Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

tinasc
28. aug 2011

@alaniska ja som to tiež zažila po prvýkrát... dúfam, že po druhýkrát ma toto už nepostretne... no a prvá mrcha po kyrete... aspoň teda u mňa žiadna slasť 😔

frca
28. aug 2011

@cora41,tak to je parada tak drzim palce nech mas potom dve ciarky na tehu teste🙂Daj potom vedietJa by som mala mat ovulku okolo 6.9 tak uz sa neviem dockat🙂

silvuska79
28. aug 2011

@kaktusik007 Mne tiez pri prepustani povedali ziadny sex 6 tyzdnov a skusit otehotniet tak o pol roka. Na kyrete som bola v Juli 2009 a v oktobri 2009 mi moja lekarka oznamila uzasnu spravu. je to tam a je to dobre. Cely cas som verila ze to tak uz zostane a konecne to zvladnem. Ved styri potraty stacili. A zvladla som to 🙂 Koli mojim zdravotnym problemom sa mi o nieco skor narodila v maji 2010 Nellka. Nebojte sa a nevzdavajte to. Vsetkym vam drzim palce 🙂

cora41
28. aug 2011

Zienky, poradte...som trochu zmatena. Pocas tehotnosti - nejake 2 tyzdne ma pobolievalo v podbrusku a na oboch stranach - predpokladam v okoli vajecnikov. Myslela som si po tom ako som mala MA, ze to bolo spojene s tehotenstvom, ktore nebolo v poriadku. No tieto bolesti sa objavuju, niekedy viac a niekedy menej, no mavam ich kazdy den. Nie ze by sa to nedalo vydrzat, no trochu ma to trapi, co by to mohlo byt. Po MA som mala aj antibiotika a aj uzivam vaginalne tablety na obnovenie flory maternice, takze predpokladam, ze zapal tam nie je. neviete, co by to mohlo byt? Alebo to mam teraz pripisat ovulke alebo este stale bolestiam spojenym s hojenim po zakroku, ktory som mala pred 11 dnami? Vdaka

frca
29. aug 2011

@cora41,v tehu su tie bolesti normalne,je to preto ze sa ti zvacsuje maternica a s MA to nemalo nic spolocne.Teraz ich mam mozno preto ze sa ti naopak zmensuje,alebo to moze byt aj ovulkou,ak ste sa uz snazili,nemozes by tehu?

cora41
29. aug 2011

@frca Tehu predpokladam, ze byt nemozem, lebo rovnaky typ bolesti som mala po MA, trochu mensi a teraz, pocas ovulky.. Takze dam tomu este 2 dni, ak neprestane, tak asi pojdem k doktorovi, nech nic nezmeskam...
a tu ovulku mam prave teraz - test mi vysiel pozitivny vcera a predvcerom, takze uvidime co bude dalej.
Vdaka 🙂

frca
29. aug 2011

@cora41,ja som tiez po MA mala trocha bolesti ale tiez to pripisujem tomu ze som mala vtedy ovulku alebo cysta vystrajala,ale ak ti to neprejde tak bude naozaj najlepsie ist k doktorovi

katusap
29. aug 2011

@cora41 si este len chvilku od kyretu, aj mna pobolievalo brusko sem tam....ale s prichodom prvej mrchy to vsetko preslo....v tychto dnoch sa ti uz zacina obnovovat sliznica maternice, tak zrejme preto aj to pobolievanie

lucianak
30. aug 2011

@frca Tak vidíš, asi sme robili chybu. Nie, že by sme sa tešili, ale od začiatku strach a stres, či je všetko vporiadku. Takže máme ponaučenia a najbližšie sa od začiatku tešíme... vlastne už sa môžeme odteraz a nič také si nepripúšťať 🙂

lucianak
30. aug 2011

@cora41 Heeej, ja som už síce bola tehu, ale nevedeli sme o tom a zrazu sme videli ponad nás preletieť bociana a manželovi hovorím, že aha bocian, znamenie. Potom som si urobila test a boli to //, takže asi na tom n iečo bude. A keď si ich videla 50, tak to bude tutovka 😉

lucianak
30. aug 2011

@alaniska Ja som tiež mala problém s ms, ale nemusela som brať tbl. len som mala nepravidelne a ovulku som mala skôr ku koncu ako medzi cyklami. A tiež mi predpísala duphaston aj clostilbergit, či ako presne. To na to, aby sa čím skôr uchytilo vajko v maternici. A to som ani nezačala brať a už sme boli v tom.. Potom mi kázala duph. na udržanie a aj tak to bolo zbytočné, lebo sme o bábo prišli v 11tt. Tak neviem, čo si o tom mám mylsieť. Či to malo zmysel brať tie tbl.

simonka865
30. aug 2011

Ahojte bambulky, ja sa chcem spytat, ci mi niektora z vas nevie poradit, pretoze moj dr, je mierne mimo :( Zacala som 8tt a dnes som bola na prvy ultrazvuk a nevidel srdiecko :( jedno babo som uz takto stratila v 11 tt a teraz sa bojim toho isteho. Povedal mi ze mu da sancu do piatku (3 dni) a ak nic tak idem na kyretaz. Mam otazku, ze to nemoze pockat este? nemam ziadne problemy, ani nekrvacam. :( POMOC

odrik
30. aug 2011

@simonka865
Ahoj zlatko. Ja som bola tehotna 2 krat. Druhe tehotenstvo skoncilo zial kyretazou v 10tt, dovtedy sme cakali na srdiecko. Ale nezacalo bit ☹ . V prvom tehotenstve sa tiez srdiecko objavilo az neskoro, a potom uz bolo viac-menej dobre. Je to na zvazeni kazdeho lekara, ale myslim, ze preco nepockat, ked nemas ziadne tazkosti? Ved nic neutecie a ktovie, ci nebol posun v ovulacii. Moj zlaty pan doktor caka, vravi, ze vzdy je nadej, pravdaze, ak nie je ohrozene zdravie zeny!!!
Drzim palceky!!!

lucianak
31. aug 2011

@simonka865 Netreba hneď zúfať. Ja som tiež síce prišla o bábo v 11tt. Vtedy som aj bola prvýkrát na uzv a srdiečko už nebilo. No na druhý deň už bolo po všetkom ☹ V žiadnom prípade nechcem strašiť, uvidíš v piatok, možno si mala posunutú ovuláciu na neskôr, a tým sa mohlo stať, že si o pár dní otehotnela neskôr. Daj potom vedieť a nemaj boja, držím palce 😉

lucianak
31. aug 2011

@ernuska296 Ahoj, chcela by som sa opýtať na ten gynex. Mám ho od kolegyne a neviem od kedy ho začať brať. Som akurát 3 týždne po kyrete a už by som rada ms... Jednu, druhú a šups na vec 🙂 Nevieš nejako poradiť, keďže ty si to mala také "ukážkové" presne na deň?

lucianak
31. aug 2011

Inak baby, kedy ste mali po kyrete prvý sexik??? Moj mužíček sa ešte bojí a nechce mi ublížiť, ale ja by som už rada aspoň trošku pošantila. Som rada, že netlačí, ale ja si myslím, že už by sme mohli, hoc aj s "pršiplášťom", aby som pre istotu neotehu po takom krátkom čase. Poradíte, prosíííííím....

abriela
31. aug 2011

@lucianak prvakrat po cisarksom to bolo po 3 tyzdnoch 😉 a kyret je predsa mensi zasah

ernuska296
31. aug 2011

@lucianak ahojky prepac som sa ti chystala odpisat a zabudla som promin!!!
malo by sa zacat 1 den Mrchy, ale kedze my sme po kyrete ja som si to zohnala tak do tyzdna a nasadila a uzivala 3 tt a pak mi dosla aj mrcha a pak som si zhanala druhe balenie bo prve mi vydzalo tak na mesiac a pol..ale nezohnala som ho asi vsetky baby ho vykupili tak som pila na litre alchemilku a potoma j mysi chvostik...neviem odkial si ale v nr je mila pani pri agromilku ta mi pisala aj mail ako sa mam,ale aj v energy v tt ho vraj maju..ale hned ako pride sa rozpreda...
a so sexikom som cakala tusim 3 tt ale ako pises s prsiplastom..a ty višes pricinu preco sa ti to stalo?, alebo ako vzdy to priroda vrr
drzkaj sa ak daco kludne pisni ak mozem rada help🙂))

shania31
31. aug 2011

@simonka865
Presne jak pisu ine, uvidis v piatok, , ci rastiete, srdiecko atd
mne napr. bral aj krv na HCG, aby videl, co a jak

simonka865
31. aug 2011

@odrik dakujem za povzbudenie 🙂 uvidime ako to nakoniec dopadne, ak to tak ma byt tak s tym nic neurobim :(

simonka865
31. aug 2011

Prečo sa to vlastne deje? mozem nieco vlastne pre to urobit,aby sa to uz neopakovalo? neviete nahodou? je to naozaj vsetko iba prirodou? :(

lussinkaaa
31. aug 2011

@simonka865 Ahojik, ovplyvnit to nedokaze ani jedna z nas. Zial 😔 Akokolvek sa budes snazit viest zdravy zivotny styl, ak je raz plodik slaby, priroda si to zariadi po svojom. Ale verim, ze to nie je tvoj pripad, zelam ti, aby sa srdiecko rozbuchalo 😵

katttka81
31. aug 2011

Ahojte dievčatá. tiež som mala bohužiaľ tú smolu a dnes som tretí deň po kyrete, Vôbec netuším čo a ako ďalej. V nemocnici mi nikto nič nepovedal a k svojmu gynekológovi mám isť až budúci utorok. Poraďte mi prosím...je normálne, že na druhý deň som už vôbec nekrvácala? Po akej dobe by som mohla znovu skúšať otehotnieť a kedy môžme znovu začať normálne pohlavne fungovať?

januska555
31. aug 2011

@katttka81 Ahoj do tejto témy už nechodím ale všimla som si a presne som si spomenula na to čo som prežívala ja ja som tiež podstúpila kyret pre MA a krvácala som tiež len málo asi 2-3 dni potom platí riadne že 6 týždňov by si nemala mať sex ale niektorý Dr nie sú až taký striktný a nezakazujú tak dlho. Nemal by byť kvoli možnej infekcii keďže krčok ti museli nasilu otvoriť, je to niečo ako po porode. No ale my s mm sme to až tak nedodržali asi tak 4 týždne max. a nič sa nestalo. Čo sa týka otehotnenia odporúčajú 3 mes počkať. Mne Dr povedal že aby som aspoň 2x odmenštruovala čo sme aj splnili a hneď sa aj zadarilo teda nečakali sme 3 mes lebo som mala vtedy čudne krátke cykly a v nov. mi robili kyret a v na silvestra sa zadarilo. A čo sa týka kontroly je to normálne že až v utorok ja som bola dokonca asi až po 2 týždnoch.

katttka81
31. aug 2011

@januska555 ďakujem, aspoň trochu sa dostávam do obrazu. Ešte jedna otázočka, za prvú ms sa počíta deň kyretáže, alebo tá sa dostaví až po nejakej dobe? Bože táto neistota je hrozná. Keby som mohla najradšej by som otehotnela hneď!!!

januska555
31. aug 2011

@katttka81 no ja som mala tiež také pocity že čím skor otehotnieť. Za 1. Ms sa počíta až tá riadna nie toto krvácanie. Vieš ja som tiež chcela čím skor otehotnieť ale bála som sa lebo nie ja veľmi dobré otehotnieť hned ešte pred 1 ms alebo po 1. lebo sliznica ešte nie ja taká aká by mala byť a hrozia rôzne riziká ale sú ženy čo otehotneli hneď a majú zdravé deti. Ale nám sa podarilo po 2 ms a aj tak to nebolo uplne OK v 6tt som začala krvácať a našli mi hematóm ktorý za 3týždne zväčšoval až mal 6x8 cm čo bolo úplne v nepomere k dieťatku ktoré je v tých týždňoch menšie ale potom sa začal zmenšovť a po 4 týždoch v nem. nás pustili a odvteda je už všetko v poho ale bolo mi povedané že nie ja to isté ale mohlo to byť spôsobené aj skorím otehotnením po kyrete. Ale hlavne že ja všetko v poriadku a dens sme už v 37tt🙂 Tak držím palce aby sa aj vám zadarilo🙂

odrik
31. aug 2011

@simonka865
Zlatko, nezamyslaj sa nad tym, preco sa to deje! To my asi nemame vediet. Niektore z nas maju cestu k babatku, nevedno preco, velmi komplikovanu! Tazko povedat, preco to ten Pan tam vysoko spolu s prirodou takto, pre nas nepochopitelne, riadi! Ja mam "vydrete" jedno dietatko, o druhe sme sa dllllho snazili a sme o neho prisli a neviem za co som si to "zasluzila"! Naozaj neviem. Tak musime verit, zdvihnut hlavku a snazilkovat znova a znova a znova, az do uspesneho konca 🙂 !!! Podari sa, uvidis, nic este nevzdavaj, uvidis ako sa to teraz cele vyvinie, ale predsa verime, ze dobre 🙂 !!! Drzim palceky!!!

odrik
31. aug 2011

@katttka81
Ahoj pokladik a vitaj! Je to uplne normalne! Mozes este spinit, mozes aj trochu krvacat a mozes aj nic 🙂 ! Je to v poriadku!!! Prva mrska by mala prist 4-6 tyzdnov po kyretazi. No u mna sa objavila az po 9 tyzdnoch, ale to je vynimocne a nestava sa to casto. Vies si predstavit, ako som na tom bola psychicky ☹ ! Teraz uz cakam tretiu mrsku a nejake kontroly, a potom sup na nove snazilkovanie! Tak sa drzkaj, oddychuj, pi alchemilkovy cajik a mysli na krasne veci! Vsetko prejde, preboli a bude lepsie, uvidis 🙂 !

lucianak
31. aug 2011

@ernuska296 Dík za odpoveď, tak ja s gynexom začnem asi prvý deň ms. Lebo som už 3 týždne po kyrete. Ja som z košíc, takže to by mi bolo ďaleko chodiť kupovať 🙂 A koľko kvapiek a ako často? Lebo kolegyňa mi dala kvapky, ale bez letáčika.
Príčina pravdepodobne: prestalo sa vyvíjať plodové vajce a bábo nemalo odkiaľ brať živiny. Pritom som brala duphastom na udržanie tehu a ani to nepomohlo. Človek sa šetrí, stravuje sa ako má a... je po všetkom. No beriem to tak, že to tak malo byť.

tinasc
31. aug 2011

@lucianak prosím ťa a načo je ten gynex? ja som o tom ešte nepočula... na čo je to dobré? ja už mám po prvej mrche...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre