Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kattarinab
6. nov 2011

@lucianak ano sem ok, môj lekar vravel, že už môžme isť na dalsie bábo... ja už mam 5 ročného synčeka, vtedy bolo všetko ok, všetko išlo hladučko a teraz toto - no nič uvidíme ci sa zadarilo, vo štvrtok,alebo včera a ešte sme chceli zajtra... pisala som na gynda.sk - je tam online gynekolog. poradna, stale si radím tam s lekármi, je to super a odpislai, že by to nemal byť problém...
@monika2712 tak to si ma potešila, teda dnes pauza a zajtra znova snaženie... ale aj na gynda.sk mi to potvrdila lekarka 🙂

monika2712
6. nov 2011

@kattarinab super, my tiez zaciname tento tyzden znova plodit, tak dufam ze sa uz podari 🙂

lie83
6. nov 2011

ahojte... tak sa pripajam...aj ked nerada. V 9tt som bola na sone v nádeji že uvidim srdiečko a nič tam už nevideli. Preplakala som zvyšok dňa, pretože som už žila vo svojom svete s malým drobčekom, na ktorého som sa velmi tešila. ☹
V piatok som bola na kyretazi. Cely vikend ma boli dost brucho ( mavam bolestivu menštruaciu) ale nekrvacam, iba trocha hned po zákroku. Je to normálne? Co mám očakávať? Doktor vravel, že to mám považovať za menzes, tak neviem. ďakujem za reakcie.

monika2712
7. nov 2011

@lie83 co mas povazovat za menzes ked nekrvacas? prvy normalny menzes mozes ocakavat do 6-8 tyzdnov,ale moze byt aj skor. Bolesti su v poriadku po zakroku ich ma kazda, je to tym ze maternica bola poskodena.

chrustik1
7. nov 2011

@monika2712 ja som prvú ovulku mala normálnu a teraz druhá teda ak to je ovulka je takáto bez výtoku. Ale zas keď sme počali Peťka tiež nebol výtok a otehu som, bodaj by sa história zopakovala 😵

kukucg
7. nov 2011

@lie83 To ma mrzi :( Neboj, casom bude lepsie... Za menzes to mas povazovat v tom zmysle ze sa vycistila maternica ako pri MS akurat za 10 minut a nie par dni, a teoreticky by si den kyretu mala pocitat ako prvy den MS a o 28 dni, alebo aky mavas cyklus ocakavat druhu MS. Mne to aj vyslo, ale zase nemusi to tak byt, ale do 6 tyzdnov by mala prist... Bolesti som ja mala podobne ako pri MS, len slabsie, a lekarka vravela ze je to ok, stahovala sa maternica, nekrvacala som ani ja, tiez je to vraj ok... Tak drzkam palce nech si cim skor ok 😉

kukucg
7. nov 2011

Tak som prave v plodnom obdobi a ani som sa nemusela rozhodovat ci ideme na to alebo nie, lebo som bola u vseobecnej a asi budem musiet brat atb, tak mam radsej pockat 😠 vysledky budu tak o 5-6 dni tak budem vediet ale to uz bude po plodnych dnoch... tak sa to zariadilo zas raz same, a budeme snazilkovat az v tretom cykle

marecek1
7. nov 2011

@kukucg no tak to ma mrzí ☹ ale ten jeden cyklus prebehne, ani sa nenazdáš.

kukucg
7. nov 2011

@marecek1 och to dufam ☹ len som bola taka sklamana z toho, lebo aj plodny hlien som postrehla, skratka vsetko ako ma byt 😒 no co uz, tak nech to rychlo leti... ozaj a vy ako??

monika2712
7. nov 2011

@kukucg ono to tak byva.. niekedy proste priroda rozhodne za nas.. ze este neni ten spravny cas.. my zajtra zaciname. uz aj dnes by sme mohli, ale drahy pride az po deviatej domov, tak asi nebudeme. ale rano mam gyndu, tak mi aspon potvrdi ze kedy presne pride k ovu, pocitovo podla mna v stredu, mozno aj skor.

kukucg
7. nov 2011

@monika2712 ano presne som si to hovorila, ze asi to ta ma byt, ze este nie, aj tak som vahala ale hrozne som chcela, taaaaak hrozne by som chcela 😅 Tak si to uzite, a nech to vyde 😉

marecek1
7. nov 2011

@kukucg no my tento mesiac nijako, sa teším na december 🙂

kaculiatko88
8. nov 2011

Ahoj babenky ... Tak mňa od nedele pichá v boku neskutočne. Bolesti ako pred mrchov. Hlien veľmi málo ale sem tam. Tak sa snažíme. O dva týždne budeme vedieť či sme mali plodný mesiac alebo nie.
@monika2712 držím palčeky nech sa podarí. My na tehotenstvo nemyslíme, snažíme sa si užívať milovanie naplno.

lucianak
9. nov 2011

@tinasc Moja reč. Presne takto to beriem aj ja, že už nič takého. Už si to nechcem ani hovoriť, lebo verím a modlím sa, aby bolo už len ružovo. A vy sa už snažíte, či ako?

lucianak
9. nov 2011

@kattarinab Noooooooooo, hej, ja som tam tiež párkrát písala, lebo som sa nevedela dopátrať odpovede. A tiež mi odppísali.
Ja ešte do decembra musím dobrať lieky a potom druhý decembrový týždeň začíname. Dúfam, že sa zadarí čoskoro. A že cez tehu nebudeme mať žiadne problémy.

poisonblu
9. nov 2011

@lucianak aj my zaciname snazilkovat v decembri, vychadza mi ovulacia na 8.12....tak nam drzim palce, aby sme na vianoce mali krasny darcek v podobe // 🙂

lucianak
9. nov 2011

@poisonblu To by boli asi najkrajšie Vianoce. Ja už tie sviatky nejako neprežívam, ale ak by tam boli //, tak sa asi rozplyniem od šťastia. Veľmi túžim po mimi, ale príroda vie asi najlepšie, kedy je ten správny čas. Ja akurát 8.12. doberiem lieky a dúfam, že budem aj po ms, takže začať by sme mohli 9.12. No pri mojom nepravidelnom cykle, neviem, kedy čakať červenú... Lebo mala som 22.9. a potom až 29.10., takže dúfam, že po liekoch toho
9-teho ideme naplno 🙂

poisonblu
9. nov 2011

@lucianak ja mam od kyretu cyklus pekne pravidelny, takze ovu viem kedy mam, ale vzdy si to potvrdim aj ovu testom :D dufam, ze nam to vyjde 🙂

lucianak
9. nov 2011

@poisonblu Tak to len tfuj, tfuj tfuj.... Aj ja o takom cykle snívam, ale pre mňa je to asi v nedohľadne. A či sa vôbec pravidelnosti dočkám, tak to neviem. Hlavne, že mám ovulku a to je pre mňa dôležité. Inak našla som tu taký ovu test vo forme rúžu a používajú sa sliny, nie moč. Stojí síce okolo 22eur, no je na viac použití 🙂

poisonblu
9. nov 2011

@lucianak ja mam tie papierove ovu testy, mam este 4 ks, hadam mi to bude stacit :D ja som si teraz objednala tehotenske testy z ebayu 🙂

lucianak
9. nov 2011

@poisonblu Ja som zatiaľ ovu testy neskúšala. Fungujú vraj ako tehotenské, že // značia ovu??? Nefiem, fakt nemám skúsenosti. A nechcem sa zbytočne stresovať testovaním. Proste každý 2-3 deň sexiček a potom ms fuč 😀

lucianak
9. nov 2011

@monika2712 Skús si prečítať niečo o Conceive Plus - Gél na podporu počatia 🙂 Alebo poprípade kús kúpiť. Držím palčeky.

poisonblu
9. nov 2011

@lucianak jj, presne ako tehotenske testy, ocikas ten koniec a // su pozitivne...ja som si robila minule ovu test prvykrat len tak na skusku, v den ovu podla ms kalendara a vysla mi ta druha ciarka pekne silna..aj ma v ten den bolel vajecnik 🙂

monika2712
9. nov 2011

@lucianak pozrela som to.. troska drahe sa mi to zda... este uvidime, ci sa nebude darit do konca roka.. zatial mame za sebou jedno snazenie tuto ovu, este asi dneska alebo zajtra dame, ako sa podari.. ale ja stale verim ze do vianoc to tam bude.. do vianoc mam vlastne este dve ovu tusim... teda akurat cez vianoce je jedna, a este zaciatkom decembra jedna.. takze stale je sanca 🙂

lucianak
9. nov 2011

Baby, ja už mám aj náramok z prírodného koralu. Koral - červený je symbolom materstva a chráni zdravý rast plodu v matkinom tele. Tiež pomáha pri anémii, neplodnosti, pri nepravidelnej ms, aj pri rizikovom tehu a DOKONCA podporuje sexuálnu túžbu 🙂 A keďže je červený, tak aj proti urieknutiu. Nosím ho každý deň už asi 3 týždne.
Ja už skúšam všetko, aj keď ešte tehu nie som, ale dúfam, že čoskoro budem 😉

lucianak
9. nov 2011

@monika2712 To áno, ale keď vidím, že sa poctivo snažíš, aby si bola tehuľka... Ja ti fakt prajem zo srdiečka, aby sa ti zadarilo a konečne si bola šťastná. Vlastne chcem, aby sme všetky odtiaľ prešli do témy maminy jesene 2012 a hotovo 🙂

monika2712
9. nov 2011

@lucianak fiiiha.. no vselico som pocula, teda o cervenom naramku proti urieknutiu sa uz hovorilo vsade..ale koral ako symbol materstva.. no mile, ale neviem ci by som tomu verila..

monika2712
9. nov 2011

@lucianak dakujem moja, ano snazim sa.. co mi ine ostava? 🙂 aj gynda sa mi vcera smiala, jak mam vsetko nastudovane, robila mi sono, tak mi pekne potvrdila dozrievajuce vajko, a povedala som jej, ze sa teda vidime zhruba o mesiac a ona ze preco? no ze pridem tehotna uz nie? 😀 😀 tak sa smiala, ale bola aj rada ze som prisla konecne pozitivne naladena.. mala som mat vcera aj vysledok z hormonu LH ale v labakoch to spravia az dnes, tak uvidim dneska co povie, ze aky bol vysoky..
A tiez to prajem vsetkym zienkam, nech sa stretneme niekde v nejakej tehu teme...

lucianak
9. nov 2011

@monika2712 Noooooo, ja už fakt skúšam všetko, takže sa nečuduj... 🙂 Skús mrknúť cez google červený koral a takmer všade sa to píše. Aj mi to jedna doporučila, čo sa zaujíma o ezoteriku, tak čo už neobetujem. Náramok nosiť je nič oproti tomu, že si budem musieť pichať fraxik do pupča. Akurát že mi občas vytrhne chĺpok na ruke 😀

monika2712
9. nov 2011

@lucianak aha. no pozriem to. a da sa to bezne kupit ten naramok? mozno by som sa na to aj ja ukecala 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre