Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

jania023
27. sep 2011

kocky ako ste boli natom z 1 ms po kyrete?ja dnes 8dc a este stale spinim tak to je mi ale divne 😠

margetakuska
27. sep 2011

@kattarinab na začiatok ti chcem povedať, že viem ako sa cítiš a moc mi je to ľúto, že sa to stalo aj tebe....aj ja som sa po kyrete cítila hrozne úplne vysatá... proste cítila som že už nie sme dvaja ale zas sama... mne lekár povedal, že mám čakať pol roka ale po troch mesiacoch som otehotnela a všetko je v poriadku teda zatiaľ... vieš môj manžel hneď po potrate musel odcestovať a vrátil sa až o dva mesiace a práve vtedy sme malú počali 🙂 najskôr dr. nebol moc nadšený ale keď zistil že je všetko ok tak bol veľmi rád a často ma kontroloval ale chvála Bohu je všetko oki tak dúfam, že tentokrát to dopadne na jedničku 🙂 držím palce nech to výjde aj tebe po akom dlhom snažení ste otehu? hlavne mysli pozitívne pi alchemilkový čaj a skús na to nemyslieť - viem že sa to nedá ale aj tak to skús..

silvia371
27. sep 2011

@jania023 ja som prvu ms spinila az do ovulky, takze sa nemusis bat, este sa maternica cisti...

jania023
27. sep 2011

@silvia371 aha tak uvidime kedy to prestane

silvia371
27. sep 2011

@jania023 ja som este aj tu druhu mala cudnu, az tretia bola normalna.

jania023
27. sep 2011

@silvia371 ta nestras 😀 ja sa na druhu uz ani nechystam 😀

kaculiatko88
27. sep 2011

@jania023 prečo sa na druhú nechystáš?
Ja som po kyrete špinila som 14 dní. A prvá mrcha bola hrozná. 4 dni som silno krvácala a potom to len tak prestalo. Z jedného dňa na druhý. teraz mám druhú a je lepšia skoro ako pred tým.

jania023
27. sep 2011

@kaculiatko88 no ja sa chystam otehotniet 😀 ja som nebola tehu ked mi robily kyret..doky hovoril ze kludne mozem skusat uz tearz ved kby nebola maternica dobra tak sa ja tak neuchyti

kaculiatko88
27. sep 2011

@jania023 tak to držíme palčeky nech sa podarí čím skôr. 🙂 🙂

jania023
27. sep 2011

@kaculiatko88 no velmi tomu nevrim ale coked motyka vystreli? 😉

kaculiatko88
27. sep 2011

@jania023 treba myslieť pozitívne a všetko je možné 🙂 🙂

monika2712
27. sep 2011

@kaculiatko88 dakujem, citim sa zvlastne, aj akoby na teplotu, ale nemam ju, aj ma hlava pobolieva...tak neviem.. a som taka unavena nejaka.. no nechame sa prekvapit.. a tu bazalku.. no ked nebudem tu merat, tak potom neviem ako to zistim.. jedine ovu testy..

kaculiatko88
27. sep 2011

@monika2712 skúsiť môžeš všetko. Za to nič nedáš.

monika2712
27. sep 2011

@kaculiatko88 ved hej, len to meranie teploty ma nejak odradza, pride mi to pracne, a zas ovu testy treba niekolko dni po sebe.. no uvidim..

kaculiatko88
27. sep 2011

@monika2712 hej alebo to nechaj na náhodu. 🙂 🙂 A snažte sa pravidelnejšie a nie len v ovu. My sa budeme snažiť častejšie. Ja neviem kedy mám ovu takže ani nebudem merať teplotu ani kupovať ovu testy.

kattarinab
27. sep 2011

@margetakuska prveho syna sme splodili na prvý krát a toto nenarodené sa podarilo na druhý pokus, dnes som bola na kontrole po u dr. vravel že po druhej menštruácii možeme skušať, ale ja začnem až v januári to bude asi tak 3-4 mesiace po zákroku, mám brat femibion 800 a aký je to čaj čo spomýnaš? kde ho kúpim? kedy si dostala prvu menštruáciu?

kaculiatko88
27. sep 2011

@kattarinab alchemilkový čaj a kúpiš ho v lekárni.

kattarinab
27. sep 2011

@kaculiatko88 dakujem - idem to preštudovať, aký to je a na čo mi prospieva

kaculiatko88
27. sep 2011

@kattarinab pomáha pri regenerácii maternice a pri menštruačných problémoch a pre veľa iných zdravotných problémoch.

margetakuska
27. sep 2011

@kattarinab neboj isto sa vám znova podarí otehu budem moc držať palce a keď cítiš že je lepšie počkať do januára tak počkajte ten čaj kúpiš v lekárni je dobrý po kyrete na regenerovanie maternice a na prípravu tehu ten čaj je chuťovo celkom dobrý teda aspoň mne chutil, ja som mala taký recept, že si ho zaleješ vriacou vodou po nejakom čase precedíš (podľa návodu) no ale precedené bylinky nevyhadzuj ale zalej ich studenou vodou a nech luhovať až do rána druhého dňa a pi studený - ráno naobed a večer vraj to má pomáhať aj s plodnosťou takže držím päste 🙂

kaculiatko88
28. sep 2011

Zajtra idem odniesť mm spermie na vyšetrenie. Ešte ten deň budeme mať výsledky. Dnes mám za sebou hematológiu. Krv v rámci normy s menšími výkyvmi, ale u mňa v pohode inak je to normálne. Kedže som nachladená takže ďalšie vyšetrenia musia počkať. Chcú mi brať krv a poslať do Prešova. Potešili ma, lebo nemusím cestovať. A o dva týždne imunológia. A dúfam, že posledné vyšetrenie budem mať za sebou. Idem ešte mm vybaviť krv na hormóny. Či on náhodou nemá problém so štítnou žľazou. Skúšame všetko možné, aby sme sa mohli pustiť do snaženia.

poisonblu
28. sep 2011

kocky, ja som dnes 28. den po kyrete a zacinam trosku spinit, takze dufam, ze sa mi to chysta spustit menstruacia..aj som uz tri-styri dni vyhadzana ako pubertiacka...

lucianak
28. sep 2011

@alexandra_j22 Ja som tiež mala taký pocit v ten deň, keď som ms dostala. Tak je to potom dobré znamenie, a každopádne budeš mať prvú ms načatú 🙂

lucianak
28. sep 2011

@kaculiatko88 Jasné, treba využiť všetky možnosti, ktoré sú k dispozícii. Aby sme si boli 100% isté, že je všetko ok. A gratulujem k druhej ms. Ja si ešte na druhú počkám minimálne 3 týždne a potom tiež hurá do snaženia 🙂 A aké zlozvyky by trebalo odstrániť? 😎 Inak mne je dnes nejako blbo, aj manžel je dnes mimo... Dúfam, že nič vážne.

lucianak
28. sep 2011

@poisonblu Ahoj, ja som dostala po 6týž. a už mám aj po nej. My sme mali termín na 28.2., ale v 11tt sa to celé skončilo ☹ Svadbu sme mali 14.2.09, ale hneď sme bábo nechceli. Tak som myslela, že ak nám to takto vyšlo, že po našom 3 výročí svadby už budeme rodinka. Ale asi to bude neskôr... Nevadí, treba veriť. A držím palce

monika2712
29. sep 2011

@kaculiatko88
@lucianak baby tak tie moje bolesti krizov a pichanie vo vajecnika sa kazde poobedie a vecer opakuju uz niekolko dni,mam podozrenie na neprasknuty folikul alebo nieco take, tehu test bol negativny,tak som troska sklamana, ale hlavne mam obavy ze co bude dalsi mesiac, ci nebudem musiet riesit nejaku hormonalnu liecbu kvoli tej ovulke, kedze tento mesiac zrejme nebola, no uvidim.. buduci tyzden by som mala dostat moju tretiu mrchu od kyretu, takze chceme uz ist na plno do toho... len aby ta ovulka bola 😒

usacek79
29. sep 2011

@jania023
ja som dostala prvu ms po kyrete na 25.den a trvala uplne klasicke 4 dni + asi dva este slabucke spinenie. Teraz uz mam prave ovulaciu, tiez prisla o cca 2-3 dni skor, tak tusim sa mi nejako skratil cely cyklus - lepsie, ako keby sa predlzil 🙂

kaculiatko88
29. sep 2011

@lucianak fajčenie. Prestala som,ale znova som začala po kyrete. Psychicky som to nezvládala a východisko som videla vo fajčení. Nefajčím veľa, takže problém nebudem mať prestať. Do konca mrchu musím prestať keď sa chceme snažiť. Pomaličky sa mi to darí.

lucianak
30. sep 2011

@monika2712 Tak už len hurá do toho 🙂 Neviem, čo by to pichanie a bolesť mohli znamenať, nebola si s tým u lekára? Možno by ťa pozreli usg a to by podľa mňa lepšie vedeli povedať, z čoho to máš...

lucianak
30. sep 2011

@kaculiatko88 Ja nejako nefajčím, ak to spočítam dokopy, tak to mohli byť max 3 mesiace a tiež vôbec nepijem. Naposledy som si dala z "núdze" červené víno, ale aj to mi nebolo nejako po chuti. Našťastie sa nemusím ničoho zbavovať, dokonca by som mohla troška pribrať, aspoň to kilečko, ale videla som oveľa vychrtlejšie baby a mali krásne detičky v kočiaroch. Tak len treba pevnú vôľu a bude to dobré. Veď v takejto situácii ťa so samozrejmosťou určite rád podporí aj mužíček 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre