Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
18. sep 2011

@kaculiatko88 nie su ty nahodou Junovka 2010 z mojejsvadby? 🙂 si pamatam tvoj nick..

jania023
18. sep 2011

@monika2712 no mala som mat kontrolu o 2tt ale kedze mi to robili na SR a ja som mimo tak som este nebola na kontrolu

kaculiatko88
18. sep 2011

@monika2712 nie ja som mala svadbu v juny 2010

usacek79
18. sep 2011

@jania023 nuz tak primar neviem ci vedel vobec, aky zakrok ti robili.. podla mna, ako gynekologa-amatera 😀 , dostanes ms normalne az najskor tych 28 dni po kyrete, takze bud este trpezliva tych cca 10 dni, mozno aj viac a urcite pride 😉

@monika2712 no inak tato moja prva ovu bola tiez cudna, vselijake ten ovulacny sliz bol taky viac "zgrcnuty", ale teda aj normalny, sa to tak striedalo a vajecniky ma boleli oba, inokedy vzdy len jeden, presne viem, ktory ide kazdy mesiac 🙂 ale teda bola a dufam, ze ta druha uz bude uplne OK a tretia by mohla byt aj uspesna 😉 my uz po druhej MS si nebudeme davat pozor, ale zas nebudeme to hned silit, to potom az po tretej MS, to uz bude planovane - konecne na dovolenke 🙂
inak ja som teraz pred MS mala vsetky mozne priznaky, len som este nepocitala, ze to bude MS, tak som bola aj nervozna, ze co to je za tehotenske stavy.. nuz a ľaľa ju 😀 som zvedava, kolko potrva, lebo MS som mavala 3dni + spinenie 1den. teraz mam uz treti den, ale hovorim, nie je vobec silna, uplne normalna. Ty si mala aku prvu? bola ina?

monika2712
18. sep 2011

@kaculiatko88 ved to som presne napisala.. ze junovka 2010 🙂 sme si tam spolu pisali..

monika2712
18. sep 2011

@usacek79 no ja som mala taku prvu ze ledva nejaka bola.. boleli ma prsia, brucho nic, a krvacanie tak dva dni aj to uplne slabe a potom nejake spinanie... za to ta druha bola zas ovela horsia ako som zvykla mavat, aj dlhsia aj silnejsia.. ale verim ze sa to pomalicky da do normalu.. teda ak stihne 🙂 lebo kto vie... sice teraz mam pocit ze ovulka nic.. podla hlienu, ale kto vie..
inak ja mam teraz oneskorene PMS.. hormonom asi sibe.. celu tvar mam vyhadzanu, vlasy sa mi mastia kazdy den.. toto som presne mavala tak tyzden pred ms.. a teraz to mam tyzden po... divne.. 😠

lucianak
18. sep 2011

@kaculiatko88 No dneska som si dala asi 2deci červeného, ale som sa musela riadne premôcť. Zajtra zasa tak a uvidíme, kedy dôjde.

lucianak
18. sep 2011

Baby, dnes je to 39dní od kyretu a stále nič. Len výtoky a ms nikde. Už som z toho na nervy.

lucianak
18. sep 2011

@usacek79 Tak teda, ty máš ale kliku, bola si na zákrok 2 týždne po mne a už máš aj ms a ja stále nič. Asi si fakt výnimočný článok ľudstva 😉

lucka23
18. sep 2011

@lucianak ja som od kyretu dnes 46 den a tiez stale nic. 3.8 som porodila nasho mrtveho synceka a nasladne podstupila kyret a uz by som taaaaaaaaaaak chcela tu hnusnu mrchu a nic. ☹ ☹ ☹ tiez som pila caj z alchemilky ale teraz som ho vysadila lebo uz som si zacinala mysliet ze aj to mi to moze brzdit ale asi nie. takze dnes davam dlhu teplu vanu. to vino sa asi nepremozem pit.

monika2712
18. sep 2011

baby chce to trpezlivost.. ono to pride... mne dosla po 6tich tyzdnoch a to je uplne v norme, u niekoho to moze byt aj 8... teraz sa neviete dockat prvej, potom zas budete netrpezlivo cakat na druhu.. chce to klud.. telo vie co robi a ono to pride same.. len sa nestresujte zbytocne... tym si nepomozet.

jania023
18. sep 2011

@monika2712 no ja stresujem lebo idem hned nato doky vravel ze nemusim cakat tak aj tak cakam ale na ms ☹

jania023
18. sep 2011

@lucianak no ale to sme uz dve 😒 aj ja som v cakani

lucianak
18. sep 2011

@lucka23 Ahoj, tak to mi je veľmi ľúto, čo śa ti stalo. V ktorom tt si bola a prečo sa to stalo? Ja som tiež pila alchemilku, no nateraz som prestala aspoň na týždeň a uvidím potom. Ja viem, že to asi nijako neurýchlim, ale už sa mi o tom aj sníva a nič. Asi tomu fakt treba dať čas. A ako píše monika2712, telo vie, kedy dá červenej zelenú 😀
Inak dneska som mala takú slabú chvíľku a trošku sa mi zaleskli očká ☹

lucianak
18. sep 2011

@jania023 A koľko je už tomu, čo čakáš? Mne to už pripadá ako večnosť. Ešte nie je ani prvá a už by som mala najradšej aj po druhej.

jania023
18. sep 2011

@lucianak no ja cakam nie dlho ale podla toho co doky vravel uz som mala mat coskoro po nej a kedze sa chcem snazit tak by uz ale mohla dojst..no neviem uz som skusala aj vino,vanu tonic a teraz skusim caj alchemilky inak uz neviem ☹

lea1333
18. sep 2011

Ahojte baby no co nahodou niake tehulky co maly kyret v marci nie su?viem o nany ta je tehu.a hlavu hore ja som prvu mrchu dostala az na 49den od kyretu.a my sme cakali len na prvu mrchu a hned sme isli na to a uz to je 5mes co sa snazime a nic:(mala by som ist na folikulometriu a drahy na speriogram nuz uvidime drzte sa!

lucianak
18. sep 2011

@jania023 Ja len alchemilku a dnes červené vinčo, ale to bolo fuj. Až ma napínalo. A čaj z alch. sa vraj má piť do ovulky a potom vynechať či ako, ale ja som pila aj cez ovu a nepijem zatiaľ asi 3 dni. Tak uvidím.

jania023
18. sep 2011

@lucianak nema sa pit iba ked si tehu po ovulke lebo moze sposobit potrat ale u nas to nehrozi

monika2712
18. sep 2011

@lea1333 nestras nas... dufam ze nam sa podari hned, lebo neviem co to spravi s mojou psychikou ked sa teraz nezaradi :( stale verim ze to bola len blba nahoda, ze na druhy krat to uz proste vyjde a snad budem patrit k tym stastnejsim..

usacek79
18. sep 2011

@monika2712 no to co ja mam s pletou, to je ciste peklo.. stara baba s ksichtom pubertacky 😀 😀
@lucianak no a ja som pritom bola pripravena psychicky na to, ze bude aj 1-2 tyzdne meskat, a sup ho, prisla o 3 dni skor 🙂 tak teraz sa uz tesim na tu druhu 😀 a ide sa na vec 😉
ale fakt netreba veci silit, vino je podla mna blbost, to uz zdravsia alternativa je stava z cervenej repy 😉 nuz a hadam taky jemnejsi sexik (prinajhorsom s kondomom) tiez nemoze nic pokazit 😉
ja si hovorim - 32 rokov som sa snazila neotehotniet (ok, prakticky len nejakych 15.. 😉 ), tak teraz holt si nemozem mysliet, ze ked si zmyslim otehotniet, tak to pojde ako po masle.. jedna facka uz padla, tak druhy pokus budem brat uz "naozaj" a ak si mam pockat, tak si pockam, hlavne, nech je uspesny 🙂 vies, ako je to s tymi ruzami 😉 neboj, kazda zena po kyrete ms dostane, skor ci neskor 🙂

monika2712
18. sep 2011

@usacek79 no ja tiez ta plet dost hruza.. aj prvy mesiac po kyrete to bolo peklo, potom mesiac celkom OK a teraz zase.. celu tvar mam posiatu vyrazkami, kazdy den nejaka nova.. k tomu aj dekolt a uz nejaku dobu sa mi robia aj na ramenach a tie ma snad stvu najviac, lebo mi tam ostavaju jazvycky a tie nejdu ani zakryt, tvar sa da zamaskovat, ale tie ramena a dekolt to je otras..
ozaj baby a co vaha? ja som od minuleho roku pribrala nestastne 10 kil :( dost ma to stve, ale posledne mesiace som vdaka tomu co sa stalo nemala chut ani silu sa obmedzovat a jedla som co prislo pod ruku a tak som si pekne nabalila dalsie kila. kedze chcem znova otehotniet tak nemam velmi motivaciu zase schudnut..

lucka23
18. sep 2011

@lucianak bola som v 20tt. termin sme mali presne na vianoce. 😢

ano ono sa to povie ze trpezlivost ale psychika si tak lahko povedat neda. tiez chcem pockat len 2 cykly a zacneme sa snazit. vzdy sa nam zadarilo na prvy sup tak len pevne verim ze tentoraz nebude problem este aj s tymto. strasne chcem byt uz na vianoce tehotna inak to budu strasne tazke vianoce. 😔

lucka23
18. sep 2011

@monika2712 ja ked som otehu tak som schudla 3 kd. az do toho mojho nestastneho 20tt som nabrala len 1 nevyse takze stale som bola 2 kg minus a po tyzdni v nemocke som schudla dalsie 4 kg takze aspon toto riesit nemusim. ale kedze schcem tiez otehu tak vahu by som neriesila. co by som dala za kila navyse len aby bolo vsetko v poriadku.

monika2712
18. sep 2011

@lucka23 chapem ze psychicka robi svoje, ale telo sa musi zotavit a vie co robi.. my tiez cakame tri cykle.. hoci kto vie ci sa nam nezadarilo uz teraz, aj ked mam pocit ze nejak nedorazila ovulka... ja by som tiez chcela byt tehu na vianoce, lebo 27meho decembra oslavujem 30tku.. tak by som si rada dala taky darcek...

lucka23
18. sep 2011

@lucianak nevieme doteraz co bolo pricinou. este v 18tt na poradni bolo vsetko oki. srdiecko bilo ako zvon. nemala som ziadne problemy v tehu. vsetky testy dopadli super, nic nenasvedcovalo tomu ze sa stane nieco zle. v 20tt som sla na velky UTZ s tym ze sa konecne dozviem pohlavie a ono som sa dozvedela namiesto toho tu najstrasnejsiu spravu v mojom zivote. 😔 najhorsie je to ze nik mi nevie povedat co sa stalo a preco moj syncek zomrel.

lucka23
18. sep 2011

@monika2712 tak ti drzim palce aby si to do tych vianoc pekne stihla. ja oslavujem 30-ku 16.1. Povodne sme ju mali oslavovat uz vo stvorici teraz dufam ze to uz bude s mrnuskom v brusku.

ja viem ze telo vie co je spravne len preco to moje telo nemoze byt troska chapavejsie k mojej psychike. :-/

usacek79
18. sep 2011

@monika2712 vaha??!! ani to slovo nevyslovujem radsej, ja som od juna pribrala 6 kil!!! a to som pocas tehu pribrala asi len dve, ale po kyrete som sa zacala ladovat tortickami a barscim hlava nehlava a najma som od zaciatku tehu prestala cvicit, co teda bol riadny skok, lebo predtym som cvicila 5-6x tyzdenne... tak mi je strasne luto, ze som uplne zahodila vsetky tie mesiace v posilke a dokonalu stravu za blby jeden mesiac, co som sa vyhovarala na to, ze coko mi robi dobre na psychiku.. pekny blabol s blbym vysledkom.. 😒

monika2712
18. sep 2011

@usacek79 hovoris mi z duse a v duchu som rada ze nie som sama, kto vyzieral chladnicku po kyrete.. ja som taky typ, ze depky a nudu zajedam.. no a aj tak vyzeram teraz.. ja som cvicila aktivne ako ty rok, zacala som rok pred svadbou a skoncila som zhruba mesiac po svadbe, skoncilo mi clenske vo fitku, a potom sme sa stahovali, uz nejak nebol cas, dochadzanie atd atd.. no a tento rok, kedze mamin zdravotny stav isiel dole vodou od januara, tak ani chut a cas cvicit velmi nebola.. no a dopadlo to tak, ze mam o 10 kil viac.. uz sa radsej ani nevazim.. a tie ochabnute svaly,nohy, brucho.. proste vsetko.. radsej sa ani nekukam do zrkadla. hovorim si ze ked budem tehu tak vaha neni dolezita... len ma stve ze uz teraz neobleciem ziadne gate z minuleho roka :(

jania023
18. sep 2011

@monika2712
@usacek79 kocky ja som ani nebola tehu a po kyrete co je iba nejake 3tt som pribrala dost,nejak mam zravu nemoc

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre