecovala ma ze na buduce bude vsetko ok...aj ked mi to na 100 % nezaruci nikto.

So snazenim mi odporucila pockat 3 mesiace,aby som sa zotavila psychicky aj fyzicky.A tych 6 tyzdnov ziadny sexik...

Teda,zaver z tohoto vsetkeho je ze jej mam zavolat ked dostanem MS a potom ma objedna a sprvi mi kultivaciu,odber.....a tie zakladne vysetrenia.Ale tie som mala v poriadku aj na zaciatku tehotenstva 😒

jarka4982
4. mar 2009

TAk teraz len cakat....

A este som sa pytala ci brat nejake extra vitaminy....poradila ze staci calibrum babyplan.V nom je aj vitamin E aj kys.listova (odporucane denne davky),a ze neytreba s tym prehanat.Ze sa aj potravou do tela dostavaju aj vitaminy aj mineraly....A este aj k tomu alchemikovemu cajiku....ze ani s nim neprehanat...tak ze salka denne staci...

twiti
4. mar 2009

jaruska dakujem za kompliment ale super zenaaa? 😀 To by som asi o mimi neprisla ale vdakaaaaa,budem si to nahovarat 😀
Jarka no vidis,ze niesi natom az tak zle,ja som ti vravela ze mas jdno dietatko a to je super,tes sa z neho.
Tak to asi kazdy ma ist pop prvej mrske na kontroluuu,aj mne to povedalaa 🙂
Taktiez mi doki povedal ze ak sa nieco take stane co sa stalo nam do 12 tyzdna bola chyba v geenetike mimi 🙂
Tak sa drz,mne je uz lepsie ked mam mrchu uz sa tesim na majjj 🙂

lolada
4. mar 2009

Ahojte dievcata....Desmodka,k tej ovulke....ja ju mam prave dnes...uz dva dni pozorujem hlien a dnes ma este do toho boli vajecnik...chcem to este overit ovu testom a uvidim, ci mam pravdu.....podstatne je, ze mam hlien....tak asi ovulka pride 😀

lolada
4. mar 2009

Este som zabudla napisat, ze som 12 den po kyretazi....

twiti
4. mar 2009

Este som vam chcela baby povedat ze pijem bylinkovy cajicek 🙂 ,ktory obsahuje alchemilku,medovku,hluchavku Mysi chvost. Tak ma napadlo ci mi to nepomohlo k tej mojej mrskee 🙂 Neviem ale skuste.
Drzim palcke 🙂
lolada ja som nikdy nevedela kedy mam ovulku,nam sa otehotniet podarilo bez toho pozorovania ale v maji nic nechcem nechat na nahodu. To kupim v lekarni ten ovu test? 🙂 Myslis ze to pomaha sa zorientovat,lebo ja to mam saleneee furt inac mrcha a vsetko 😀

desmodka
4. mar 2009

ahojte baby...
jarka, tak teraz uz len na mrchu cakat 🙂... podla mna je lepsie ze sa nam to stalo na zaciatku ako neskor, ved si predstavte ze by sme mali bruska .... to by ma bolelo ovela viac ako takto...
lolada... bo ja vobec necitim ze som mala ovulku.. ani hlien ani bolesti, len podla BT mi vysla ze bola (19 dc).. jedine co som si vsimla je ze ma vcera bradavky boleli
twiti, meranie bt je lacnejsie ako kupovanie ovu testov 😀

aliva
4. mar 2009

Ahojte, neviem prečo, ale mne po kyrete /MA 9tt/ nehovorili o žiadnych výsledkoch z histológie. Iba že otehotnieť môžem o 3 mesiace..

desmodka
4. mar 2009

aliva...asi si mala histologiu v poriadku, tak nic nehovorili... a ine vysetrenia??? a kkolko si po??

she20
4. mar 2009

Ahojte,tak uz som medzi vami aj ja,bola som v 13tt..ak mozete,tak mi pls napiste nieco o samotnom zakroku,lebo mam z toho strach.. Dakujem vopred,a prajem vam/nam/vsetkym len vsetko dobre,a nech sa nam zacne lepsie darit.. drzte sa..

jarka4982
4. mar 2009

twiti a ten cajik sa ako presne vola?

Desmodka,mas pravdu,ked sa uz to malo stat,tak radsej skor ako niekedy ked by uz babatka boli velke...

Aliva,mne o tom ze som mala vyzdvihnut vysledky z hystologie pisalo aj v prepustacej sprave.Tak sa skus tam kuknut,ci tam nemaz nieco take napisane.Lebo mne tak pisali aj kedy ,aj kde si ich mam vyzdvihnut.

jarka4982
4. mar 2009

she20,je mi velmi luto ze sa aj tebe stala takato hrozna vec....ale neboj samotny zakrok je jedno velke nic...budes spinkat,za takych 10min ta spravia..mne to vytahovali vakuumom,a ked som sa po 20min zobudila nic ma ani nebolelo.Niektora ma trochu take bolesti ako pri MS.potom budes trochu krvacat a spinit a to je vsetko!

Drzkaj sa!!!

martinka211
4. mar 2009

ahojte 😉

jarka naozaj ti povedala ze to nemohla byt mrcha? 😕 ja som ju tiez mala skor ako ubehli 4 tyzdne a podla mna to bola taka ista ako predtym ked som mavala.tak teraz neviem...inak uz som sa aj objednala k doktorvi lebo mi kazal prist tiez po prvej tak idem bududci utorok tak uvidim co mi povie 😉

she20
4. mar 2009

jarka,dakujem,teraz je to take cerstve a mam pocit,ze sa mi zrutil cely svet.. a este ked si predstavim co ma caka,tak mam naozaj dost..

twiti
4. mar 2009

Ahoj she,tak to ma mrzi ale az nechutne nas tu pribuda ☹ niezeby pribudalo mimiciat.
Tak ja som bola na zakroku uz 27.1 tak smutne sa nam zacal rok. Ale neboj sa vsetko preboli a cas nam vylieci ubolenee dusicky. Neboj sa je to rychly zakrok trva mozno cca 10-15 minut mozno aj menej ako ktoryyy,mna predtym uspali pychli mi do zily a ani neviem ako a uz som spala,potom som sa prebrala a uz bolo po,hned na druhy den som sla domov.
Odkial si she? Lebo vsade to robia inac,uz tu bol aj taky prispevok ze im to robili za ziva to si ja neviem predstavit.
Najprv pojdes na predoperacne vysetrenia budu ti merat tlak,brat krv, moc a pod.. a potom ta odvezu uspia a za par minut bude poooo

twiti
4. mar 2009

Jarka vola sa Zensky caj 🙂

desmodka
4. mar 2009

she hlavu hore.. sme tu my.. aj my sme si tym presli... a pozri teraz sme pripravene bojovat 😀 ... chce to len cas... ja ti radsej nebudem pisat ako som ja bola na zakroku... ale nech ta urcite uspia.. kedy ides???

baby aj si pamatate to prebudzanie???? fackali vas??? bo tie co boli predo mnou tak ich prefackali... 😀

jarka4982
4. mar 2009

Twiti dakujem.Mozno skusim...a mozno aj to cervene vinko o take dva tyzdne.

Martinka,hej tak mi povedala ☹ ale aj u mna to bolo podobne ako mrch len ze slabsie.Ale som pocula ze prva MS moze byt slabsia.No nevadi.Inac ma aj prsia boleli,aj chut na sladke som mala....uplne vsetko rovnake ako pri MS.Ale aj tak.Pockam kym pride dalsia a potom jej zavolam.

Este som sa aj pytala ze co ked mi MS nepride do tych 6 tyzdnov,tak mi kazala ze jej v tom pripade mam zavolat a dhodneme sa co dalej.

She,moja,uplne viem ako sa citis.Ja uz ani mysliet nesmiem o tom,lebo mi z toho uz sibika....musime len mysliet pozitivne a verit ze na buduce bude vsetko OK....svoj dazd sme si uzili...na rade je slniecko 🙂

jarka4982
4. mar 2009

Desmodka,mna nefackali ale som sa zobudila na to ze fackaju tu vedla mna 😀
Inac,po tej narkoze som sa citila ako nadrogovana>Bola som nejako divne stastna....na to ze mi pred chvilkou vytrhli z bruska plod lasky mna a mojho manzela ....ale o chvilku aj tak znovu nastupili obrovske depresie ☹

she20
4. mar 2009

Baby a chcem sa spytat,negrcali ste po narkoze?lebo som pocula ze to je bezne..Ja mam panicky strach z nemocnice,ak sa to bude dat,tak pojdem do NZZ.. a musim tam fakt ostat? nenajde sa taka,co odisla par hodin po zakroku? pomooooooooc.. ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre