Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kaculiatko88
24. sep 2011

@lucka23 potvrdili mi to môj gynekológ. To sa dá zistiť z krvi, mala som vysoké parametre na hepretické infekcie. A hepres sa vyvíja dlhšie v tele až kým sa objaví. A môže napadnúť aj plod. ☹
@monika2712 ďakujem za radu skúsim na to kuknúť. Ja to chcem riešiť. A keď ťa začnú liečiť tak povieš, že chceš otehotnieť a oni ti nastavia takú liečbu aby to neškodilo.

kaculiatko88
24. sep 2011

@monika2712 a ten liek je na predpis alebo voľno predajný. Ja by som ho skúsila ako prevenciu.

lucka23
24. sep 2011

@kaculiatko88 aha. no mne take nic nezistovali. hoci mi brali krv koli roznym veciam toto asi nie. mna totiz ani nenapadlo to spomenut ze som mala herpes. netusila som, ze to moze mat vplyv aj na plod. ☹

monika2712
24. sep 2011

@kaculiatko88 na predpis, imunologicka mi ho predpisovala.

lucianak
24. sep 2011

@tinasc Pre mňa je a poriadny... Už len počkať na druhú, tiež aj na výsledky z hematky a jedemeeee 😀 Je to super pocit, nepamätám si, že by som sa niekedy takto tešila z menziku. Aj ke´d trošku kríže aj podpupčo trošku pobolievajú, ale stojí mi to za to 🙂

kaculiatko88
24. sep 2011

@lucka23 vieš čo to som ani ja nespomenula ale ma mne vtedy bolo vidno, že som chorá tak pre istotu mi bral krv aj na to aj na hormóny, aby vylúčil štítnu žľazu.

lucianak
24. sep 2011

@lucka23 Tak to som sa aj ja čudovala, že do 4 dní od zavolania som už mala naťahaných 12 skúmaviek krvi na hematke 🙂 Teším sa, milá dr., sestrička nič moc, ale žiadna modrina, ani nič, len ma do večera bolela ruka. A to kde ťa až tak neskoro objednali, myslím mesto? To je fakt dlho. Ja by som to asi tiež riskla bez výsledkov 😅

lucianak
24. sep 2011

@cora41 Ďakujeeeeeem, veď už rátam, do ďalšej ms... len neviem ani zďaleka, aké cykly budem mať. Či sa to upraví alebo to bude tiež také že raz 29, potom 34... neviem. Možno prvý mesiac si budem meriať aj BT, aby som vedela, kedy bude ovu, či tak ako som mala, že ku koncu alebo kedy sa jej bude chcieť. Ale potom už nebudem merať, lebo to bude taký vynútený sexik.

lucianak
24. sep 2011

@kaculiatko88 Ja som z KE a aj tu v novej nemocnici som bola na tej hematke. Aj na moje počudovanie ma vzali skoro, na 4. deň od zavolania a výsledky budú 26.10., mám tam ísť osobne. Tak už teraz som zvedavá a modlím sa, aby bolo vporiadku všetko, aby tam nebol žiadny "zádrhel".

kaculiatko88
24. sep 2011

@lucianak a môžeš mi poslať nejaký kontakt na nich alebo link na nete, kde by som ich mohla nájsť?

lucianak
24. sep 2011

@katusap Díky pekne 🙂 Bolo to 6týž. a 1 deň, neeeeeeskutočne dlhé čakanie, ale oplatilo sa. Ráno mi brali 12 skúmaviek krvi a o 11:55 došiel menzik 🙂 Dúfam, že výsledky dopadnú dobre. Bola som trošku nachladená, ale dr. povedala, že ak tam vybehne nejaký zápal, tak bude vedieť, že to bolo v tom čase. To z tej hematky sa dá toho tiež dosť zistiť, však? A dúfam, že "zistia", že to bola ozaj len hlúpa náhoda, lebo to nechcem viac zažiť.

lucianak
24. sep 2011

@kaculiatko88 Áno, jasné, neviem, či majú nejakú stránku vytvorenú, ale dám ti tč. 055/789 84 51 . Skús tam zavolať, určite tá cesta stojí za to. Ale budú chcieť aj výmenný lístok od tvojej dr. Ja som im tam radšej doniesla aj všetky papiere ofotené, čo som mala od tej škaredej udalosti, aby boli v obraze. Doktorka sa volá Janka Hulíková, milá, na všetko sa povypytuje teda otázky k veci 🙂 a sestrička nič moc, ale krv berie dobre, dá sa vydržať 🙂

lucianak
24. sep 2011

@lucka23
@kaculiatko88 Jeminenky... to kvôli tomu blbému herpiku ste prišli o miminá? 😢

kaculiatko88
24. sep 2011

@lucianak ďakujem veľmi pekne ... zajtra idem ku svojmu dr. tak určite budem mať výmenný lístok. 🙂

kaculiatko88
24. sep 2011

@lucianak no aspoň nám tak určili dôvod odumretia plodu. Tak ideme ešte na imunologiu.

lucianak
24. sep 2011

@kaculiatko88 Zamálo, vlastne za nič... stálo ma to len cestu z obývačky do spálne a späť 🙂 Mne ten lístok moja dr. nechcela veľmi dať, ale dupla som si.
Nechápem ako herpik môže "vyhnať" z tela mimino. Veľmi smutné. Ako sa proti tomu dá chrániť, aby sa na mňa nenalepil? Ja som asi do 21 rokov nemala ani raz, ale odvtedy tak 3-4x do roka sa mi zvykne vyhodiť, sviniar 😒

kaculiatko88
24. sep 2011

@lucianak odporáča sa vitamíny B-komplex ako prevencia. Ja som herpesy nemávala. Až tento rok už 3 - krát. Tak herpes je definovaný ako porucha imunity. Tiež som tomu nechcela veriť ale je to možné.
Tak ja mám odporučenie od genetiky, že je vhodné aj toto absolvovať. Chcem vylúčiť všetko, aby sme sa mohli snažiť s čistím štítom.

lucianak
24. sep 2011

@kaculiatko88 No hej, tá imunita naša... Takže stačí b-komplex občas? Ja beriem b-komplex forte, ak sa mi vyhodí herpik. Takže si ho môžem tak preventívne dať 3x do týždňa, aj keď ho nemám? A môže sa j počas tehu brať?

kaculiatko88
24. sep 2011

@lucianak hej možeš ho brať stále. S vitamínmi B - komplex sa nemôžeš predávkovať. Ja ho beriem preventívne ( keď si spomeniem) a pravidelne keď užívam ATB, alebo som nachladená.
A našla som tu hematológiu na nete http://www.hemomedika.sk . Je to súkromné a má viac pobočiek na Slovensku. Tak skúsim najprv do Martina, lebo tam mám mamku. Je to pre mňa lepšie.

lucianak
24. sep 2011

@kaculiatko88 Ja sa inak chystám brať femibion 800, a teraz som čítala, že obsahuje vitamíny B1, 2, 6 aj 12, aj vit. C, E, a ešte iné zložky, tak si myslím, že ten b-komplex potom asi nebudem musieť brať.

kaculiatko88
24. sep 2011

@lucianak nie tak to nebudeš musieť brať osobitne. Ja teraz beriem kyselinu listovú s radou vitamínov B. A vitamín E sem tam ako prevenciu.

lucianak
24. sep 2011

@kaculiatko88 Ano, to je ono, hemomedika. Takže majú aj www, to som nevedela. Skús, keď majú viac ambulancií po SR, tak potom máš z čoho vyberať 🙂

kaculiatko88
24. sep 2011

@lucianak tak to hej. Skúsim tam kde mi je najlepšie. Dúfam, že nebudem dlho čakať. Chcela by som to mať raz dva za sebou.

lucianak
24. sep 2011

@kaculiatko88 Je síce drahší, ale toľko obetujem, nie je to zas celý majetok. A čítala som o ňom dosť a celkom sa mi pozdáva, aj tu na koníkovi bola debata o ňom a celkom pozitívne ohlasy boli naňho, tak po ms by som sa doňho pustila.

kaculiatko88
24. sep 2011

@lucianak s tým myslím že nič nepokazíš a čim skôr začneš tým lepšie. My keď sme sa snažili sa nám nedarilo a keď som si nasadila kyselinu listovú hneď sa podarilo. Tak teraz už dopredu beriem. Už beriem skoro mesiac. Teraz čakáme na druhú mrchu, ktorá by mala prísť v pondelok.

lucianak
24. sep 2011

@kaculiatko88 Jedna baba tiež bola tu v KE. A objednali ju do 2 týžd. a výsledky tiež do 5 týž. ako ja. Tak dúfam, že všade je to tak, aby aj teba čoskoro objednali. A nech vieme, na čom sme 🙂

kaculiatko88
24. sep 2011

@lucianak ďakujem za podporu. Podľa mňa všade sa tak čaká na výsledky.

lucianak
24. sep 2011

@kaculiatko88 Fíííííííha, tak to je teda radosti, čo? Ja ešte neviem, aký cyklus mi nabehne, ale tiež by som chcela po 2 ms začať.

kaculiatko88
24. sep 2011

@lucianak tak to neviem ani ja aký cyklus mi nabehne, ale ževraj by mal ako pred tým a to som mávala 28 dňový plus mínus jeden deň. Tak sa nechám prekvapiť.

lucianak
24. sep 2011

@kaculiatko88 Žeby bola ta kyselina listová zázračná? 🙂 Ako dlho sa vám nedalrilo? na výsledky sa asi všade rovnako čaká. Ktovie, čo všetko a akým spôsobom testujú krv, ale asi toľko presne im to trvá... 5 týždňov. Inak tá baba mi písala, že jej robili aj genetiku aj imuno vyšetrenia z tej hematky. tak neviem, mne nepovedali, čo všetko budú zisťovať. Ale dúfam, že zistia, že v ďalšom tehu nebudú nijaké problémy.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre